11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: City bana gelir mi diye şüphelenirken....

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Standart City bana gelir mi diye şüphelenirken....

Selamlar;

Bugun sabah arabayı çalıştırdığımda, direksiyonu çevirdiğimde fren pedalında gereksiz bir titreme hissettim. park ettiğim yerden çıkabilmek için yaptığım mavenralar sırasında da aynı şekilde titreme oldu. sanırım city geliyor.

Ne yapmalıyım? aracım 2008 model ve ------>

https://forum.grandepuntotr.com/city...-evragi-9.html
    şu konudaki; şu kısım ---->
    " Ben de fransızcadan türkçeye tercümesini yapayım.
    sorunlu şasi numaraları:
    ilk satır 24267 den 412774 e kadar ayrıca 957556 serisi
    ikinci satır 1112419 dan1392261e kadar ayrıca 1459541; 1679307; 1921533; 1977669; 1990000; 1990190; 1999912 ile başlayan seriler "

1990000 numaralı seri benim arabanın şasi numarası ile aynı. bu city yarası daha da mikrop kapmadan sırasıyla ne yapmalıyım ?

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Elden bir şey gelmez, yetkili servise götürüp, iyi niyet garantisi kapsamında değişimini talep edin.... bunu en kısa sürede yaptırın çünkü komple gittiğinde direksiyon dönemez duruma gelecektir......

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Alıntı Castell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elden bir şey gelmez, yetkili servise götürüp, iyi niyet garantisi kapsamında değişimini talep edin.... bunu en kısa sürede yaptırın çünkü komple gittiğinde direksiyon dönemez duruma gelecektir......
    Iyi niyet kapsami drken bnm masraflarin birkismini karsilamam mi yoksa tamamen ucretsiz degisim mi?

Korgün Tüyenç
    korguntuyenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000
    Edilen teşekkür: 23

Maalesef bu aksam benimde korktugum basima geldi araci calistirip 50 mt gittikten sonra saga bir donus yaptim ve tas gibi bir direksiyon ayrica meshur kirmizi direksiyon ariza isigi kontak acip kapatinca geciyor ancak sanirim buda city arizasi yarin servise goturecegim sabah ancak arac 2008 model 68000 km de garantisi bitti fakat bi kac yerde bu city arizasinin degisimi icin en cok 84 aya kadar olan araclarin yapildigini okudum bu durumda benim araciminda yapilmasi gerekiyor ancak bakalim servisle anlasabilecekmiyiz? Bir ay sonra tatile cikicam ortalama 2000 km yol yapicam o zamana kadar cozmem gerek ki yolda aklimda soru isaretleriyle gitmiyim sizin istanbulda ozellikle onerdiginiz bir servis varmi bu city arizasi icin?

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Arkadaslar biliyorum bu konu forumda yuzlerce kez yazildi ancak maalesef insanin basina gelince daha cok can yakiyor konu ile ilgili birkac satir yazacak daha once bu nahos olayi yasayan arkadaslarin onerilerini yazmalrini rica ediyorum

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

merhabalar ..

öncelikle geçmiş olsun.son zamanlarda bu ve konsoldaki airbag kabarması durumunu, stop buğulanmasını servis kabullenmiş durumda.Öncelikle aracınızı bilgisayara bağlayıp bakacaklar.teyit edecekler ve size bilgi verecekler.Normal city değişimi 2000Tl kadar...Talep edecekler.Israr edip, bu durumun kronik bir durum olduğunuzi, daha iki gün önce baş gösterdiğini, daha önceden bu sorunu yaşayanların olduğunu ve ücretsiz olarak değiştirdiklerini belirteceksiniz.Sonra size iyi niyet indirimi diye bir saçmalıkla gelecekler, 1000lira isteyecekler... Siz de bu durumun kronik fabrikasyon bir hata olduğunu, "iyileştirilmiş city modülü" diye bir parçanın varlığından haberdar olduğunuzu,aracın Kmsinin düşük olduğunu ve genel müdürlüğe mail atılmasını talep edeceksiniz.Netekim genel müdürlük,aracınızın Km'sine,kaza durumuma,hangi serviste ne işlem görmüş gibi detaylara bakarak size dönüş yapacak.Bazı servisler kabul ediyor,bazıları etmiyor.Bu yüzden kesin olumsuz cevap aldığınızda diğer servisi deneyin.Gerekirse diğer city değişen arkadaşlardan evrak toplayın elinizde bulunsun.Bir ara mahkeme evrağı, değişim evrağı vardı forumla araştırın, bulacaksınız.

Geçmiş olsun

C2105 cihazımdan gönderildi

7. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar ..

öncelikle geçmiş olsun.son zamanlarda bu ve konsoldaki airbag kabarması durumunu, stop buğulanmasını servis kabullenmiş durumda.Öncelikle aracınızı bilgisayara bağlayıp bakacaklar.teyit edecekler ve size bilgi verecekler.Normal city değişimi 2000Tl kadar...Talep edecekler.Israr edip, bu durumun kronik bir durum olduğunuzi, daha iki gün önce baş gösterdiğini, daha önceden bu sorunu yaşayanların olduğunu ve ücretsiz olarak değiştirdiklerini belirteceksiniz.Sonra size iyi niyet indirimi diye bir saçmalıkla gelecekler, 1000lira isteyecekler... Siz de bu durumun kronik fabrikasyon bir hata olduğunu, "iyileştirilmiş city modülü" diye bir parçanın varlığından haberdar olduğunuzu,aracın Kmsinin düşük olduğunu ve genel müdürlüğe mail atılmasını talep edeceksiniz.Netekim genel müdürlük,aracınızın Km'sine,kaza durumuma,hangi serviste ne işlem görmüş gibi detaylara bakarak size dönüş yapacak.Bazı servisler kabul ediyor,bazıları etmiyor.Bu yüzden kesin olumsuz cevap aldığınızda diğer servisi deneyin.Gerekirse diğer city değişen arkadaşlardan evrak toplayın elinizde bulunsun.Bir ara mahkeme evrağı, değişim evrağı vardı forumla araştırın, bulacaksınız.

Geçmiş olsun

C2105 cihazımdan gönderildi
    Oncelikle zaman ayirip cevap yazdiginiz icin tesekkur ederim bugun zincirlikuyu birmot servise gittim sunu soylemek isterimki ilgilerinden son derece memnun kaldim gerekli yazismalarin yapilmasi icin benden sure talep ettiler bu hafta icine kadar bende tabiiki beklerim dedim simdi gelecek yaniti bekliyorum umarim muspet olurda bu sikintidan bir an once kurtulurum

EMRE KUMRU
    GPEMREE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    34VB8186
    Edilen teşekkür: 157

Sonuclari paylasirsaniz cok seviniriz. İnsallah sifir maliyetle atlatirsiniz.

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

cemal Delice
    delice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar öncelikle merhabalar aranıza yeni katıldım ankarada oturuyorum ve aracı almaya kuş adasına gittim satıcının anlatımı doğrultusunda gittim sıkıntı yoktu telefonda anlattığına göre ama orda araca baktırdığımda direksiyon ağrızası çıktı vede oşekilde kabullenerek aracı aldım. Burdan takipler yaparak çok şükür bi çok gp sıkıntımı atlattım bunlardan en önemliside 1 ay önce bu arızalı punto ile başladı. sanayiyle içli dışlı biri olarak sanayide gezmediğim yer kalmadı onarım için şaşmazda bir usta yapıyo felan ama garantisizmiş dendi hiç ustaya dahi gitmedim buradan yaptığım araştırmalar neticesinde fiat ı arayarak durumumu anlattım vede beni macunköt birmot fiat servisine yönlendirdiler orda gerekle inceleme yapıldı vede aracın direksiyonunun iyi niyet çerçevesinde ücretsiz değişimini kabul edip yaptırdılar.
    araç 2007 mode 98.000 km de ben 3. sahibiyim vede aldıktan 2 hafta sonra başvuru yaptım yani kaçıncı kullanıcı olduğunuz önemli değil.
    Aracım 2007 den 2013 e kadar servis bakımlı sadece son 1 sene bakımlar dışarda yapılmış
    Bana onarımın neden ücretsiz olduğu söylenmedi ama servis bakımlı olduğu için büyük ihtimalle.Eğer sizdede aynı sıkıntı var ise kesinlikle ilk olarak fiat ile görüşün daha sonrasında sanayide çare aramaya başlayın tekrardan herkeze teşekkürler.
    Bu arada aracımda sağ göğüs hava yastığı kabarması vardı sağolsun aldıktan sonra çatladıda direksiyon değişirken onuda şikayetim arasında yer verdim çünkü oda bir krpnik arıza ama onu kabul etmediler iyi niyet çerçevesinde o kabul olmadı

Bu yazımı az önce yine city arızası konusunda paylaşmıştım. direk ordan aldım okuyun vede direk .fiat müşteri hizmetleriyle irtibata geçin onlar sizi yönlendirceklerdir şimdiden geçmiş olsun.

Korgün Tüyenç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 TL 3000

Bu konu hakkinda bir sorum olacak daha once yaptiranlar bilir belki fiat garantiden bu arizayi tamir ederken hangi parcayi degistiriyor? Direksiyon kutusunumu aci sensorunumu direksiyon milinimi servo motorunumu yada ne biliyim bunlarin hepsi yada birkacinimi?
    Birde bunu yaparken komple direksiyon airbag sinyal kolu vs sokulerekmi yapiliyor?

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

Alıntı korguntuyenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu hakkinda bir sorum olacak daha once yaptiranlar bilir belki fiat garantiden bu arizayi tamir ederken hangi parcayi degistiriyor? Direksiyon kutusunumu aci sensorunumu direksiyon milinimi servo motorunumu yada ne biliyim bunlarin hepsi yada birkacinimi?
    Birde bunu yaparken komple direksiyon airbag sinyal kolu vs sokulerekmi yapiliyor?
    değişiyor açıkçası.direksiyon milini de, sensörlerini de değiştirenler var garantiden.direksiyon sökülüyor sensöre ulaşmak için.Dolayısıyla airbag sargısı,sinyal kolu o bu ne varsa çıkıyor.Ana arıza sensörde ve sensörün motora ilettiği yanlış bilgi yüzünden servo motorda diye biliyorum.yani genel olarak servo motor ve sensör ortak değişiyor diyebiliriz.