Merhabalar. Bende 2004 model 2006 trafiğe çıkışlı Punto 1.4 16v var. Yaklaşık 10 aydır bende ilk aldığımda 2016 model 185/65/14r yazlık lastikleri üstündeydi, sabahları 1-3 sefer city mode arızası verip direksiyon sertleşiyordu, kontağı kapatıp açınca düzeliyor bazen ayda birkaç sefer bazen 2 ay hiç arıza vermeden çalıştı. Kış geldiğinde 175/67/14r kışlık lastik taktırdım, hiç city arızası vermedi, Nisan'ın 1'i gelmeden de yazlık lastiklerine geri döndük, city arızası da döndü tabi. Geçen gün yolum üzerinde önce sol sonra sağ yapmam gereken dönemeci keyifle gidecekken sol yaptım sağ yapamadan direksiyon sertleşti refüşe çıkmamam an meselesiydi, dediğim gibi kış boyunca 175/65/14 lastikler ile hiç arıza çıkartmamasının rahatlığı vardı. Ben yazlık lastiklerimi 175/65/14 yaptırmak istesem city mode arızası geçer mi sizce? Bu araçların orjinal, kullanım kılavuzunda da olduğu gibi 185/65/14. Bu city mode direksiyon sertleşme arızasını lastik ebatı tetikliyor olabilir mi? Cevaplarınız önemli, şimdiden teşekkürler.