Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Stilo Türkiye'de neden tutulmadı cevabı işte

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

İçi tamamda Türkiye de sedan sevilir. Bu arabanın dışı olmamış be dostlar. Demekki ülkeninde geri kalanı benim gibi düşünüyor.

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

şafak dış hatlarıda güzel,özellikle önden ve 3k nın arkadan görünümüde çekici ve hatları keskin,nekadar anlatsamda binip kullanmanız ve sonrası izlenimleriniz önemli...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı operatormurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şafak dış hatlarıda güzel,özellikle önden ve 3k nın arkadan görünümüde çekici ve hatları keskin,nekadar anlatsamda binip kullanmanız ve sonrası izlenimleriniz önemli...
    Abi ne bilim Türkiye'de Golf dışında tutan hackback görmedim ben. Daha doğrusu o sınıfta tutan hackback görmedim. Misal Lancia Delta sınıfında pek çok arabaya nal toplatır, fiyatı da o araba için çok uygun ama Türkiye de 100 kişiye sor 95 i Lancia Delta dan haberdar bile değildir.

Biz toplum olarak büyük araba seviyoruz(ben sevmiyorum ayrı) Birde millette bir Fiat antipatisi var. Bunu kırmak kolay değil. Punto Evo çıktığında ilk alanlardan biri bendim. Özellikle akşam saatlerinde aracın arkadan görünüşünü gören bir kez daha bakıyordu. Fiat diyince yüzde ki salaklaşmayı farkediyordun.

Stilo da malesef bu hengame de yok olmuş bir araç. Ama suç bence Tofaş'ta yıllarca Bursa da ürettiğin tenekeleri millete kakalarsan olacağı budur. Sedan araba alırsam ne yalan söyleyim Linea düşünmüyorum. Çünkü Bursa da üretiliyor. Yerli malı yurdun malı tamamda o parayı kazanacağız diye bir taraflarımızdan ter akıyor. En iyisini istemek hakkımız.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

aslında doğru söylüyorsun,şahin serisinin 2001 e kadar imal edildiğini sanıyorum, doğan şahin kartal serçe serisinden sonra fiat stilo insanlara kuş serisinden sonra tereddütlü bakmalarına sebep olmuştur...
    punto kadar zevk verseydin güzelim,vites yerine elinden tutardım sevgilim...

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

ben geçen sene stilo 3 kapı ile civic 1.4 is 3 kapı arasında kalmıştım ama puntoya devam ediyorum içimde kaldı bundan sonra ki arabam 2 sinden biri olacak hele o basık civicleri gördükçe deli oluyorum
    Sen gti ını itekle biz gazlarız T-JET le

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Kuş serisine de çok kızmamak lazım.Yakın geçmişe kadar üretilmesine rağmen aracın teknolojisi 40 senelikti.Fiat üretimini bitirdiği, teknolojisi geçmiş modelleri zamanında Tofaşa ürettirdi.Bizler 2000 model şahin alırken esasında 70 lerin, 80 lerin teknolojisine sahip araçlar aldık yıllardır.Sonra bu araçları o yılların teknolojisiyle üretilmiş başka markalarla karşılaştırdık ve doğal olarak kuş serisini kötüledik.2000 model şahini 1970-1980 model avrupalı bir araçla karşılaştırsak aynı sınıfta pek de fark olmadığını anlarız aslında

8. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Şafak Ç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bir nedende aşağıda

https://forum.grandepuntotr.com/gene...arih-oldu.html

Bir aracın tanınırlığı, bilinirliği en az 5 yıl sonra oluyor. Misal bir Corolla, bir Focus, bir Civic yıllardır aynı isimde. Onyıllardır var. Ama Fiat'ta nasıl işler

2010 yılında piyasaya Punto Evo isminde aracı sür, 2012 yılında tarihe karışsın. Punto Evo ismini insanlar yeni öğrenmişken, üretimden kaldır.

Stilo da belki üretime, satışa devam etse bilinirliği yükselecek ve tutulacaktı.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

valla arkadaşlar sorunun cevabı türk halkı maalesef çoğu şeyde olduğu gibi arabadanda anlamıyor anlasalar sümbüle (symbol) 35-40 bin liralar vermezler.Ayrıca yukarda bir arkadaş stilo nun dış görüşüne laf etmiş bence bu arabanın tasarımını beğenmeyen özellikle 3k sını otomobil tasarımından pek anlamıyordur.Golf ve stilo yu yanyana koyunca kesinlikle stilo daha agresif ve şık olarak göze çarpıyor.benim bugüne kadar çıkan araçların içersinde en sevdiğim araçdır stilo onun agresifliği bir scirocco da birde bmw modellerinde var.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Stilo zamanında Golf-Astra-Focus ile aynı fiyat etiketine sahipti markalara körü körüne bağlı yurdum insanıda kaliteyi farkedemeyip abs opsiyonel focusları tercih etti yada jant kaaklı arka camlar manuel Golfleri!Makul bir fiyatla piyasaya sürülseydi çok daha fazla satardı şimdi Bravoda aynı kaderi paylaşıyor malesef.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stilo zamanında Golf-Astra-Focus ile aynı fiyat etiketine sahipti markalara körü körüne bağlı yurdum insanıda kaliteyi farkedemeyip abs opsiyonel focusları tercih etti yada jant kaaklı arka camlar manuel Golfleri!Makul bir fiyatla piyasaya sürülseydi çok daha fazla satardı şimdi Bravoda aynı kaderi paylaşıyor malesef.
    reklam sıkıntısı da olmuştu .. birde şu 2.7 lik tek kapısı yok mu bursadan çıkmıştı deli makina ya
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

sorunun cevabı fazlasıyla basit, fiyat politikası. Türkiyede fiat marka aracın tutması için ya eskiden beri bilinen neden olucak -ki genelde yetmez- yada sınıfında ucuz olucak mesela polodan pahalı olsa aramızda kaç kişi punto almış olurdu? Stilodada aynı şey astra golf focustan pahalı araba satmaya kalınca elinde patladı...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ben de şöyle yazayım: şu saatten sonra az param var diye Stilo-Brava-Marea-İdea vesaire alırsanız bu saydığım arabalar sizi sinir harbine sokar. Sorun üstüne sorun çıkarırlar ve cebinizi fena yakarlar. Parçaları inanılmaz pahalıdır.

Fiatın 5 yaşını geçmiş arabaları için de geçerli bu yazdıklarım..arabanız 5 yaşını geçtiyse satın kurtulun.Palio-albea hariç.. zira onların parçalarını ucuz bulmak mümkün.

A. Çağ
    ametist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 159

bir sürü hikaye anlatılmış ama bazı gerçekler göz ardı edilmiş.... şöyle ki:
    eski bravo/brava serisi çıktığı yıl avrupada yılın aracı ödülünü almış bir araçtı.. çok sevdiğiniz golf pazar arabsı gibi gidiyorken bravoda bağımsız arka süspansiyon sistemi vardı ve o yıllarda bu özellik hiç bir avrupa c sınıfı araçta yoktu. çok güzel rakamlarda sattı... yerine stilo geldi... bravonun dönemine göre farklı ve fütüristik tasarımı yerine daha klasik, dönemini yansıtmayan nispeten kübik bir tasarım ile eski müşterilerce beğenilmedi. en önemlisi hiç bir yeni motor sunulmaqdığı gibi geriye adım sayılabilecek şekilde bağımsız arka süspansiyondan da vazgeçildi. tabi o dönemin Fiat'ın ekonomik olarak en kötü dönemi olduğunu unutmamak gerek... yeni gelen yönetim ile Fiat eski işine döndü; küçük şehir otomobilleri üretmek! punto kurtarıcı model oldu... avrupaya yeni bir segment yarattılar ki bu da doblo ile oldu, minicargo ile de iyice coştular... küçük otomobillerin şahı 500 ü de piyasaya çıkarınca C sınıfını hepten bıraktılar. mamafih sadık müşterileri kaçırmamak için yine dönemine göre emsallerinden çok daha donanımlı yeni Bravo'yu piyasaya sürdüler. stilo alt yapısı üzerine macar magna steyr tarafından kısa sürede tamamen bilgisayarda tasarlanıp modellenen ve üretilen Bravo, ne yazık ki niş bir model olmaktan ileriye gidemedi. 2011 yılında 510bin golf satılmışken 120bin bravo satıldı.
    fiatın türkiyedeki imajı ile avrupadaki imajını birbirine karıştırmamak lazım. zira kuş serisi araçların üzerinde , ilk nesil hariç, fiat arması logosu göremezsiniz. hepsi tofaş üretimidir. lada da fiat lisasıyla yıllarca üretim yaptı, onda da göremezsiniz. koç gurubunun kendi kasasını doldurmak için yıllarca bizi sömürmesinin müsebbibi fiat değildir. ama adamlar o kadar güzel PR yapmışlar ki hala bir çoğumuz koçu değil de fiatı suçlamaktayız.
    fiatın halihazırda avrupada bravo muadili bir C sınıfı üreteceğini düşünmüyorum. bence nissanın yolundan gidip c sınıfı olarak bir suv üreteceklerdir . yine şahsi knaatim bunun 500L olacağı yönünde.. yani 500L varken başka bir c sınıfı üretecelerini sanmam. viagio ise şimdilik sadece çin pazarını ilgilendiren bir model. dodge markasıyla amerikada iyi sattığını uluslararası medyadan okumuşluğum var.
    sonuçta, stilo yenilikçi olmadığı için satmadı; hem türkiyede hem avrupada öncüsünün beşte bir kadar satamadı, çünkü yarısı kadar iyi yol tutuşu olan bir arabaya kimse para vermek istemedi.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

Alıntı ametist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir sürü hikaye anlatılmış ama bazı gerçekler göz ardı edilmiş.... şöyle ki:
    eski bravo/brava serisi çıktığı yıl avrupada yılın aracı ödülünü almış bir araçtı.. çok sevdiğiniz golf pazar arabsı gibi gidiyorken bravoda bağımsız arka süspansiyon sistemi vardı ve o yıllarda bu özellik hiç bir avrupa c sınıfı araçta yoktu. çok güzel rakamlarda sattı... yerine stilo geldi... bravonun dönemine göre farklı ve fütüristik tasarımı yerine daha klasik, dönemini yansıtmayan nispeten kübik bir tasarım ile eski müşterilerce beğenilmedi. en önemlisi hiç bir yeni motor sunulmaqdığı gibi geriye adım sayılabilecek şekilde bağımsız arka süspansiyondan da vazgeçildi. tabi o dönemin Fiat'ın ekonomik olarak en kötü dönemi olduğunu unutmamak gerek... yeni gelen yönetim ile Fiat eski işine döndü; küçük şehir otomobilleri üretmek! punto kurtarıcı model oldu... avrupaya yeni bir segment yarattılar ki bu da doblo ile oldu, minicargo ile de iyice coştular... küçük otomobillerin şahı 500 ü de piyasaya çıkarınca C sınıfını hepten bıraktılar. mamafih sadık müşterileri kaçırmamak için yine dönemine göre emsallerinden çok daha donanımlı yeni Bravo'yu piyasaya sürdüler. stilo alt yapısı üzerine macar magna steyr tarafından kısa sürede tamamen bilgisayarda tasarlanıp modellenen ve üretilen Bravo, ne yazık ki niş bir model olmaktan ileriye gidemedi. 2011 yılında 510bin golf satılmışken 120bin bravo satıldı.
    fiatın türkiyedeki imajı ile avrupadaki imajını birbirine karıştırmamak lazım. zira kuş serisi araçların üzerinde , ilk nesil hariç, fiat arması logosu göremezsiniz. hepsi tofaş üretimidir. lada da fiat lisasıyla yıllarca üretim yaptı, onda da göremezsiniz. koç gurubunun kendi kasasını doldurmak için yıllarca bizi sömürmesinin müsebbibi fiat değildir. ama adamlar o kadar güzel PR yapmışlar ki hala bir çoğumuz koçu değil de fiatı suçlamaktayız.
    fiatın halihazırda avrupada bravo muadili bir C sınıfı üreteceğini düşünmüyorum. bence nissanın yolundan gidip c sınıfı olarak bir suv üreteceklerdir . yine şahsi knaatim bunun 500L olacağı yönünde.. yani 500L varken başka bir c sınıfı üretecelerini sanmam. viagio ise şimdilik sadece çin pazarını ilgilendiren bir model. dodge markasıyla amerikada iyi sattığını uluslararası medyadan okumuşluğum var.
    sonuçta, stilo yenilikçi olmadığı için satmadı; hem türkiyede hem avrupada öncüsünün beşte bir kadar satamadı, çünkü yarısı kadar iyi yol tutuşu olan bir arabaya kimse para vermek istemedi.
    stilo nun tasarımına kubik diyorsan bence sen arabadan anlamıyorsun dostum kusura bakma o kadar şık ve agresif hatları olan bir araca kubik tasarım demek komik cidden beğenmesen anlarımda stilo yu bu kadar aşağılaman çok tuhaf geldi çevremde Fiat ı hiç sevmeyen insanların bile fiat ın iki modelini sevdik biri tempra biride stilo derler

emre sever
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196

bugün stilo kullandım gerçekten şahane bir araç bu aracın tutulmaması türk halkının aptallığındandır

halil özçelik
    ᵀᴵᴾᴼ♥ᴳᴿᴬᴻᴰᴲ ᴾᵁᴻᵀᴼ♥ᴮᴿᴬᵂᴼ ligdevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 Z 5982
    Edilen teşekkür: 110

Arkadaşlar stiloyu bu kadar küçümsemeyin bence, gerçekten fiatın en kaliteli donanımlı araçlarından biri, 2001 yılındaki seviyesi fiatın üstünde alfa kalitesinde, ülkemizdeki tutulmama sebebi bence parça sıkıntısı ve (kaliteli) parçalarının pahalı olması ...

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

fiatın yaptığı en iyi araç eskiden bu yana biliyordum bu aracı özelliklerini vs.
    bir arkadaşımın babası tofaşta çalışıyor ve zamanında mw çıkarmışlardı bana anlatmıştı neyin ne olduğunu reklamla alakalıydı sanırım ama unutmuşum
    gerçekten harika araç
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Alıntı ligdevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar stiloyu bu kadar küçümsemeyin bence, gerçekten fiatın en kaliteli donanımlı araçlarından biri, 2001 yılındaki seviyesi fiatın üstünde alfa kalitesinde, ülkemizdeki tutulmama sebebi bence parça sıkıntısı ve (kaliteli) parçalarının pahalı olması ...
    abi aslında olayı şu şekilde yorumlamak daha iyi olmazmı ; benim 4 senede 1 araba değiştirdiğimi düşünelim , alfa gibi kupon aracı neden alayım ? yada fiat stilo gibi ülkemize yabancı kalmış kupon bir aracı neden alayım ? yada en yeni tarhiten bir örnek vereyim arkadaşlar ben neden fiat 500'e okadar para verip paramı sokağa atayım ? şimdi burda yanlış anlaşılmasın araçlara laft etmiyorum hepsibirbirinden güzelhepsi birbirinden şahane araçlar heleki fiat 500'ü hepimiz hanımımıza almak istemezmiyiz ? elbetteki isteriz ama bu araclar bizim ülkemiz sınırları içerisinde maalesef kupon araclar , lancia delta süper bir hb ,hatta en iyi hb arac diyebilirim ama ben neden bu gibi bir kupon arac alayım , gidip golf alırım ! neden golf alırım çünkü yarın birgün lancia sorun yaparsa bana hem maaliyeti fazla hemde parça sıkıntısı çekebilirim.. yada 2. el sattıgım zaman değerinin 10katı aşşağısına satacağım onada vicdanım el vermez..
    size bir örnek vereyim 1998 yılında babam ford sierrasını satıp vw bora almaya karar vermişti , bir gün derginin birinde jaguar ,vw , merco , rover , jeep bu araçların tanıtımını gördü ve rovera hayran kaldı , oturdugumuz ev 14 bin marktı (ozmnlar karamazakta oturuyorduk) , vw bora 22bin mark , rover 54bin mark merco 56bin mark jeep 70bin marktı , butun parasına kıyıp gitti rover aldı , biz aldıgımızda rover alan bayaga kisi vardı ama 2008 yılında satmaya kalktık (54bin mark 80milyar civarı para ediyor yanlış hatırlamıyorsam) 10 milyara zor sattık neden ? aynı dönemde çıkmış hondalar 2008 yılında 20milyardan aşşağıya satılmıyordu , işte kupon araba demek bu demek alfa romeo , lancia , rover ,jeep , jaguar , suzuki , daihatsu , nissan bu tip araçfirmaları ne kadar iyi arac üretselerde bu araba markaları ülkemiz sınırları içerisinde kupon araçlardır , bi alırken sevinirsin , bide satarken illet nalet etirrir adamı ,şahsen ben direk fiat punto aldım , ooooh kafa rahat , e tutulan arac , parca sıkıntım yok , ucuz yada bi golf yada bi polo ohh al rahat et sıkıntı yok dert yok tasa yok piyasası belli herşeyi belli , bursa lancia servisinde ersin abi vardı cok güzel bi lafı vardır , alfa batar , lancia batar , ferrari bile batar ama merak etme fiat batmaz tabi bu bahsettiğim ülkemiz koşulları için geçerli eminimki hindistanın fiatıda tatadır

Mehmet AYDEMİR
    Palio Sporting Sparco34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34E4731
    Edilen teşekkür: 239

stilo tehlikeli makina bence

Erkan DEMİREL
    volume23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa