20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Direksiyon kutusu ve mili Servısın bana yaptığı

Eren AYDOĞAN
    erenaydogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431
    Edilen teşekkür: 14

Standart Direksiyon kutusu ve mili Servısın bana yaptığı

mrb dostlarım benım aracın 80.000bakımından sonra ses gelıyodu bozuk yolda onu degıs bunu degıs derken dıreksıyon kutusu ve mılınde bosluk oldugunu tespit ettık hersey buraya kadar normal. ıyı nıyet kapsamında değiştirecekken kotu haber geldı aracın benden habersız fotolarını cekıyolar ve genel merkeze gonderıyolar uzerınde orjınal jant olmadıgını goruyolar ve bana verdıklerı cevap orjınal jant ve epat kullanmadıgınız ıcın dıreksıyon kutusuna arza verdı garantı kapsamından yapamıyoruz ulan ben bunu takalı 1 ay oldu bu kadar mı sızın musterı memnunıyetınız direk red cevabı vermek bu kadar kolaymı yer aradılar mana buluyolar..Bu konu benı cok uzdu servıs sonrdan benım madur oldugumu gordu kendı aramızda cozebılecekmıyız dıyo bıde lanet olsun.. Hata onların bana deselerdıkı orjınal jantları tak gel 10dk mı almazdı sonra bana dıyolarkı anlasmazlık olmus neyse servıste calısan bı bayan sagolsun ugrastı ettı cıty motor dıreksıyon kutusu dıreksıyon mılı ışçilik artı KDV 3,000 TL fiyat cıkardılar 3.950 tl den ama ben yaptırırmıyım hayır okadar para verıyosun para harcıyosun yıne bıse cıkıyo sogudum artık, baktım mı bakasım gelıyodu araca ama sırf bu mevzular bunalttı benı bakalım sınırden konusuyorum ama bı zaman gecsın suanlık sesten bakka bı derdı yok oda hafıf bır ses ama bunun ustune gıdecem servısten baska yer gormedı benım araç yoksa bostancı sanayıde yapıyolar mıs 100+işçilik:200 tl ye gıderım yaparım...yada oturur aglarım

Benden tavsıye boyle bı durumda kardeslerım benım dustugum hataya dusmeyın takın orjınalı servıs bakımlıyse essek gb degısecekler kıme bakarsam bu konudan sıkayetcı kronık artık kabul etseler ıyı olur.. Hayırlı Günler.
    Konu erenaydogan tarafından (18/06/2014 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir.

Recep Seven
    recepseven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 49

geçmiş olsun, umarım ucuz yollu kesin çözüme kavuşursun
    ...Hız Felaket Değil, Kabiliyettir...

Eren AYDOĞAN
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431

inşallah kardeşim inan araca 28,500 verdıler vermedım ya aracı vardır herseyde bı hayır.sımdıde bu sorun cıktı durduk yere nazar nazar dıyorum artık

Eren AYDOĞAN
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431

Arkadaşlar direksiyon kutumda milimde hiç bir arıza söz konusu değil istanbul ümraniyede direksiyon dünyası diye bu işleri yapan bir yer var aracın parçasını oraya gonderdım saolsun cok yardımcı oldular sadece direksiyon kutusundaki dişler gevşemiş haliyle sallanınca oda ses yapıyomus gevşek dişlileri gerektiği kadar sıktık ve düzelttik parça takıldı araçta tık ses yok sımdı ben bu servıse ne dıyeyım bu kadar basıt bır cozumu vardı bana neler yaptılar once araştıralım sonra yapalım deselerdı ya artık rahatım 100tl ye sokup takma verdım bu kadarla yırttım bılgınıze dostlarım...

5. Bu mesajı için 2 kişi erenaydogan'ye teşekkür etti:

KEMAL ÜNAL
    kunal87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 EY 252
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı erenaydogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar direksiyon kutumda milimde hiç bir arıza söz konusu değil istanbul ümraniyede direksiyon dünyası diye bu işleri yapan bir yer var aracın parçasını oraya gonderdım saolsun cok yardımcı oldular sadece direksiyon kutusundaki dişler gevşemiş haliyle sallanınca oda ses yapıyomus gevşek dişlileri gerektiği kadar sıktık ve düzelttik parça takıldı araçta tık ses yok sımdı ben bu servıse ne dıyeyım bu kadar basıt bır cozumu vardı bana neler yaptılar once araştıralım sonra yapalım deselerdı ya artık rahatım 100tl ye sokup takma verdım bu kadarla yırttım bılgınıze dostlarım...
    sELAMLAR

Aynı sorun bendede var sanki bozuk yollarda direksiyon altından lıkır lıkır ses gelmektedir. Bahsettiginiz yer bana cok yakın bi ara uğrayayım bakalım.

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Alıntı kunal87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sELAMLAR

Aynı sorun bendede var sanki bozuk yollarda direksiyon altından lıkır lıkır ses gelmektedir. Bahsettiginiz yer bana cok yakın bi ara uğrayayım bakalım.

Ayni sesler bende de var. Sorununuzu hallettikten sonra paylasirsaniz cok sevinirim.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı erenaydogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad büyük geçmiş olsun. 100 liralık şeyi 4 milyara kitlemek neyin nesidir akıl sır almaz !

Aracın maşallah tertemiz bu araçtan soğuma sen

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu Multiaır

Merhaba bende 2 gün önce araç direksiyon arızası verdi direksiyonu kontrol ettir yazısı çıktı .....Ekranda
    Her neyse bende hemen servise götürdüm servis direksiyon ünite arızası veriyor dedi ve fiyatı 2500 tl olur dedi .Ben bu konuyu fiata taşırım dedim ...gel abi ofiste ben sana anlatayım dedi ve arabayı bakım yaptırırsan garantiden yaparız dedi ben de kabul ettim parça gelecek ...saygılar.

Eren AYDOĞAN
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431

Alıntı cmaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstad büyük geçmiş olsun. 100 liralık şeyi 4 milyara kitlemek neyin nesidir akıl sır almaz !

Aracın maşallah tertemiz bu araçtan soğuma sen
    adaş aynen haklısın kardesım bu servıse ıyılık yaramaz işleri gucleri bızleri madur etmek yanı araçta tık ses yok ben hastayım hasta arabada toz ses ne bılıyım bıyerınde bıse oldumu delıye donuyorum allah baska sorunlarla karsılastırmasın...

Araçlarımıza kazasız belasız bınmeyı nasıp etsın...

Eren AYDOĞAN
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431

Alıntı sezerism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende 2 gün önce araç direksiyon arızası verdi direksiyonu kontrol ettir yazısı çıktı .....ekranda
    her neyse bende hemen servise götürdüm servis direksiyon ünite arızası veriyor dedi ve fiyatı 2500 tl olur dedi .ben bu konuyu fiata taşırım dedim ...gel abi ofiste ben sana anlatayım dedi ve arabayı bakım yaptırırsan garantiden yaparız dedi ben de kabul ettim parça gelecek ...saygılar.
    kardesım benım olay farklı benımkını kople garantıden degısıyodu ordakı bı usta bneım aracın fotosunu cekıyo benım bılgılım dahılınde genel merkezde ustunde orjınal jant kullanmadıgın ıcın dıyo ret cevabını yapıstırdı ama rahat olsunlar sorun dıreksıyon arızası degılmıs 100tl sıkısmıs okadar aklınızda olsun boyle basınıza gelırsa orjınallerı takın derım...

Eren AYDOĞAN
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431

Alıntı gpemree Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni sesler bende de var. Sorununuzu hallettikten sonra paylasirsaniz cok sevinirim.

Iphone 'den aracılığı ile gönderildi
    emre sana söyle bir akıl vereyım dedıgın ses ıkı sekılde dogru teşhis koyabılırız once sen bı z rotlara baktır genelde onlarda lakur lukur ses cıkarır sonra amartisör takozları en son direksiyonu yag sola cevırdıgın zaman kulagını dıreksıyona yasla ve bı saga bı sola hızlı cevırıp bılek tak tak dıye bı ses varsa bosluk vardır ozman ümranıyede direksiyon dunyası dıye bır yer var aracın dıreksıyon kutusunu ve mılını ıyı bılen bı ustaya soktur sonra oraya gıdebılıyosan gıt gıdemıyosan kargoya ver 1 gunde yaparlar bıseyı varsa yoksa ınan adam para bıle almıyo kargo ucretı verırsın okadar bılgıne ama dedıgım gb ılk z rot ve takozlar yay varsa aracında lıfe kaldır bı vur bakalım z rota ozman anlasılır yay oldumu bıraz anlasılmıyo kolay gelsın...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Öncelikle ilgi alakan için çok teşekkür ederim. Z rotlara baktırmıştım sorun yok demişlerdi. Ama çukurlarda ve bozuk yollarda direksiyondan gelen sesten sonra amortisor takozlarından da ses gelmeye başladi zaten. Simdi ben once amortisor takozlarini halledip daha sonra direksiyondan gelen sese baktirayim dimi. Hani belki dedigin gibi takozlarla alakalidir .

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi
    Konu GPEMREE tarafından (27/06/2014 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.

Eren AYDOĞAN
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431

Yanı bı baktır derım zaten oraya bak buraya bak derken gozlerden kacmıs olan yerlerıde tespıt edıyosun bıraz ugrasırsan mutlu sona kavusacaksın kardesım...ama sen dedıgım yerlere bak

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TAMER ÇETİN
    napcann34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 TMR 56
    Edilen teşekkür: 0

Sefaköyde tamer usta direksiyon yağ kaçaklarını direksiyon titremelerinin elektonik eps lerini direksiyon ses gürültülerini direksiyon agırlaşmasını ve fabrikasyon direksiyon agırlığını bile yumuşatma garantisi servisimizde araçlarınızın arızası yag basınç oranları direksiyonunuzun ne derecede emniyetli olup olmadıgı uzman ekiplerimizce kontrol edilmektedir 0 539 255 09 71

mehmet ali yazıcı
    mehetim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: Direksiyon kutusu ve mili Servısın bana yaptığı

Nakış direksiyon ANKARA da tamir yapıyoruz tamir bakım olunduktan sonra 1yıl garantı verıyoruz tamir asamasından sonra konturollerını basıncını konturol edıp teslım edıyoruz bozulma yag kacagı damlatma gibi preblemlerde ucret almadan tekrar yaıyoruz sımdıye kadar sıkayet almadık ayrıca dıreksıyon kutusunu cıkması sıfır ayarında orjınalını satmaktayız gargo ımkanımız bulunmaktadır gargo ıle alım ve gonderme ıslemlerı yaıyoruz agırlık olarak hıdrolık dıreksıyondur. Ücretsiz arza tspıtı yapmaktayız

ankara/İvedik sanayi sitesi

İLETİŞİM: 05443940766 Mehmet ali

sadık vatan
    kimki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok

arkadaşlar yeni üyeyim... 2006 grande puntom var.. direksiyon kutusu değişecek dediler... bunun için 1500 tl istediler normal mi... bir de bu city arızası sende yok dediler...
    ne yapmalıyım...

Kenan Bayram
    Brembo0129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı kimki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni üyeyim... 2006 grande puntom var.. direksiyon kutusu değişecek dediler... bunun için 1500 tl istediler normal mi... bir de bu city arızası sende yok dediler...
    ne yapmalıyım...
    Aynı sorun dün itibariyle benim araçta da başladı, seyir halindeyken direksiyon arıza ışığı yandı, direksiyon sertleşti aracı istop ettirip tekrar çalıştırdığımda arıza ışığı söndü direksiyon yumuşadı tekrardan anladığım kadarıyla bizim araçların kronik direksiyon motor arızası forumda bi çok konu var bu sorunla ilgili mahkeme evrakları vb, yarın servise götürecem bakalım ne diyecekler aracım 2009 grande punto 1.4 8v fire dynamic aracın 3. Sahibiyim yani garantiside yok servis büyük ihtimalle ücretsiz değişime yanaşmıyacak artık tüketici mahkemelerinin kapısını aşındıracaz Allah yardımcımız olsun.Eklenti 33760Eklenti 33761Eklenti 33760Eklenti 33762

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı kimki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yapmalıyım...
    Başka Bi servise götürüp tekrardan arıza tespiti yaptırınız.

Kenan bey, öncelikle geçmiş olsun gelişmeleri bekliyoruz.

Kenan Bayram
    Brembo0129 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı Ezeldenberi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka Bi servise götürüp tekrardan arıza tespiti yaptırınız.

Kenan bey, öncelikle geçmiş olsun gelişmeleri bekliyoruz.
    Sağolun Zafer bey, kafama takılan soru aracın satın alındığı yeremi götürmemiz lazım yoksa herhangibir yetkili servisemi arıza tespiti için, birde tüketici hakem heyetine hangi belgelerle başvurmamız lazım bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.

Zafer Han
    Ezeldenberi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    Evo 1.3 ss 75bg
    Edilen teşekkür: 617

Kenan bey, formda bir çok örneği mevcut. Herhangi bir Fiat servisine Adana Birmot gibi götürüp öncelikle arıza tespiti yaptırıyorsunuz. Daha sonra servis genel merkeze araç ve arızası hakkındaki tüm detayları paylaşıyorlar en son kararı genel merkez veriyor. İnşallah bir sıkıntı çıkmadan sorunsuz bir şekilde değişimi yaparlar.