Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Berbat arada kaldım:(

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Standart Berbat arada kaldım:(

2011 1.3 75 ps fıorınomu 95 lık ıle degıstırme arafesınde, 1.3 90 ps konfor paketlı( hız sabıtleme far yıkama) , ve 1.6 105 ps doblo arasında kaldım.
    1.3 95 ps esplı fıorıno 33750 tl
    1.3 90 ps doblo 35500 tl. 1.6 105 ps doblo 38000 tl.( 6 vıtes)
    kredı ıle alınacagından ortalama 100 tl lık bır kredı farkı aralıgında ucunude alabılıyorum ..... yardım............. kafa besbın oldu uyuyamıyorum uc gundur
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

neden sadece ticari araç bakıyorsunuz...
    Keyif BMW'Dir...

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

doblo ise 1,6 derim...ama en iyisi bir test edin üçünüde...95 lik fiorino hiç yabana atılır gibi değil...

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

İhtiyaçlara yetiyorsa tabii ki Fiorino. Şekli yeter.

Grey Goose ...

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden sadece ticari araç bakıyorsunuz...
    200 cm boy bol pıknık. bırde aracta genıs genıs oturmayı cok sevıyorum. bu fuyatlara bınek ve bu ops. bulunan arac cok zor.tıcarı kullanmayacagım , garıp ama bınek arac dusunursem darda olsa, 1.3 ınvıte colt dusunuyorum. far sensoru yagmur sensoru hız sabıtleyıcılı colt 30000 tl. 1.3 95 ps.fıatın benzınlı motor seceneklerını onaylamadıgımdan dızeldede tek secenek evo oldugundan evoyada 38000 tl baglamak ıstemedıgımden dıyebıırılm.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doblo ise 1,6 derim...ama en iyisi bir test edin üçünüde...95 lik fiorino hiç yabana atılır gibi değil...
    dıgıtal klıma hız sabıtleyıcı arka camları otomatık , dıger ozellıklerı fıorıno ıle aynı doblo fıorınodan 1500 tl pahalı. ıc dızaynıda fıorınoya gore cok hos doblonun. fıorınonun dısına ne kadar hastaysam doblonun krem kadıfe doselı ve krem derı kaplamalı koltuk ve ıc kaplamasına da o kadar hastayım.1500 tl ıcın dıgıtal klıma daha genıs mekan kalıtelı ıscılık ve hız sabıtleyıcıye deger mı? ben deger dıyorum ama o zamanda 1.6 105 ps 6 vıteslı aynı ozllıklere sahıp dobloya kayıyorum. 105 ps doblo test surusunde benı mestettı. uf ya bugunde uyku yok.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı _FeRDi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhtiyaçlara yetiyorsa tabii ki Fiorino. Şekli yeter.
    ferdı test surusunde bozuk asvalt CIKTIM uc araclada. fıorıno yol sesını resmen kulaklara verıyor. doblo suspansıyon ve gurultu alımı hususunda fıorınonun cok onunde. ama dedımya keske dısı fıorıno ıcı doblo olan bır arac oleydı.su an fıorıno kullanıyorum ama fıorınoyu fıyatsal husus harıcınde ucuncu sıraya koydum. esım ıse fıyatsal husustan 1. sıraya koyuyor

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ferdı test surusunde bozuk asvalt CIKTIM uc araclada. fıorıno yol sesını resmen kulaklara verıyor. doblo suspansıyon ve gurultu alımı hususunda fıorınonun cok onunde. ama dedımya keske dısı fıorıno ıcı doblo olan bır arac oleydı.su an fıorıno kullanıyorum ama fıorınoyu fıyatsal husus harıcınde ucuncu sıraya koydum. esım ıse fıyatsal husustan 1. sıraya koyuyor
    Fiyatsal hususlar önemli elbette. 1.6 doblo ile aradaki fiyat farkı yabana atılır gibi deil.Ses izolasyonu konusunda araştırma yapın bence.aradaki 5000 farkın 1-2 sini izolasyonda kullanabilirsiniz.yada belki sadece lastiklerdir sebep. Ticari araç hakkında da çok fazla bilgimde yok,tek fark Fiorino harbi yakışıklı bi araç

Grey Goose ...

