Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: 2011 fiat fiorino 1.3 multijet 90 bg

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Arkadaşlar, ilan bölümüne ilan da verdim ama, moderatör arkadaş onaylamadan çıkmıyor sanırım. 2011 model beyaz renk, 3,5 ay önce sıfır aldığım ve 8000 km olan Fiat Fiorino Emotion aracımı acilen satmam gerekiyor. Araba bayiden çıktığı günkü kusursuzluk ve temizliktedir. En küçük endişeniz olmasın. Öğretmenim ben. Bu işin ticaretini yapan birisi değilim. 3 ayda bir araba değiştirebilecek bütçede birisi de değilim. Sakın aklınıza hata kusur gelmesin. Tamamen ani gelişen bir nakit sıkıntısından dolayı satmam gerekiyor. Şu anda burada pazarlık yapan olsa hemen satabilirim. Yalnız, ölü fiyatına değil; ihtiyacımı karşılayacak rakama satmam gerekiyor. İlgilenenler 0 507 987 67 59 u arayabilirler.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

www.fiatfiorino.net'e üye olup ilan açabilirsin Ender.Oradaki tornado da benim.

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı TORnADO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün bir şey fark ettim.Araca gaz verirken direksiyondan olduğunu tahmin ettiğim bir yerden gıcırtı geliyor.Özellikle debriyajın tam kavrama noktasına gelince,araç kalkarken geliyor gıcırtı.Bilgisi,tahmini olan var mı?
    Sorunun aynısı benim de başıma geldi aldıktan gün sonra. Tam olarak debriyajın üstünden bir yerden geliyor gıcırtı ayağınızı debriyajdan çekince. Veya, deneyin ilerleyen günlerde ayağınız hiç debriyajda değilken bile yapmaya başlayacak özellikle bozuk yollarda giderken. Servisi bu konu için gittiğimde, iki kablo demetinin aracın esnemesiyle birlikte birbirine sürtmesinden kaynaklandığını ve kabloları düzeltmek suretiyle olayı hallettiklerini söylemişlerdi bana. Gerçekten de dakkada hallettiler verdiler. Ancak bugünlerde aynı gıcırtı yine başladı. Ben de artık sebebini bildiğim için öenmsemiyorum ve sadece bunun için servise gitmedim. 10000 km bakımında onu da dile getireceğim ve umuyorum hallederler yine. Bu sefer yaparken tekrarlamayacak şekilde yapın haaaa deyip azarlayacağım onları
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunun aynısı benim de başıma geldi aldıktan gün sonra. Tam olarak debriyajın üstünden bir yerden geliyor gıcırtı ayağınızı debriyajdan çekince. Veya, deneyin ilerleyen günlerde ayağınız hiç debriyajda değilken bile yapmaya başlayacak özellikle bozuk yollarda giderken. Servisi bu konu için gittiğimde, iki kablo demetinin aracın esnemesiyle birlikte birbirine sürtmesinden kaynaklandığını ve kabloları düzeltmek suretiyle olayı hallettiklerini söylemişlerdi bana. Gerçekten de dakkada hallettiler verdiler. Ancak bugünlerde aynı gıcırtı yine başladı. Ben de artık sebebini bildiğim için öenmsemiyorum ve sadece bunun için servise gitmedim. 10000 km bakımında onu da dile getireceğim ve umuyorum hallederler yine. Bu sefer yaparken tekrarlamayacak şekilde yapın haaaa deyip azarlayacağım onları

Çok teşekkür ederim Ender. Aynen dediğin gibi debriyajı bırakınca gıcırdıyor,araba kalkarken biraz yukarı hareket ediyor ya işte o zaman.O zaman kendim halledebilirim,direksiyonun alt kısmındaki kapağın iki vidası var,onu çıkarırsan her şey çıkıyor ortaya.Orada kablolar var ama direksiyonun içinde değildir herhalde değil mi?

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Çok teşekkür ederim Ender. Aynen dediğin gibi debriyajı bırakınca gıcırdıyor,araba kalkarken biraz yukarı hareket ediyor ya işte o zaman.O zaman kendim halledebilirim,direksiyonun alt kısmındaki kapağın iki vidası var,onu çıkarırsan her şey çıkıyor ortaya.Orada kablolar var ama direksiyonun içinde değildir herhalde değil mi?

Ender,bugün o kapağı söktüm,çok uğraştım ama olmadı tabi. Sanayiye götürdüm onlar da yeni olunca çok ellemek istemediler artık servis yolu görndü bana.Dediğin gibi bu düz yolda giderken de gıcırdıyor,daebriyajdan ayağını çekerken de gıcırdıyor.Sen hangi servise yaptırmıştın,yazar mısın?Bizim servistekiler sorunu bulamazsa orayı arattırayım.

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Ben yaparlarken eğilip bakmadım hangi kablolar yapıyormuş diye. O yüzden hangi kabloyu düzelttiklerini bilmiyorum Fatih. Sen servise gittiğinde onlar muhtemelen sorununu çözerler. Demekki çoğu Fiorino'da bu gıcırtı oluyor sende de bende de aynı sesin aynı yerden gelmesine bakacak olursak.... Yaptırdığım servis Tokat Fiat Servisi Dinç Otomotiv idi. Servis müdürü İbrahim Bey'in telefonunu direkt vereyim ben sana. Ustalar beni tanımaz ama İbrahim Bey'i arayıp, Niksar'dan öğretmen Ender Pala'nın Fiorinosu da aynı gıcırtıyı yapıyormuş siz halletmişsiniz hemen bana da yardımcı olun dersen, beni hatırlar herhalde. 0 546 897 21 51 İbrahim Bey.

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Teşekkürler,cumartesi gideceğim inşallah. Çözerler inşallah gıcırtıyı zira hiç sevmediğim şeydir arabada ses ama ne yapalım işte?

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Benim araç fiorinonun combimix modeli sağ tarafta kapısı olan modelden alırken yanlış yaptık dynamic modeli ile 2-3 bin fark vardı
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaparlarken eğilip bakmadım hangi kablolar yapıyormuş diye. O yüzden hangi kabloyu düzelttiklerini bilmiyorum Fatih. Sen servise gittiğinde onlar muhtemelen sorununu çözerler. Demekki çoğu Fiorino'da bu gıcırtı oluyor sende de bende de aynı sesin aynı yerden gelmesine bakacak olursak.... Yaptırdığım servis Tokat Fiat Servisi Dinç Otomotiv idi. Servis müdürü İbrahim Bey'in telefonunu direkt vereyim ben sana. Ustalar beni tanımaz ama İbrahim Bey'i arayıp, Niksar'dan öğretmen Ender Pala'nın Fiorinosu da aynı gıcırtıyı yapıyormuş siz halletmişsiniz hemen bana da yardımcı olun dersen, beni hatırlar herhalde. 0 546 897 21 51 İbrahim Bey.

Ender nasılsın?Bugün gittim servise sorma tam yarım saat uğraştık ama ses çıkmadı arabadan. Verdiğin numarayı aradım,senin arabayı yapan elektrikçi çıkmış işten.İbrahim Bey de tam bilmiyormuş nereden ses geldiğini.Bugün 200 km yolu boşa gittim malesef. Neredeki kablolardan ses geliyor öğrenebilirsen lütfen beni de bilgilendir olur mu?

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar aracıma KN kutu içi filtre almıştım,aldığım sitede ve KN 'nin sitesinde 2011 model araçların filtresi benim eski Fiorino'nun filtresi gibi.Filtre bugün geldi kapağı söktüm o da ne? Gelen filtre ile benim 95 bg'in filtresi farklı. 1.3 95 bg multijet Fiorino'ya KN filtre yok mu? Punto'ların filtresi ile bizimkiler aynı fakat bu 95 bg'in filtresi büyük dikdörtgen şeklinde.Lütfen yardım!!!

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar Selenia 5w 40 tam sentetik mi? Ben yağı castrol Edge 5w 40 ile değiştirmek istiyorum da vsizce nasıl olur,tavsiye eder misiniz?Bir de Castrol'ün üstünde dizel ya da benzinli diye yazmıyor iki motora da olur mu?

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Yok mu bilgisi olan arkadaş?

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

selenia tam sentetik ama castrol edge yi tavsiye ederim

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

aracınız garantili olduğu için selenia'Dan başka bir yağı tercih edemezsiniz
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı zafer murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız garantili olduğu için selenia'Dan başka bir yağı tercih edemezsiniz

Ben ilk 5000 km'de yağı değiştireceğim ve bunu da serviste değil memleketimde yaptıracağım.Servis bana 110 km uzakta,git gel 220 km hiç gerek yok.Selenia da Castrol'den daha iyi bir yağ değil zaten. Bunu onlar da biliyor ama hesap meselesi.

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Servisten ayrılmış ve kendi tamirhanesini açmış bir ustayla konustum. Bak hocam dedi, ben senin yağını değiştirip burada para kazanmak tabi ki isterim; Castrol Edge, Selenia'dan daha iyi bir yağ olabilir ama, garanti içindeyken bence servise gitmelisin; varsın ben burada para kazanmayayım senden; önemli olan senin canının yanmaması dedi. Şunu da ekledi, yetkili servisler çok çamurdur, sonradan bir arıza çıkar (tamamen alakasız bir arıza) ve ne sebeple olursa olsun bahaneyi sana bulurlar; serviste yapmadığın için bakımını, garantiye sokmayız derler... En iyisi sen servise git garanti bitene kadar, dedi. Bir de, bana kalırsa garantin bittikten sonra bile sadece adamların önerdiği yağı koy dedi. Zaten Selenia 85 lira. Castrol 80 lira. O zaman neden önerilenin dışında koyalım arkadaşlar??? Ben şahsen başka yağ koymazdım...

Bu arada Fatih, ben cumartesi arabamı servise götüreceğim 10000 bakımı için... Araba henüz 8350 km ama ben erken sokacağım bakıma çünkü okulların kapandığı gün tatile cıkıyorum memlekete doğru. döndüğümde km 10 bini bir hayli aşmış olacak. Bir de mecburen Tokat servisine götüreceğim çünkü arabayı alırken ilk bakımının ücretsiz yapılacağı ve yaza girerken de boya koruma yapılacağına anlaşmıştık. Hani ortak sorunumuz olan gıcırtı sorunu vardı ya ona da sıra geldi artık cumartesi ona da baktıracağım. Söylediğin slikon sprey olayını denemeye fırsatım olmadı... Onlar çözsünler sorunu ben de izleyeceğim bu sefer arabanın bakımı boyunca arabamın yanından ayrılmayacağım.
    Konu pilotender tarafından (19/01/2011 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Teşekkür ederim Ender'im.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Ender nasılsın?Ne yaptın servis işlerini halledebildin mi?

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Ender nasılsın?Ne yaptın servis işlerini halledebildin mi?
    Fatihcim ben cumartesi servise götürdüm arabayı Tokat'ta. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişti. Kışlık cam suyu koydular. Antifiriz ölçümü yapıldı -35 e kadar sorun yokmuş. Kapı ayarları bozulmuş onları düzelttiler. Kapı fitillerine silikon sprey sıktılar sabahları donmayı engelliyormuş. Alt takım kontrolü yapıldı; onlarda da problem cıkmadı. Bahsettiğimiz gıcırtı sesini de kestiler. Ben tüm bu işlermler yapılırken aracımın başındaydım. Beni çıkartmak istediler bekleme salonuna ama ben cıkmak istemediğimi ve başında duracağımı söyledim. İzledim herşeyi. Gıcırtı sesi gerçekten de gaz pedalının üstünden bir yerden geçen iki kablo demetinin birbirine sürtmesinden kaynaklıymış. Hallettik. Arabayı alırken ilk bakım ve haziran ayında boya koruma ücretsiz diye anlaşmıştık. Bir kuruş vermedim bu işler için. Sadece, motorun altına karter koruma taktırdım ve ona 70 lira verdim. Plastik değil, sac olanlardan taktırdım. Eğer sen de taktırmadıysan tavsiye ederim. Dandik bir malzeme değil taktıkları benim çok hoşuma gitti şahsen.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon