Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
96 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Linea Satişa Hazirlaniyor..

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Dizelin Emotion'ı 40 bin YTLden aşağı olması mümkün değil arkadaşlar maalesef. GPdeki gibi ilk 500 müşteriye özel indirim yaparlarsa ayrı ama normal fiyatı en az 40. :s15:

ufuk şimşek
    ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 GF 0401
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı alialgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    farklı araçlar mı bunlar..

benim bildiğim kadarıyla farklı galiba arkadaşlar gp nin sedanı gibi düşünüyor ama benzerlikler taşıyan farklı bir araç bekliyip görecez...

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim kadarıyla farklı galiba arkadaşlar gp nin sedanı gibi düşünüyor ama benzerlikler taşıyan farklı bir araç bekliyip görecez...
    Hocam araç gp'nin sedanı değil üst segment sedan...ama iç dizayna bir arkdaş aynı , diğeri farklı demiş...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

Alıntı Korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizelin Emotion'ı 40 bin YTLden aşağı olması mümkün değil arkadaşlar maalesef. GPdeki gibi ilk 500 müşteriye özel indirim yaparlarsa ayrı ama normal fiyatı en az 40. :s15:

Bugüne kadar aldığım 3 arabanında Fiat olmasına rağmen 40 bin ytl yi ben Fiata vermem. Ortalama Türk halkının büyük çoğunluğunun da aynı şekilde düşüneceğini sanıyorum , donanımı motoru ne olursa olsun 40 bin liralık fiyatla satışa çıkarsa sonuç hüsran olur. Toyota-honda-opel parasına kimse gidipte Fiat almaz. GP ile yakaladıkları satış başarısını sürdürmek istiyorlarsa fiyat politikasını da doğru uygulamalılar. Biz burada araçlarımızı ne kadar seversek sevelim , sokaktaki insanın Tofaşa karşı ön yargısı hala devam ediyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar aldığım 3 arabanında Fiat olmasına rağmen 40 bin ytl yi ben Fiata vermem. Ortalama Türk halkının büyük çoğunluğunun da aynı şekilde düşüneceğini sanıyorum , donanımı motoru ne olursa olsun 40 bin liralık fiyatla satışa çıkarsa sonuç hüsran olur. Toyota-honda-opel parasına kimse gidipte Fiat almaz. GP ile yakaladıkları satış başarısını sürdürmek istiyorlarsa fiyat politikasını da doğru uygulamalılar. Biz burada araçlarımızı ne kadar seversek sevelim , sokaktaki insanın Tofaşa karşı ön yargısı hala devam ediyor.
    Evet ama 1.3 90 hp emotion donanımlı GPnin bile indirimli fiyatı 35.260 YTL ise Lineanın 40 milyar olması yadırganamaz. Bahsedilen 36 milyar lansman + indirimli fiyatı olur(GPdeki ilk 500 araç kampanyası gibi). 1-2 ay sonra fiyatı en az 40 olur.

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

Yeni Nesil Corolla Dizel 1.4 D-4D Class 38,200 YTL
    Yeni Nesil Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort 40,400 YTL

web sitesine göre corolla dizel fiyatlari bu sekil.

sokaktaki 100 kisiye sorsak 40 bine toyota mı , yoksa Fiat mı desek sizce ne çıkar ? Ciddi bir fiyat avantajı olmalı bence. Hele ilk lansman fiyatlarının çok daha cazip olması gerek. Cazip fiyatlarla piyasaya çokca satış yapmalı ki insanların gözü kaliteli Fiat görmeye alışsın ve kafalardaki eskiden kalma olumsuz imaj silinsin. Ama güzel araba yaptık , fiyatıda direk 40 bin demezler inşallah.

M.Bülent ATASOY
    Forumun Manyağı Bülent A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07 ATA 35
    Edilen teşekkür: 214

Hüseyin aracı gör incele ve dene.Ondan sonra 40 milyar verilip verilmeyeceğini yorumla derim.
    Linea Toyota kalitesinde olan bir araç.
    Photoshop Değil , Gerçeğin Ta Kendisi

SÖZDE DEĞİL , ÖZDE MODİFİYE

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

Bülent gelsin bayilere inceleyeceğim mutlaka . kalitesizdir demiyorum zaten ama aynı kalitede bile olsa hatta dahada kaliteli olsa yinede cazip fiyat şart diyorum.

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

Valla ben o 40 milyarlık dizel corollayı kullandım. Lineanın emotionu ile alakası olamaz. ne alaşım jant ne otomatik klima hiçbişey yok arabada. Linea nın emotionunu GPye göre kıyaslarsak baya dolu olacağını biliyorum. İki modeli kıyaslayan biri marka fanatiği değilse Corollaya bakmaz bile bence. Ama 40 milyarı buna vereceğime D sınıfı bir araç alırım derse müşteri, o ayrı.

