Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat City Arızası Ücretsiz Değişimini Reddetti

Kenan Tan
    exern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 16

Standart Fiat City Arızası Ücretsiz Değişimini Reddetti

78.000 km'deki 2006 Grande Punto 1.4 Fire Active aracıma yetkili servis direksiyon kutusunun değişmesi gerek şeklinde teşhis koydu ve 2300 lira masraf çıkardı. Fiat'ın kronik bir sorun olduğu için ücretsiz değiştirdiğini söyleyince servis, Fiat merkez ile iletişime geçti ve ret cevabı aldı. Nedeni ise önceki sahiplerinin periyodik bakımlarını yaptırmaması idi. İşin peşini bırakmadım ve Fiat müşteri hizmetlerini arayıp konuştum. Dedim ki, eski sahiplerin hatası yüzünden neden beni cezalandırıyorsunuz? "Haklısınız ama yapabileceğimiz bir şey yok" dediler. Ben de heyet kararları var değiştirmek zorundasınız deyince, "yasal haklarınızı kullanmakta özgürsünüz, zaten forumları okuyup bilgi sahibi olmuşsunuz" diyerek de alaya aldılar.

Şimdi ne yapmam gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Forumumuzda bu konuyla ilgili bir çok belge mevcut tüm bu belgeleri edinip ve değişimi yapılan araçların listesini çıkartıp yasal yolla hakkınızı arayabileceğinizi düşünüyorum ancak direksiyon kutusu mu city servo motoru mu değişecek olan çünkü direksiyon kutusunu kronik arızaya dahil edeceklerini sanmıyorum city değişimleri servo motorunu kapsıyor diye biliyorum yanlş bilgi veriyorsam arkadaşlar düzeltecektir.

Geçmiş olsun...
    M.K.ATATÜRK

gokhan yardim
    stilo67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 14

Standart Ynt: Fiat City Arızası Ücretsiz Değişimini Reddetti

Fiatt servislerinden nefret etmek icin bir sebeb daha..

HTC One cihazımdan 2 ile gönderildi

5. Bu mesajı için 2 kişi stilo67'ye teşekkür etti:

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

kardeşim bu kronik arıza nasıl kabullenmiyorlar bunu

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

city değişimi için bakım şartı arıyorlar malesef bakımlarının dışarıda yapılması bile garanti kapsamı dışında kalmasını sağlıyor büyük bir ihtimalle değiştirmezler ama yinede şansınızı denemekten vazgeçmeyin.

uMuT ..
    o(¤_¤)o jagar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 ** ****
    Edilen teşekkür: 362

benim aracımdada aynı sıkıntı çıkmıştı ancak servis bakımlı olduğundan dolayı fabrikayla yapılan görüşme sonucunda hiçbir ücret ödemeden servis tarafından değişimi yapılmıştı tüketici hakem heyetlerine başvurarak hakkınızı arayabilirsiniz az bi tutar yok çünkü denemenizi öneririm ...

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

bazı arkadaşlar servis bakımsız olmasına rağmen değiştirmiş bazılarıda servis bakımlı aranan kriteri çözemedim bir türlü

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Barış Kaplan
    bariskaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 HB 0750
    Edilen teşekkür: 4

48.000 km'de 2006 model fiat punto aracımı 02-09-2013 tarihinde Ankara Birmot Fiat Yetkili Servisi'ne city arızası dolayısıyla bırakmıştım. Daha önce periyodik bakımları serviste yapılmamış. yanı 7 yaşındaki araç sadece 5 sefer servise girmiş. Ancak Birmot City Arızasını garanti kapsamında giderdi. Fakat aracı 1 defa periyodik bakıma sokmamız gerekiyor dediler. 400TL'lik periyodik bakımı ise 3 taksite böldüler. karşılığında ise hava-yağ ve polen filtresi, motor yağı, bujiler, cam suyu, fren balataları değiştirilmiş. aracı bugün teslim aldım. city arızası giderilmiş. peşini bırakma veya fiat çağrı merkeziyle tekrar irtibata geç. bu durumdan da bahsedebilirsin. tabi ki bu bakım 400TL etmez ama city motorunun 2500-3000 TL'lik maliyetinden sonra bu parayı ödemeye istemeyerekde olsa razı oluyorsunuz.
    in GOD we TRUST !

12. Bu mesajı için 2 kişi bariskaplan'ye teşekkür etti:

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Birdaha kapıma fiat sokmam aga bu nedirya müşterisine bukadar deyersiz bakan firma duymadım arkadaş markanın imajıda umurlarında deyil heralde şu forum bile onlar için lütuf bukadar insan burda emek zaman harcıyo nedir bu cektimizbe ka.rdeşim

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kenan Tan
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Orleans Mavi

Yorumlarınız için teşekkürler. Hakem heyetine başvurmak istemiyorum çünkü nakit sıkıntım var. Sanırım en yakın şehirdeki Birmot'a götürmek denemeye değer gözüküyor.

Alıntı nserkandikici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumumuzda bu konuyla ilgili bir çok belge mevcut tüm bu belgeleri edinip ve değişimi yapılan araçların listesini çıkartıp yasal yolla hakkınızı arayabileceğinizi düşünüyorum ancak direksiyon kutusu mu city servo motoru mu değişecek olan çünkü direksiyon kutusunu kronik arızaya dahil edeceklerini sanmıyorum city değişimleri servo motorunu kapsıyor diye biliyorum yanlş bilgi veriyorsam arkadaşlar düzeltecektir.

Geçmiş olsun...
    Sorun city arızası. Servis kutunun komple değişmesi gerek dedi. Arada sırada city arızası veriyor, direksiyonu çevirirken gacırt gucurt sesi geliyor, bozuk yola girince ön takımlardan sanki kopacakmışlar gibi ses geliyor.

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

kardeş hakem heyeti zaten senden para filan istemiyor bir dilekçe ile başvuruyorsun

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı brembo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birdaha kapıma fiat sokmam aga bu nedirya müşterisine bukadar deyersiz bakan firma duymadım arkadaş markanın imajıda umurlarında deyil heralde şu forum bile onlar için lütuf bukadar insan burda emek zaman harcıyo nedir bu cektimizbe ka.rdeşim
    kadir sen vw binmedin galiba yada binip başına bir sorun gelmedi o zaman anlardın fiatın müşteri memnuniyetini

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadir sen vw binmedin galiba yada binip başına bir sorun gelmedi o zaman anlardın fiatın müşteri memnuniyetini
    +1905

tamam bu illet çoğu modelde var ama,bir arkadaşın servis konusunda talihsiz bir durumu yüzünden tüm Fiat'ın müşteri hizmetine suç atamayız. Fiat gerçekten (belli başlı servislerde !! ) iyi hizmet sunuyor..

kadir özkan
    brembo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 59

Ya arkadaşlar benim markadan aractan yana sıkıntım yok sıkıntı bu müşteriye nedir bu deyersizlik ben servis olarak deyil marka olarak bakıyorum soruna bu güm kronik bi arızaysa bu ikileme yapmadan tüm araclarını cagırıp değişmesi lazım örneklerinede bi cok markadada rasladık yıllardırda fiat kullanıcısıyım aracla sıkıntım yok ama bu işler hakikaten üzücü ben para verip omarkaya güvenemiyosam benim için anlamıda kalmıyo malesef fiat bana para vermiyo olumsuzluklarıda konuşmamız lazım ben para vererek alıyorum buaracı asıl olan müşteri memnuniyeti olmalı bence.

Kenan Tan
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Orleans Mavi

Arkadaşlar Hakem Direksiyonu aradığımda 2 haftaya Avrupadan bir cihaz getireceğiz, eps adındaki arızalı parçayı söktürüp bize yollarsanız kalibre edip geri yollarız dediler. Fiyatı ise 600 lira. Yenisi neden takmıyorsunuz dediğimde yenisi 2000 lira dediler. Ne dersiniz sizce Hakem Direksiyon güvenilir midir?

Alıntı klasman01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş hakem heyeti zaten senden para filan istemiyor bir dilekçe ile başvuruyorsun
    Evet istemiyor ama önce tamir ettirmem gerekmez mi? Kastettiğim buydu.

İbrahim gümüşdil
    Mctasty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı exern Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    78.000 km'deki 2006 Grande Punto 1.4 Fire Active aracıma yetkili servis direksiyon kutusunun değişmesi gerek şeklinde teşhis koydu ve 2300 lira masraf çıkardı. Fiat'ın kronik bir sorun olduğu için ücretsiz değiştirdiğini söyleyince servis, Fiat merkez ile iletişime geçti ve ret cevabı aldı. Nedeni ise önceki sahiplerinin periyodik bakımlarını yaptırmaması idi. İşin peşini bırakmadım ve Fiat müşteri hizmetlerini arayıp konuştum. Dedim ki, eski sahiplerin hatası yüzünden neden beni cezalandırıyorsunuz? "Haklısınız ama yapabileceğimiz bir şey yok" dediler. Ben de heyet kararları var değiştirmek zorundasınız deyince, "yasal haklarınızı kullanmakta özgürsünüz, zaten forumları okuyup bilgi sahibi olmuşsunuz" diyerek de alaya aldılar.

Şimdi ne yapmam gerekir? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Aynısını banada yaptılar malesef bende hakem heyetine başvuruda bulunacağım 2006 model araba 90000km de daha ve bu konuşmanın aynısını banada yaptı...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Yahu kronik bir sorun oldugunu kabul edip,servis şartı ne diye aranıyor..Saçmalık..

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Güncel+Mağdur

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı Mctasty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynısını banada yaptılar malesef bende hakem heyetine başvuruda bulunacağım 2006 model araba 90000km de daha ve bu konuşmanın aynısını banada yaptı...
    Al benden de o kadar, araç servis bakımlı olmasına rağmen Mersin Fiat bayii Red cevabı verdi, Genel müdürle yaptığım görüşmede forumdan bilgilendiğimiz herşeyi anlattım kendisine,oda genel merkezle görüşüp bana döneceğini söyledi.İnşallah olumsuz bir yanıt daha gelmez, kendi fiyatının 8/1i eden bu parçaya bu para ne mantıken ne ticari olarak bu kadar etmez ki ebayda fiyatı 60 euro.Bu iş arabayı Fiatın önünde ateşe vermeye kadar gider.Gelişmelerden haberdar ederim herkesi,herkeste yaşadığı gelişmeleri yazarsa diğer mağdur arkadaşlar için faydalı olur.

Grande Punto kullanan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun,inşallah bu problemi yaşamayan arkadaşlar yaşamazlar.Bende geçmiş senelerde bu problemi takip ediyordum forumdan inşallah karşılaşmam diyordum ama geldi beni de buldu.Bu güne kadar parçası çok para eden araçlar kullandım ama ne yalan söyleyeyim bu kadarını ne gördüm ne duydum.Umarım zevkle kullandığımız bu araçların arkasında dururlar ki; bunun örnekleri yok değil,durmaya devam ederler. Yoksa can sıkıcı şeylerin olması içten bile değil.Yılda reklama milyonlar harcayan Koç grubu bu yazılıp çizilen şeylerin bile kendilerine ne kadar olumsuz yansıyacaklarını bilmeleri gerekir. 60 euroluk parçayı 2000-2500 gibi rakamlara satmaya çalışarak edecekleri karın arkasından 30bin -40 bin TL eden araçlarından vazgeçilmesi olasılığını hesaplamalılar.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Teneke yaftası vurulmuş Hyundai Servo motoruna ömür boyu garanti veriyor
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Sayfa 1/2 12 SonSon