Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 41 ile 43 arası

Konu: Stilo Türkiye'de neden tutulmadı cevabı işte

ünal dönmez
    ROBINHOOD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Standart Alıntı DH'den değil ROBINHOOD'dan...

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    STILO 2001 yılında Dünya'ya gözlerini açmış C segmentinin en öfkeli çocuğudur,
    2001 yılından 2012 yılı itibariyle hala üretimi devam eden bir otomobildir !
    STILO, pazara 3 adet versiyonu ile giriş yaptı.
    Bunlar, baz modelden en zengin donanımlısına göre; Actuel & Active & Dynamic modelleridir.

Kasa olarak, 3 kapı, 5 kapı ve MW olarak sunulmuştur. Bunun yanında her kasanın dizeli mevcuttur.
    Modeller arasındaki özellikleri net olarak saymak doğru bir yaklaşım değildir STILO için.
    Çünkü her modelde yıllar bazında donanımları farklılık göstermiştir.Belli başlı ayrımlardan bahsedecek olursak;
    Her modelinde ABS ve EBD standarttır! Çoğu C segment araçta opsiyonel sunulur.
    Actuel modellerde, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı kesinlikle olmaz !
    Active modellerde, donanımlar bir hayli farklılık gösterir, alaşım jant,dijital klima, konfor paketi, stil paket, Cruise Control, ön sis farı olabilir de olmayabilirde. Dynamiclerden kati farkı ön ve arka kolçakların kesinlikle bulunmamasıdır !
    Dynamic modellerde, özellikle 2003 üretimlerinde Cruise Control, dijital klima ve konfor paketi opsiyonel sunulmuştur.Bu model dynamiclerde bu özellikler bulunmayabilir ama kolçaklar olacağı için ayırım yapmanız zor olmayacaktır.
    Dynamic modellerde yolcu makyaj aynası kesinlikle ışıklıdır !
    2001-2002-2003 üretiminin sonuna kadar çıkan STILO'ların stop lambaları geceleri çok hoş yanar (ledli gibi), yapı olarak en güzelidir.Bu yıl üretimlerinde arka sisler plaka yanlarında harici olarak bulunur ve bagaj kapağında FIAT logosu bulunmaz.
    2004-2005-2006-2007 üretimlerinde ise arka stoplar değiştirilmiş (bana göre hiç hoş yapılmamış) hemen hemen gece görüntüsü
    bir gece lambası gibidir. Önceki model yıllarında arkalarda harici bulunan arka sisler bu modellerde arka stoplar içlerine alınmış ve ek olarak bagaj kapağına FIAT logosu eklenmiştir. Arka tampon dizaynı değiştirilmiştir. ( eskisi daha güzel )
    2008-2009-2010 üretimlerinde ise genek makyaj daha göz çarpıcıdır.
    Yan sinyaller dış dikiz aynalarına taşınmış, yan koruma çıtaları üzerlerine ince stil krom çizgiler eklenmiş, ön & arka tampon tamamen değişmiş, blackmotion modeline kararan iç dikiz aynası ilave edilmiş, jant desenleri değiştirilmiş ve krom bagaj alt çıtası eklenmiştir orjinal olarak.

STILO 2001 yılının teknolojisine göre çok fazla bir araçtır,
    Easy-go (anahtarsız çalıştırma), elektrikli ısıtmalı hafızalı deri koltuk, orjinal xenon ve alarm, far yıkama,Skywindow gibi seçenekleri bulunur.

STILO, FIat'ın prestij otomobilidir ve ALFA ROMEO bantında üretilmiştir.Tamamen italyan bir araçtır. Yerli üretimi yoktur.
    Araç çoğu yönüyle emsallerine fark atıyor, bunlardan başlıcaları;
    Fren sisteminin, demir malzemesinden elektronik malzemesine kadar BOSCH firmasına ait olması.
    ( ABS,ASR,ESP sistemi BOSCH firmasının patenti altındadır. Güvenlik paketine sahip bir STILO'da ABS-EBD ye ek olarak ASR,MSR,ESP ile 6-8-10 hava yastığı bulunmaktadır.)
    Klima sistemi yine BOSCH firmAsına aittir. ( Kirlilik önleme sistemi mevcuttur )
    Çok nadir bulunan 15 yıl paslanmamazlık garantisi mevcuttur.
    Her benzinli aracın 10.000, dizel araçların bile 15.000 km bakımları varken STILO'nun bakımları;
    her 20.000 km de birdir.
    Diğer aksamlarında; İtalyanın en kaliteli yedek parça markası TRW ve kendi kuruluşları olan magnetti marelli malzemeleri kullanılmaktadır. ( Ayrıca VW, kullandığı parçaları Magnetti marelliden temin eder.)
    Bazı elektronik üniteler ise SIEMENS markasını taşımaktadır.

Bu kadar donanımlı ve güvenlikli bir araç Türkiye 'de neden hak ettiği yerlerde değil,
    sorusuna sanırım kendiniz güzel bir cevap bulabilirsiniz...
    alıntı: ROBINHOOD
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu yazı DH de topik oluştururken benim araştırmalarımın neticesinde , bilgileri toparlayıp yazdığım kendime ait bir yazıdır.Keşke bunu alıntıdır diye yazarken '' ROBINHOOD '' dan alıntı olduğunu yazsaydınız.

Ben 2006 yılından bu yana STILO kullanırım ( 1.6 actuel & 1.6 dynamic ve 1.9JTD dynamic ) ben kronik hiçbir arızasına rastlamadım.Şuan kullandığım aracım ise sahibindende ilandadır.2004 model olmasına rağmen halihazırda çoğu C segment aracı geride bırakır.

dediğim gibi 2012 yılına kadar brezilya fabrikasında üretilip satılmıştır ama sadece Güney Amerika ülkelerinde satıldı !
    Konu ROBINHOOD tarafından (04/08/2014 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.
    09.2003 STILO DYNAMIC JTD - ELEKTRİKLİ ISITMALI HAFIZALI DERİ KOLTUK - EASY GO - ELİT PAKET - GÜVENLİK PAKETİ - ESP - FABRİKASYON XENON ve ALARM - FAR YIKAMA - SES PAKETİ - KONFOR PAKETİ - SKYWINDOW

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı ROBINHOOD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bu yazı DH de topik oluştururken benim araştırmalarımın neticesinde , bilgileri toparlayıp yazdığım kendime ait bir yazıdır.Keşke bunu alıntıdır diye yazarken '' ROBINHOOD '' dan alıntı olduğunu yazsaydınız.

Ben 2006 yılından bu yana STILO kullanırım ( 1.6 actuel & 1.6 dynamic ve 1.9JTD dynamic ) ben kronik hiçbir arızasına rastlamadım.Şuan kullandığım aracım ise sahibindende ilandadır.2004 model olmasına rağmen halihazırda çoğu C segment aracı geride bırakır.

dediğim gibi 2012 yılına kadar brezilya fabrikasında üretilip satılmıştır ama sadece Güney Amerika ülkelerinde satıldı !
    Yazının sonunda yazıyor alıntı robinhood diye

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Standart Ce: Stilo Türkiye'de neden tutulmadı cevabı işte

Ve bravoda stilo gibi tarihe karışırr

Sayfa 3/3 İlkİlk 123