Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
76 sonuçtan 61 ile 76 arası

Konu: 2011 fiat fiorino 1.3 multijet 90 bg

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatihcim ben cumartesi servise götürdüm arabayı Tokat'ta. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişti. Kışlık cam suyu koydular. Antifiriz ölçümü yapıldı -35 e kadar sorun yokmuş. Kapı ayarları bozulmuş onları düzelttiler. Kapı fitillerine silikon sprey sıktılar sabahları donmayı engelliyormuş. Alt takım kontrolü yapıldı; onlarda da problem cıkmadı. Bahsettiğimiz gıcırtı sesini de kestiler. Ben tüm bu işlermler yapılırken aracımın başındaydım. Beni çıkartmak istediler bekleme salonuna ama ben cıkmak istemediğimi ve başında duracağımı söyledim. İzledim herşeyi. Gıcırtı sesi gerçekten de gaz pedalının üstünden bir yerden geçen iki kablo demetinin birbirine sürtmesinden kaynaklıymış. Hallettik. Arabayı alırken ilk bakım ve haziran ayında boya koruma ücretsiz diye anlaşmıştık. Bir kuruş vermedim bu işler için. Sadece, motorun altına karter koruma taktırdım ve ona 70 lira verdim. Plastik değil, sac olanlardan taktırdım. Eğer sen de taktırmadıysan tavsiye ederim. Dandik bir malzeme değil taktıkları benim çok hoşuma gitti şahsen.

Hayırlı olsun,yakıt ve performans değişikliği var mı? Yeni değerleri bekliyoruz.Sesin geldiği yeri gördüysen sorun yok.Benimki kablolardan değil. Karter korumayı servis tavsiye etmedi.Motor çarpışma anında aşağı düşermiş,karter koruma olunca düşmezmiş ama dediğin gibi lazım şey aslında.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı TORnADO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,yakıt ve performans değişikliği var mı? Yeni değerleri bekliyoruz.Sesin geldiği yeri gördüysen sorun yok.Benimki kablolardan değil. Karter korumayı servis tavsiye etmedi.Motor çarpışma anında aşağı düşermiş,karter koruma olunca düşmezmiş ama dediğin gibi lazım şey aslında.
    Valla ben motorun düşme olayını hiç düşünmedim...Araba lifte kaldırılınca bir anda karar verdim taktırmaya. Çünkü, alternatörü filan döndüren kayışın tamamen açıkta olduğunu gördüm. Araya taş veya çalı çırpı kaçıp kayışı attırması çok muhtemel geldi bana. Malum, arabamızı her zaman sıfır asfaltta kullanmıyoruz. Yakıt ve performans konusuna gelince; arabanın performansında çok fazla bir değişme hissedemedim. Ancak, yol bilgisayarı yakıt tüketim verilerini daha düşük gösteriyor bu kesin!!! Tokat-Niksar arasını, yol bilgisayarını Tokatta sıfırladıktan sonra en düşük 5,3 ile gelmiştim bugüne kadar. Geçen gün servisten çıkınca sıfırladım ve kullanım tarzım her zamankinden farklı olmadan 4,7 ortalama ile Niksar'a vardım. Bu arada, daha önceki denemelerimde 4 mevsim lastikler vardı Bridgestone Turanza; şimdiki denememde ise Petlas kar lastiklerim var. Kar lastikleri daha fazla tüketime neden olur demelerine rağmen ortalamam düştü ve bu da beni çok mutlu etti. Bundan sonra her 5000 kilometrede bir değiştircem hava filtresini özellikle.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

İyi iyi sevindim.Kışlıklar daha fazla yakıt harcar tabi ki.Onları çıkarınca ve havalar da ısınınca düşer tüketim.Bakalım ben de yaptırım belki.

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar,bugün Fiorino'mun 5000 km kontrolü vardı,ben yağ değişimi de yaptırdım..Arabama Selenia değil de Opet Fulmax koymuş servis,faturamda öyle yazıyor.Opet Fulmax 5w 30 yağı nasıl bilirsiniz? İyi midir yoksa kandırıyorlar mı bizi?

ahmet karakaş
    YALOVALI ahmetkarakaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 144

kmi servisler selenia 5w30 kimileri opet 5w30 kullanıyorlar fiat ikisinede izin veriyor hatta birmotların çoğu opet kullanır sonuçta koç menşeili şirketler o yüzdende özellikleri aynı olan bu yağların ikisinide kullanıyorlar

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmetkarakaş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kmi servisler selenia 5w30 kimileri opet 5w30 kullanıyorlar fiat ikisinede izin veriyor hatta birmotların çoğu opet kullanır sonuçta koç menşeili şirketler o yüzdende özellikleri aynı olan bu yağların ikisinide kullanıyorlar
    Peki,iyi midir bu yağ? İşin ilginci depoyu doldurduğumda arabam en fazla 680 km menzil gösterirken şimdi bu 892 km oldu?

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

gösterilen km'nin bakmla filan ilgisi yok üstad. Motor sıcakken depoyu fulleyip sıfırlarsan daha yüksek değerler görüyorsun. hepsi bu. motor yağına gelince, benim servis asla ismi yazan yağdan başka bişey koymamak lazım diyor. bu motorlar çok hassas, üç kuruşluk yağ yüzünden başka büyük sıkıntılar çekmeye değmez diye de ekliyor... ben castrol koysak ne olur demiştim o yuzden sormuştum... selenia koyduk, bundan sonra da selenia ile devam ederim herhalde.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Ender naber abi, iyi misin? Fiorino'nun keyfi yerinde gibi görünüyor?
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

gösterilen km'nin bakmla filan ilgisi yok üstad. Motor sıcakken depoyu fulleyip sıfırlarsan daha yüksek değerler görüyorsun. hepsi bu. motor yağına gelince, benim servis asla ismi yazan yağdan başka bişey koymamak lazım diyor. bu motorlar çok hassas, üç kuruşluk yağ yüzünden başka büyük sıkıntılar çekmeye değmez diye de ekliyor... ben castrol koysak ne olur demiştim o yuzden sormuştum... selenia koyduk, bundan sonra da selenia ile devam ederim herhalde.
    Vallahi o servisin sorunu Ender,herhalde onlar da biliyordur hangi yağın uygun olduğunu.Selenia koysalardı o zaman değil mi ama? Bir sıkıntı olursa da paşa gönülleri bilir.Ben genelde motor sıcakken doldururum,hiç 892 km olduğunu görmedim.En fazla 680-700 km'leri görüyordum ama yağ değişiminden sonra motoru çalıştırıp servisten çıkarken baktığımda 892 km yazıyordu.Önemli değil orası tabi ki.

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

Vallahi yollarda Fioları gördüğümde kanım kaynıyor, alsam mı şirkete dualogic bi Fio diyorum =)

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı yunus kahraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi yollarda Fioları gördüğümde kanım kaynıyor, alsam mı şirkete dualogic bi Fio diyorum =)
    Ben Fiorino'ya öyle alıştım ki GP'den sonra. Hani şimdi GP alır mısın deseler; valla görünüşüne ne kadar hayran olsam da GP bir aile için yeterli bir araba olmadığını düşünüyorum ve herhalde almazdım... Fio'yu gerçekten tavsiye ederim sağlam bir araba. (En azından aldığımdan beri hiçbir sorun, tıkırtı, ses vb birşeyi olmadı.) Lakin, dualogic olanından almayın bence. Pek tavsiye etmiyor kullananlar. Biraz daha kullanıcı yorumu isterseniz size FiorinoFunClub.Com | Fiorino Nemo Bipper Fun Paylasim Platformu adresini tavsiye ederim.

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ender naber abi, iyi misin? Fiorino'nun keyfi yerinde gibi görünüyor?
    , valla keyfim yerinde... Arabamdan çok memnunum... Aman nazar değmesin. Beyaz renkten de memnunum. Herbişeyinden memnunum kelimeler kifayetsiz ) Dün kardeşim geldi yanıma benim nikah için. Senin kulaklarını da çınlattık. Göremiyormuş seni hiç. Görüyon mu dediğimde öyle söyledi. Senin araba dikkat çekmasi gerekirdi ama demekki yerleriniz aynı değil... Tokat'tan arzu ettiğin birşey varsa bu cuma filan geri döncek İzmir'e; göndereyim onunla.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

, valla keyfim yerinde... Arabamdan çok memnunum... Aman nazar değmesin. Beyaz renkten de memnunum. Herbişeyinden memnunum kelimeler kifayetsiz ) Dün kardeşim geldi yanıma benim nikah için. Senin kulaklarını da çınlattık. Göremiyormuş seni hiç. Görüyon mu dediğimde öyle söyledi. Senin araba dikkat çekmasi gerekirdi ama demekki yerleriniz aynı değil... Tokat'tan arzu ettiğin birşey varsa bu cuma filan geri döncek İzmir'e; göndereyim onunla.
    Abi Allah memnuniyetini bozmasın o zaman, tek dileğim o Kimya bölümündeyim kaptan ben, kardeşin mühendislikteydi yanlış hatırlamıyorsam, ondan görememiştir dediğin gibi, kaçıncı sınıf olduğunu ve bölümünü yazarsan belki görme ihtimalim olabilir. Valla kardeşim yazın biraraya gelelim de sağsağlim başka bi isteğim yok, çok teşekkür ederim, eksik olma.. SAYGILAR
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

emrah saglik
    yolcu0685 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart geri vites lambasi

Slm arkadaslar bende aranizda yeniyim birhafta oldu 2011 punto 1.3multijet aldim aracdan son derece memnunum konfor kalute cok iyi24bin tly aldim fakat geri vites lambasi yanmiyor sikintisi ne olabilir sizce nerde yapilir cvplariniz icin tesekkurler

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Öncelikle,aracınız hayırlı olsun..İlk aklıma gelen ampulun patlamış olması..Benim eski grande puntoda böyle bir sorun oluşmuş,ampul değişmişti..Sanırım arıza yakmıyordu geri vites lambası..

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Alıntı yolcu0685 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar bende aranizda yeniyim birhafta oldu 2011 punto 1.3multijet aldim aracdan son derece memnunum konfor kalute cok iyi24bin tly aldim fakat geri vites lambasi yanmiyor sikintisi ne olabilir sizce nerde yapilir cvplariniz icin tesekkurler
    Ampülünüz patlak olabilir, ampül duyundan oynamış ve temassızlık yaratmış olabilir ...... Geri vites müşürü arızalı da olabilir, sigortası atmış olabilir... Onun dışında pek ihtimal kalmıyorr....

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234