Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto mu? Golf 4 mü?

Mehmet Bayram
    ruach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Grande punto mu? Golf 4 mü?

Benim 1999 model Golf 4'üm var benzinli oldugu için degiştirmeyi düşünüyorum.
    Aklımda 2 araba var Fiat fiorine ve gp.
    Sizce bu aracların golfe göre artıları ve eksileri neler? Birde bir cok yorum sitesinde fiat araclarını iyi bakmıyorlar cok sorun cıkarttıgı söyleniyor sıkıntı yaşarmıyım cok fazla? Danışabilecegim tek yer olarak bu siteyi buldum yorumlarınızı beklıyorum.

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

4 senedir dizel gpunto kullanıyorum. sadece bakımdan bakıma servise gidiyorum. en ufak bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar. fiat önyargısını yıkmak lazım artık diye düşünüyorum...

3. Bu mesajı için 2 kişi CaGRi'ye teşekkür etti:

Şenol Çıracı
    Abarth Mjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 323

Alıntı CaGRi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 senedir dizel gpunto kullanıyorum. sadece bakımdan bakıma servise gidiyorum. en ufak bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar. fiat önyargısını yıkmak lazım artık diye düşünüyorum...
    +1

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Gp nin golf'e göre artısı tasarımı ve servis yaygınlığı olur...
    Eksisi ise sağlamlık hissi, daha ufak iç hacim ve ikinci elde vw kadar başarılı olmayan fiyat politikası olur...

Bunun haricindeki artı ve eksiler bana göre kişilere özel, münferit olaylar olur...
    Gpler çok arıza yapan araçlar değil...3 seneye yaklaştı kısa aman sonra amortisör takozlarını yağlattığımda ya da garantiden değiştirdiğimde şu ana kadar yaşadığım tek sıkıntıyı da bitimiş olacağım...

Bazı arkadaşlar city sorunu yaşadı ancak bu toplam gp sayısının %3-5 gibi bir rakamı...
    Aracınızı sattığınız fiyatın üzerine fazla ekleme yapmadan bir gp alabilirsiniz ancak C segmenti bir araçtan B segmenti araca geçtiğinizi unutmayın... Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın derim...

Buğra Varol
    Fiassa_199 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 AJ 1722
    Edilen teşekkür: 26

FIAT Fiorino'nun binek modeline hiç girmeyin derim ben, arka koltukları uzun boylu biri için hiç rahat değil (Gerçi sürgülü kapıları için güzel bir mekanizma yapmışlar o ayrı). Ama eski bir VW Golf'ten FIAT Grande Punto'ya ya da Punto Evo'ya geçerseniz pişman olmazsınız. Uzun yol yapacaksanız, başarısı tescilli Multijet dizel motorlu modelleri tercihimizdir. Alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun derim.
    Sedicivalvole Diesel

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Yakıt olarak size Benzinli Golf' ten sonra çok iyi gelecektir. Ama siz bir arkadaşınızdan v.s iyice test edip ona göre karar verin.

Mehmet Bayram
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Fuzuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gp nin golf'e göre artısı tasarımı ve servis yaygınlığı olur...
    Eksisi ise sağlamlık hissi, daha ufak iç hacim ve ikinci elde vw kadar başarılı olmayan fiyat politikası olur...

Bunun haricindeki artı ve eksiler bana göre kişilere özel, münferit olaylar olur...
    Gpler çok arıza yapan araçlar değil...3 seneye yaklaştı kısa aman sonra amortisör takozlarını yağlattığımda ya da garantiden değiştirdiğimde şu ana kadar yaşadığım tek sıkıntıyı da bitimiş olacağım...

Bazı arkadaşlar city sorunu yaşadı ancak bu toplam gp sayısının %3-5 gibi bir rakamı...
    Aracınızı sattığınız fiyatın üzerine fazla ekleme yapmadan bir gp alabilirsiniz ancak C segmenti bir araçtan B segmenti araca geçtiğinizi unutmayın... Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın derim...

C segmenti B segmenti arasındaki fark nedir ?

Mehmet Bayram
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt olarak size Benzinli Golf' ten sonra çok iyi gelecektir. Ama siz bir arkadaşınızdan v.s iyice test edip ona göre karar verin.

Golfün ilk sahibiyiz 11 yıldır bizde aslında satmayada sıcak bakmıyorduk fakat benzin fiyatları malum. Bende az yakan dizel bi arac istedim aklımada ilk gp geldi.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı ruach Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golfün ilk sahibiyiz 11 yıldır bizde aslında satmayada sıcak bakmıyorduk fakat benzin fiyatları malum. Bende az yakan dizel bi arac istedim aklımada ilk gp geldi.
    Tüp taktırıp binmeye devam da edebilirsiniz bence daha mantıklı olur eger ki arabanızdan hiçbir şikayetiniz yoksa.. Ama 11 yıl dile kolay. Artık satma vakti de gelmiş gibi sanki ne dersiniz?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ahmet sert
    by_memur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

benimde 99 model golf'üm vardı yakıt probleminden dolayı degiştirmeye karar vermiştim. hiç bilgim yoktu gp yi ilk denediğimde. ilk sürüşte hemen çok hoşuma gitmişti farkını hemen anlamıştım. golf 4 e göre direksiyonu, freni, debriyajı çok yumuşaktı vites geçişleri çok rahattı. sizde ilk binişte görürsünüz gp nin gölf 4 ten daha keyifli bir sürüşü olduğunu. sanırım ben gibi golf 4 ten gp ye geçenlerde aynı fikirdedir. size yardımcı olabilirsek ne mutlu.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

C segmenti B segmenti arasındaki fark nedir ?
    Boyut farkları...

Örneğin Bravo,Golf,hyundai i30, ford focus C segmenti arabalar...

Ford fiesta, polo, gp, hyundai getz B segmenti araçlar...

Bizim gp her ne kadar standart B segmentine göre daha geniş olsa da,
    golf kadar geniş değildir...
    Benim yazdığım eğer golf'te bile darlık hissi yaşıyorsanız gp sizi boğar...
    Bence sıfır km. alacakmış gibi showroomda bir gp testi yapın...Alacağınız araç B segmentinde olacaksa gp y her şekilde tavsiye ederim tabi

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Ben kesin olarak GP öneririm size.Eski bir vectra kullanıcısı olarak söylüyorum,birkaç gün kullandıktan sonra ciddi anlamda vectra'dan seri ve vectra kadar konforlu bir araç edindiğimi fark ettim.Hatta ailem aracıma bindiğinde arka koltukların çok ferah olduğunu söylemişlerdi(vectra'da ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorlardı). Segment farkı olsa dahi Fiat, GP ile çok iyi bir iş çıkarmış diyebilirim.Ve az yakan bir araç arıyorsanız gerçekten GP tavsiyedir.İstanbul içerisinde bir tam depoyu ben 2-3 haftada bitiriyorum(ve bulunduğum yer istanbul merkezlere çok uzakta).
    Her şekilde ben GP yi tavsiye ederim golf 4 ten sonra...pişman olmazsınız

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

Segment farkını hissetmeyeceğiniz garantisi veririm, golften daha seri bi şanzıman daha kaliteli bi sürüş pozisyonuna sahip bi araç gp, bindiğim ilk anda debriyajına frenine alıştığım tek araba puntodur 90 hp 6 ileri dizel alırsanız golf ü 1 saniye bile hatırlamazsınız ama size tek tavsiyem alacağınız gp de tüm donanımlar olsun active almayın dynamic vetüm artıları olan bi model seçin 2. ellerde active ile full donanımlı olanların arasında 5 milyar oynar ama o 5 milyarada değer ben active aldım 7 milyar masraf ettim aracıma dynamic seviyesine çıkardım ve tüm parçaları orjinal servisten aldım bravo alırdım harcadığım paraya.

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Ne olursa olsun farklı segmentlerdeki araçlar birbiri ile kıyaslanamaz, yoksa elma ile armut hikayesine döner.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

serkan inkaya
    intruder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    09 bc 161
    Edilen teşekkür: 11

mehmet şöyle bir gerçek var grande punto gibi bir otomobil golfe kıyasla işçiligi daha düşük bir araç bu iç ve dış aksamında net birşekilde belli oluyor yol sesi trim sesi amortisör ve direksiyon sesi gibi daha sayamadığım birçok senfoni harmonisi yani benim aracım bu vaziyette bence çok iyi düşün..

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Bayram
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Çok t.ederim bilgileriniz için şu finallerden basımı kaldırıyım ilk işim gidip test etmek olcak
    Ama hala kafamda tam anlamıyla bişeyler şekillenmedi aracımı degiştirmelimiyim yoqsa degiştirmemeliyim?

Mehmet Bayram
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı dallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Segment farkını hissetmeyeceğiniz garantisi veririm, golften daha seri bi şanzıman daha kaliteli bi sürüş pozisyonuna sahip bi araç gp, bindiğim ilk anda debriyajına frenine alıştığım tek araba puntodur 90 hp 6 ileri dizel alırsanız golf ü 1 saniye bile hatırlamazsınız ama size tek tavsiyem alacağınız gp de tüm donanımlar olsun active almayın dynamic vetüm artıları olan bi model seçin 2. ellerde active ile full donanımlı olanların arasında 5 milyar oynar ama o 5 milyarada değer ben active aldım 7 milyar masraf ettim aracıma dynamic seviyesine çıkardım ve tüm parçaları orjinal servisten aldım bravo alırdım harcadığım paraya.
    Fiatın sitesinde 1.3 mtj 75 bg var 90 bg göremedim. Sizce cok fazla fark eder mi bg farkı ? 75 kıyasla donanımda flan eksileri var mı?

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

LPG takıp binebilirsiniz. Ama ben 11 sene herhalde bir araca binemem. Sıkılırım.
    He Golften sonrada Puntoya binmezdim oda var .

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Fiatın sitesinde 1.3 mtj 75 bg var 90 bg göremedim. Sizce cok fazla fark eder mi bg farkı ? 75 kıyasla donanımda flan eksileri var mı?
    75 ve 90 hp arasında donanım farkı yoktur.Sadece motor ve şanzıman farkı vardır.Donanım farkı active-emotion-dynamic şeklinde gider.Fakat şunu belirteyim 90 HP lik active yok(ya da ben rastlamadım,yanlış anlaşılmaya kurban gitmeyelim).

Ayrıca 75 HP ler de ciddi anlamda seridir,kendi kullandığım aracımdan biliyorum.90 HP lik motorla farkı tabi ki vardır;ama hissiyatta pek bir değişiklik olacağını zannetmiyorum
    Konu farukileri tarafından (31/05/2010 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.

Mehmet BAŞLI
    mehmetbasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 72

değerli adaşım belirttiğin iki araç arasında sınıf farkı var. golf daha büyük aks aralığı ve iz genişliği daha fazla konfor, özellikle direksiyon sistemiyle uzmanlarında belirttiği gibi övgüye değer bir araç . ancak direksiyon derken çoğu sadece yumuşaklığı olumlu ve baskın bir özellik olarak görür iyi yada kötü şeklinde kanata edinir. ancak golf ve sedan muadili bora yönlendirme sisteminin duyarlılığı ve başarısı konusunda otoritelerden olumlu puanlar almıştır. süspansiyonu son derece konforlu daha sessiz daha güvenli çünkü ne de olsa bir alman. Almanyada kaldığım dönemde oarada eğer mersedes veya bmw ye gücün yetmiyorsa golf bunları aratmaz denir. Ama herkesin bildiği gibi golf tüm dünyada seller olan bir model. sınıfındaki emsallerine referans olmuş bir model. tüm dünyanın beğendiği başına tac ettiği bir modele laf söylememiz abes olur. hatta golf 4, golf 5 den daha kaliteli malzemelere sahip. golf 5 te yapılan teknik iyilerştimeler ki özellikle focus taki gibi çok bağlantılı arka süspansiyon, daha düşük emisyonlu motorlar daha fazla güvenlik, teknik ve görsel iyileştirmeleri derken aracın fiyatını yükseltmemek adına alt sınıf araçlarda karşılaştığımız plastik kalitesine rastlanmaktadır. alacağın aracın yaşı epey fazla kondisyonu ne durumda iyice incelemen lazım ama şu bir gerçek insan sevdiğinin hatasını sevmediğinin faziletini görmezmiş. puntosu arkadaşlar biraz daha realist olalım.
    Konu mehmetbasli tarafından (31/05/2010 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon