Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: City Direksiyon Arızası

Barış Kaplan
    bariskaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 HB 0750
    Edilen teşekkür: 4

Dikkat City Direksiyon Arızası

2006 model 48,000km'de 1.4 77hp Grande Punto aracımın direksiyonunda sağa doğru sertleşme, her iki yöne gıcırtı ve sola doğru eğimli durma problemleri vardı. Sanayide alt ve ön takımlarda bir problem olmadığı söylenmiştir. Aklıma getirmek istemesem de city motorundan süphelenmiştim. femoli de durumu onaylayınca Ankara Macunköy Birmot Fiat Servisinden 02-09-2013 tarihine randevu aldım. aracımı sabah saaterinde servise götürdüm, Servis Sorumlusu Özer Y. Bey benimle ilgilendi. (Eskiden Aksesuardaydı Bilenler Bilir.)

Öğlen saatlerinde Özer Bey Tarafımı arayarak Fiat'ın ücretsiz değişime onay verdiğini ifade etti. 7 yaşındaki aracımın city motoru serviste ücretsiz değiştirilecek. Ancak aracımın serviste periyodik bakımlarının yapılması gerekiyormuş. Bu bakımlar için de anlaştık. Aracı 03-09-2013 tarihinde teslim alacağım. Umarım her şey yolunda gider.

Garanti ile ilgili bilgileri ve mahkeme evraklarını paylaşan herkese sonsuz teşekkür ederim. Benden sonra aynı problemleri yaşayacaklar için bu durumu paylaşmak istedim.
    in GOD we TRUST !

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

geçmiş olsun kardeşim

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

barış kardeşim daha önce servis bakımlımıydı aracın?

Barış Kaplan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 HB 0750

arabayı benden önceki sahibi izmir'den almış. 3. el diyebilirim. O da bakımlarını özel serviste yaptırmış. Satın alırken serviste kaydı çıkmadı. online olarak göremiyormuş fiat... bende özel serviste yaptırıyordum. yani neredeyse yetkili servise hiç girmemiş diyebilirim.
    in GOD we TRUST !

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

ilginç bir durum benim aracım 2006 model 30000 km de ama sürekli olumsuz yanıt alıyorum. senin izlediğin yol ne şekilde oldu.

Barış Kaplan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 HB 0750

Öncelikle Fiat Çağrı Merkezi'ni aradım. Konuyu kendilerine ilettim. Yetkili servisten randevu alarak arıza tespitinin yapılmasını ve olumsuz bir sonuçta kendilerine dönüş yapmamı istediler. Birmot'u arayarak randevu aldım. Randevu saatinde aracımı götürdüm. konu hakkında bilgili olduğumu kendilerine hissettirdim. Aracımın KM'si düşük olduğundan işlem yapılabileceği bilgisini paylaştılar. (Aslında trafiğe çıkış tarihinden itibaren 80ay'ı doldurmamış araçları ücretsiz değiştiriyorlarmış.) benim aracım 80 ay'ı doldurmuştu fakat bu süre dolana kadar arıza vermemişti. durduk yere neden böyle bir başvuru yapacağım diye sordum. aracı bırakın bi bakalım biz size döneriz dediler. 2-3 saat içerisinde tarafıma dönüş yapıldı ve garanti kapsamı altında parçanın değiştirileceği bilgisi paylaşıldı. fakat 1 kez periyodik bakım yaptırmam şartıyla önce biraz itiraz ettim fakat sonrasında malesef direnmeyerek kabul ediyorsunuz. bu periyodik bakımla ilgili %10 +%10'da iskonto yaptılar. hatta word card'ı olanlara 100TL değerinde word puan kampanyası'da varmış. sonuç olarak periyodik bakım ücretini ödedim ve aracı teslim aldım. city motor ücretsiz olarak değiştirilmişti...
    in GOD we TRUST !

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

geçmiş olsun kardeşim

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Bu nasıl bir çifte standarttır ya, servisten başka tamirci görmeyen araca olumsuz yanıt verirken servis yüzü görmeyen araca hiç sıkıntı çıkarılmamış,sanırım bu işte iller bazındaki servislerin rolü var.

OZG GLM
    smrkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar bu konuda mağdur olan herkes tüketici hakem heyetine dilekçe yazıp olayları forumda yazanları yazıp servis kayıtlarını alıp götürüp başvursun... Mahkeme yoluyla halledelim...Dilekçeleri yazın verin bunu herkes yaparsa fiat bunu kabul etmek zorunda kalacaktır.....

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Alıntı alpercabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl bir çifte standarttır ya, servisten başka tamirci görmeyen araca olumsuz yanıt verirken servis yüzü görmeyen araca hiç sıkıntı çıkarılmamış,sanırım bu işte iller bazındaki servislerin rolü var.
    Tamamen servisin insiyatifinde galiba ücretsiz değişim yapıp yapmamak. En azından şimdiye kadar sorun yaşayan arkadaşlara verilen cevaplardan bunu anlıyorum. Servis müdürüne veya bu işte yetkili birine ücretsiz değişimi yaptırıp el altından 300-500 lira vererek de halledilir o zaman bu iş....

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen servisin insiyatifinde galiba ücretsiz değişim yapıp yapmamak. En azından şimdiye kadar sorun yaşayan arkadaşlara verilen cevaplardan bunu anlıyorum. Servis müdürüne veya bu işte yetkili birine ücretsiz değişimi yaptırıp el altından 300-500 lira vererek de halledilir o zaman bu iş....

Ne tekim insanlar haklı olarak bunları bile düşünmeye başladılar,yazık sana Fiat.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert kasaba
    se7enteenager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar geçtiğimiz salı günü 2007 model 3K 1.3 Dualogic Grande Punto aldım. Aldığım gün buradan okuduğum bilgiler sayesinde City direksiyon arızası olduğunu anladım.

Haliç Oto Bakırköy'e bıraktım aracımı durumu anlattım.

Çarşamba günü fabrikanın onayladığını söylediler. Cuma günü parça geldi. Dün aracı teslim aldım.

Sadece 100000 periyodik bakım yaptırmam gerektiği söylendi. 2800 TL city arızasının yanında gözüm görmedi açıkçası 400 TL'yi.

Özetle fabrika direksiyon parçasını gönderdi ücretsiz değişimi yapıldı. Bende 100000 periyodik bakım masrafını karşıladım 420 TL gibi bir ücret tuttu kendisi.

Bilgilerinize.

NOT: Aracın 3. sahibiyim. Benden önceki sahibi yetkili servise götürmemiş aracı. Bu bilgiyi de eklemek istedim.
    Konu se7enteenager tarafından (06/10/2013 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan duran
    hakanduran55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Petrol Yeşil

Kızgın

Bazi arkadaslar gercekten cok sansliymis bu city arizasi konusunda. Ben de kan gundur madurum bu konuda. Araci kantarci fiat servise goturdum 2800 tl masraf cikardilar . Musteri hizmetlerinden de bir yanit alamiyorum gunlerdir. Ne yapicam bilemiyorum . Bildigim tek sey eger bu parayi odeyip parcayi taktirirsam hakkimi yasal yollardan arayacagim. Bir de arabanin arkasina " at arabasi ile takas olunur" yazdirmayi dusunuyorum . Bu kadar cifte standart olmaz . Yazik sana fiat

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

bir arızadan bu kadar kişi mağdur olup da fıat ın bunu kronik arıza olarak kabullenmemesi fıat ın ayıbıdır arkadaşlar merak ediyorum acaba diğer araç markaları da bu şekildemi davranıyor müşterilerine

18. 09/10/2013, 15:19

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Sebep
    reklam

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

BERKAY KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ LAKİN İSTANBULDA OLAN ARKADAŞLAR BU HİZMETTTEN FAYDALANABİLİRLER AMA BU ARIZADAN MAĞDUR OLAN FARKLI İLLERDE BİR ÇOK ARKADAŞ VAR.
    Konu Moderatör tarafından (19/10/2013 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.

müslüm karabulut
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri

Pardon berkay abi yaş olayına sonradan baktım kusura bakma

ATADAN EGEMEN DÖLEK
    PUNTOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı klasman01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BERKAY KARDEŞİM ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ LAKİN İSTANBULDA OLAN ARKADAŞLAR BU HİZMETTTEN FAYDALANABİLİRLER AMA BU ARIZADAN MAĞDUR OLAN FARKLI İLLERDE BİR ÇOK ARKADAŞ VAR.
    Ben Hakim otoya mail atmıştım telefonla dönüş yaptılar İstanbul dışındaki arkadaşlar için eğer bulundukları ilde parçayı söktürebilirlerse kargo ile yollasınlar aynı gün içerisinde tamiratı yapıp geri yolluyorlarmış, bana fiyat 600 TL demişlerdi 5 gün önce.

MESUT şen
    mogras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Işıltılı Siyah

Standart city arizasi

Arkadaslar city arizam olustu dun ve hemen diyarbakir odabasina gittim direksiyon robotu ve milin degismesi gerektigini ve toplamda 3000 tl gibi rakam taleo ettiler aracim 2007 grand punto hemen musteri hizmetlerini arayip durumu izah ettim size donus yapilacak denildi ve gercektende aksama aradilar.SOrunu cok nazik bir dille anlattim bazi arkadaslarin yaptigi gibi yok mahkemeye veririm soyle yaparim boyle yaparim demedim.devlet memuru oldugumu bu rakami ödeyemeyecegimi soyledim.Allah hepsinden razi olsun iscilik dahil 1000 tl ye anlastim.bence fiata cok haksizlik yapiliyo. musteri hizmetleriyle tehtidvari konusmayan arkadaslarinda bu sorunu guzellikle halledebilecegine inaniyorum.belki 1000 tl bazi arkadaslara cok gelebilir ama can mi onemli para mi.TESEKKURLER FIAT

seyit kahraman
    syt42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 6

Bende de 2010 punto var. Garantisi bitmiş olmasına rağmen YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı önce Servise gidip bi deneyin arkadaşlar... servis % 30 % 40 ücret istedi diyen arkadaşlar servisin böyle bi hakkı yok bu kronik sorunmuş...bilginize

emrah doğaner
    sstmemrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Standart Ce: City Direksiyon Arızası

Benim aracın direksiyon değişimi yapıldı. Önce servis olmaz dedi, sonra genel müdürlük %60 ını karşıladı. Bilinçlü tüketici israrımla tamamını ücretsiz karşıladı.
    Ancak kafama takılan aracın direksiyonu aşırı yumşaktı. Şimdi ise bekleme konumunda iken ce CİTY modu kapalı iken çok sert. City modu açmassam dönmiycek gibi genel mi böyle yoksa bendemi bu var.

Sayfa 1/2 12 SonSon