5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: City + direksiyon kutusu

571-1071-1299-1453... ceycey
    erhanOKUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 3

Dikkat City + direksiyon kutusu

slm arkadaşlar

benim aracımda da direksiyondan gelen tık tık diye bir ses var . genel olarak yavaş hızlarda dönüşlerde ve park ederken geliyor. ayrıca kontağı çevirip aracı calıştırdığınızda gösterge panelinde ikaz ışığı sönmüyor ve ekranda have power steering checked uyarısı çıkıyor direksiyonu hafif çevirdiğimde uyarı ışı sönüyor ve yazı gidiyor..
    ayrıca sağ ön tekerden mıcırlı yolda yada tümsekli yola girince luk luk diye sesler geliyor..

bu iki sorun içinde hem özel servise hemde yetkili servise gittim ama bin türlü sey söyleniyor..

tekerden gelen ses için özel serviste z rotlardandır yada rot başlarındandır denildi kontrol edildi sorun cıkmadı
    yetkili serviste direksiyon kutusundan denildi garantiye girmiyor işçilik dahil 1300 civarı bir fiyat cıkarıldı.. (araç 2006 95 binde.. yetkili servis bakımı 1.5 yıldır yapılmıyor bakımlar dışarıda yapılıyor )

direksiyon için özel serviste pek birsey söylenmedi tatmin edici seyler değildi

1. yetkili servis direksiyon için direk city arızası dedi ve garanti yok 2500 civarı fiyat verdi

2. yetkili servis ise direksiyon mili dedi ve 260 lira fiyat verdi

arkadaşlar bu sorunları cepten yaptıracak olursak yandık.. garanti olayına ise servis yanaşmıyor.. bu tip sorunları yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.. bursadayım bu arada..
    Konu kadir07 tarafından (15/01/2014 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

City arızasını yapmak zorundalar. Bu bir kronik sorun. Özellikle 2006 Puntolarda. Başka servislere gösterin. Gerekirse mahkeme yoluyla halledin. Forumda city arızasını ücretsiz yaptıran veya %50 sini karşılayarak yaptıran bir sürü arkadaş var. 2006-2007-2008 modeller seri üretimden dolayı hepsi city arızalı üretildi. Bir zaman sonra kendini gösterdi arabalarda. Bölümü iyice incelerseniz değişim yapanların nasıl bir yol izlediğini anlamış olursunuz.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

serrko serrko
    serrko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı erhanOKUR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar

benim aracımda da direksiyondan gelen tık tık diye bir ses var . genel olarak yavaş hızlarda dönüşlerde ve park ederken geliyor. ayrıca kontağı çevirip aracı calıştırdığınızda gösterge panelinde ikaz ışığı sönmüyor ve ekranda have power steering checked uyarısı çıkıyor direksiyonu hafif çevirdiğimde uyarı ışı sönüyor ve yazı gidiyor..
    ayrıca sağ ön tekerden mıcırlı yolda yada tümsekli yola girince luk luk diye sesler geliyor..

bu iki sorun içinde hem özel servise hemde yetkili servise gittim ama bin türlü sey söyleniyor..

tekerden gelen ses için özel serviste z rotlardandır yada rot başlarındandır denildi kontrol edildi sorun cıkmadı
    yetkili serviste direksiyon kutusundan denildi garantiye girmiyor işçilik dahil 1300 civarı bir fiyat cıkarıldı.. (araç 2006 95 binde.. yetkili servis bakımı 1.5 yıldır yapılmıyor bakımlar dışarıda yapılıyor )

direksiyon için özel serviste pek birsey söylenmedi tatmin edici seyler değildi

1. yetkili servis direksiyon için direk city arızası dedi ve garanti yok 2500 civarı fiyat verdi

2. yetkili servis ise direksiyon mili dedi ve 260 lira fiyat verdi

arkadaşlar bu sorunları cepten yaptıracak olursak yandık.. garanti olayına ise servis yanaşmıyor.. bu tip sorunları yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.. bursadayım bu arada..
    Bursada hangi yetkili servise gittin

MOTOROLA ATRİX CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ

571-1071-1299-1453... ceycey
    erhanOKUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 3

banoto ve orhangazide TEKNİK İŞ OTO
    ayrıca bütün yetkili servisler ile telefondaa görüştüm bir kaçı biz tofaşa yazıyoruz onay verirseler iyi niyet çerçevesinde değiştiriyoruz gibisinden konuşuyorlar..neye göre iyi niyet neye göre değişior veye ücret isteniyor dediğimde adam gibi cevap vermiyorlar..

aracımın 66 bin bakımı son olarak ban otoda yapılmış ve aldığım kişi city değişti demişti ban otoya gittiğimde yapılan işlemleri cıkardılar dreksiyonla ilgili bir işlem görmüş ancak arıza kodları değiştiği için tam net birsey diyemiyorum dedi.. eğer city arızası için değişim olduysa tekrar arıza verdi parça garantisi varmı dediğimde yok dediler

seyit kahraman
    syt42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 6

Bende de 2010 punto var. Garantisi bitmiş olmasına rağmen YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı önce Servise gidip bi deneyin arkadaşlar... servis % 30 % 40 ücret istedi diyen arkadaşlar servisin böyle bi hakkı yok bu kronik sorunmuş...bilginize

6. Bu mesaj için teşekkür edenler: