Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
82 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: City arızasını temizleyerek çözdük!

Kenan Tan
    exern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 16

Merhaba Arkadaşlar.

Temizlikten beri 2 ay geçti ve direksiyonda iyileşme oldu. Lakin gıcırtılar artmaya başladığından temizlik işlemini tekrar edeceğim. Dolayısıyla sıkıntı çıkartmadı. Sensöre yağ kaçacağını da zannetmiyorum.

grande punto
    gokhaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

merhaba arkadaşlar;

ben bu yöntemi denedim. fakat hafif bir iyileşme oldu. yani gıcırtı devam ediyor. titreme bir nebze iyileşti. sormak istediğim şey acaba gres yağ da sürsem daha iyi bir sonuç alır mıyım?

Kenan Tan
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Orleans Mavi

Sprey sıvı gresi ben denemedim ama tavsiye eden olmuştu. Ben de bir tane aldım ve kullanmayı düşünüyorum. Faydalı olabilir bence.

Recep Recep
    recep83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar benimde aracımın direksiyonunu sağa çevirirken sürtünme gibi ses geliyordu. Servis sağolsun motor arızası deyip 2.700 tl hesap çıkardı. İstanbul - İkitelli deki sadece bu tür direksiyonların tamiri ile uğraşan bir usta var ( Hakem direksiyon). Direk oraya servisin bana verdiği fiyatın 1/4 fiyatına 2 yıl garantili olarak yaptırdım. Tamiri de araç üzerinde değil, hassas ayar yapabilen cihaz üzerinde yapıyor. Kesinlikle tavsiye ederim

grande punto
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşlar merhaba;

benim sorunum daha da arttı. artık elektrikli direksiyon calışmıyor. şahin in direksiyonundan daha agırlaştı. recep83 arkadaşım hakem direksiyona nasıl giderim. bana emaille numarasını yollayabilir misin?

Mehmet Durmaz
    medu25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

herkese selam benim 2007 puntoya city arızasi denen yani puntoların kanseri olan hastalık başladı çok sinir bozucu. direksiyon adeta eski bmc kamyon direksiyonu gibi oluyor.aracı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor.

Recep Recep
    recep83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;

benim sorunum daha da arttı. artık elektrikli direksiyon calışmıyor. şahin in direksiyonundan daha agırlaştı. recep83 arkadaşım hakem direksiyona nasıl giderim. bana emaille numarasını yollayabilir misin?

Gökhan Arkadaşım bilgileri sana mail adresine yolladım....

grande punto
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşlar merhaba;

Sizlere çok teşekkür ederim. Ben bu yağ işini fazlaca abatmışım. mekanik beyne de yağ gitmiş. Böyle bir durumda elektrik kaçağı olduğu için sistem kendini kapatıyormuş. Sizlerde bu işlemi yapacaksanız dikkat edin.
    Bu nedenle bende hakem direksiyona gittim. Sağolsunlar çok uğraştılar o fazla yağı yok etmek için. bende orayı tavsiye ederim sıkıntısı olanlar için.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı gokhaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;

Sizlere çok teşekkür ederim. Ben bu yağ işini fazlaca abatmışım. mekanik beyne de yağ gitmiş. Böyle bir durumda elektrik kaçağı olduğu için sistem kendini kapatıyormuş. Sizlerde bu işlemi yapacaksanız dikkat edin.
    Bu nedenle bende hakem direksiyona gittim. Sağolsunlar çok uğraştılar o fazla yağı yok etmek için. bende orayı tavsiye ederim sıkıntısı olanlar için.
    Ne kadara mal oldu

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serdar duman
    dumanss11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    11 ds 491
    Edilen teşekkür: 6

Standart City Arızası

merhaba arkadaşlar geçen hafta aynı problemden aracı servıse götürdüm 2300 tl istediler tüketivi hizmetleri genel müdürlük derken 100 de 70 iskonto yaptılar serviste yeni direksiyon kutusu takıldı ilk günkü gibi oldu boşa ugramayın bir bakım parasına yapıyorlar ısrarcı olu ve direk 444 22 55 i arayıp derdinizi anlatın çok ilgeleniyorlar sıkıntı çıkmıyor isteyene yardımcı olurum telefon numaram 05428047434

12. Bu mesajı için 2 kişi dumanss11'ye teşekkür etti:

ümit yıldırım
    aksarli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

2010 punto evo mu 8 ay oldu alalı . ilk aldığımda city açtım bir kere direksiyon sertleşti bir daha açmadım soğuktandır dedim... en son geçen hafta açtım 2-3 gün hiç problem olmadı fakat sonra eşim otoyolda giderken az kalsın kaza yapıyormuş. bu city değişimini forumda 84 ay garantisi var diye okudum doğru mu? ücretsiz yaparlar mı?

HARUN ÇOBAN
    haruncoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    45 E 7070
    Edilen teşekkür: 4

konuyu hortlattıgım için özür dilerim. bu yağlama olayını yapan arkadaşlar son durum nedir acaba. bi sıkıntı oldumu tekrardan. city sıkıntısı bendede var galiba. direksiyon çok nadir sertleşiyor. tıkırtı titreme gibi hiç bi sorun yok. olduğu yerde defalarca çevirsende sertleşme olmuyor. olmucak bi anda sertleşiyor.

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Biran önce servise gitseniz daha iyi,direksiyon arıza ışığını bir kere görmeniz yeterli sebeb !

