Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 21 ile 33 arası

Konu: Aracımı parçalayacağım...

PUNTO MANİA
    flexflex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vişne Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart Cevap: ARACIMI PARÇALAYACAĞIM...

Bana da yol gösterin arkadaşlar . Fiat çok katı. . hatasını bedelini bize ödetmeye çalışıyor . 2012 model aracım için hakem heyetinden ücretsiz. Yaptırtamazmiyiz acaba ? Bu inat ları yüzünden bir sonraki aracım asla koç gurubunun olmayacak. Fiat oku bunları müşteri kaybettin .koltuğu yerinden kopan çürük egean la sürün .almayın aldırmayın. O kadar gıcık oldum ki anlatamam . Bozuk. Curuk bütün arabaların verdiğim para haram olsun . Araba komple sorun yumağı

Serkan Tultak
    serkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Peki arkadaşlar city modunu hiç kullanmasak ne olur? Sonuçta normal modda da (city kapalı) direksiyon çok sert değil... Kaldı ki belli bir süratten sonra city yazıyor ama devrede olmuyor. Bunu bir soru olarak soruyorum. Yoksa sorun olmaması hepimizin temennisidir. Herkese kazasız sürüşler, Allah korusun.

süleyman Ş
    General edll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    TR
    Edilen teşekkür: 834

Alıntı serkan1065 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar city modunu hiç kullanmasak ne olur? Sonuçta normal modda da (city kapalı) direksiyon çok sert değil... Kaldı ki belli bir süratten sonra city yazıyor ama devrede olmuyor. Bunu bir soru olarak soruyorum. Yoksa sorun olmaması hepimizin temennisidir. Herkese kazasız sürüşler, Allah korusun.
    açık yada kapalı olması birşey değiştirmez. açıkken tehlike arzeden kapalıykende o arızayı verebilir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Tultak
    serkan1065 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bende o bakımdan soru olarak soruyorum diye özellikle belirttim; bilgi sahibi oldum. Sağolun.

iron ik
    ironik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

çok severek aldığım puntomu 2 gün önce büyük zararla sattım kurtuldum bu city sorunu yüzünden bir daha asla fiat a yaklaşmayacağım,diğer modellerde city yok sanırım ama resmen tiksindim araçtan

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Süleyman Tülüceoğlu
    slymn89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar merhaba beni üyeyim yeni aranıza katıldım. benim de airbag çatlağı ile ilgili bir sorum var sizlere. üç hafta önce 2012 model punto 1.4 easy s&s aldım araç 75000 km'de. Bugün sabah işe gitmek için aracıma bindiğimde tesadüfen fark ettim gözüm takıldı aracın ön yolcu tarafında airbagin olduğu yerde bir çatlak var. Ben bu çatlağı aracı satın alırken fark etmemiştim öncesinde araştırma yapmadığım için de bilgi sahibi değildim. Hemen araştırdım ve gördüm ki bu puntolardaki kronik bir sorunmuş ve servisler ücretli değişim yapıyorlarmış ve yüksek fiyat istiyorlarmış. arkadaşlar bu ciddi bir sorun mudur? yaptırmazsam öyle kalsa olur mu? sonradan bir sıkıntı yaratır mı? bu konuda bilginiz var mı? Açıkçası biraz kafama takıldı ve canım sıkıldı size sormak istedim cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı slymn89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba beni üyeyim yeni aranıza katıldım. benim de airbag çatlağı ile ilgili bir sorum var sizlere. üç hafta önce 2012 model punto 1.4 easy s&s aldım araç 75000 km'de. Bugün sabah işe gitmek için aracıma bindiğimde tesadüfen fark ettim gözüm takıldı aracın ön yolcu tarafında airbagin olduğu yerde bir çatlak var. Ben bu çatlağı aracı satın alırken fark etmemiştim öncesinde araştırma yapmadığım için de bilgi sahibi değildim. Hemen araştırdım ve gördüm ki bu puntolardaki kronik bir sorunmuş ve servisler ücretli değişim yapıyorlarmış ve yüksek fiyat istiyorlarmış. arkadaşlar bu ciddi bir sorun mudur? yaptırmazsam öyle kalsa olur mu? sonradan bir sıkıntı yaratır mı? bu konuda bilginiz var mı? Açıkçası biraz kafama takıldı ve canım sıkıldı size sormak istedim cevaplarsanız çok mutlu olurum teşekkür ederim.
    kullanıma engel sorun teskıl etmez sorunda cıakrtmaz gorsel acıdan kotudur sadece. tamırı yapan yerler var bu konuda karabay estetık cok cok ıyı tvsıye ederım erıtılmıs sıvı plastıkle halledıyorlar. sakın kaplama yaptırmayın aırbag acılmama ıhtımalı olablır.

10. Bu mesajı için 2 kişi gpmesud'ye teşekkür etti:

Süleyman Tülüceoğlu
    slymn89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Çok teşekkür ederim hocam. aracı geri satarken problem olabileceğini yazmış birçok kişi benim de o nedenle kafama takıldı açıkçası gerçi ben hiç araştırmadan ve böyle bir kronik sorun olduğunu bilmeden aldım çatlağı da tesadüfen gördüm ben nasıl aldıysam yine satarım diye düşünüyorum ama insanın kafasına da takılıyor yine de acaba almasa mıydım başka marka mı alsaydım diye hocam.

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

Bir problem olmaz eğer tamir ettirecekseniz öncesi osnraso fotosunu çekin elinizde olsun yeter airbag zaten orjinalse neden öle birşey olsun. Araç tescil tarihleri üzerlerinde yazıyor bir sıkıntı çıkmaz ama satarken alan kişi fiyat kurabilir o yüzden yaptırırsanız uygun vakitte olur yoksa acelelik bir durum degil.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mahmut Girginer
    MahmutGirginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301
    Edilen teşekkür: 29

Standart Cevap: Aracımı parçalayacağım...

Merhaba, 2 hafta önce 2013 model(Şubat 2014 trafiğe çıkışlı) Fiat 500L 0.9 Twinair 95 bin km de aracımı aldım. City arızası nedeniyle Küçükyalı Birmot'a geldim. Şu anda araca bakıyorlar. Sorunu onayladıktan sonra Fiat ile yazışacaklar ve kararı tarafıma ileteceklermiş.

Üretim hatalı olduğundan ve konunun bilirkişi raporları ile tespit edildiğinden hatta konu hakkında mahkeme kararı olduğundan falan bahsettim. Aracın bütün bakımları serviste yapıldığı için biz sizin yanınızdayız. Sorunun garantiden ücretsiz çözümü için gerekli yazışmaları yapacağız dediler.

Durum netleşince bende buradan size bilgi veririm.

Tahminen parça ücretsiz ama işçiliği fatura edeceğiz diyebilirler.

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Servisin fiat ile görüşmesi sonucu %60 parça ve %60 işçilik den indirim yapılacağı bildirildi. Parçanın 11 bin 700 TL olduğu söylendi. Duruma itiraz ettim. Üretim hatalı bir parça ve kullanıcı hatası olmayan bir durumdan dolayı böyle bir faiş fiyat verilmemesi gerektiğini bildirdim. Müşteri temsilcisi kendilerinin de fiat/tofaş a itiraz edip oranın daha yukarı çekilmesini isteyeceklerini bildirdi.

Haber bekliyorum en son ne kadar diyecekler diye. Eğer %80 desteğe çıkarlarsa o zaman 2300 TL civarı bana düşüyor. Bunu makul sayıp yaptırabilirim. Fakat bunun altındaki herhangi bir oranda direk hakem heyetine başvuracağım. Avukatımla görüştüm. Sadece şu anda verecekleri resmi teklifi bekliyorum ki aslında olması gereken bir kereye mahsus bu parçanın ücretsiz değiştirilmesidir.

Aynı arıza değişimden yıllar sonra tekrar olursa o zaman iyi niyet kapsamında oran konuşmak gerekir. Hukuken avukatımın duruma ilk verdiği tepki mahkemeyi her türlü kazanırız oldu. Gidişata göre bilgi vermeye devam edeceğim.

Ozan Demir
    Gpuntotr11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 9

Sizi takipteyiz hocam. Haber bekliyorum buraya gelişme olursa yazarsınız

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Alıntı Gpuntotr11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizi takipteyiz hocam. Haber bekliyorum buraya gelişme olursa yazarsınız
    https://forum.grandepuntotr.com/city...ml#post1039736

Yukarıdaki konuya yazıyorum genelde. İki ayrı yerede yazmak yerine bütün bilgi yukarıda linki verilen konuda olsun. Hukiki süreci başlattım. Gelişme oldukça adım adım yukarıdaki konuya yazacağım.
    Saygılarımla

Sayfa 2/2 İlkİlk 12