7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ücretsiz direksiyon tamiri

batu gezer
    batu gezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    ............
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ücretsiz direksiyon tamiri

arkadaşlar merhaba
    öncelikle şunu belirtiyim aranıza yeni katılmaktayım.ve önceden 1.3 m.jet grande puntomuz vardı.ama sattık şuan 2007 citroen 1.4 benzinli c3 var.ama puntodan çok memnundum başta frenleri olmak üzeri herşeyi iyiydi az yakardı yakmazdı bile mazotu koklardı.ama c3 çok yakıyor.sonra c3 ün direksiyonu çok hafif olduğu için yüksek hızlarda güven vermiyor(bu arabanın bile full modellerine city koymuşlar gereksiz zaten çok hafif). frenleri anca sonuna kadar basınca bile zor duruyor balatalar diskler yeni değişmesine rağmen.puntonun frenlerinden buna geçince tuhaf oldum ve c3 ün amontisörleri, kötü yolda çok sallanıyor(beşik gibi).arabanın önü yere yakın arkası çok yüksek bu yüzden 100 ü geçince savruluyor.kısacası direksiyonu hafif olduğu için , frenleri iyi tutmadığı için,arkası yüksek olduğu,fazla yaktığı için memnun değilim hız yapılmıyor bu sebeplerden dolayı puntoyu satarak c3 almak hataydı.

arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var.c3 tede elektrik destekli direksiyon var ama her zaman devrede yani puntodaki gibi sadece city tuşuna basınca aktif olmuyor.benim sorunum şu arabanın direksiyonundan arada bir tıkırtı sesi geliyor bu sorunda c3 te kronikmiş.bazende direksiyonun sertleştiği bile oluyormuş.ama Allah'a şükür o sorun bende olmadı şuana kadar.arkadaşlar fiatlar için bahsettiğiniz mesela direksiyon city yüzünden bir arıza çıkarınca %50 veya tamamını karşılıyormuş.1)bu diğer markalar için geçerli olabilirmi yoksa yanlızca fiata özel mi.2)birde neden bu arızanın belli bir oranını yada tamamını servis karşılıyor.kronik olduğu için mi.kronik olduğu içinse direksiyon haricinde kronik sorun varsa onuda karşılıyorlarmı?
    buraya yazmamın nedeni citroen için olan forumlar var ama o forumlarda online kişiler az.bu forum baya işliyor.o yüzden sordum.yardımcı olursanız sevinirim.
    Konu batu gezer tarafından (31/05/2012 Saat 23:28 ) değiştirilmiştir.

batu gezer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    ............

yardımcı olan yokmu arkadaşlar????

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Her markanın servis prosedürleri farklıdır. Ancak bir parça arızası eğer kronik ise karşılanması lazım fakat bizim ülkemizde bu karşılamalar daha çok muhasebe departmanına ödeme için çağrılma esnasında oluyor.

Sorununuz ile ilgili olarak en doğrusu citroen ile görüşmeniz. Umarım maddi manevi sorunsuz bir şekilde atlatırsınız.

Geçmiş olsun.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

batu gezer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    ............

Alıntı skystar37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her markanın servis prosedürleri farklıdır. Ancak bir parça arızası eğer kronik ise karşılanması lazım fakat bizim ülkemizde bu karşılamalar daha çok muhasebe departmanına ödeme için çağrılma esnasında oluyor.

Sorununuz ile ilgili olarak en doğrusu citroen ile görüşmeniz. Umarım maddi manevi sorunsuz bir şekilde atlatırsınız.

Geçmiş olsun.

teşekkür ederim
    yetkili servise fiatın bu olaylarda böyle yaptığını belirtiyim mi?
    ayrıca bu sorun citroenin bir forumunda nerdeyse c3 lerin hepsine yakın var.bunlarıda belirtmek lazım o foruma girseler uyarıcam birlik olup topluca hakkımızı arıyalım diye ama foruma artık giren yok sizlerde bu sorun olanlarda bunun çözümü için forum olarak topluca dava açtılarmı.illaki mahkemeye filan gerek varmı yani.

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.

ALİ ÖZSOY
    bysky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

slm arkadaşım. bende 2007 almıştım servise hiç gitmemiş araç. bu arıza bende de oldu . birmota gittim iyi niyet çerçevesinde 100000 bakımını yaparız sizede 700000 gibi bir masraf çıkar dediler bende yaptırmak zorunda kaldım. ağır bakımlarla beraber 800 civarında bişey tuttu . biraz üstelrsen indirebilirler yada müşteri hizmetleri ara onlar yardımcı oluyormuş crnoik falan derse epey düşüyorlar.

seyit kahraman
    syt42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 6

Benim de 2010 punto direksiyon hatası verdi. YETKİLİ SERVİS ÜCRETSİZ değişim yaptı. Kronik sorunmuş

9. Bu mesaj için teşekkür edenler: