Sayfa 1/4 1234 SonSon
65 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bravo alıyorum yorumunuzu esirgemeyin!

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Teknik Konu Bravo alıyorum yorumunuzu esirgemeyin!

Arkadaşlar bilindiği üzere 2007 emotion mj aracimi 106000 km de olup stil paketi ile birlikte takaslamak üzereyim yukarida resmini koyduğum araç 2008 olup 47000 km de 6 ileri dynamic bravodur ve t-jet motora sahiptir.
    Sirali lpg önerileriniz vs benim için çok önemli yorumlarinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ha fiyati mi?

Benim araci veriyorum üstüne 3000 lira veriyorum hepsi bu. Aldiğim araçta kaza boya yok tek kusuru 47000km boyunca servise gitmediğinden garanti kapsami dişinda kalmiş sifirinin da 38000 lira olduğunu varsayarsak bana maliyeti 25-26000 civarinda olacak lpg dahil.

Saygilar sevgiler.
    Konu narkoz30 tarafından (22/10/2009 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: Küçük harf

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

hakan abi madem t jet alıyon tüp niye taktırıyon
    bence öle bin öldürme güzelim arabayı

4. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

hayırlı olsun şimdiden

6. Bu mesajı için 2 kişi chngrrrrrr'ye teşekkür etti:

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Gayet güzel fırsat. Al ve hayırlısı ile kullan. Tüp taktırma vs. gibi şeyler düşünüyorsan aldığın gün yaptırmanı öneririm. Allah ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.

8. Bu mesajı için 2 kişi serdar2362'ye teşekkür etti:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

şehir içi dur kalk çok oluyor bu da yakıt tüketimii arttırıyor eğer lpg taktırırsam uzun vadede oldukça yüksek miktarda kar ederim lpg zaten kendini 2 ayda amorti eder 1 ayda yaklaşık 5000 km yapıyorum bilmem anlatabildim mi?
    lpg benim için gerekli diesel araç istanbulda satılık bulamadım bulsam da takasa kimse yanaşmadı aracımı da satamadığım için bu sistemi uygulayacağım iyişallah zarar etmem. T-Jetler çok ünlüymüş bu arada ama hangi marka lpg taktıracağıma ve tubosunun hangi markaya uyum saglayacağını bilemediğimden yardımınızı rica ediyorum

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Forumda uzun zamandır göremediğim Ankara'dan Bora(tempesty) isimli bir arkadaşın konusu vardı...
    Hollanda markası gaiba ismi de Teleflex'ti...
    Piyasadaki brc lovato v. yabancı markalardan biraz daha pahalı idi...
    Ama orumlar oldukça iyiydi hatta sitesinde porsche cayenne'e takırmış bir arkadaşın resmi vardı diye hatırlıyorum...
    Konunun üstünden 1 seneye yakın zaman geçti markanın şu anki site durumunu da bilemem am ben bu Hollanda markasının iyi olduğunu forum dışı bir arkadaşımdan da duymuştum...

Eğer aracı 2-3 sne kullanacaksanız...Ayda 5000km.den 100.000-150.000 km. civarı yapacaksanız bence varsın lpg.sisteminiz kendisini 2 değil 4 ayda amorti etsin...Başınızın ağrıma ihtimali azalır...

12. Bu mesajı için 3 kişi Fuzuli'ye teşekkür etti:

13. 23/10/2009, 01:57

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

arabanın fıyatı cok mantıklı hayırlısı olur ınsallah.ben fazla km yapmadıgım ıcın senede 7000km bende tupe gerek yok...1500-2000tl cıvarında landı renzo taktıran arkadasım cok memnundu..

15. Bu mesajı için 2 kişi lionT-JET'ye teşekkür etti:

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Araç ve fiyat çok iyi, hayırlısı olsun.

17. Bu mesajı için 2 kişi effect1903'ye teşekkür etti:

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

arkadaşım ben senın adına bu durumdan tedırgın oldum cok dıkkatlı ol derım

mantıklı bır ınsan takasda 38.000 tjetı verıpde 25000 puntoyu alıp uzerıne de 3.000tl ye fıt olmaz

o aracı kesınlıkle servıse gotur fazladan 200 300 ver her yerıne 3 4 defa bakdır senın de ıstanbulda yasayan bırı olaraak tılkı oldugunu dusunursek yanılma payın dusuyor ama dıkkat hemde cok dıkkat et

19. Bu mesajı için 2 kişi sersev'ye teşekkür etti:

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

Dedıklerıne katılıyorum.aracta boya sorun bıle olmasa sonradan pısman olamamak adına mutlaka aracı goster.zaten servıs bunun ıcın cok cuzı 50 tl cıvarında para alır.bu arada arac ed makıne dıye bır satıcı vardı?ondaki arabamı?bu arada arkadasımın tup markası zavolı ımıs...

ılanınız pasıf durumda takası gerceklestırdınızmı?sahıbınden dısı satmıssınız gozukuyor.hayırlısı olsun.ıyı gunlerde kullanınız.
    Konu ABNEW tarafından (23/10/2009 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesajı için 2 kişi lionT-JET'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hayırlı olsun Hakan,

Teleflex (Ben Fransız olarak biliyorum) Emirin de belirttiği gibi oldukça kaliteli bir marka ama fiyatı diğerlerine göre daha pahalı.Bir arkadaşım zamanında Peugeot307 sine taktırmıştı ve bildiğim kadarıyla sorunsuz kullanmakta,

T-jet e tüp taktırmayla ilgili aşağıdaki başlığı incelemeni öneririm:
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...l-basligi.html

23. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

teşekkür ederim arkadaşlar araç fiat tarafından kontrol edildi ve herhangi bir sorun bulunmadı çekişten düşüktü bir ara gelin motor kontrolleri ve filtrleri değiştirelim düzelecek bir sorun dediler ve ücret de almadılar yani biz bir sorun göremedik aracı finansbanktan aracı kuruluş ile aldm arabamı da onlara 21000 tl ye sattım üzerine de 2900 lira verdim ayrıca 295 lira noter kati satışına verdim hepsi bu. Yorum yapan arkadaşlar için teşekkür ederim araca yüklenmeyince fazla benzin de tüketmiyormuş ama ben araca yüklenirim yoksa niye t-jet alayım

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

hayırlı olsun kazasız belasız

27. Bu mesajı için 2 kişi Erdem Bozdağ'ye teşekkür etti:

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Hayırlı olsn abi güle güle kullan , şu tüp işinden uzak dur derim ...
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

29. Bu mesajı için 2 kişi Ogulcan.Öğüt'ye teşekkür etti:

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

Bence super fiyat, super takas. Bana da uzerine 3000-4000 koy 20000'de bravo sport'la takas edelim deseler 1 dakika dusunmem dogrusu. Hatta varsa biri hemen takas edeyim
    StrucTuraL EngiNeeR

31. Bu mesajı için 2 kişi siromar'ye teşekkür etti:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Teknik Konu

Alıntı siromar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence super fiyat, super takas. Bana da uzerine 3000-4000 koy 20000'de bravo sport'la takas edelim deseler 1 dakika dusunmem dogrusu. Hatta varsa biri hemen takas edeyim
    Dostum istanbul merkezli banka leasing merkezlerini arayacaksın yada bankaların aracılarını arayacaksın uygun araç düştüğünde seni ararlar ancak 50 000km den aşşağı araba bulamazsın ben 47000km de buldum ancak arabanın sağlamlığı ve kusursuzluğu konusunda fazla kıl tüye bakmayacaksın gerekirse 1000 lira masrafı gözden çıkaracaksın malum leasing ile alınan arabalar bankaya kötü bir şekilde iade ediliyor. Biraz şans ve işi bilmek kalıyor geriye galericiler de uyanık onlar da bu şekilde alıp sağını solunu toplayıp üste 8-10000 lira koyup kolay para kazanıyorlar. Türkiyem kücük Amerika Fırsatlar ülkesi kafayı çalıştırana fırsat çok
    Benim ruhsatta finansbank yazıyor finansbanktan satış yapılmış adıma ben sadece notere gittim satıını aldım banka sattığı için oldukça düşük fiyata noter masrafından kurtuldum. Bu arada bilmeyen arkadaşlara ufak bir bilgi vereyim istanbulda en ucuz noteler Beşiktaştadır diğer noterlerde farklı ücretler alınıyor 80 liraya kadar fark yansıyor 80 liram cebimde kalsın diyen Beşiktaştan noter işlemlerini yapsın. Bizzat tecrübe ile sabittir.
    2008 model bravo 1.4 t-jet dynamic için verdiğim para sadece 294 lira 40 lira da ruhsat ve ek-1 masrafı çıksa toplamda 335 liraya malolacak.
    lpg muayene harç vs hariç fiyat lpg taktırırsanız ruhsatı taktırdıktan sonra çıkartmakta fayda var o durumda 40 lira bir avanaj da oluyor 2 kere rutsat parası vermemiş oluyorsunuz.

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

34. 24/10/2009, 12:50

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke bu aldığınız da emotion olsaydı...
    Keşke.

Acaba bravo forumuna mı devam edeceksiniz Hakan bey yoksa bizim forumda mı kalacaksınız?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

36. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Gerçekten çok iyi bir takas olmuş, sizin adınıza sevindim hayırlı olsun güle güle kullanın. Keşke bizde bulabilsek de alsak

38. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

1-EMOTİON olması önemsiz puntonun emotionundan kat kat üstün bravonun dynamigi
    2- Bu forumda kalacağım bravo ya da bakacağım tabiiki.
    3- Bravolarda T-jet alanların dikkat etmesini öneririm turbosu arızalı t-jetler bu fiyata
    bravonun turbosu 2282 tl ayrıca işçilik ha bir de servise zamanında gitmeyen bravolar garanti kapsamı dışında tutuluyor aman servisin yagından başka yağ kullanmayın yag borusu tıkanan turbolar tamir olamayacak kadar pert duruma geliyorlar ayrıca intercooleriniz sökülüyor bozulan turbo parçalarınız o bölgede bulunuyor ve yeni takılacak turboya zarar vermemesi için sökülüyor bir ton işçilik tutuyor bu da ayrıca
    aracı uyguna aldım diye sevinmeyin illa 2. el araçlarda sıkıntı oluyor neyse ki banka aracısı arkadaşım olduğu için çıkan 1500 liralık masrafın 500 ünü karşılıyor bana geldi bravo + noter + ruhsat 25500tl pek de adaletli bir rakam sayılmaz ama piyasaya göre yne iyi neyse ki ptesi gidip alacağım bu arada sıfır turbo takılacak üzerindeki turbo puntolardaki t-jet turbosu değil japon malı çok kaliteli bir turbo benim turbonun arızalanması da tamamen yag zamanlarının kaçırılması ve farklı yaglarla kullanılması aracı alır almaz fiat a gidip carbonclean yaptıracağım. Sonrada şahane bir bakım.
    İstanbulun en meşhur turbocusuna gittim 40 senedir Turbo işi ile uğraşan Yener Turbo üstadı Yasin bey de büyük indirim yaptı doğrusu yeri reklama girmeyecekse belirteyim ikitelli dolapdere san. sitesinde kime sorsanız gösterir zaten girişte atölyesi ihtiyacı olan gitsin pazarlık etmeyi de unutmasınlar parayı çok seven biri ama orjinal turboyu tofaşın yarı fiyatına taktığı da bir gerçek.
    https://www.yenerturbo.com/index.asp den ulaşıp kullandığı makinalar ve referanslar hakkında bilgi alabilirsiniz.
    FORUMDA BANA GÜLENLER VARDIR YA ASLINDA BEN DE KENDİME GÜLÜYORUM ENAYİMİYİM NEYİM DİYORUM AMA ARKADAŞ HATRINA DÜŞTÜK İŞTE.
    Konu narkoz30 tarafından (24/10/2009 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

40. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hakan t-jet 120bglerin turboları aynıdır.İkisi de Japon -IHI üretimi...

42. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/4 1234 SonSon