Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Fiat Fiorino Combi Emotion Hakkında...

Salih Ç.
    chiki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aracı kullanan varmı. Artıları eksileri nelerdir. Ben gidip bayide biraz inceledim. Bana fazla geniş gelmedi. sanki bizim GP lerden biraz daha geniş o kadar. Ayrıca klima düğmeleri v.s çok orjinal gelmedi gözüme. Test edemedim çünkü test araçları yok. Bu araca baktıktan sonra gidip Ford inceledim. Arada çok bariz bir fark var gibi. Ferahlık iç mekan v.s gibi. Fordun test sürüşüne çıktım. Bayada güzel. Ben bu iki araç arasında kaldığım için kullananlardan yorum bekliyorum. Ford hakkında en çok söylenen fazla yaktığı ve makaslı bir süspansiyon olduğu için arkadakileri baya rahatsız ettiği yönünde.

Sizce
    2009 fiorino combi dynamic sahibiyim.ilk aracım ve araba kullanmayı fiorinoda ogrendim.dolayısı ile farklı model araclarla kıyaslama yapamam cunku baska arac kullanmadım.oncelikle sunu soylemeliyim bana bagaj lazım diyen doblo alsın cunku maalesef fiorinoların bagajı herhangi bir binek aractan cokta buyuk değil.konfor meselesine gelince aracın gorus acısı,dikiz aynaları guzel kullanım acısından kolaylık saglıyor fakat 90 km uzerine cıkınca aracı seritte tutmak icin birazcık ekstra caba sarfetmek gerekiyor.suspansiyon konusunda arac biraz sarsıntılı ama o yukseklikte bir arac icin cokta kotu değil durum.yakıt tuketimine gelince aracın sloganı 1 depo ile 1000 km idi fakat ben ort.550-570 km yapabiliyorum.genelde 3000-3500 devirde kullanıyorum arabayı ve arac 9500 km.de.10000 e kadar motorun acılma surecidir cok yakar dediler .bu etkenlerin yakıt uzerinde etkisi varmıdır bilmioyorum dedigim gibi acemi sayılırım.simdilik aklıma gelenler bunlar baska sorusu olan varsa yanıtlamaya calısırım.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Salih, normal şartlarda aracını 2000 li devirlerde kullanmanı öneririm.Arada sırada üst devirler kısa süreli zorlanabilir tabi.Ancak sabit gazla ve düşük devirde ilerlemek seni 1000km lik slogana daha da yaklaştıracaktır

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Bende Fio. Emotion sahibi olarak görüşümü belirtiyim.

1.)Gerçektende bagaj cok küçük dobloya oranla yarı yarıya fark war.Zaten Bu Aracı Alıcaksanız Yolcu Nakli Ve Hafif Malzeme taşımak için alınız.

2.)Fabrika çıkışlı 195 / 55 R 16" Lastikler Olduğu İçin Lastik Yere Normalden de Daha İyi Tutunduğu İçin Virajlarda Savrulma Sorunu Çok Az.

3.)Salih Kardesimizin Dediği 90km Hız Üstünde Aracı Şeritte Tutmak zor demiş Ben Katılmıyorum.Hergün B.Çekmece Maslak Arası Gidiyorum hızım ort.100-120 den aşagı değil.Fakat Fişek gibide gidio yola Oturuyo,Savurulma Yok,Titreme Yok,Ses İzolasyonu Tabi Zayıf biraz.

4.) Turbonun Çok Yararı Oluyo 1-2-3 viteste 2500 Devirden sonra araç max. Tork Kullanıyo buda daha hızlı ve etkili bir kalkış sağlıyor.

5.)Resmi sitesinde Aile Arabası Derken Max. 4 Kişilik bir aile kastedilmiş.Çünkü Kabin Çok Küçük Ve Rahatsız.

5.) Üst Tavan Rayları , Sis Farları Aracı Ve Bagaj Kapağından Geçen Siyah Şerit Daha Sport Bir Görünüm Kazandırmış Hatta Küçük Bir Jip Havası Yaratmış.

6.) Yakıt Tüketimi 5000-7000 Km yaptıktan sonra motor kurum bağlayacağından dolayı ilk günkü tüketimle yarı yarıya bir azalma olacaktır.Fakat 1 Depo İle 1000 Km gideceğine İnanmıyorum Tahminimce 600-700 Km Yapar max*

Şimdilik Bu kadar Saygılar..
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

MEHMET İSMAİL ÇAKAR
    mismailtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

bende 2011 model 1,3 multijet emotion var.alalı 3 ay oldu. turbosu var.2000 deviri geçince otomatik olarak turboya geçiyor.kullanışı çok rahat ama arka koltuktakiler için süspansiyon binek araçlara göre biraz sert.Ama çok rahatsız edici değil.Performansından memnunum.yakıt tüketimine gelince 80 km' yi geçmezseniz 4,5l/100 km (şehir dışı) ortalama.Büyük bagajlı araç lazım ise fiorino size uymaz. İyi günler.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı mismailtr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2011 model 1,3 multijet emotion var.alalı 3 ay oldu. turbosu var.2000 deviri geçince otomatik olarak turboya geçiyor.kullanışı çok rahat ama arka koltuktakiler için süspansiyon binek araçlara göre biraz sert.Ama çok rahatsız edici değil.Performansından memnunum.yakıt tüketimine gelince 80 km' yi geçmezseniz 4,5l/100 km (şehir dışı) ortalama.Büyük bagajlı araç lazım ise fiorino size uymaz. İyi günler.

Ben 4,7 lt/100 km den daha aşağı düşemedim henüz... Nasıl başarıyorsunuz? arabada yolcu veya bagaj olmuyor mu bu rakamları yakalarken?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

bu verlerı yolda ara ara yakalayabılırsınız ama coldekı bır asvalt gıbı düüüüüüüüümdüz bi asvaltımız olmadıgından bu degerler karma degerlerde hayal bence....

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

4,7 yi gayette yakaladım 1100 km lik bir yolda ama 4,5 nasıl yapmış arkadaş onu anlamadım.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

ben genelde lt olarak degılde tl olarak hesap yaptıgımdan lt olarak pek tutturamıyorum hesabı...700 km gidip 140 tl yakıyorsak ortalama 20 tl 100 km yapar oda 3.20 tl olan van mazotuyla 6.25 lt yapar.... 4.7 lt yakabılıyorsak oraların pıyasasıyla 3.07 mazotfiyatıla 100 km 14 tl yakar ve o zaman 1 depoyla 1000 km gıtmek ıcap eder.... gıdebılıyormuyuz hayır....zaten 1000 km 90 la bıtmıo be kardes basıoz delı gıbı)

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Niksar'dan çıktım yola, Söke/Aydın'a vardığımda tam 1095 km olmuştu. Yolculuk süresi yol bilgisayar verilerine göre 14 saat küsür dakika. Ortalama hızım 75 km ) Demekki yolun büyük bir kısmında 90 veya daha düşük hzılarda sürmüşüm Daha önce GP 77bg aracımla aynı yolu 68 km ortalam hızla bitirdiğim de olmuştu. En düşük yakıt tüketimini o zaman yaptırmıştım GP'ye. O yolculuğun sonunda yol bilgisayarı 5,1 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi verdi.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

geri geri gitsen daha cabuk warırdın toplam yakıt masrafın ne oldu??

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geri geri gitsen daha cabuk warırdın toplam yakıt masrafın ne oldu??
    Hangisi için soruyorsunuz soruyu?? GP ile mi Fiorino ile mi? Gerçi hesaplar ortada bir çarpma işlemiyle bulunabilir hocam. Yol toplamda 1090 km tek gidiş. Ortalama yakıt tüketimi GP ile 5,1 lt ; Fiorino ile 4,7 lt yakaladım. Buradan çarparak bulunabilir.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

fiorino ıle bır depoyla 900 km civarı yapabılıyoruz o zaman.... orda depo sanırım 130 tl cıwarına doluyor... ben kesınlıkle oyle suremem sursem 77 bg puntoyu satmazdım burda 140 a doluyor depo ve benım ıcın 700 km yeterlı bana agresıf kullanarak... cok tad alarak surdugum bı aracla 20 tl 100 km yakmak benzınlı bır araçla hayal ama zevk alarak bu onemlı.... 900 km hayal benım ıcın

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

evet üstadım depo buralarda 130 civarına doluyor ve 900-950 km gibi yol gidilebiliyor şehirlerarasında.

İLKER AKYÜREK
    modifiyefiorino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16KCN
    Edilen teşekkür: 0

Standart turbo

Alıntı _Darbe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde Doblo Premio 1.3 Mj war (eski kasa) alalı 4 sene oldu ama herhangi bir turboya geçişte yada Turbo sesi duymadım yoksa özelliği bu mu? İşin İçinden Bi çıkamadım Gitti

hocam turbonun ses çıkarması lazım bizdede forino uluma sesi çkarıyoo 1.700 devire gelince dobloda var jtd 1.9 tubo dizel ondada ıstık sesi geliyodu yani araçta sorun var senin kardeşim

selçukhan arslan
    architect39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    selcukhanarslan@gmail.com
    Edilen teşekkür: 7

bende 2011 fiorino emotion var 4 ay oldu alalı 4900 kmde araç bence fiyat performans acısından başarılı ama ticari araç biraz zıplama sorunu var sert yani amortisöleri ama ben memnunum tavsiye ederim ben dizel otomatik aldım 32500 almıştım 23 nisanda

ZAFER MURAT KOÇOĞLU
    Fiorino Combi Multijet zafer murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 58

zıplama sorunu malesef aracın boyutlarından dolayı oluyor ön ve arka tekerlek arası mesafe çok kısa aynı arka süspansiyon teppe citroen berlingoda kullanılıyor onlarda bu sorun yok
    FİAT FİORİNO EMOTİON 2012 1.3 Multijet 95HP Start&Stop (SİYAH)

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12