Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: City arızası kesin sanırım. .

mustafa keskin
    kristaldeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Bilgilendirme Konusu City Arızası.. (Videolu)

2011 punto evo sahibiyim. Aracım Ocak ayında park halinde çalıştırmadan sonra city arızası vermişti. 2 dk sonra tekrar çalıştırdım yine aynı hatayı verdi. Sonrasınra başka vermedi. Fiat müşteri hizmetleri aracılığıyla topkapıdaki fiat yetkili servisi firat Oto ya gittim. Kontrol ettiler baktilar ettiler anlık bi uyari dediler. Bişey bulamadılar. Neyse ben de o şekilde kabullendim. Ancak haftasonu market icin duraklamistim ki aracım tekrar city arızası verdi. Cok sukur hareket halinde degildim. Sonra bir kaç kez stop edip calistirdim hatayı vermeye devam eti.. Ve bu sefer nerdeyse 10 kez denememe rağmen uyarı gitmedi. Direksiyon sertleşti. O şekilde eve kadar gitmek durumunda kaldım. 2 gündür yine hata vermiyor ama bu sefer eminim city arızası. Allah korusun yolda falan başıma gelmez umarım. Aynı gün haliç otoya gittim ancak mesai bitmişti, yetişemedim. Yarın için haliç otoya randevu aldım ben de. Götüreceğim bakalım. (fiat musteri hizmetleri geri dönüş yaparak aynı sorunu yaşarsanız haliç otoya götürebilirsiniz dediğinden buraya randevu aldım)
    Bu arada arızayı video ya çekme fırsatım oldu. Onu da göstereceğim.
    Umarım bir problem yaşamam.

City arızası video
    https://youtu.be/3hz9arwoYSc
    Konu kristaldeniz tarafından (21/03/2017 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.

Özcan Çömez
    ozcncmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Cevap: City arızası kesin sanırım. .

bu city arızası insanı soğutuyor araçtan. benden önceki sahibide değiştirmişti.
    10 yaşı geçtikten sonra sıkıntı binlerce lira masraf. şu saatten sonra 2007 model punto falan alınmaz abi.

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ozcncmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu city arızası insanı soğutuyor araçtan. benden önceki sahibide değiştirmişti.
    10 yaşı geçtikten sonra sıkıntı binlerce lira masraf. şu saatten sonra 2007 model punto falan alınmaz abi.
    Aynen hocam. İlk uyarıda içim sıkılmıştı. Şimdi yine uyarı verince iyice sıkıldı. İnşallah sorunsuz bir şekilde hallederim.

Özcan Çömez
    ozcncmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı kristaldeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam. İlk uyarıda içim sıkılmıştı. Şimdi yine uyarı verince iyice sıkıldı. İnşallah sorunsuz bir şekilde hallederim.
    içiniz rahat olsun 10 yaşını doldurmamış araçların city mod arızası ücretsiz gideriliyor. ücret talep ederlerse kabul etmeyin.

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ozcncmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içiniz rahat olsun 10 yaşını doldurmamış araçların city mod arızası ücretsiz gideriliyor. ücret talep ederlerse kabul etmeyin.
    Okuduğum kadarıyla öyle imiş. Lakin servis yine gecenki yetkili servis gibi hata bulamadık deyip göndermez umarım. Ben artık içim rahat binemiyorum araca. Yani bunu değiştirmeliler ki ben artık araca rahatlıkla bineyim.

Mert Ataman
    ataman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 38

Alıntı kristaldeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuduğum kadarıyla öyle imiş. Lakin servis yine gecenki yetkili servis gibi hata bulamadık deyip göndermez umarım. Ben artık içim rahat binemiyorum araca. Yani bunu değiştirmeliler ki ben artık araca rahatlıkla bineyim.
    peki bu uyarı ışığı dışında direksiyondan çıtırtı tarzı sesler geliyor mu? bende henüz arıza ışığı falan yanmadı ancak direksiyonda bir çıtırtı sesi geliyor. direksiyon milinden olduğu söylendi ve bu hafta garantiden değişecek. acaba city arızası mı benimki de diye düşünüyorum
    2012 Punto 1.3Mj Lounge

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ataman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu uyarı ışığı dışında direksiyondan çıtırtı tarzı sesler geliyor mu? bende henüz arıza ışığı falan yanmadı ancak direksiyonda bir çıtırtı sesi geliyor. direksiyon milinden olduğu söylendi ve bu hafta garantiden değişecek. acaba city arızası mı benimki de diye düşünüyorum
    Yok hocam herhangi bir ses gelmiyor direksiyondan. En azindan ben karsilasmadim. Sadece ekranda uyarı ve direksiyonda sertleşme var.

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Standart Cevap: City Arızası.. (Videolu)

Dün servise gittim. Yine baktılar ettiler bi'şey bulamadılar. Arıza tespitte de bir kayıt çıkmadı. Ben de videoyu gösterdim. Fiat'ın arıza kaydı istediğini belirttiler. Bu şekilde değişim talep edemeyiz dediler. Direksiyon motorunun şase kablosunun yerini değiştirip direk akü üzerine bağlantısını yaptılar. Bu değişiklik sonrası arızanın tekrar etmesi durumunda artık kesin city motor arızası olacağını belirttiler. Umarım tekrarlamaz.
    Konu kristaldeniz tarafından (23/03/2017 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Kumru
    Tracworld59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029
    Edilen teşekkür: 13

Kardeşim benim arıza ışığı bile yanmamıştı çorlu haliç oto ya gittim direksiyon sağ zor sola daha yumuşak dönüyodu tesr sürüşü yaptık city arızası dediler 15 gün içinde yenisi geldi ücretsiz değiştirdiler seni sallamışlar birde elinde video var üstele kardeşim müşteri hizmetlerini ara bu şekilde bi kaza yaparsam sorumlusu sizsiniz de baskı kur

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Tracworld59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim benim arıza ışığı bile yanmamıştı çorlu haliç oto ya gittim direksiyon sağ zor sola daha yumuşak dönüyodu tesr sürüşü yaptık city arızası dediler 15 gün içinde yenisi geldi ücretsiz değiştirdiler seni sallamışlar birde elinde video var üstele kardeşim müşteri hizmetlerini ara bu şekilde bi kaza yaparsam sorumlusu sizsiniz de baskı kur
    Hocam benim mevcut direksiyon kullanımında sıkıntı yok. Yani kullanımda fark edilecek bir durum yok. Ama dediğin gibi bir de başka fiat servise götüreyim. Bu arada aracınız kaç yaşında?

Mehmet Kumru
    Tracworld59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    22 AE 029
    Edilen teşekkür: 13

2009 model başka servis dene ne olursa olsun bariz city arızası bu şekilde kaza yapsan allah korusun dikjatli ol

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Tracworld59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 model başka servis dene ne olursa olsun bariz city arızası bu şekilde kaza yapsan allah korusun dikjatli ol
    Allah korusun. Cumartesi gunu icin daha once gittiğim firat otoya randevu aldım tekrar. Ocak ayında aynı sebeple gitmiş arıza kaydı çıkmadığından bişey yapmamışlardi onlar da. Umarım bunlarda arıza kaydı gerekli demezler. Yoksa artık fiat ı arayacağım tekrar.

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Bugün de firat otoya gittim. Onlarda baktilar lakin arıza kaydı yada tesisatla ilgili bir problem bulamadıklarını söylediler. Videoyu da gösterdim lakin fiat in bu konuda arıza kaydını istediğini belirttiler halic oto da belirttikleri gibi. Arıza kaydı çıkmadıgi sürece serviste halledilecek gibi değil sanirim.. Kullanımda herhangi bir sorun yok. Birde fiat müşteri hizmetleri ile irtibata geçeyim bakalım. Video üzerinden işlem gerçekleştirebilirler miymiş?

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Arkadaşlar şöyle de bir durum var. Lütfen aranızda konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Aracımin buji rolesi bozuk biraz gevşeklik var. Bu da arasıra bujiler sağlam olsa dahi bujileri kontrol ettirin uyarısı verdiriyor ekrana. Çalışmada sıkıntı olmadığından önceliklerim arasında değil şimdilik değiştirmek. Ustamda oyle demisti Arasıra uyarı verir seni rahatsız etmez uygun olduğunda değiştirebilirsin demişti. 150 200 tl arasında bir parça. Benim merak ettiğim bu elektriksel bir parça bozuk olduğundan dolayı kısa devre tarzı bişey yapıp city uyarısı verdirir mi. Çünkü araç ilk calistirmada uyarı vermişti. Önceki uyarısıni da aynı şekilde ilk calistirmada vermişti. Hareket halinde hiç başıma gelmedi bu arıza. Yani 3 servise gittim ucunde de hata kodu yada tesisatla ilgili problem çıkmadı.

murat boğa
    boamurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35ctk68
    Edilen teşekkür: 0

Hocam city ise hic disarida oynatma birmota basvur kronik oldugu icin ucretsiz degisim talep et degisimi yapiyorlar sadece iscilik aliyorlar

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı boamurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam city ise hic disarida oynatma birmota basvur kronik oldugu icin ucretsiz degisim talep et degisimi yapiyorlar sadece iscilik aliyorlar
    Hocam önceki mesajları okudunuz mu bilmiyorum. Zaten yetkili servis dışında bir yere göstermedim aracı city ile ilgili olarak. Ancak 2 farklı yetkili fiat servisine 3 kez farklı zamanlarda gittim. Lakin anlık olarak karşılaştığım city arızası serviste olmadı ya da arıza kaydına rastlanmadı önceki uyarılara ait. Değişim gibi bir durum olması içinde arıza kaydına ihtiyaç olduğunu belirtti iki serviste. O yüzden role arızası bu arıza ışığına neden olabilir mi diye ondan sordum. Yoksa Aracın kullanımıni etkileyen bir durumda yok.

murat boğa
    boamurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35ctk68

Banada aynisini dediler ben direkt fiat cagri merkezini aradim bnm le ilgilenen izmir bornovadaki birmot hakkinda sikayette bulundum bnm de city ariza isigi yanip sonuyordu ama serviste ariza okumasinda gozukmuyordu degisim istemediler sikayetten sonra degisim hemen gerceklestirildi servislerede yetkili dahi olsa fazla guvenme bnm aracin airbag sargisi koptu 2 gunde zor buldular ben ozel bi servisten ogrenip tarif ettim ondan sonra yaptilar

mustafa keskin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı boamurat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada aynisini dediler ben direkt fiat cagri merkezini aradim bnm le ilgilenen izmir bornovadaki birmot hakkinda sikayette bulundum bnm de city ariza isigi yanip sonuyordu ama serviste ariza okumasinda gozukmuyordu degisim istemediler sikayetten sonra degisim hemen gerceklestirildi servislerede yetkili dahi olsa fazla guvenme bnm aracin airbag sargisi koptu 2 gunde zor buldular ben ozel bi servisten ogrenip tarif ettim ondan sonra yaptilar
    Siz nasıl ikna ettiniz. Halihazırda bir ispat gerekiyor arizanin olduğunu göstermek için. City belirtileri var mıydı? Bariz direksiyon sertliği vs?

SM-N910C cihazımdan gönderildi

Cemil Cem
    dream19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Merhabalar. Bende 2004 model 2006 trafiğe çıkışlı Punto 1.4 16v var. Yaklaşık 10 aydır bende ilk aldığımda 2016 model 185/65/14r yazlık lastikleri üstündeydi, sabahları 1-3 sefer city mode arızası verip direksiyon sertleşiyordu, kontağı kapatıp açınca düzeliyor bazen ayda birkaç sefer bazen 2 ay hiç arıza vermeden çalıştı. Kış geldiğinde 175/67/14r kışlık lastik taktırdım, hiç city arızası vermedi, Nisan'ın 1'i gelmeden de yazlık lastiklerine geri döndük, city arızası da döndü tabi. Geçen gün yolum üzerinde önce sol sonra sağ yapmam gereken dönemeci keyifle gidecekken sol yaptım sağ yapamadan direksiyon sertleşti refüşe çıkmamam an meselesiydi, dediğim gibi kış boyunca 175/65/14 lastikler ile hiç arıza çıkartmamasının rahatlığı vardı. Ben yazlık lastiklerimi 175/65/14 yaptırmak istesem city mode arızası geçer mi sizce? Bu araçların orjinali kullanım kılavuzunda da olduğu gibi 185/65/14. Bu city mode direksiyon sertleşme arızası lastik ebatı tetikliyor olabilir mi? Cevaplarınız önemli, şimdiden teşekkürler.

Mert Salı
    Mert10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok

Selamlar.
    Bu sabah 2013 easy punto arabamda ayni sorun oldu.
    Direksiyon sertlesti ariza lambasi yandi ve direksiyonu kontrol ettrin uyari yazdi.
    Kontagi kapatip actim duzeldi.
    Burdan okudugumla direk servise gittim.
    Aracin garantisi yok ancak iyi niyet garantisi adi altinda ucretsiz degisimini parca geldigi zaman yapacagiz dediler.mutlu mesut ayrildim insallah herkes bu kadar kolaylikla halleder sorununu.

Sayfa 1/2 12 SonSon