19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: EVO City Arızası

Seyithan Yaman
    CooLony - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 3

Standart EVO City Arızası

Arkadaşlar, forumda gördüğüm kadarıyla veya göremediğim kadarıyla City direksiyon sorununun Evo' larda görülmediği yönünde bir kanı var ve bu yanlış

Aracım 2010 EVO 1.4 77hp Dynamic ve 47.000km' de.

Aracı 10 çalıştırmadan 8' inde "Direksiyonu Kontrol Ettirin, Kullanım Klavuzuna Bakın" gibi bir uyarısın alıyordum. 17.02.2014 Tarihinde Adana Fiat Mıçılar Yetkili Servisine gittim ve durumu izah ettim ayriyeten direksiyon sorununun kronik olduğunu ve değişimin %100 ünü Fiat tarafından karşılanması talep ettiğimi ekledim. (emsal mahkemelerden de bahsettim) Servisteki temsilci arkadaş aracı servise çektirdi ve kontrollerin yapılmasının ardından parçanın ücretsiz değişeceğini ve siparişi geçtiğini söyledi.

28.02.2014 tarihiyle servis aradı ve parçanın geldiğini söyledi, Pazartesi günü aracı servise götürüp bırakacağım.

Sonuç olarak ücretsiz değişim konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım, emsal sorun yaşayan arkadaşların bilgisine sunulur. Adana civarlarında yaşayan ve bu sorunu yaşayanlar var ise, Mıçılar bu konuda bilgi sahibi ve değişim için ellerinden geleni yapıyorlar.
    Konu CooLony tarafından (28/02/2014 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Seyithan Yaman
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Mavi

Bu gün itibariyle arabayı teslim aldım, sorunsuz bir şekilde ücretsiz değişim tamamlanmıştır. Bilgilerinize.

Kubilay REİS
    KASIRGAAA biancoangelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 472

Alıntı CooLony Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gün itibariyle arabayı teslim aldım, sorunsuz bir şekilde ücretsiz değişim tamamlanmıştır. Bilgilerinize.
    Sıkıntı neymiş.
    Her ŞERDE bi HAYIR vardır...

Motor ömrü diye birşey yoktur! Kullanıcının motora tanıdığı yaşam hakkı vardır!

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

güle güle kullanmanız dileğiyle ne citymiş arkadaş her modele sıçramış virüs gibi
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Bence city arızası olmayabilir bendeki araç 90.000 de Allah'a şükür city de sıkıntı yaratmadı

Seyithan Yaman
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Mavi

Valla bana pek bir bilgi verilmedi, direksiyon mili falan dediklerini duydum aralarında. Ücretsiz değişim yapıldığı için herhangi bir fatura vs. de verilmedi ama 2.200 TL civarında olduğu söylendi değişen parçanın. Allah var arıza lambasının yanması dışında bir sorun da yoktu ama yine de ücretsiz değişim yapıldı yani çok ta memnun kaldım servisin ilgisinden. Ayriyeten ücretsiz değişim için gerekli kriterleri sordum dün teslim almaya gittiğimde. Bunun belli kriteri yok bizde bilmiyoruz diyor, biz merkeze sorunu iletiyoruz onlarda indirim yapın veya ücretsiz değişim yapın diye dönüyorlar. Bakımlarının serviste yapılıp yapılmadığıyla alakalı olabilir dediler ama ben 40.000 bakımını dışarda yaptırdım. Daha önceki herşeyi yetkili serviste yapılmış, belki bu kriter olabilir.

Recep Recep
    recep83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar benim aracımda da direksiyonu sağa çevirirken sürtme sesi gibi bir ses geliyordu. Servise gösterdiğimde elektrik motoru değişmesi gerektiğini söyleyip 2700 tl fiyat çıkardılar. İstanbul - İkitelli de bunun tamirini yapan usta var. Oranı servisin verdiği fiyatın 1/4 fiyatına 2 yıl garantili olarak yaptırdım ve çok memnunum. Herkese tavsiye edebilirim. Bu arada tamiri aracın içinde değil, söküp hassas cihaza bağlayarak yapıyor.

mehmet demir
    gesta0723 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016
    Edilen teşekkür: 27

Alıntı CooLony Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, forumda gördüğüm kadarıyla veya göremediğim kadarıyla City direksiyon sorununun Evo' larda görülmediği yönünde bir kanı var ve bu yanlış

Aracım 2010 EVO 1.4 77hp Dynamic ve 47.000km' de.

Aracı 10 çalıştırmadan 8' inde "Direksiyonu Kontrol Ettirin, Kullanım Klavuzuna Bakın" gibi bir uyarısın alıyordum. 17.02.2014 Tarihinde Adana Fiat Mıçılar Yetkili Servisine gittim ve durumu izah ettim ayriyeten direksiyon sorununun kronik olduğunu ve değişimin %100 ünü Fiat tarafından karşılanması talep ettiğimi ekledim. (emsal mahkemelerden de bahsettim) Servisteki temsilci arkadaş aracı servise çektirdi ve kontrollerin yapılmasının ardından parçanın ücretsiz değişeceğini ve siparişi geçtiğini söyledi.

28.02.2014 tarihiyle servis aradı ve parçanın geldiğini söyledi, Pazartesi günü aracı servise götürüp bırakacağım.

Sonuç olarak ücretsiz değişim konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım, emsal sorun yaşayan arkadaşların bilgisine sunulur. Adana civarlarında yaşayan ve bu sorunu yaşayanlar var ise, Mıçılar bu konuda bilgi sahibi ve değişim için ellerinden geleni yapıyorlar.

kardeşim sendeki sorun bende de vardı fiatla konuşmuştum %50 sini karşılabiliriz demişlerdi senin yazıyı okuduktan sonra perşembe günü mail yoluyla senin yazının linkinide ekleyerek yolladım ardından telefonla aradım bugün geri dönüş yaptılar uzun bir konuşmanın ardından senin araçla benim aracın özelliklerinin aynı olduğunu söyleyince birazda ısrarcı olunca sağolsunlar yardımcı oldular ve ücretsiz değişimi kabul ettiler buradan sana da teşekkür ederim senin bu yazın olmasaydı belkide %100 değişim olmayacaktı
    Sen sevmeyi bilmiyorsun DELİ DELİ

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı gesta0723 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sendeki sorun bende de vardı fiatla konuşmuştum %50 sini karşılabiliriz demişlerdi senin yazıyı okuduktan sonra perşembe günü mail yoluyla senin yazının linkinide ekleyerek yolladım ardından telefonla aradım bugün geri dönüş yaptılar uzun bir konuşmanın ardından senin araçla benim aracın özelliklerinin aynı olduğunu söyleyince birazda ısrarcı olunca sağolsunlar yardımcı oldular ve ücretsiz değişimi kabul ettiler buradan sana da teşekkür ederim senin bu yazın olmasaydı belkide %100 değişim olmayacaktı
    Hadi geçmiş olsun bakalım Forumculuk işte bu yüzden çok güzel bir şey Sevindim adına.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381
    Edilen teşekkür: 40

Ben cirşey sormak istiyorum. Aracım 2008 model 2013 11 atın da aracımı 20 nokta bakımana götürmüştüm birmoda aracda sorun olmadıgını fakat cıty arısası tespit ettiklerini fakat bunu başka bir arıza asında degiştireceklerini söylediler ve degişti cıty erektirik kutusu galiba. Şimdi degişen ürünün 2 yıl garantisi varmı aynı parca yine belirirse garntiye girermi hadı yasa gerigi böyle bir hakkım varsada sonucda cıty olark degişmedi başka bir arıza parcası adında degiştı bu sıkıntı yaratırmı

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı karaelmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben cirşey sormak istiyorum. Aracım 2008 model 2013 11 atın da aracımı 20 nokta bakımana götürmüştüm birmoda aracda sorun olmadıgını fakat cıty arısası tespit ettiklerini fakat bunu başka bir arıza asında degiştireceklerini söylediler ve degişti cıty erektirik kutusu galiba. Şimdi degişen ürünün 2 yıl garantisi varmı aynı parca yine belirirse garntiye girermi hadı yasa gerigi böyle bir hakkım varsada sonucda cıty olark degişmedi başka bir arıza parcası adında degiştı bu sıkıntı yaratırmı

City arıza adı altında da değişse değişen parçanın garantisini vermiyor servis. Bir seferlik değişim yaptırabiliyorsunuz. Servis çalışanı bir abı yazmıştı burda bunu. Değiştiyse sıkıntı yapmayın. Bir daha aynı arıza çıkmaz. Çıksa bile siz görmezsiniz
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet demir
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi geçmiş olsun bakalım Forumculuk işte bu yüzden çok güzel bir şey Sevindim adına.
    sağol kardeşim arabadan soğumuştum şimdi keyifle sürecem inş. bana doğum günü hediyesi oldu fiattan resmen

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şahin üstünyer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karaelmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34FT4381
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City arıza adı altında da değişse değişen parçanın garantisini vermiyor servis. Bir seferlik değişim yaptırabiliyorsunuz. Servis çalışanı bir abı yazmıştı burda bunu. Değiştiyse sıkıntı yapmayın. Bir daha aynı arıza çıkmaz. Çıksa bile siz görmezsiniz

İnşallah kardeşim görürüm buyuk ihtimla uzun bir zamn benle kalcak arac 2019 kadar

Seyithan Yaman
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Mavi

Hayırlı olsun kardeşim, arkadaşın da dediği gibi forumculuğun avantajlarından biri de bu. Aynı sorundan müzdarip arkadaşlara da yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Güle güle kazasız belasız bin Evo'na

Seyithan Yaman
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Mavi

sağol kardeşim arabadan soğumuştum şimdi keyifle sürecem inş. bana doğum günü hediyesi oldu fiattan resmen
    Dostum sen araci Ceyhan'dan mi aldin bu arada? Ben senin puntoyu biliyorum

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

mehmet demir
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 vk 016

yok adanalı bir polis arkadaştan aldım sivastaydı kendisi oda arkadaştan almış ikinci sahibiymiş nereden biliyorsun.

Elcapitol -
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. ceb_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

Bende city ücretsiz değiştim, ancak servise gittiğimin ertesi günü sabah parçanın geldiğini ve değişimde 2,5 saatte gerçekleşti. Bende parça 16 saatte kargoyla gelmiş, nasıl oduysa
    " Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim. Gerçek adaletinde kendi vicdanları olduğunu bilmeyenlerede güler geçerim..! "

asda asda
    nuisance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

aracınız garantili miydi? 2011 punto evo bakıyorum 2.el ama garantisi bitmiş uzatılmamışta. şimdu bu araçta city arızası çıksa ücretsiz değiştirme ihtimalleri var mı?

Seyithan Yaman
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Mavi

Alıntı nuisance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız garantili miydi? 2011 punto evo bakıyorum 2.el ama garantisi bitmiş uzatılmamışta. şimdu bu araçta city arızası çıksa ücretsiz değiştirme ihtimalleri var mı?
    Aracımın garantisi yoktu ki durumun garantilik bir işi de yok. Ortada resmi olarak kabul edilmemekte ısrar edilen bir kronik arıza söz konusu. Benim izlenimim ise bu iş tamamen yetkili servisin inisiyatifine bırakılmış. Eğer servis canı isterse raporlamayı bu yönde yapıp merkezden onayını alıyor. Fakat bu benim ön izlenimim, resmi prosedürü tam olarak nedir, nasıl işler, doğru mudur değil midir bunu bilmiyorum.