Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
98 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: City Arızası Nedir? Nasıl Anlaşılır? Ne yapılmalıdır?

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Fiat servisleri hala city arızlarını gidermemekte ısrarlı maalesef...........

SERDAR kayacık
    ucanlaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1

Selam arkadaşlar,Ben arabayı aldığımdan bu yana hiç city modu kullanmadım.Sebebi ise aldıkta sonra forumda klasik sorun olduğunu gördüğüm ve riske girmek istememem durumuydu ancak malum sorun geçtiğimiz pazar günü hem de hanım kullanırken başına geldi ve beni aradı.Kırmızı direksiyon ışığının yandığını ve direksiyonun birden malum şekilde sertleştiğini iletti.Zar zor sağa çekmiş allahtan kaza yapmamış.2 kez çalıştırıp kapatmış aynı.2 saat sonra ben gittim ve bu akşama kadar tekrarlamadı.Şimdi sizlere sorum kesin aynı sorunmudur?Tamirinin servis dışında yapıldığını yazmışsınız tahmini masraf nedir ve alternatifler varmı?City direksiyonun hiç kullanılmamasına rağmen sorunun oluşması nedendir veya farketmezmi?City moda aldığımda direksiyonu çevirirken hafif titremeler ve garip bir alçak düzeyde ses geliyor.Videoları henüz izleyemedim işyerinde yasak olduğu için aynı durummudur?Bilgili arkadaşların acil cevaplarını rica ediyorum..Saygılar

tugrul candemir
    uzunsamsun81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı ucanlaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,Ben arabayı aldığımdan bu yana hiç city modu kullanmadım.Sebebi ise aldıkta sonra forumda klasik sorun olduğunu gördüğüm ve riske girmek istememem durumuydu ancak malum sorun geçtiğimiz pazar günü hem de hanım kullanırken başına geldi ve beni aradı.Kırmızı direksiyon ışığının yandığını ve direksiyonun birden malum şekilde sertleştiğini iletti.Zar zor sağa çekmiş allahtan kaza yapmamış.2 kez çalıştırıp kapatmış aynı.2 saat sonra ben gittim ve bu akşama kadar tekrarlamadı.Şimdi sizlere sorum kesin aynı sorunmudur?Tamirinin servis dışında yapıldığını yazmışsınız tahmini masraf nedir ve alternatifler varmı?City direksiyonun hiç kullanılmamasına rağmen sorunun oluşması nedendir veya farketmezmi?City moda aldığımda direksiyonu çevirirken hafif titremeler ve garip bir alçak düzeyde ses geliyor.Videoları henüz izleyemedim işyerinde yasak olduğu için aynı durummudur?Bilgili arkadaşların acil cevaplarını rica ediyorum..Saygılar
    öncelikle geçmiş olsun. ben de city arızası yaşadım ve ücretsiz tamir ettirdim. ben city modunu sürekli açık tutmuyordum, hatta forumda okuduktan sonra bir daha hiç açmadım. benim yaşadığım sorun şu şekilde oldu; 1-2 defa marşa ilk bastığımda direksiyonun çok katı olduğunu gördüm, kontak açıp kapatınca düzeldi, bir defa otobanda sertleşti, ancak yüksek hızda olduğum için o kadar sorun olmadı, sağa çekmekte zorlandım. sertlik olmadığı dönemlerde ise, direksiyonu sola çevirirken derinlerden kapı gıcırtısına benzer bir ses geliyordu. eğer sorunlarınız benzerse city sorununuz vardır.

serviste kesin teşhisi koyarlar. servis 2000 tl civarı masraf çıkartıyor, ikna kabiliyetiniz yeterliyse ve servis personeli iyi niyetliyse genel müdürlük onayıyla ücretsiz tamir ediyorlar. tavsiyem, forumdaki mahkeme evraklarının çıktısını alarak gitmeniz ve bunları servise göstermeniz. benim açımdan ataşehir birmot'da işe yaradı.

sanırım İstanbul'dasınız. bunlarla uğraşamam, vaktim yok ve maddi açıdan rahatım diyorsanız, hakem direksiyon var. telefonla aradığınızda çok ilgili davranıyorlar. bana o dönem maksimum 650 lira tutar, gelin inceleyelim, teşhis için para almayız demişlerdi, ama serviste halledince gitmedim.

umarım yardımcı olmuşumdur ve kolaylıkla çözersiniz.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR kayacık
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Cevap için tşkrlr.Sanırım aynı ses ve durum.Anladığım kadarı ile city mod da kullanmak ve kullanmamak farketmiyor.Benim aracım 2007 model ve 100.000 km de.Aracı bakım kamanyası olmadığı zamanlarda servise götürmüyorum.Kendi ustam var.Servis tarafından ücretsiz değişiklik durumları benim için geçerli olurmu bilmiyorum bilen varsa yazarsa iyi olur.Ben 3, sahibiyim.Forumda dün okudum Hyundai ömür boyu garanti veriyormuş.Fiat'ın yaptığı pazralık v.b yaklaşımlar rezillikten başka birşey değil.Hep söylerdi arkadaşlar tofaşa paramı verilir diye demekki bu zihniyetten bahsediyorlarmış.Yoksa motoru bana göre sınıfından dünyanın en iyi motoru ama gerisi tırt maalesef.Sürekli stoplarım yanıyor kaçkez ön far değiştirdim.Konsol ledleri sorun.Teyp direksiyon kumandası üzerindeki resimler ile fonksiyonlar farklı çalışıyor
    Oysaki çok dikkatli kullanırım ve uzun yol tecrübeliyim büyük araçlarla..Birde yaklaşık 4 senedir bende 60.000 km civarı yaptım ve hiç alt takım mekanik sorunu yaşamadım.Tabbi çok dikkatli kullanmamda bunun etkisi var ama yinede hakkını veriyim.Tek taraflı eleştiri olmaz..

tugrul candemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ben de aracın 2. Sahibiydim, 42000 de aldım, arıza 47-48000 gibi çıktı. Servise 1 sefer girmiş, bir daha girmemiş. Bunu konu ettiler zaten "sen servise gelme, sonra ücretsiz değişim iste" minvalinde konuştu. Benden önceki kullanıcı beni baglamaz, ayrıca bu kronik bir sorun, yapmanız lazım dedim, sustu. Yani durumumuz ayni, sadece sağlam pazarlık yapın.

SERDAR kayacık
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Benim o gün dışında tekrar sorun oluşmadı.Başlıktaki videodaki ses ile benim duyduğum arasında çok fark var ve ilgili bobindeki bakır yollara değen platin uçların az da olsa dışarıya sürtünme sesini vereceğini düşünüyorum.benim yaşadığım sorun o anlık bir temaassızlık veya toz kir benzeri olabilir veya ben öyle ümit ediyorum

tugrul candemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

En güzeli hiç sorununuzun olmaması. Insallah yıllarca böyle gider.

Onur Özyurt
    Morkolik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: City Arızası Nedir? Nasıl Anlaşılır? Ne yapılmalıdır?

Arkadaşlar merhaba;

Yaşadığım sorunu kısaca anlatmak istiyorum.

Aslında şuanda fiili bir sorun yok, aracın kontağını açtığımda sönmesi gereken göstergedeki bütün ışıklar sönüyor(yağ,motor lambası hariç) ancak bazen direksiyon lambası sönmüyor kontağa basıp aracı çalıştırdıktan sonra direksiyonu çok hafif oynattığımda direksiyon lambası sönüyor.
    Yani şunu merak ediyorum beni kapıda bekleyen bir city arızası mı var?

deniz can
    bsdc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

aracı alalı 2 hafta oldu. yarın servis randevum var. sonuçları buraya yazacağım.

deniz can
    bsdc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı bsdc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı alalı 2 hafta oldu. yarın servis randevum var. sonuçları buraya yazacağım.

birmota koça fiata teşekkürler.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FERHAT CANPOLAT
    ferhat06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: City Arızası Nedir? Nasıl Anlaşılır? Ne yapılmalıdır?

