Sayfa 5/8 İlkİlk 12345678 SonSon
152 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Fiorino emotion yakıt tüketimi

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım kardes..... senınkı farklı bır durum.... ben bugun bısı duydum bırmotta garantılı chıp yapıyorlarmıs oda 95 bg oluyo sonrasında aracını satıp zarar edecegıne garantını bozmadan boyle bır yol deneyebılırsın tum zararın chıptunıng parası olur boylece ne dersın????
    Abi serviste yapmıyorlar benim bildiğim.Ben Konya'dan alacağım aracı ama orada yapmıyorlar bildiğim kadarıyla.Eğer yapıyorlarsa da çok fayda etmiyor çünkü bizimkilerin turbosu düz ve küçük.Bende power box var o da aynı değerleri veriyor neredeyse ama yetmiyor.Ben yenisinde değişken geometrili turbo olduğu için de değiştireceğim.O ayrı bir şey.Eğer serviste yapılıyorsa yenisini yaptırayım o zaman ben.115 bg,240 nm tork... Tam benlik,inşallah yapıyorlardır.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

modifiye baslıgı altında bugun bır konuda okudum bu ayrıntıyı bır araştır derım...
    bu arada box olayı nedır ne kadara yapılır ne işe yarar
    son sorunun cewabını bılıom sanırsam

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Box aracın rail sensörlerine bağlanır.Gönderilen yakıt miktarını arttırır ve daha güçlü yanma ve patlama sağlar.Aracın gücü ve torku artar.Bunu kendin takıp çıkarabilirsin.Fiyatı da 300 TL.Ben 8 aydır kullanıyorum ve performans fark ediyor gerçekten.Çıkarınca anlayabiliyorum farkı.Ben gayet memnunum.Servise giderken çıkarabilirsin,hoş ben servise çıkarmadan gittim,test sürüşü yapan servis şefi:"Aracın ivmelenmesi gayet iyi olmuş."dedi.Ben de arabada box olduğunu söyledim.O da "Baya fark etmiş gerçekten."dedi.Yasak masak filan demedi yani.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

garantıyı etkılemedı yanı.... o zaman aracı satarken o boxı bana wer)))))))))))

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Abi boxu ben kullanacağım yenisinde de.O olmazsa olmaz yani. Ama al ben tavsiye ederim.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

bakalım..............

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Birmot'ta garantili chip tuning yapıyorlarsa madem bu işin kesin blgilerini alsak ya arkadaşlar. Gerçekten böyle birşey varsa kaç paraya yapılıyor, nasıl oluyor değerler?? Yakıt tüketimi ve performansta tam olarak neler değişiyor nasıl bilgileniriz acaba?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Vallahi arkadaşlar bizim buralarda yok Birmot.Bizim servis de yapmıyor bildiğim kadarıyla.Birisi yapıyorsa da diğerlerinin de yapması lazım değil mi? Performans artar bu kesin bir şey en az 20 bg ve 40 nm tork artışı olur.Kullanıma göre de yakıt artabilir de düşebilir de.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

arkadaslar modıfıye baslıgı altında bır forumu ınceleyın.... orda gormustum ben bırı yazmıs... olursa seneye yaza yaptırabılırım ancak

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

AZ YAKIT ÇOK GÜÇ-CHİP TUNİNG *GARANTİLİ * sahibinden.com'da

mesaj attım 350 tl garantili yapıyor

fiorino için
    25 hp
    50 nm tork güçlendirebiliriz.
    %6 ile 9.7 arasında normal kullanımda yakıtta düşme olasıdır

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

Bugün tam 606 KM gitti 120TL depo doldu.şehir dışı şehir içi karışık ama çoğunluk şehir dışı kullanım şehir içisi en fazla yapsın 15-20km şehir içi belki o kadar bile değildir.
    Konu zafer murat tarafından (24/11/2010 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

15 km şehiriçi gittiysen 606 km çok az değil mi?Şehirdışı daha fazla gitmesi lazım.

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok

Alıntı TORnADO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 km şehiriçi gittiysen 606 km çok az değil mi?Şehirdışı daha fazla gitmesi lazım.

az tabiyki var bir yerde hata ama çözemedim hızım 90 en fazla 120 ile sürerim motoru yormam yüksek devirde sürmem ama yine aynı aldığımdan beri aynı değerler hep servis yakın olsa gidicem hemen göstericem ama yakın değil neyseki 1.000km sonra 20.000Bakımına gireceğim o vesile ile göstericeğim.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

benzınlı bır aracınız olsaydı 180 tl ye o kılomrtreyı yapacaktınız fark burda... anlık yakıt tuketımı ekranı acık yolculuk yapın ve sureklı werıyı asagılara cekmek ıcın gaz pedalına basıs oranınızı ayarlamaya calısın... benım oncekı werılerım ortada... kı burda depo 140 tl ye doluyor... 385 km 62 tl( yakıt 3.26 dikkat) yormadan sruslerde elde edıyorum... sızın yakıt fıyatlarınızla 100 km de 15.5 tl ye gelıyor ve arac 1650 km de daha... aynı yolu yakıtı dusunmeden gıttıgımde ıse 92 tl ye gıttım..... OLAY TAMAMEN SIZLE ALAKALI YANI.... SERVISIN SIZE WERECEGI CEWAP STANDART OLACAKTIR... NE KENDINIZI NE SERWISI YORUN DERIM... DİKKATLI KULLANIN YETERLI. kı 120 tl ye 600 km gıtmekte pek degıl bence... 6 lt cıwarı yakmıssınız buda cok normal takıntı yPMAYA GEREK YOK DERIM

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Anlık werıyı 4.5 -6 lt cıwarı tutabılırsenız kı ben tutyorum 412 km de yarım depoya ındı yakıtım..... Sorun bence sızde bu aracı 90 la surmek az yakıyorsunuz anlamına gelmıyor.... 120 ıle surmekte cok yakıyorsunuz anlamına gelmıyor... Bıras yokus asagı suruslerde arac 120 km hızla 3lıtre yakıyor ama yokusta 4 vıteste 90 km hızla 13.5 lıtre yakıyor... Tekrar edıyorum surus stılınız yalnıs aracı aldınız alalı bırsey degısmedı ıse bence sızın surusunuzle ılgılı bır problem war...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok

Bugün 20.000 Km bakımı yapıldı bizzat belirttim problemi ve bakımdan sonra denememi söylediler denenedim ve sonuç mükkemmel aracı hiç bugüne kadar 5,4 görmemiştim ve görmüş oldu 72KM yol yaptım bugün 4Litrelik mazot aldı.Servisin dediğine göre dahada düşücekmiş.
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

Fatih AKBIYIK
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Hadi hayırlı olsun.Darısı başımıza...

Murat Tutar
    mukoistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Herkese Selam ,

Bu mesajı yazmak için üye oldum . Fiorino 1.3 multijet . Bu araçtan 3 adet aldım . Araçlar 4000 - 5000 km de .
    Ortalama 5.8 - 6.3 litre yakıyor ve bu inanılmaz bir sarfiyat . Bu değerlere ulaşmak için aracı inanılmaz dikkatli kullanıyorum . Normal bir sürüşte bu değer 7- 8 aralığına rahat ulaşır bu zaten hiç bir koşulda kabul edilemez .

Sorun şu , www.fiat.com.tr den aracın teknik bilgilerine bakınız , Şehirler arası 3,7 Şehir içi 5.5 ortalama 4.4 değer vermiş değerleri Sorsanız bu değerler bilmem ne standartlarına göre alınır diyecekler . Aynı değerler Reno Cilio dada var . O farklı bir satandartmıda tutuyor sizinki tutmuyor . Aracın 10 000 km 20 000 km olayı tamamen hatalı bir kavram . Aracı alırken teknik verilere bakarsınız ve alırsınız 10 000 olacak kurum bağlayacak buna bakılmaz zaten oradada yazmaz .

Kısacası araç 5 para etmez . Kaliteli bir Dizel dediğin araç koşul ne olursa olsun 4- 5 litre aralığında yakar .

Bu durumu Fiyata mesaj attım . Mesajımda bir beklentim olmadığı açık sadece tüketicileri yanıltıyorsunuz bundan sonraki tercihim Fiat olmayacak vs vs yazdım . Yani sadece düşüncelerimi ilettim . Bu mesaja motorun M sinden anlamayan bir bayan döndü ve aracınızı servise götürğün dedi belki bir arızası vardır kardeşim bu sıfır araç ve 3 adet ne arızası araç böle işte ...

Henüz bu arabadan almayan ve almak isteyen birileri var ise 95 Bg de dahil sakın almasın . Tercihi farklı olabilir ve en önemlisi test sürüşü yapsın . Bu test sürüşünü ise kendi kullanımında ve aracı zorlamadan 100 - 200 km yol yaparak yapsın . dönüştede depoyu fulleyip ne yaktığını bulsun ve karar versin .

Saygılar ..

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı mukoistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Selam ,

Bu mesajı yazmak için üye oldum . Fiorino 1.3 multijet . Bu araçtan 3 adet aldım . Araçlar 4000 - 5000 km de .
    Ortalama 5.8 - 6.3 litre yakıyor ve bu inanılmaz bir sarfiyat . Bu değerlere ulaşmak için aracı inanılmaz dikkatli kullanıyorum . Normal bir sürüşte bu değer 7- 8 aralığına rahat ulaşır bu zaten hiç bir koşulda kabul edilemez .

Sorun şu , www.fiat.com.tr den aracın teknik bilgilerine bakınız , Şehirler arası 3,7 Şehir içi 5.5 ortalama 4.4 değer vermiş değerleri Sorsanız bu değerler bilmem ne standartlarına göre alınır diyecekler . Aynı değerler Reno Cilio dada var . O farklı bir satandartmıda tutuyor sizinki tutmuyor . Aracın 10 000 km 20 000 km olayı tamamen hatalı bir kavram . Aracı alırken teknik verilere bakarsınız ve alırsınız 10 000 olacak kurum bağlayacak buna bakılmaz zaten oradada yazmaz .

Kısacası araç 5 para etmez . Kaliteli bir Dizel dediğin araç koşul ne olursa olsun 4- 5 litre aralığında yakar .

Bu durumu Fiyata mesaj attım . Mesajımda bir beklentim olmadığı açık sadece tüketicileri yanıltıyorsunuz bundan sonraki tercihim Fiat olmayacak vs vs yazdım . Yani sadece düşüncelerimi ilettim . Bu mesaja motorun M sinden anlamayan bir bayan döndü ve aracınızı servise götürğün dedi belki bir arızası vardır kardeşim bu sıfır araç ve 3 adet ne arızası araç böle işte ...

Henüz bu arabadan almayan ve almak isteyen birileri var ise 95 Bg de dahil sakın almasın . Tercihi farklı olabilir ve en önemlisi test sürüşü yapsın . Bu test sürüşünü ise kendi kullanımında ve aracı zorlamadan 100 - 200 km yol yaparak yapsın . dönüştede depoyu fulleyip ne yaktığını bulsun ve karar versin .

Saygılar ..
    hosgeldın öncelıkle . soru 1 100 km test surusu yaptıran bayı nerededır?
    soru 2 clıo dıesel ıle punto yada lınea karsılastırması daha ıyı sonuc wermez mı?
    soru3 hangı hafıf tıcarı arac 100 kmde 6lıyrenın altında yakıt tuketır? ? yenı kangoo? caddy? combo? ? gelelım cewaplara
    1: oyle bır bayı warsa paylasın test suruslerıne ooraya gıdelım
    2: clıo dıesel ıleyakıt konusunda punto ve lınea 1.3 multıjet motorla hem cok daha serı olarak hem aracın kalıtesı olarak hemde yakıt olarak catır catır savasır.
    3: ıle( ısyerımde war ortalama 8.5 lıtrenın altına hıc dusmedı. suan 90000 de. caddy zaten 40000 tl fıyatıyla ve 1.9 motoruyla( yenıler harıc) hıcbırzaman 7 tl cıwarlarının altına dusurulemez ortalamada. combo zaten fıorıno ıle aynı motoru kullanıyor. en yakın arkadasımda var 2010 model 90 lık 12000 km de su an tum zamanların ortalaması 7.2 gorunuyor... fıorıno da bu deger benım aracım su an 2226 kmde olmasına ragmen 6.42 lt.
    gelelım en onemlı cevaba: SU AN FIORINO EMOTION 28750 TL... AYNI OPSIYONLARA VE YAKIN TORKA SAHIP 32000 TL , KANGO 34000 TL, CADDY 44000 TL.
    ARAC BES PARA ETMEZ DEMISSINIZ VE KALITELI DIZEL 4-5 LITRE YAKMALI DEMISSINIZ ... 4.94 YAKIYOR SEHIRLER ARASI DAHA NE YAPSIN... BEN BU DEGERI YAKALIYORUM... BUGUN IBREYI DAYAYIP GAZ PEDALINI PASPASLA AKRABA YAPARAK HIIIIIIICBIR ARACTA GOREMEZSINIZ 5 LITREYI SIZ PEDALLARA NARIN DAWRANACAKSINIZ MOTORDA SIZE NARIN DAVRANACAK.. BU BES PARA ETMEZ DEDIGINIZ MOTOR YAKLASIK 7 SEZONDUR HIZMET EDIYOR TUM TURKIYEYE TICARISINDEN BINEGINE SPOR VERSIYONDAN PALIO VAN I NA KADAR...
    5.8 LITRE YAKAN ARACLARINIZ ACABA HANGI YOLLARDA KM YAPIYOR... BU BENCE COK IYI BIR TUKETIM ORTALAMASI.
    BIR GUN BIR KIZ SEWDIM ANASI DEDIKI KIZ SUPER HAMARAT IYI GUZEL IYI YEMEK YAPAR IYI UTU YAPAR BIR BAKTIM KI BUNLARIN YARISI ANCA VAR KIZDA. BU MEZIYETLER KIZI KOTU YAPMAZ......
    BIZIM KIZDA EN ARIZASIZ MOTORA SAHIPTIR. HAFIF TICARILERIN EN AZ YAKANIDIR. BAKIM PERIYOTLARI VE FIYATLARI UYGUNDUR. NERDEYSE KOYDE BILE SERVSI WARDIR. ALIMLI GORUNUR... SIRINDIR TICARI OLARAK DEGIL SEKIL OLARAK BILE ALINABILIR. OPSIYONLARI YERINDEDIR..... FIYATI EMOTION DONANIMLI OLARAK PIYASANIN EN UYGUN FIYATIDIR... ORTADIREK ARACIDIR.. 28750 TL YE ISTANBUL RIVA DAN ALAMADIGIMIZ KIZI CORUM OSMANCIK TAN ALDIK... AMA KIZ AYNI . HA SIZ RIVADAN ALIN KIZI AZ YAKSIN. MAKYAJINA PARFUMUNE PARA WERIRKENDE AGLAMAYIN ... LUKS LOKANTALARDA HAWYAR YERKEN HATUN ELINIZ CUZDANA GIDINCE MIDENIZ BURULMASIN... HATUNU HASTANEYE GOTURMEK ICIN AMERIKALARA UCMAYIN...... KOMSU KIZINI ALIN NAZINA KATLANIN..... BIRAKIN BIKAC SEY EKSIK OLSUN... AMA KIZI ORTALIK YERDE KOTULEYIP KIZIN BASKA NASIPLERINI DE KAPATMAYIN...... BU KADAR AGLADIKTAN SONRA BENIM BAHSETTIGIM KIZDAN UC TANE ALDIGINIZIDA UNUTMAYIN... ELDEKI KIZI KUSTURECEGINIZE ONDAN VERIM ALMAYA BAKIN ..... IYI UYKULAR...............
    Konu uzuncocuk tarafından (08/12/2010 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

fikrinize saygı duyuyorum ama ben uzun yolda 4,7 litre ortalamayı gördüm kendim... Şehiriçinde, arkadaşımda olan clio 3 dizel ile kıyaslayınca daha fazla yaktığını ben de gördüm ama clio ile fiorinonun aerodinamik yapısı da kilosu da aynı değil... şahsen arabamı asla bir clio ile değişmem..
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Sayfa 5/8 İlkİlk 12345678 SonSon