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

2 sinide kullandım doblo al derim daha güvenli hemde daha genis her acıdan daha iyi doblo

levent karakuş
    saricizmelimemetaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    48RS868
    Edilen teşekkür: 9

yılda bir vize rezaleti olmasa bende doblo premio almıştım lakin ne o yılda bir olan vizeye girerim nede o dobloyu alırım fıorinonun ise koltuğunu sona kadar çektiğim halde dizlerim konsola tutuyordu tercihim binek araba oldu evo aldım ama bide bu araçların hususi olanları var ruhsatta onlarında normal fiat üzerine 5000 lira oynaması gibi zarlar sizde hangisine yuvarlarsan ....

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Ümit abi
    1)Fiorino 95 lik için üste ne vereceksin?
    2)Doblo 1.3 için üste ne vereceksin?
    3)Doblo 1.6 için üste ne vereceksin?
    Bana göre Fiorino biraz küçük kalıyor yani dar gelir,doblo nun da 1.3 motor lu olanı sanki uzun yolda yakıt ve performans açısından tatmin etmez gibi geliyor. 105 ps liği alsan icabında bi chip lersin 115 ps leri geçer heralde.O da canavar gibi olur. İçi çok hoş bence de doblo nun,kahve ve turkuaz renklerinde dışardan da harika bence.Maddi durum da sıkıntı yoksa 1.6 105 ps derim ben.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı predator_ant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümit abi
    1)Fiorino 95 lik için üste ne vereceksin?
    2)Doblo 1.3 için üste ne vereceksin?
    3)Doblo 1.6 için üste ne vereceksin?
    Bana göre Fiorino biraz küçük kalıyor yani dar gelir,doblo nun da 1.3 motor lu olanı sanki uzun yolda yakıt ve performans açısından tatmin etmez gibi geliyor. 105 ps liği alsan icabında bi chip lersin 115 ps leri geçer heralde.O da canavar gibi olur. İçi çok hoş bence de doblo nun,kahve ve turkuaz renklerinde dışardan da harika bence.Maddi durum da sıkıntı yoksa 1.6 105 ps derim ben.
    barıs uste bırsey vermeyecegım.aracı 28 500 e almıstım. su an 32000 tl.
    aracın 12300 tl kalan borcunu fıat fınansa verecegım. aracıma 27500 e alıcı buldum.
    araca toplam 1177 tl oduyrum su an( bıkac baska borcla berabber) 42 taksıdım kalmıstı. kredıyı .95 orandan kullanmıstım.
    su an faız oranı vana ozel .60 lar sevıyesınde.
    dıger borclarımda .97 faız oranındandı.
    fıorıno satısından kalan 15200 tl yı eskı borclarımı kapatmada kullanınca gerıye toplamda 42x 245 tl borcum kalıyor.
    yanı 1177-245=933 tl . yanı su an aylık taksıdı 933 tl olan 42 ay vadelı bır kredı cekıp aracı yenıledıgımde zarar etmıyorum hıc. 933x42= 37200 tl yapıyor.
    900x42 taksıtle 95 ps fıorıno alabılıyorum.
    950x42 taksıtle 1.3 premıo konfor paket doblo alabılıyorum.
    920x48 taksıtle 1.6 doblo alabılıyorum.
    28500 tl lık fıyata aldıgım bır aracın 20 tl altına 42 taksıtle 95 ps fıorıno( su an 33500)
    17 tl fark verıp 1.3 premıo doblo 42 taksıtle( su an 35500 tl)
    13 tl ucuza artı 6 taksıde (48 ay) 1.6 premıo doblo( su an 38 000 tl)
    ucundede acayıp kardayım... ama sanırım. 1.3 premıo alıp box ıle 105 bg bulmak en uygunu gecelerım kabus oldu.
    Konu uzuncocuk tarafından (12/04/2011 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Temiz
    Fiat Tipo Slx 1.6 ie / AC Scratch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

1.3 dablo bence hiç aklınızdan bile geçirmeyin. komşum izmir adnan menderes hava alanında taksisi var. 1.6 dablosu var. aldıgndan beri öve öve bitiremiyor. Oğlumun ögretmeninde 1.3 bi önceki kasa dablo vardı. İzmir liler belki bilir gürçeşme huzurevi yokuşunda pek bi dik degil ama 1.3 dablo yük oldugu zaman ordan çıkamadıgın söylemişti. ben olsam 1.6 dablo alırdım hayırlısı olsun..
    Rakı - şarap gâvurluksa,
    Deniz gâvurluksa, ve karşısında batarken izlemek güneşi..
    Aşk gavurluksa, ve sevdiğinin elini tutarak kordonda dolaşmak,
    İzmir'lilik gavurluksa, ve özgürlüğe düşkün olmak, kimse tarafından kısıtlanmak istememekse
    Ben gavurun önde gideniyim, yazın en büyük harflerle.BEN İZMİRLİYİM...

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı Scratch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 dablo bence hiç aklınızdan bile geçirmeyin. komşum izmir adnan menderes hava alanında taksisi var. 1.6 dablosu var. aldıgndan beri öve öve bitiremiyor. Oğlumun ögretmeninde 1.3 bi önceki kasa dablo vardı. İzmir liler belki bilir gürçeşme huzurevi yokuşunda pek bi dik degil ama 1.3 dablo yük oldugu zaman ordan çıkamadıgın söylemişti. ben olsam 1.6 dablo alırdım hayırlısı olsun..
    1.3 doblo 90 ps.. eskı doblolar 75 lık sanırım ..taksıcı arkadasın overken kullanıdı sozlerden bır demet sunsanız

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 doblo 90 ps.. eskı doblolar 75 lık sanırım ..taksıcı arkadasın overken kullanıdı sozlerden bır demet sunsanız
    Ümit abi gaza çok ihtiyaç var herhalde
    Abi bence 1.3 75 liği satıp da 95 liğe geçmenin bi manası yok. Al 1.6 105 beygir olanı,kafan rahat yapıştırır gidersin. İç hacim farkı da çok fiorino ile doblo arasında.Benim resimlerden hatırladığım baya uzun gözüküyordu boyun,nasıl sığıyorsun fiorino ya ,hadi sıgdın nasıl rahat ediyorsun uzun yolda falan? Bence 1.6 nın renklerini güzelce incele,hoşuna giden bi rengi al-geç.Bu arada Tom-Tom da çok şık duruyor ön tarafda,onu da unutma yani

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Doblo derim hem 1.6 hemde 105 ps ayrıca da doblo rahatlığını hiçbir taksi veya dengindeki hiçbir ticari tutamaz !!!!

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı predator_ant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümit abi gaza çok ihtiyaç var herhalde
    Abi bence 1.3 75 liği satıp da 95 liğe geçmenin bi manası yok. Al 1.6 105 beygir olanı,kafan rahat yapıştırır gidersin. İç hacim farkı da çok fiorino ile doblo arasında.Benim resimlerden hatırladığım baya uzun gözüküyordu boyun,nasıl sığıyorsun fiorino ya ,hadi sıgdın nasıl rahat ediyorsun uzun yolda falan? Bence 1.6 nın renklerini güzelce incele,hoşuna giden bi rengi al-geç.Bu arada Tom-Tom da çok şık duruyor ön tarafda,onu da unutma yani
    200 cm yım ama rahat sıgıyorum ya aslında haklısın kardes. bugun bır arkadas bana- abı almısken en dolu ve en guclusunu al arkanada bır daha bakma dedı galıba 6 vıtes 110 ps 6 aylık taksıt farkına ragmen en ıdealı.
    ve ayrıntı surda yatıyor. ben su ankı taksıdımın uzerıne 6 taksıt odeyerek doblo 1.6 sahıbı olacagım bu5400 tl ye tekabul eder. ben fıorınoyu 28500 e aldım. uzerıne 5.400 koysam 33900 eder ama su an zaten arac 38000 tl anladım arkıdes. sonunda cıktım ısın ıcınden ben bu aracı su an 33900 e maletmıs oluyorum. hız sabıtleyıcılı 6 vıteslı kadıfe koltuklu far yıkamalı dıgıtal klımalı 105 ps derın bordo doblo... hade hayırlı olsun kafayı yormak yok gıt sıparıs ver kurtul umıt.... tesekkurler ekıp beyın fırtınası son buldu

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

araç ruhsatta ticari olarak geçecekse bildiğim kadarıyla vergi açısından 1.3-1.6 farkı yok..
    şahsen yerinizde olsam alacağım araç doblo olurdu.. 1.3 ya da1.6 ihtiyaca kalmış.. siz ticari kullanmadığınıza göre 1.3 90 ps de size yetebilir..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Ben derim ki derin bordo tercih edeceğine TÜRK KAHVESİ SEÇ DERİM veya kesinlikle SİYAH

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben derim ki derin bordo tercih edeceğine TÜRK KAHVESİ SEÇ DERİM veya kesinlikle SİYAH
    evde bır zat var bır bakısla derın bordo aldırabılecek guce sahıp, sız ıstedıgınız kadar kahve deyın sıyah deyın)))))))

Sayfa 1/2 12 SonSon