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kenan Tan
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı haruncoban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlattıgım için özür dilerim. bu yağlama olayını yapan arkadaşlar son durum nedir acaba. bi sıkıntı oldumu tekrardan. city sıkıntısı bendede var galiba. direksiyon çok nadir sertleşiyor. tıkırtı titreme gibi hiç bi sorun yok. olduğu yerde defalarca çevirsende sertleşme olmuyor. olmucak bi anda sertleşiyor.
    Yağlamak kalıcı çözüm değil. Düzenli olarak işlemi tekrarladım. Sıvı gres de kullandım. Benim direksiyon arada sırada sertleşiyor hala. Gıcırtı ise artık hep var.
    Hava sıcaklığı çok etkiliyor. Yazın neredeyse hiç sorun çıkartmazken, havalar soğudukça sorun sıklaşıyor. Çok soğuk olunca arabayı her çalıştırdığımda kısa süre sonra hemen direksiyon sertleşiyor.

Maalesef durum böyle...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HARUN ÇOBAN
    haruncoban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    45 E 7070
    Edilen teşekkür: 4

anladım arkadaşlar. yapcak bi şey yok. bu arada city sıkıntısı yaşayan bi arkadaş ile yüz yüze konustum.o lastik basıncı düşünce artıyor dedi. ekstra bi bilgi olarak söyleyeyim. arızayı bitirmez belki ama bazı arkadaşlarımız için azaltıcı bi yöntem olabilir. teşekkürler herkese

YAVUZ ATMACA
    CEMSE640 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ankara'da city arızasını servis dışında çözüm bulduğunuz bir yer varmı? Ben yaklaşık 1,5 aydır city arızası ile uğraşıyorum. Direksiyon (eps) onarımı yapıldı sonuç yok city çalışmıyor. Orası burası derken kafam iyice karıştı. Bir firma eps Direksiyon diyor. Diğer firma Bsi ve Ecü değişecek ondan sonra bakacağız diyor. Servise gittim direksiyonda şimdilik birşey görünmüyor öncelikle elektronik aksama bakılacak araç bazı haberleşmeleri yapamıyor sonra direksiyon diyor. Araçta Direksiyon Eps sıkıntısından başka sorun yok. Sorun olarak City çalışmıyor. Direksiyon sert değil yumuşak hidrolik direksiyon gibi yalnız sağa dönüşlerde dönüş sonrası araç direksiyonu tam toplamıyor. Hafif sağa dalma yapıyor bilmeyen için sıkıntı yaratabilir tabiki...... Araçta Sadece U1701 Motor kontrol ünitesiyle bağlantı kurulamıyor arızası var. Direksiyon arıza lambası yanıyor sürekli fakat direksiyon normal modda gibi. Ankara'da iyi bir grande punto ustası bilen varsa benimle paylaşırsa sevinirim....

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

yağlama soket değişme kabloları yenileme bunların hepsi faydasız arkadaşlar ben çok uğraştım bunun gitmediğim sormadığım usta kalmadı en sonunda kazalı bir araçtan komple söktürttüm ankaradan getirttim ogün genel müdürlük aradı ücretsiz değişeceklerini söyledi. eğer arızanız karşılanmıyorsa düşük km kazalı araçlardan bulmayı deneyin başka çözümü yok bu işin

RAMAZAN YAĞMUR
    ruhimucerret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Rock Siyah

Yeni aldığım 2009 punto aracımın direksiyonunda akşam sertleşme oldu ve arıza lambası yandı.Kapatıp tekrar çalıştırınca düzeldi.Ancak canım acayip derecede sıkkın.84 ay meselesi doğrudur inşallah da ücretsiz değiştirebilirim.300/400 tl ye de razıyım olursa inşallah.Mert arkadaşım senin model kaçtı arabanın?Nasıl bir yol izlemeliyim ben de?

Mert Astan
    Software engineering Mert34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı ruhimucerret Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni aldığım 2009 punto aracımın direksiyonunda akşam sertleşme oldu ve arıza lambası yandı.Kapatıp tekrar çalıştırınca düzeldi.Ancak canım acayip derecede sıkkın.84 ay meselesi doğrudur inşallah da ücretsiz değiştirebilirim.300/400 tl ye de razıyım olursa inşallah.Mert arkadaşım senin model kaçtı arabanın?Nasıl bir yol izlemeliyim ben de?
    hocam bende 2.el aldım 1hafta sonra ilk arızayı verdi kilitledi 2ay öyle kullandım baktım olmuyor servise gittim geri çevirdiler(2804lira) bende genel müdürlüğe mail atıp aracın 2.el olduğunu, ücretsiz değişim alan arkadaşlarım olduğunu ve çifte standart uygulanmaması gerektiğini kronik sorun olduğunun bariz olduğunu belirttim ücretsiz değişim talep ettim 2gün sonra aradılar parçayı yolladılar bahsi geçen servise. 400 500lira denen yerlere bende gittim tork sensörü arızalı değişelim 1yıl garanti verelim dedi merak edip araştırdım tork sensörü diye gösterdiği parça ebayda 3dolar. siz genel müdürlükten yana şansınızı deneyin ama önce bir servise gidip bilg.a bağlatın aracı servis bakımı varsa yardımcıda oluyor servisler fabrika iletişiminde

Vahit Külahlı
    VK026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok

City yani eps arizasini eskişehir de 700 tl gibi bi rakamla hallettik eskişehir li puntocular uzmeyin kendinizi

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon