12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: City arızası hakkında yardım lütfen

PUNTO MANİA
    flexflex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart City arızası hakkında yardım lütfen!!!!

Merhaba arkadaşlar bu puntonun kronik sorunu city arızası benim de başıma geldi .
    Geçen hafta servis tarafından tofasa ücretsiz değişim için talepte bulunuldu fakat 1 haftayı geçti cevap çıkmadı .
    Müşteri hizmetlerini aradım temsilci ile konuştum, onada anlattım kronik sorun olduğunu emsal kararlar olduğunu elimde ,
    hakuki boyuta taşayıp alabileceğimi emsal karar lar olduğunu ücretiz değişimi yapmazsınız ,
    hukuki olarak dava açıp hakkımı arayacağımı vs fiatın araçlaırnda kronik sorun olduğunu kabul ettiğini ,
    10 yılı geçmemiş araçlarda cityi ücretsiz değiştridiğini bildiğimi vs söyledim .. değişmediğiniz taktirde bu sorunun cinayete kasta girdiğini vs söyledim .
    Temsilci öyle bir şey yok bilemem ne kullancı hatası olablir yada % 60 ile % 80 arasında oranı karşılanır dedi, bana muhtemel .
    Bende dedim öyle birşey yok dedim 10 yılı geçmemiş araçlarda ücretsiz değişim yapması gerektiğini biliyorum dedim , sonra servise bağlıyorum dedi oradan öğrenin vs..

Kafam daki bir kaç soru şu araç 2012 model 1 yıl garantisini uzatmıştık
    düzensiz bakım oluştu arada . ama araç 10 yılı geçmedi .
    Ayırca bu direksiyon sertleşmesi sorununu arabanın garantisi devam ederken de vardı ,2 farklı servise gitmiştim götürmüştüm,
    ikside sorun görülmedi diye cevap vermişler di , fakat sorun vardı biliyordum, en sonunda Birmota götürdüm ,
    haklısınız sorun var dendi ve ücretsiz değişim için tofaşa başvuruldu ..

şunuda yaşadım arabamda traktör gibi tireme varken bu iki servis yine yok diyorlardı gördükleri halde ,
    fakat onu bir şekilde kabul ettirdim ama arabanın garantisi bitti yetişmedi . Bana motor kullağının arızası olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler
    en sonunda , fakat garanti olmadığından ücretle yapılır dediler ,yine müşteri hizmetlerinden ısrara la ancak yarı yarıya ödeme şeklinde kabul ettirmiştim .
    Yani servislerin aymazlığı yüzünden madur oldum açıkaçsı .

Ücretsiz değişimi kabul ettirmem için ne yapabilirim ,yardımcı olursanız çok sevinirim
    Konu flexflex tarafından (30/12/2017 Saat 14:22 ) değiştirilmiştir.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Standart Cevap: City arızası hakkında yardım lütfen!!!!

Alıntı flexflex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu puntonun kronik sorunu city arızası benim de başıma geldi .
    Geçen hafta servis tarafından tofasa ücretsiz değişim için talepte bulunuldu fakat 1 haftayı geçti cevap çıkmadı .
    Müşteri hizmetlerini aradım temsilci ile konuştum, onada anlattım kronik sorun olduğunu emsal kararlar olduğunu elimde ,
    hakuki boyuta taşayıp alabileceğimi emsal karar lar olduğunu ücretiz değişimi yapmazsınız ,
    hukuki olarak dava açıp hakkımı arayacağımı vs fiatın araçlaırnda kronik sorun olduğunu kabul ettiğini ,
    10 yılı geçmemiş araçlarda cityi ücretsiz değiştridiğini bildiğimi vs söyledim .. değişmediğiniz taktirde bu sorunun cinayete kasta girdiğini vs söyledim .
    Temsilci öyle bir şey yok bilemem ne kullancı hatası olablir yada % 60 ile % 80 arasında oranı karşılanır dedi, bana muhtemel .
    Bende dedim öyle birşey yok dedim 10 yılı geçmemiş araçlarda ücretsiz değişim yapması gerektiğini biliyorum dedim , sonra servise bağlıyorum dedi oradan öğrenin vs..

Kafam daki bir kaç soru şu araç 2012 model 1 yıl garantisini uzatmıştık
    düzensiz bakım oluştu arada . ama araç 10 yılı geçmedi .
    Ayırca bu direksiyon sertleşmesi sorununu arabanın garantisi devam ederken de vardı ,2 farklı servise gitmiştim götürmüştüm,
    ikside sorun görülmedi diye cevap vermişler di , fakat sorun vardı biliyordum, en sonunda Birmota götürdüm ,
    haklısınız sorun var dendi ve ücretsiz değişim için tofaşa başvuruldu ..

şunuda yaşadım arabamda traktör gibi tireme varken bu iki servis yine yok diyorlardı gördükleri halde ,
    fakat onu bir şekilde kabul ettirdim ama arabanın garantisi bitti yetişmedi . Bana motor kullağının arızası olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler
    en sonunda , fakat garanti olmadığından ücretle yapılır dediler ,yine müşteri hizmetlerinden ısrara la ancak yarı yarıya ödeme şeklinde kabul ettirmiştim .
    Yani servislerin aymazlığı yüzünden madur oldum açıkaçsı .

Ücretsiz değişimi kabul ettirmem için ne yapabilirim ,yardımcı olursanız çok sevinirim
    Çok geçmiş olsun;
    Üslubunuza dikkat edin muhatabınızı ikna edecek güçlü argümanları kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle tüketici mahkemesine başvurduğunuzda ayıplı mal sattığı için fiatın ücretsiz değişimi yapmak zorunda kalacağını vurgulayın. Aracınızın modeli yeniymiş ücretsiz değişimin onaylanacağını düşünüyorum. Eğer bunların hiçbirinden sonuç alamazsanız city motorunu tamir ettirip öyle kullanırsınız.

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Standart Cevap: City arızası hakkında yardım lütfen!!!!

sağolun hocam .. Nasıl olurda böyle bir üretim yapabilirler ..servisle konuştum serviste şöyle bişey dedi kronik sorunlu olan araçların şasi nosu bellidir vs dedi onlarda değiişim yaptılar vs dediler.. ya anlamıyorum koskaca araba üretiyorsun sonra arkasında durmaktan kaçıyorsun. yakışmıyor fiata böyle hareketler. eğer değişmezlerse fiat logolarını sökecem logosuz geziecem reklam yapmayacam sorumsuzlara. o kadar üzdüler açıkçası . direk değişmeleri lazım dı bildikleri kronik arıza için bu kadar uzatmamaları lazım dı

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Standart Cevap: City arızası hakkında yardım lütfen

% 20 lik fark bedeli ödeyip aracın arızasını yaptırın.Faturasını alıp emsal kararlarla dilekçe yazarak tükrtici hakem heyetine başvurun.Durum lehinize sonuçlanacaktır.Ödediğiniz % 20 lik farkı da geri alırsınız.

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    % 20 lik fark bedeli ödeyip aracın arızasını yaptırın.Faturasını alıp emsal kararlarla dilekçe yazarak tükrtici hakem heyetine başvurun.Durum lehinize sonuçlanacaktır.Ödediğiniz % 20 lik farkı da geri alırsınız.
    peki ödemeden gitsem itiraz etsem thh ye durum ne olur . hani o kadar ödeyecek durumum yok açıkçası . birde emsal kararların mahkeme evraklarının bana biriniz sıkıştırıp gönderebilirmi ? forumdakilker boyutları küçük zor okunuyor

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Alıntı flexflex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ödemeden gitsem itiraz etsem thh ye durum ne olur . hani o kadar ödeyecek durumum yok açıkçası . birde emsal kararların mahkeme evraklarının bana biriniz sıkıştırıp gönderebilirmi ? forumdakilker boyutları küçük zor okunuyor
    Elinizde ücretsiz değişimin reddedildiğine yada % kaç ile yapılabileceğine dair yada yapıldığına dair evrak olmak zorunda!Mail adresinizi özel mesajla iletirseniz evrakları size gönderebilirim.

Kahraman Poyraz
    Kahraman5222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

2006 puntolarda hiç itiraz hakkı olmuyor ozaman? 4-5 tl ödiyeceğiz yani...

PUNTO MANİA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı

Alıntı khanunl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinizde ücretsiz değişimin reddedildiğine yada % kaç ile yapılabileceğine dair yada yapıldığına dair evrak olmak zorunda!Mail adresinizi özel mesajla iletirseniz evrakları size gönderebilirim.
    Hocam özel mesaj gönderdim size mesaj kutunuza bakarsanız sevinirim

Deniz Bulut
    Atmaca2645 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar aracım 2012 punto multiair bir haftada 3 defa direksiyon sertleşmesi yaşadım. Kontağı açıp kapatınca düzelen cinsinden. Buhün arıza tespit için kavaklıdere otoya gittim. Cihaza bağladılar city arızası tespit edemediklerini bu sorunun start stoplu akü kullanmamamdan veya aracın tüplü olduğundan dolayı olabileceğini söylediler. Elektronik direksiyon olduğundan yeterli amperi alamamış olabilir gibisinden. Sizce mantıklımı bana pek mantıklı gelmedi.

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı Atmaca2645 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracım 2012 punto multiair bir haftada 3 defa direksiyon sertleşmesi yaşadım. Kontağı açıp kapatınca düzelen cinsinden. Buhün arıza tespit için kavaklıdere otoya gittim. Cihaza bağladılar city arızası tespit edemediklerini bu sorunun start stoplu akü kullanmamamdan veya aracın tüplü olduğundan dolayı olabileceğini söylediler. Elektronik direksiyon olduğundan yeterli amperi alamamış olabilir gibisinden. Sizce mantıklımı bana pek mantıklı gelmedi.
    Hata çıkmadıysa ve akü zayıfladıysa mantıklı yaklaşılabilir. Akü'den yeteri kadar güç alamayınca direksiyon elektrikli olduğu için sertlşebiliyor. Şarj dinamosu arızalarında da aükşarj olmadığı için akü lambasının yanıp direksiyonun sertleştiği vakidir. Akü eskiyse ölçümünü yaptırabilirsiniz teyit etmek açısından. Direksiyon sisteminde hata olsa bilgisayardan çıkardı.
    (Not: Elektrikçi değilim forumdan okuduğum city sorunları kapsamında bir çıkarımda bulundum. Bunu bilerek kendi değerlendirmenizi yapmanızı rica ederim.)

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

aynen dedikleri gibidir. akünüz start stoplu değilse hiç araştırmaya bile girmeyin. en azından şöyle düşünün. start stop uygun akü almak zorundasınız zaten. onun için akünüzü değiştirip denemiş olursunuz, aklınızdada soru kalmamış olur.

Yusuf solitario
    Solitario - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

City mode arızası çıkmaması sevindirici. Akü markalarının hepsinde start stop uyumlu aküler var. Bendeki araç da 2012 model multiair punto. Ömrünü tamamlamak üzere olan akü araçta değişik şekillerde kendini gösteriyor. Bende de mesela start stop devreye girmiyordu.