Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracımı parçalayacağım...

Abidin Çelik
    leanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Haber Bilgilendirme Aracımı parçalayacağım...

Arkadaşlar merhaba, Fiat marka, 2011 Punto model, 106 bin kilometrede olan aracımda yaklaşık 1 hafta kadar önce tüketici mahkemelerinin ve tüketici hakem heyetlerinin "kronik sorun" olarak nitelendirdiği ama Fiat'ın kabul etmediği "city sorunu" ve "torpido airbag çatlağı" meydana geldi. Cumartesi günü yetkili servise gittim, pazartesi günü geri dönüş yapacaklarını söylediler. Biraz önce müşteri hizmetleri ile görüştüm sistemden orana baktılar ve iki sorun için ayrı ayrı yüzde 60 karşılanacağını ilettiler. Yaklaşık yarım saat uğraştım fakat bu karar kesin, kiminle görüşürseniz görüşün değişmeyecek dediler. Ne yapacağımı bilmiyorum, parçalar 5 bin TL olsa 6 bin TL gibi bir ücret çıkıyor bana. Çok büyük para.. lütfen bi akıl verin, yoksa bu aracı uçurumdan yuvarlayacağım inanın o derece soğudum...

Ayhan Hızarcı
    Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 123

Standart Cevap: ARACIMI PARÇALAYACAĞIM...

artık maalesef fiat bu şekilde cevap veriyor benimde aynı sorun (airbag)çatlağı başıma geldi geçen yıl aynı cevabı aldım ki benim aracım 2006 model ay farkıyla 10 yılı kaçırdım. forumda city arıza sı ile ilgili mahkemeye başvuranlar oldu mahkeme evraklarını elinde olan arkadaşlar size mail yoluyla ulaştırabilir sizde yasal yollardan hakkınızı arasınız airbag çatlağı mesele değil ama city hayati bi husustur ve biran evvel alternatif yollardan çaresine bakılmalıdır.çıkma parça veya mümkünse onarım gibi konuları biraz araştırın mutlaka bir yol gösteren olmuştur geçmiş olsun.

Erhan Ateş
    Buferhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bunları gördükçe punto almaktan soğuyorum

Abidin Çelik
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok

Kardeşim alırsan hayatının hatasını yaparsın.. bize de alırken dediler alma alma diye ama aldık. Şimdi görüyoruz işte...

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı leanor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim alırsan hayatının hatasını yaparsın.. bize de alırken dediler alma alma diye ama aldık. Şimdi görüyoruz işte...
    alma demek çok iddialı olmuş. bu paralara bu özelliklerde uygun parçaları olan başka araç varsa satıp onu alalım. 2011 model aracımı 2014 yılında 22 bin liraya aldım. şuan 30 bin üzeri ediyor.
    triger seti+ akisler + normal bakımı haricinde abartılacak bir harcama yapmadım bu zamana kadar. bunları göz önünde bulundurup tekrar gözden geçirmekte fayda var. araca iyi baktıktan sonra bizi üzmeyecek bir otomobile biniyoruz. kronik sorun hemen hemen tüm araçlarda var. biz bizimkini gördüğümüz için gözümüzde büyüyor. diğer marka araç kullanıpta kronik sorunlarını dinlediğimizde bu sorunun sadece punto grubunda olmadığını anlıyoruz. bunlara rağmen araçlarımız çok iyi ve her açıdan ekonomik.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Abidin Çelik
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok

Senin de her açıdan araca çok ekonomik ve çok iyi demen çok iddialı olmuş. Başka araçlarda da kronik sorun var diyorsun. Hadi airbag çatlağını geçtik, city arızası yüzünden kaç kişinin ölümden döndüğünden haberin var mı acaba? bence insan hayatına neden olabilecek bir KRONİK SORUNUN gözümüzde büyütülmesinde fayda var..

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Senin de her açıdan araca çok ekonomik ve çok iyi demen çok iddialı olmuş. Başka araçlarda da kronik sorun var diyorsun. Hadi airbag çatlağını geçtik, city arızası yüzünden kaç kişinin ölümden döndüğünden haberin var mı acaba? bence insan hayatına neden olabilecek bir KRONİK SORUNUN gözümüzde büyütülmesinde fayda var..
    Aracı ne zaman aldınız bilmiyorum ama alırken puntoda bakılacak dikkat edilecek en önemli iki husus airbag ve city direksiyondur. Hırpalanmamış ve dikkatli kullanılmış puntolarda bu sorunlar kolay kolay görülmez. Puntonun avantajı az paraya çok donanım ve makul yakıt tüketimidir. City direksiyonu tamir eden yerler var aynı şekilde airbag çatlağını kapatan yerler de var. Servis ve tüketici hakem heyetinden ücretsiz onarım alamazsanız daha ekonomik olan tamir işine bakabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

kronik sorun dediğin olaylar tüm araçlarda yok. alırken buna dikkat edersen çok fazla bir sorunla karşılaşmazsın. körü körüne ucuz diye araştırmadan aldığın araçtanda çok şey beklememek lazım.
    burda çok senelerdir binipte bunların hiçbiriyle karşılaşmamış onlarca arkadaş var. belki şimdiye kadar olmadı ama bundan sonra olabilir dersende, bu gün ölmedik yarın ne olacağımız belli değil derim. bu fiyatlarda böyle bir araç varsa söyleyin dediğim gibi satıp onu alalım.
    bu tür yerlerde zaten bu sorunlar yüzünden açılıyor ve paylaşım yapılıyor. bu güne kadar çözülemeyen bir sorun yok. ister mahkeme yoluyla ister kendi cebimizden bir şekilde tüm sorunlar çözülebiliyor. aracınızın kıymetini bilin ve mutlu olun.

Naklov Deniz
    PUNTOCU volkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1081

Torpido yu Aırbag tamircileri yapıyor. Ama çok iyi olsun derseniz komple deri kaplama yapılabilir. City sorununa gelince araç düzenli serviste bakımları yapılmadı ise maalesef belli bir oran karşılanıyor. Tüketici haklarınada gitseniz belki torpido için uygunluk alınır ama city için artık fiatta bakım konularını ön şart olarak sunuyor. Bakım serviste yapılmadı ise tüketici haklarında da her türlü ihaleyi size bırakabiliyorlar.

Direksiyon içinde istanbul hakem direksiyon ile görüşün tamirini yapıyorlar.

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı edll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kronik sorun dediğin olaylar tüm araçlarda yok. alırken buna dikkat edersen çok fazla bir sorunla karşılaşmazsın. körü körüne ucuz diye araştırmadan aldığın araçtanda çok şey beklememek lazım.
    burda çok senelerdir binipte bunların hiçbiriyle karşılaşmamış onlarca arkadaş var. belki şimdiye kadar olmadı ama bundan sonra olabilir dersende, bu gün ölmedik yarın ne olacağımız belli değil derim. bu fiyatlarda böyle bir araç varsa söyleyin dediğim gibi satıp onu alalım.
    bu tür yerlerde zaten bu sorunlar yüzünden açılıyor ve paylaşım yapılıyor. bu güne kadar çözülemeyen bir sorun yok. ister mahkeme yoluyla ister kendi cebimizden bir şekilde tüm sorunlar çözülebiliyor. aracınızın kıymetini bilin ve mutlu olun.
    4 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım. Airbag'de hafif şişme olunca servise rica ettim kırmadılar değiştirdiler. Servislerde kullanılan üslubun da ücretsiz değişim konusunda belirleyici olduğunu düşünüyorum. Değişim yapmasalar airbag tamircilerine cüzi bir ücret karşılığı değişimini yaptırırdım.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı feyzullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıldır kullanıyorum sorun yaşamadım. Airbag'de hafif şişme olunca servise rica ettim kırmadılar değiştirdiler. Servislerde kullanılan üslubun da ücretsiz değişim konusunda belirleyici olduğunu düşünüyorum. Değişim yapmasalar airbag tamircilerine cüzi bir ücret karşılığı değişimini yaptırırdım.
    ben konyada 300 liraya hallettirmiştim airbag tamircisinde. görüntü felan müthiş olmuştu.

14. Bu mesajı için 2 kişi edll'ye teşekkür etti:

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

ben konyada 300 liraya hallettirmiştim airbag tamircisinde. görüntü felan müthiş olmuştu.

Müşteri memnuniyeti kapsamında fiatın aracının arkasında durması en makul olanı tabi. Ama böyle bir imkanı sağlamıyorsa da sizinki gibi bir çözüm yoluna başvurulabilir. Neticede 50-60.000 tl para verip benzer maliyetli sorun yaşanabilir. Araba varsa illaki derdi oluyor. Bunlar bir şekilde hallolur allah can sağlığı versin. Daha önce konuyu açmıştınız resimleri hatırlıyorum oradan.

Abidin Çelik
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok

City yaptıracağım fakat tekrar arıza vermesinden korkuyorum.. servis 1 sene garanti veriyormuş herhalde 1 sene sonra yine aynı arızayı verirse diye kafamda düşünüp duruyorum...

Hür General
    Rengi
    Rock Siyah

City yaptıracağım fakat tekrar arıza vermesinden korkuyorum.. servis 1 sene garanti veriyormuş herhalde 1 sene sonra yine aynı arızayı verirse diye kafamda düşünüp duruyorum...
    Yapıldıktan sonra bidaha arıza vereceğini sanmam. Kullanıma özen gösterin ön lastik kaldırıma dayandığında direksiyonu çevirip zorlamamaya dikkat edin. City kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği forumda daha önce yazılıp çizilmişti o konulardan da faydalanabilirsiniz.
    Konu feyzullah tarafından (25/12/2017 Saat 22:23 ) değiştirilmiştir.

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Bu city işi cansıkıcı. Dışarıda yaptırsa sonra kaza yapsan bu sefer dışarıda müdahale deyip FIAT işin içinden tereyağdan kıl çeker gibi sıyrılacak. Gecen sen 2500 TL fiyat çektikleri city için son bes aydır fiyatı 6000 TL ye çekip yuzde 60 karşılayıp yine 2500 TL almak için yaptıkları kurnazlıkmı desek ne desek bilemedim.

City ve aırbag sorunu olanlara allah kolaylık versin. Maalesefki bu sorun egea larada oluşacak. 500 lerde bir bir cıkmaya başladı.

Teo' s
    teo53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 116

Arkadaşlar merhaba kendi aracım 215.000 kmde 2007 model. Alındığı günden beri servis bakımlı aracım 180.000 km de city ve 205.000 km de ön konsolum değişti. Hepsini garantiden hallettiler 1 kuruş bile para vermedim. Alındığı günden sonra servis yüzü görmemiş araçlar da var onlara bu fiyatı çıkardıklarında gerçekten kızmıyorum fiata. Ancak ara sıra da olsa veya belli bir km ye kadar servise girmiş araçlara Fiat’ın bu zorluğu çıkarmaması gerekiyor. Şahsen aracımdan, sağlamlığından,gidişinden,yakıtından son derece memnunum. Emin olun farklı markalar da daha büyük sorunlar var kuzenim dsg şanzımanlı İbiza aldı 18.000 kmde dağıldı ! Bir ton uğraştılar, fren diskleri 8.000 de çarpıldı ( Araç garaj arabası) benzer durumu kendi aracımda daha yüksek km de yaşadım ve ikiletmeden sorunumu servis haletti. Servisinizi de iyi seçmekte fayda var.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

En iyi marka ürününe sahip çıkan markadır..Malesef çoğu firma servislerden dolayı bana göre kalitesini yitirmiştir...Bu tip Alicengiz oyunları ile ''ürün ve montaj fiyatını yüksek gösterip''indirim veya bir kısmını karşılama teklifleri ile zarar etmeden kendi hatalarını giderme peşindeler..Bırak zarar etmemeyi kar bile ediyorlar.Bu tip hatalar işlerini bile gelir olmuş artık.YAZIK...

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

punto sigara alışkanlığı gibidir.
    sigaranın zararını bilir ama vazgeçmediğimiz gibi, puntolardada sorun çıkarabileceğini biliriz ama konforuna rağmen ucuz araç ve ucuz parça sebebiyle vazgeçemeyiz.
    önem arzeden şey aracımıza iyi bakmak. işte ozaman kolay kolayda sorun çıkarmaz.
    feyzullah kardeşimin de söylediği gibi küçücük şeylere dikkat etmek bir çok ağır sorunun meydana gelmesini önleyecektir.
    aracı hor kullanıp her zaman sorun çıkartıyor demekte fazlasıyla cehalettir. hepimiz aynı aracı kullanıyoruz. bakımı iyi yapılmış araçları gördükçe benim aracım neden böyle değil diye imrenmek yersiz. bir çok sorun kişinin kullanımından kaynaklı. sen aracına bakarsan oda sana bakar.

22. Bu mesajı için 2 kişi edll'ye teşekkür etti:

Naklov Deniz
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

punto sigara alışkanlığı gibidir.
    sigaranın zararını bilir ama vazgeçmediğimiz gibi, puntolardada sorun çıkarabileceğini biliriz ama konforuna rağmen ucuz araç ve ucuz parça sebebiyle vazgeçemeyiz.
    önem arzeden şey aracımıza iyi bakmak. işte ozaman kolay kolayda sorun çıkarmaz.
    feyzullah kardeşimin de söylediği gibi küçücük şeylere dikkat etmek bir çok ağır sorunun meydana gelmesini önleyecektir.
    aracı hor kullanıp her zaman sorun çıkartıyor demekte fazlasıyla cehalettir. hepimiz aynı aracı kullanıyoruz. bakımı iyi yapılmış araçları gördükçe benim aracım neden böyle değil diye imrenmek yersiz. bir çok sorun kişinin kullanımından kaynaklı. sen aracına bakarsan oda sana bakar.
    Abi aynen punto başka. Hala kafam esiyor satayım hondayı 2013 model long skoydome beyaz alıp abarth yapsammı diye düşünmüyor değilim.

Ancak city konusu tamamen araç bakımı ile alakalı değil. Tamamen kullanılan city sisteminden kaynaklı. Hondada elektirik destekli direksiyon var ama en fazla sorun cıktığı zaman acı sensörü ayarıyla sorun gideriliyor. City ve torpido konusunda fıatın halen bu versiyonları kullanmakta ısrar etmesi yersiz. Yersiz olduğu gibi müşterilerinide mağdur etmesi yersiz. Şimdiye kadar torpido kosununda farklı bir dizayna gitseydi bu kadar zarar etmezdi. city konusundada sorunu çözmeleri gerekir.

süleyman Ş
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR

Alıntı volkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aynen punto başka. Hala kafam esiyor satayım hondayı 2013 model long skoydome beyaz alıp abarth yapsammı diye düşünmüyor değilim.

Ancak city konusu tamamen araç bakımı ile alakalı değil. Tamamen kullanılan city sisteminden kaynaklı. Hondada elektirik destekli direksiyon var ama en fazla sorun cıktığı zaman acı sensörü ayarıyla sorun gideriliyor. City ve torpido konusunda fıatın halen bu versiyonları kullanmakta ısrar etmesi yersiz. Yersiz olduğu gibi müşterilerinide mağdur etmesi yersiz. Şimdiye kadar torpido kosununda farklı bir dizayna gitseydi bu kadar zarar etmezdi. city konusundada sorunu çözmeleri gerekir.
    volkancım, onlar bu sorunu çözecekmiş gibi durmuyor ve bizde punto almaktan vazgeçmiyoruz. başta da söylediğim gibi konforu ucuza kullanıyoruz, başımıza gelene kadarda kafamıza takmıyoruz.

Sayfa 1/2 12 SonSon