Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: City arızası, yaşadığım süreçler ve sonuç

c b
    NcB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 28

Haber Bilgilendirme City arızası, yaşadığım süreçler ve sonuç

Merhabalar herkese, aracımda yaşadığım city arızası sebebi ile bu foruma üye oldum burada ve internette okuduğum şeyler sonucunda cebimden 5 kuruş para çıkmadan hallettim. Hala bu sorunu yaşayan arkadaşlar için umarım olumlu bir yönlendirme olur...

1.5 yıl önce aldığım 2006 model 1.3 mjet 135000 km civarı aracımda 2014 aralık sonununda tam satmaya niyetlenmişken direksiyon arıza ışığı yanmaya başladı ve klasik city habercisi olan direksiyonda sertleşmeyi hissetmeye başladım. Almadan önce de bildiğim bir sorun olduğu için tam olarak emin olmadan kimsenin hakkına girmemek için satıştan vazgeçerek servisin yolunu tuttum. Servis tarafından "motor tork barı sensör arızası" tespit edildi ve 1800 tl fatura çıkarıldı. Kronik arıza olduğunu bu yüzden ücretsiz değişim istediğimi servise ilettim onlarda merkezle konuşup dönüş yapacaklarını söylediler. Ben de ayrıca kendim merkezi arayarak durumu ve isteğimi yineledim. 3 gün falan sonra servis arayıp %20 indirim yapacaklarını gelirsem hemen halledeceklerini söylediler.

Ben de merkezden de aynı cevabı ve detayları almak için her gün aramaya devam ettim. Burada ilginç olan merkez bana herhangi bir bilgi vermedi her seferinde sadece inceleniyor acele olduğunu söylüyorum gibisinden oyalama taktiği yaptılar. En son bir arkadaş servis size bilgi verdi mi gibi bir soru sordu ben de boş bulunup %20 dediler dedim ve bu telefondan sonra artık dosyada %20 yazıyor demeye başladılar dosya sorumlunuz size ulaşacak falan demeye başladılar. Bu arada 1 hafta geçti ve ben aracı kullanıyorum direksiyon gittikçe sertleşiyor... Anladığım kadarı ile bu indirimde servisin payı çok büyük tutturabildiklerine en yüksek fiyattan satmaya çalışıyolar ve merkezle bariz bir kopukluk var.

Yine bastırmalarım sonucu dosya sorumlusunun adını öğrendim ve ona direk İstanbul merkez üzerinden ulaşmaya çalıştım ancak hiç bir muhatap bulamadım. Yaklaşık 1 haftada bu şekilde geçti... En son 444 lü numarada çıkana ağzıma geleni saydım ve zorla üstünü bağlattırdım telefona. Bu kadınla yaklaşık yarım saat tartıştık ve kadın benimle açıktan dalga geçti. Herkese ücretsiz iken niye %20 indirim yaptınız detaylı açıklama istiyorum dediğimde böyle bir mecburiyetim yok, şirketin aldığı karar isterseniz kullanmayın indirimi diye terslemeler mi dersiniz.. Yazılı olarak bana mail atın indirim ve arızayı mahkemeye vericem falan dediğimde atmak zorunda değilim mahkemeye verin o zaman gönderelim diye tamamen çözümsüzlüğe yönelik cevaplar verdi.

Bu aşamada artık bir şey yapamayacağımı anlayınca aracıda kullandığım için 1550 tl ye serviste aracı yaptırdım ve fatura, servis giriş çıkışları, arıza belgesi her şeyin bir kopyasını aldım. Bir gün sonra araç babamın üzerine olduğu için tüm belgeleri memlekete gönderdim ve orada tüketici hakem heyetine buradan bulduğum belgeler ile aşağıda eklediğim dilekçeyi hazırlayarak ocak ortasında başvurumu yaptım. Ve tam olarak dün aracı yaptırdığım servis tarafından arandım ve ödediğim paranın TAMAMINI bana vereceklerini faturayı ve iban numaramı getirmemi söylediler. Sabah saatlerinde faturayı teslim ettim ve an itibari ile para hesabıma yattı...

Buraya dikkat !!! Tüketici hakem heyetinden dosya durumunu sordurduğumda sadece şirkete dilekçe çekip savunma istediklerini söylediler yani ortada henüz mahkeme falan yok... Emsal kararlar neticesinde kaybedeceklerini bildikleri için iş büyümeden müşteri ile doğrudan anlaşma yoluna gidiliyor benim anladığım... Sonuç olarak ne olursa olsun işin peşini bırakmayın indirim yapmazlarsa aracı yaptırın ve hemen tüketici hakem heyetine başvurun paranızı bu emek hırsızlarına kaptırmayın...

Belgeyi altta ekliyorum umarım yardımı olur... Daha önceki belgeleri paylaşan ve yazdıkları ile yönlendiren herkese teşekkürler... Muhtemelen ilk ve son mesajım herkese kolay gelsin

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Süreci çok güzel özetlemişsiniz, paranızın tamamını geri alabilmenize çok sevindim. Eklediğiniz evrak, bu sorunu yaşan bir çok kişi için emsal teşkil edecektir. Geçmiş olsun.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

murat topal
    kpunto1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Tebrik ederim hangi servise goturdunuz aracinizi

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

kararın bir nüshasını rulo yapıp kıt beyniyle sizinle dalga geçen edep mahrumu o kadına gönderseydiniz daha da makbule geçmiş olacaktı
    A.T.K.ve Y.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EKREM ALP
    Ekrem06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 33

Ya tekrar olursa o arıza?

Kâzım Kuzucu
    kazimkuzucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27BT218
    Edilen teşekkür: 0

Tebrikler darısı airbag çatlaklarının başına

Selim Gns
    slmgns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 35

Gerçekten çok teşekkürler bizler için de emsal olacak en azından muhtemelen bir kaç ay'a kalmaz aynı sorunu yaşamaya bende başlayacağım.

kadir yilmaz
    kadir_yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 5

İleride bu sorunu yaşayacaklar için çok sağlam bir kaynak olacak. Özellikle ekler herkese yol gösterebilir ve bu sorunu uğraşmadan halledebilirler. İleride böyle bir arıza olması durumunda şimdiden teşekkürler

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Paylaşım için çok teşekkür ediyorum ellerinize sağlık. Bu belgelerle City Sorunu artık Grande Punto kullanıcıları için büyük oranda bir sorun olmaktan çıktı.

ALİ DEMİR
    alidemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 40

paylaşım için tşk.
    geçmiş olsun.
    umarım arızanız tekrar etmez.
    yaşadığınız süreci tekrarlamak kötü olur.
    Takip etmenin araştırmanın sonunda birçok şey elde edilebiliyormuş.tekrardan emeğinize sağlık.

metin kocaer
    74metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bartın
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    74
    Edilen teşekkür: 2

geçmiş olsun iyi bir kazanım tüm punto sahibi olanlara destek açısından bende aynı durumla karşı karşıyayım 3100 tl den 750 tl ye kadar düştüler ücretsiz yaptırma ısrarlarıma devam ediyorum...

Onur Koçyiğit
    katip onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 115

Çok güzel bir paylaşım olmuş, tam da aradığım şeydi. Teşekkürler

Micheal Stonebridge
    stonebridge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Standart Ce: City arızası, yaşadığım süreçler ve sonuç

Tebrikler muhteşemsiniz.

Özkan DİMLİOĞLU
    ozzz2110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Tebrikler. Emsal teşkil edecektir.
    ----------------------------------------------------------
    2012 Toyota Auris 1.4 D4d - 2008 Fiat Grande Punto T-Jet Dynamic

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Onlar istedikleri kadar dalga geçsinler, olmaz desinler, sonuç ortada. Size çok teşekkür ediyorum süreci müthiş özetlemişsiniz. Bir emsal daha eklenmiş oldu city ile ilgili...

SADETTİN TURHAN
    sades76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Standart Cevap: City arızası, yaşadığım süreçler ve sonuç

belge yok

sinan turgut
    SinanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 421

şaka gibi belge yok hakkaten bende baktımda
    G.Punto 2008 1,3 m.jet dynamic

Kenan Çetin
    knnctn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok

Belgeyi tekrar yukleyebilir misiniz

c b
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Uzun zaman oldu arabayı sattım ben bir arkadaşın mesajı ile farkettim 2 yıl önce belge vardı kim nasıl kaldırdı bilgim yok bulabilirsem eklerim tekrar ama zaten buradaki emsal kararları flan toparlayıp hazırlamıştım

c b
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

biraz bakındım genel olarak benim o zaman kullandığım tüm belgeler kaldırılmıs gibi , kendi gönderdiğim dilekçeyi bulamadım ancak burda paylaşılan mahkeme kararlarını saklamışım anlaşılan fiat da boş durmuyor site yönetimini tehdit falan mı ettiler artık bilemiyorum herşey beklenir... dropbox a ekledim
    link: https://www.dropbox.com/sh/bqn0drzjg...pczPAYvka?dl=0
    sorun yaşayan olursa mesaj ile ulaşsın yardımcı olmaya çalışırım vakit bulursam

Sayfa 1/2 12 SonSon