Hüseyin Koyak
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri

Hayırlısı ile satışa çıksın bakalım göreceğiz. İnşallah GP gibi fanatik bir kullanıcı kitlesi edinebilir.

. .
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok

1.4 Turbosu da çıkınca C sınıfı lideri olur bu araba. Tofaş işi gücü bırakmış bu arabayla ilgileniyor sanki. Alarm durumu var resmen

mehmet agans
    drberti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

bu amt şanzıman nedir tork konvektörü nedir ?fiat nerden alıyor bu şanzımanı?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı drberti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu amt şanzıman nedir tork konvektörü nedir ?fiat nerden alıyor bu şanzımanı?

Otomatikleştirilmiş manuel şanzıman.Tork konvertörü ise Fiat ın şimdiye kadar uyguladığı otomatik şanzımanın olmazsa olmazı ya da teknik olarak motordan çıkan gücü dişlilere hidrolik vasıtasıyla aktaran sistem.

nejat brohi
    nejatb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Bülent A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüseyin aracı gör incele ve dene.Ondan sonra 40 milyar verilip verilmeyeceğini yorumla derim.
    Linea Toyota kalitesinde olan bir araç.

merhaba,

umarim fiat'ta böyle düşünmüyordur.

bakın dün ağabeyimle sohbet ettik, gezdik, araba almayı dusunuyor kafasına surekli fiat'ı da sokmaya calısıyorum bir saat ovdum yeni linea super, multijet super, harika geliyor diye.

en sonunda cıktı ben o kadar parayı fiat'a veremem, guvenemiyorum.

bu aslında abimin gorusu degil, fiat gp kullanmamıs hemen herkese sorsanız bunu soyluyor. hele bir kere japon kullandı ise yada almanın konforuna alıstı ise.

bakın toyota'da 2-3 milyar el altı indirimler baslamıs, ozellikle ankara bayileri yapiyorlarmı bu tarz indirimler. bir alıcı 40 milyar ı linea'ya verecegi yerde gider, konusur pazarlık yapar ve 42 civarına emotion toyota alır, gider.

fiat dilerim bunları dusunmustur. gp ile parelel fiyatlandıracagız diye isi batırmaz. sonucta vw groupta jettanın fiyatı golf ile paralel gidiyor, hatta dusuk.

g.p'nin basarısının birçok etmen birlikte sagladı, euroncap basarısı, iyi motor,gorunusunun cekiciligi, ic donanım ve digerlerine nazaran cekici fiyatı,

fiat'ın akıllıca hareket etmesini umuyorum.

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı h k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni Nesil Corolla Dizel 1.4 D-4D Class 38,200 YTL
    Yeni Nesil Corolla Dizel 1.4 D-4D Comfort 40,400 YTL

web sitesine göre corolla dizel fiyatlari bu sekil.

sokaktaki 100 kisiye sorsak 40 bine toyota mı , yoksa Fiat mı desek sizce ne çıkar ? Ciddi bir fiyat avantajı olmalı bence. Hele ilk lansman fiyatlarının çok daha cazip olması gerek. Cazip fiyatlarla piyasaya çokca satış yapmalı ki insanların gözü kaliteli Fiat görmeye alışsın ve kafalardaki eskiden kalma olumsuz imaj silinsin. Ama güzel araba yaptık , fiyatıda direk 40 bin demezler inşallah.
    Sokaktaki kaç insanın 40 binlik araba alıcak parası var.neyse konu bu değil.

fiat ın satış aralığı 20-35 milyardır.

elbet tüketiciye 40 ın üstüne alıştırması zor.

başka bir örnek veriyim
    vw de phaeton u satamıyor.fabrikayı kapatmayı düşünüyor.

kötü araba olduğu için mi, satamıyor yoksa insanları vw fiyatının da üstüne alıştıramadığı için mi satamıyor.

fiat ın elinde 200 milyarlık lüks araç yapıcak teknoloji de var.ancak satabildiğini üreticeksin.bu üretim felsefesidir.

linea nın fiyatı 28 den başlayacak dizeller donanıma bağlı olarak elbet 40 sınırına gelicek.

tofaş corolla yı rakip seçtiğine göre iyi bir ürün geldiği aşikar.halk da zamanla bunu anlayacaktır ki marea da kötü bir otomobil değildi.

1.3 mjet marea ya uygulansaydı emin olun 3-4 kat daha fazla satardı.

M.Bülent ATASOY
    Forumun Manyağı Bülent A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    07 ATA 35
    Edilen teşekkür: 214

Şunuda ilave etmek istiyorum.
    Fiat her nekadar Toyotayı akip almış olsada fyatlandırma konusunda MeganeII ile rekabet için fiyatlarını MeganeII ile paralel götürecek.
    Photoshop Değil , Gerçeğin Ta Kendisi

SÖZDE DEĞİL , ÖZDE MODİFİYE

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Fiat ın ekonomik araba imajı var bunu silmesi zor isanlar aynı fıyatla karsılastıgında fıat yerıne dıger markayı tercıh edıyor...

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat ın ekonomik araba imajı var bunu silmesi zor isanlar aynı fıyatla karsılastıgında fıat yerıne dıger markayı tercıh edıyor...
    Tofaşın ekonomik araba imajını silmesine gerek yok

dediğim gibi 20-35 milyar arası satış yapıyor.

kafasında tofaş için 35 milyar etmez düşüncesi olan adama zaten araba satamazsın.

o adam bayiye de gitse linea,corolla dan daha iyi de olsa onun için değişmez.

o adama benzinli corolla yerine daha donanımlı dizel linea alıyorsun da desen

bu da değişmez.

tofaşın tek yapması gereken ürünleri doğru tanıtması.başka birşey değil.zamanla 40 milyara da alışılır.(ödediğinin karşılığını alabiliyorsan elbet)

sonuçta bugün peugeot-citroen dahi tofaşın üretim kalitesine güveniyorsa hafif ticari araç üretimi için tofaşı seçiyorsa. bizim insanımız niçin güvenmesin.

nejat brohi
    nejatb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Akincl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tofaşın ekonomik araba imajını silmesine gerek yok

dediğim gibi 20-35 milyar arası satış yapıyor.

kafasında tofaş için 35 milyar etmez düşüncesi olan adama zaten araba satamazsın.

o adam bayiye de gitse linea,corolla dan daha iyi de olsa onun için değişmez.

o adama benzinli corolla yerine daha donanımlı dizel linea alıyorsun da desen

bu da değişmez.

tofaşın tek yapması gereken ürünleri doğru tanıtması.başka birşey değil.zamanla 40 milyara da alışılır.(ödediğinin karşılığını alabiliyorsan elbet)

sonuçta bugün peugeot-citroen dahi tofaşın üretim kalitesine güveniyorsa hafif ticari araç üretimi için tofaşı seçiyorsa. bizim insanımız niçin güvenmesin.

akıncı bazı şeyler tamamen pazarlama meselesi.

vw phaeton'u örnek vermissin, cok guzel bir ornek. o aracın yapıldıgı fabrikayı goren var mı, ben linkini vereyim:

https://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1837641

böyle bir fabrika olamaz. bir sanat eseri, bizdeki bir cok büyük hastaneden daha temiz. resmen adamlar sanat icra ediyor, arabalar da muthis.

ama su var, o arabanın ustunde vw arması var. bakmayın bizde insanlar sisiyor, vw'yi abartıyor. tamam golf'e saygı duyarım ama yurt dısında vw halk arabası bilinir. yani fiat italyanın vw alman versiyonu.

o yuzden satmadı phaeton, ki ben phaeton'u audi a8'e tercih ederim.

bu pazarlamadır.

ne yapılabilirdi.

vw group, ozel bir ad, ve arma tasarlatacak bilmem 10 milyon dolara ve bu aracı o arma ile, vw'den bagımsızmıs gibi cikartacakti.vw group olarak tum teknolojimizi, bilgimizi bu araca koyduk ve sadece seckin ureticiler icin ozel bir marka yaratarak suruyoruz gibi.

toyota'nın japonya da yaptıgı gibi, lexus denemesi olabilirdi.

tutar tutmaz bilmiyorum ama simdiki stratejiden daha iyi olurdu.

yalnız ortada ironik bir tablo var, aynı grup audi'yi de almıs ve a8 var o grubun icinde. yani buda kendi icinde celisen bir sey olacaktı.

insanlar o kadar paraya vw alacagıma audi alırım diyor. iste belki ozel marka yaratılması, vw'den bagımsız olması bir nebze daha iyi bir pazarlama olabilirdi.

konunun dısına cıktık, kusura bakmayın.

fiat'ta da benzer bir durum var. ben gp kullanmasam, aracı bilmesem fiat'a guvenemezdim. insanların alısması birazda yayılma ile ilgili.

insanlar fiat deyince adi plastikli, dandik arabaları hatırlıyor turkiye'de. fiat'ın dogru duzgun arac yaptıgını, kalitesini ve kendini adam akıllı toparlardıgını gorup bilenlerin sayısı hala cok fazla degil.

bu yuzden fiat'ta ince dengeler ustunde gitmeli. kalite arttırımına paralel fiyatı arttırıyorsa bile bunu daha kontrollu sekilde yapmalı ve aracları yaygınlasıp tuttukca, zaten o zaman iyice arttırabilir. toyota auris orneginde gibi, eski corolla hb'den iyi olmayan bir araca ne kadar para istiyorlar, sorunsuzluk etiketini kullanarak.
    Konu nejatb tarafından (25/04/2007 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Katılıyorum

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon