9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: BRAVO sahibi üyelerimiz...

zafer özgün
    ED 088 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GH 0179
    Edilen teşekkür: 110

Standart BRAVO sahibi üyelerimiz...

forumumuzda kaç tane bravo kulanıcısı var ?

Kendilerinden bravo hakkındaki ( özellikle 120 multijet ) deneyim ve yorumlarını alabilirmiyiz ?

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

ben Bravo sahıbı degılım ama, 1 hafta kadar bravo kullandım.kullandıgım arac, 1.6 Multıjet 105HP Dynamıc modelıydı.gercekten motor performansı olarak cok tatmın edıcı.daha once Cıtroen C4 1.6 HDI 110HP kullanmıstım.kesınlıkle ondan daha performanslı.yakıt tuketımını olcecek kadar zamanım olmadı.konfor olayına gelınce, bızım GP'lerle kıyaslamak sacma olur.Opel Astradan daha oldugunu, ama C4 ayarında oldugunu soyleyebılırım.C4 gercekten Opel Astra 1.3 90HP Hatchback'den daha konforluydu.hemen hemen Bravo'da da aynı konfor mevcut.motor sesı sınıfına gore normal sayılabılecek duzeyde.arac ıcıne, Cıtroen ve Peugeot grubundan daha az ses aldıgı kesın.vıtes gecıslerı cok keskın.gercekten cok sportıf bır surus saglıyor.debrıyaj GP'lerde kı gıbı dıbe kadar gıtmıyor.daha kısa ve kullanıslı.bana en guzel gelen ozellıgı, vıraj ıcını aydınlatan sıs farları.ılk olarak bu sıstemı Mercedes'ler de gormustum.cok hosuma gıden bır ozellıktı.bu ozellıgın Bravo'larda olması gayet guzeldı.on kolcaktakı sogutmalı haznede extrası.malzeme kalıtesı, gayet guzel.frenlerıde gayet saglam.ozellıkle 4 teker dısk olması, frenleme mesafesını dusuruyor.acıl frenleme esnasında, arabanın guvenlık donanımını anlıyorsunuz.sonuc olarak gercekten, her ne kadar Fıat araba almam desemde, araba alacagım zaman, Fıat markası altındakı tek dusunecegım araba Bravo olur.onun harıcınde, benım atladıgım yada sızın ozellıkle sormak ıstedıgınız bır nokta varsa, 1 haftalık tecrubemle yardımcı olmaya calısayım...
    Konu mustafaf tarafından (23/03/2009 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: ımla
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

3. Bu mesajı için 2 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mustafa çok beğenmişsin aracı. benim duyduğum yorumlarda ise 120hp lik 110 luk kadar etkilemediği olmuştu diğer markalarınki gibi yani. ben denemedim

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

zafer özgün
    ED 088 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 GH 0179
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben Bravo sahıbı degılım ama, 1 hafta kadar bravo kullandım.kullandıgım arac, 1.6 Multıjet 105HP Dynamıc modelıydı.gercekten motor performansı olarak cok tatmın edıcı.daha once Cıtroen C4 1.6 HDI 110HP kullanmıstım.kesınlıkle ondan daha performanslı.yakıt tuketımını olcecek kadar zamanım olmadı.konfor olayına gelınce, bızım GP'lerle kıyaslamak sacma olur.Opel Astradan daha oldugunu, ama C4 ayarında oldugunu soyleyebılırım.C4 gercekten Opel Astra 1.3 90HP Hatchback'den daha konforluydu.hemen hemen Bravo'da da aynı konfor mevcut.motor sesı sınıfına gore normal sayılabılecek duzeyde.arac ıcıne, Cıtroen ve Peugeot grubundan daha az ses aldıgı kesın.vıtes gecıslerı cok keskın.gercekten cok sportıf bır surus saglıyor.debrıyaj GP'lerde kı gıbı dıbe kadar gıtmıyor.daha kısa ve kullanıslı.bana en guzel gelen ozellıgı, vıraj ıcını aydınlatan sıs farları.ılk olarak bu sıstemı Mercedes'ler de gormustum.cok hosuma gıden bır ozellıktı.bu ozellıgın Bravo'larda olması gayet guzeldı.on kolcaktakı sogutmalı haznede extrası.malzeme kalıtesı, gayet guzel.frenlerıde gayet saglam.ozellıkle 4 teker dısk olması, frenleme mesafesını dusuruyor.acıl frenleme esnasında, arabanın guvenlık donanımını anlıyorsunuz.sonuc olarak gercekten, her ne kadar Fıat araba almam desemde, araba alacagım zaman, Fıat markası altındakı tek dusunecegım araba Bravo olur.onun harıcınde, benım atladıgım yada sızın ozellıkle sormak ıstedıgınız bır nokta varsa, 1 haftalık tecrubemle yardımcı olmaya calısayım...
    Teşekkürler Mustafa oldukça deteylı ve açıklayıcı olmuş. 105 'liği beğendiysen demekki 120 hp'lik çok daha sportif dir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Bende var. 105lik emotion.
    Mustafa yazmış zaten gerekenleri.
    Cihanın bahsettiği konuyu biliyorum. Focus 1 ve 2 de daha atakmış gibi gelse de 3-4-5-6 da Bravo kesinlikle daha iyi. Yüksek viteslerde Focusun nefesi kesiliyor. 105 lik bravo 3500 devirde bile Focusun max. torkunu veriyor.Max. torku 1750 değil 1500 devirde veriyor.(290 Nm). uzun yolda bence ciddi bir avantaj bu. Ayrıca araç 6 vitesli.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bence bu 1. 2. vıteste ataklık olayı, sanzuman oranlarıyla alakalı.nasıl kı GP 75HP 5 vıtes, kalkıslarda, 90HP 6 vıtes'ı gecıyor ama, uzunda da 6 vıtese yetısemıyorsa, bence durum bu araclar ıcınde gecerlı.uzunda kesınlıkle Bravo'ya yetısemezler...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Zaten 1.6 mjtd nin avantajı, ister 105bg isterse 120bg olsun max. torkunu rakiplerinden 250d/d daha altında üretmesi.Üretilen tork miktarı da rakiplerinden yüksek (290nm-300nm)

Piyasadaki en modern, güçlü 1.6 dizel: mjtd...

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Ankarada 120lik JTD Bravo test sürüşü aracına sahip bir servis var mı ki, insanın gidip test edesi geliyor walla

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Bravonun 1.4 150 hp modelini denemek istiyorum acaba servislerde bulabilir miyiz bu aracı denemek için ?
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...