Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: City Sorunu Bana da Merhaba Dedi

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Standart City Sorunu Bana da Merhaba Dedi

Bu sabah zincirlikuyudan balmumcu caddesine girdim tam sağa point otele dönerken direksiyon takoza döndü ve baktım direksiyon arıza ışığı bana gülümsüyor. hay aq dedim sabah sabah. allahtan en sağ şeritteydim dörtlülerimi yakıp kontak açıp kapattım düzeldi lakin servis yolu göründü bana da.

milyonuncu kez soruldu bende sorayım dostlar. bunu sorunsuz ve bedelsiz değiştiren servis bilen eden var mı???? fırat oto, haliç oto, avcılar oto bana yakın olanlar. nereye götüreyim de mırın kırın ettirmeden bu city motorunu dğiştirtebilirim.

aracım 2009 model fire dynamic dualogic. ben sanırım 3. sahibiyim. garanti falan yok. ben nerelere giidem ne edem deyiverin bakayım.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Talha Tunaboylu
    Tunaboylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 111

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sabah zincirlikuyudan balmumcu caddesine girdim tam sağa point otele dönerken direksiyon takoza döndü ve baktım direksiyon arıza ışığı bana gülümsüyor. hay aq dedim sabah sabah. allahtan en sağ şeritteydim dörtlülerimi yakıp kontak açıp kapattım düzeldi lakin servis yolu göründü bana da.

milyonuncu kez soruldu bende sorayım dostlar. bunu sorunsuz ve bedelsiz değiştiren servis bilen eden var mı???? fırat oto, haliç oto, avcılar oto bana yakın olanlar. nereye götüreyim de mırın kırın ettirmeden bu city motorunu dğiştirtebilirim.

aracım 2009 model fire dynamic dualogic. ben sanırım 3. sahibiyim. garanti falan yok. ben nerelere giidem ne edem deyiverin bakayım.
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Ben gecen hafta haliç otoda denedim şansımı ama 2006 olduğu için garantiden ücretsiz değişime onay vermemiş sistem. Bana denilen bu. Orada herhangi bi kayıt açtırmadığım için bugun fırat otoda tekrar deniyeceğim şansımı. Senin araba 2009 olduğu için bence haliç otoda bi dene şansını. Fırat otoya gidiyim zaten sonucu yazarım burdan.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

eyvallah abi. ben haliç otoya bir götüreyim bakalım ne diyecekler...

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

abi bişey soraca değiştirmezsek ne olur? yani bu arızanın hortlama sıklığı vs var mdır? yoksa keyfine göre mi hortlar? yaşayanlar ne sıklıkla yaşıyor? şimdi çocuk falan olacak bilmem ne ücretsiz değiştirmezler o külfete de girmek istemiyorum...

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı outlife Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bişey soraca değiştirmezsek ne olur? yani bu arızanın hortlama sıklığı vs var mdır? yoksa keyfine göre mi hortlar? yaşayanlar ne sıklıkla yaşıyor? şimdi çocuk falan olacak bilmem ne ücretsiz değiştirmezler o külfete de girmek istemiyorum...
    Tabi sıkıntılı bişey kardeşim. Direksiyonun bir anda sertleşmesi kaza riskini oldukça arttırır. Yaptırmakta fayda var yani. Hee iki ay sonra tekrar yapmayacağının garantisi kimse veremez sana.
    Bu arada ben bugün fırat otoya gittim. Arıza tespiti yapıcaz baya yoğunuz 2-3 saati bulur dediler. Ya arıza belli neyin tespiti sase nomu gir sisteme garantiden yapılıyomu yapılmıyo söyle bana diyorum o şekilde yapamayız arıza tespitinden sonra bi numaran oluyo onunla ancak sisteme girebiliyoruz dedi. Yalaaaaan. Öyle bişey yok. Ordan çıktım doğru sefaköy özkara gittim. Çok daha ilgililerdi ve test sürüşüne çıkalım dediler. Adam arabaya bindi çalıştırdı direksiyonu bi çevirdi gerek yok teste dedi arıza belli dedi. Aldı ruhsatı sisteme girdi ne yazıkki red cevabı verdi. Haliç otoda da red yemiştim.Anladım ki servisten servise bişey değişmiyor çünkü kullandıkları sistem ortak. Olay Fiatta bitiyor. Özkardaki danısman 4442255 fiatı ara anlat durumu dedi. Aradım bugün anlattım dönüşlerini sabırsızlıkla bekliyorum.

ATADAN EGEMEN DÖLEK
    PUNTOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 4

Geçmiş olsun arkadaşım fiattan ilk alacağın yanıt iyiniyet garantisi ve göstergesi olarak %50 parça bedeli tarafımızdan karşılanacak olacaktır, kurulmuş makina gibi her aramada aynı sözleri söylüyorlar mahkeme tutanakları falan umurlarında değil, sizler bunu kronik olarak görebilirsiniz ama biz o şekilde görmüyoruz diyorlar. belki iki yada üçüncü aramadan sonra şanslıysan değişimi kabul ediyorlar. Değişim yapmışsınız dediğin zamanda hayır şimdiye kadar kayıtlarımızda öyle bir değişim yok diyorlar.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı PUNTOCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun arkadaşım fiattan ilk alacağın yanıt iyiniyet garantisi ve göstergesi olarak %50 parça bedeli tarafımızdan karşılanacak olacaktır, kurulmuş makina gibi her aramada aynı sözleri söylüyorlar mahkeme tutanakları falan umurlarında değil, sizler bunu kronik olarak görebilirsiniz ama biz o şekilde görmüyoruz diyorlar. belki iki yada üçüncü aramadan sonra şanslıysan değişimi kabul ediyorlar. Değişim yapmışsınız dediğin zamanda hayır şimdiye kadar kayıtlarımızda öyle bir değişim yok diyorlar.
    Çok sağol dotum. O zaman bana da aynı cevabı verecekler %50 büyük ihtimalle. O zaman aradıklarında kabul etmiyorum diyorum başka ne diyorum peki? Sende nasıl gelişmişti olay?

Ziyaretçi78
    Ziyaretçi Ziyaretçi78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben mayıs ayında değişdim ve bir kuruş para vermedim 2008 olmasına rağmen.Git bir servise kilometreyi falan yazıp gönderiyorlar anında cevap geliyor bi dene şansını derim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

Cihan Gür Aslan
    cgaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

bizimki de 2006 model. şu ana kadar bi sorun yaşatmadı. umarım bundan sonra da yaşatmaz..

ATADAN EGEMEN DÖLEK
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı TUNABOYLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sağol dotum. O zaman bana da aynı cevabı verecekler %50 büyük ihtimalle. O zaman aradıklarında kabul etmiyorum diyorum başka ne diyorum peki? Sende nasıl gelişmişti olay?
    Ben kabul etmedim tekrar bir düşünün bu arad bizde servisinizle konuşalım ve işçiliktede indirim yapılmasını sağlayalım dediler, servisinizin sizi aramasını bekleyin şeklinde konuştular ama o günden beri arayan soran olmadı bir iki kez müşteri hizmetlerini ben aradım fakat hala bir dönüş yok ben artık servis dışı çözümler aramaya başladım. Bu haftasonu kompakt yağ temizleyici ile temizlemeyi düşünüyorum.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

servise bir götürmek istiyorum bende. bakalım belki cumartesi haliç otoya bırakabilirim.

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Bugün özkar fiat servisinden bi bayan aradı. Fiat onları aramıs ve garantiden yapamayacakalarını belirtmiş. Yüzde 50 bile vermediler anlıyacağınız. Nedeni ne diye sorduğumda ben bilmiyorum ama bakımları serviste yaptırmama olabilir dedi. Kapattım teli ve tekrar fiat müşteri hizmetleri aradım. Bu nası şey bu arıza kronik biçok insana ücretsiz değişim yapmışsınız mahkeme kararları hakem heyeti aklıma ne gelirse saydım. Son olarakta şimdi konuşmalarımız kayıt altına alınıyo dimi dedim evet dedi o zaman benim ve ailemin basına bişey gelirse bu sorun yüzünden sorumlusu tofaş-fiattır dedim.

ATADAN EGEMEN DÖLEK
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı TUNABOYLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün özkar fiat servisinden bi bayan aradı. Fiat onları aramıs ve garantiden yapamayacakalarını belirtmiş. Yüzde 50 bile vermediler anlıyacağınız. Nedeni ne diye sorduğumda ben bilmiyorum ama bakımları serviste yaptırmama olabilir dedi. Kapattım teli ve tekrar fiat müşteri hizmetleri aradım. Bu nası şey bu arıza kronik biçok insana ücretsiz değişim yapmışsınız mahkeme kararları hakem heyeti aklıma ne gelirse saydım. Son olarakta şimdi konuşmalarımız kayıt altına alınıyo dimi dedim evet dedi o zaman benim ve ailemin basına bişey gelirse bu sorun yüzünden sorumlusu tofaş-fiattır dedim.
    Müşteri hizmetlerinden aramadılarmı? Müşteri hizmetlerini ilk aradığında çağrı merkezi çıkıyor bir kaç gün sonra temsilcilikten aranıyorsunuz. Son sözlerine gelince çok güzel olmuş sanırım fiatın kayıtları bu beddualarla doludur Şikayetvar - Tüketici Şikayetleri, Şikayetim var temsilcilikler tarafuından takip ediliyor ben oraya da yazmıştım hemen dönüş yaptılar bana birde onu denemeni tavsiye ederim. Geçmiş olsun

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı PUNTOCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müşteri hizmetlerinden aramadılarmı? Müşteri hizmetlerini ilk aradığında çağrı merkezi çıkıyor bir kaç gün sonra temsilcilikten aranıyorsunuz. Son sözlerine gelince çok güzel olmuş sanırım fiatın kayıtları bu beddualarla doludur Şikayetvar - Tüketici Şikayetleri, Şikayetim var temsilcilikler tarafuından takip ediliyor ben oraya da yazmıştım hemen dönüş yaptılar bana birde onu denemeni tavsiye ederim. Geçmiş olsun
    Hayır müşteri hizmetleri dönmedi bana. Beni arayan özkar servisten bi bayandı. Sanırım ben müşteri hizmetlerini ilk aradığımda aracımı bugün özkar a götürdüm orada city teşhisi kondu demiştim heralde o yüzden beni özkar aradı. Şimdi sinirli bi bekleyiş içindeyim. Bu arada benim gibi bu dertten muzdarip olan arkadaşlar için ist yenibosnada bi yer 1000 liraya city değiştiriyomuş. Fiattaki servis danışmanı söyledi. Adam baya acıdı heralde halime

ATADAN EGEMEN DÖLEK
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

Yeni bosnadaki yeri bilmiyorum ama hakim direksiyon diye bir yer varmış k.çekmecede formda okudum 700 tl ye 2 yıl garantili olarak yapıyormuş. bana uzak olduğu için düşünmedim. birde temizlemeden bahsediyorlar formda nasıl olur bilmiyorum.

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Hakim direksiyonu duymuştum ama 700 lira olduğunu bilmiyodum iyimiş. Ölümü gören hastalığa razı oluyor mecburen Şu fiat müşteri hizmetleri bi arasında beni ona göre hareket edicem.

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Arkadaşlar şu an ikitelli bağcılar sanayi sitesinde hakem direksiyondayım. Direksiyonum söküldü. Sanırım ciyt belasından kurtuluyoruuuum. Şu an gözümün önünde direksiyonum similasyon cihazına bağlandı ve aynen arabamda olduğu gibi direksiyon sola çekti. Tork sensörüm değişiyoyor şu an. Yaklaşık 1 saat sonra size son durumu bildireceğim.

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

ilk önce banada servis iyi niyete onay vermedi direk fabrikayı arayıp yetkili biriyle güzel bir dille durumu anlatın eminim fabrika onay verecektir yani servisin değişmeye karar verme fonksiyonu yok onlarda zaten fabrikaya mail atıyor onay için. direk fabrika ile iletişime geçin mağduriyetinizi anlatın eminim yardımcı olunacaktır. geçmiş olsun

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk önce banada servis iyi niyete onay vermedi direk fabrikayı arayıp yetkili biriyle güzel bir dille durumu anlatın eminim fabrika onay verecektir yani servisin değişmeye karar verme fonksiyonu yok onlarda zaten fabrikaya mail atıyor onay için. direk fabrika ile iletişime geçin mağduriyetinizi anlatın eminim yardımcı olunacaktır. geçmiş olsun
    Teşekkür ederim. Ben fiatı üç defa aradım üçünde de olumsuz yanıt geldi. Gerekçe ise aracım yetkili servis bakımlı olmamasını gösterdiler. 650 liraya bugün çözdüm işi 2 senede garanti verdiler. Ölümü görünce insan hastalığa razı oluyor benim ki de aynen o hesap oldu
    Aynı dertten muzdarip çok arkadaşım var biliyorum. O yüzden adamlara İstanbul dışında arkadaşlarım var city sorunu yaşayan dedim söktürüp kargoyla gönderirlerse parça değişimini yapıp kalibre eder göndeririz dediler.

b. e.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

Talha nerde yaptırdın kaça yaptırdın. Ben şu ara yaptıramam da yaza doğru (tabi tekrar arıza vermezse) yaptıracağım. Bi de taksit vs yapıyorlar mı?

Sayfa 1/2 12 SonSon