Herkeze merhaba forma yeni üye oldum yeni konu acmadan buraya yazayım dıye dusundum umarım cvp veren arkadaslar olur
    Bir kaç gün önce 2006 gp fre aldım 77000 km de ve bugun dıreksiyon durdugu yerde sağa sola cevırırken ses yapmaya basladı ama surus halınde sıkıntı olmada durunca gene ses yapmaya basladı sankı surtuyo gıbı gacırtı gıbı ve formda okudugum imin servisi aradım , city agrızasından ve kronikliğinden bahsettım oda aracınız 2006 model ücretsiz yapılacagını sanmam dedı , bende pekı ücretlı olsa ne kadara yapılır dedım ve bana 3200 kusur malzeme 150-200 işçilik tutar dedi ben napcam bilemedim
    ankarada birmot aradığım yer
    lütfen napcam yardım edin

Salih Pala
    gorillaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BS5869
    Edilen teşekkür: 98

Alıntı ferhat06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba forma yeni üye oldum yeni konu acmadan buraya yazayım dıye dusundum umarım cvp veren arkadaslar olur
    Bir kaç gün önce 2006 gp fre aldım 77000 km de ve bugun dıreksiyon durdugu yerde sağa sola cevırırken ses yapmaya basladı ama surus halınde sıkıntı olmada durunca gene ses yapmaya basladı sankı surtuyo gıbı gacırtı gıbı ve formda okudugum imin servisi aradım , city agrızasından ve kronikliğinden bahsettım oda aracınız 2006 model ücretsiz yapılacagını sanmam dedı , bende pekı ücretlı olsa ne kadara yapılır dedım ve bana 3200 kusur malzeme 150-200 işçilik tutar dedi ben napcam bilemedim
    ankarada birmot aradığım yer
    lütfen napcam yardım edin
    Ferhat hocam öncelikle hoşgeldiniz. Ankara'dan selamlar olsun.
    2006-2009 arasi genellikle city sorunu yaşanıyor ve siz aldıktan sonra bu sorunun yaşanması satıcı adına biraz bilerek yapılmış gibi bisey gibi geldi bana ama hayırlısı diyelim.
    Telefonla city sorunu çözen kisi olsaydınız forum tarihinde ilk olurdunuz heralde Telefonda bu is biraz zor Ferhat hocam. Servislerin kapısını asindirin. Birmot olmuyorsa Kartasa bakin ora olmuyorsa Kavaklidere. Hic olmadı Fiata Koc grubuna mail atın. Tuketici hatası olamayicagini, binlerce emsalin olduğunu öne sürün. Elbet sizinle iletisime gececeklerdir er ya da geç.
    Insallah en kisa sürede halletmeniz dilegiyle.
    Geçmiş olsun.

Bu arada ilave olarak city sorunu da olmayabilir amörtisör takozlarindan gelen ses de olabilir. O ise içiniz rahat olsun
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic 2011

FERHAT CANPOLAT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

t. ederim salih bey cvp verdiğiniz için , şansmıdır yoksa nedir bilmiyorum ki ilk arabamı aldım bi hevesle ve bu sorun cıktı karsıma
    bu sorunu yaptırana kadar aracı bole kullansam bısı olur mu oda korkutuyo allah vermesin bı kaza felan olur dıyede cekınıyorum, arac hareket halınde ıken dreksıyonda sıkıntı yok ama dururken sağa sola dreksıyonu cevırınce zorluyor bu sanırım dedım city sorunu umarım değildir demek istıyorum ama keyfım kactı nasıda heveslenmıstım

tugrul candemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

t. ederim salih bey cvp verdiğiniz için , şansmıdır yoksa nedir bilmiyorum ki ilk arabamı aldım bi hevesle ve bu sorun cıktı karsıma
    bu sorunu yaptırana kadar aracı bole kullansam bısı olur mu oda korkutuyo allah vermesin bı kaza felan olur dıyede cekınıyorum, arac hareket halınde ıken dreksıyonda sıkıntı yok ama dururken sağa sola dreksıyonu cevırınce zorluyor bu sanırım dedım city sorunu umarım değildir demek istıyorum ama keyfım kactı nasıda heveslenmıstım
    Bende de oldu city sorunu, yüksek hızda aniden kilitlenme vs. Olmuyor korkmayın, zaten hızlandıkça sertlestigi için hissetmiyorsunuz. Ama yavaslayinca traktör direksiyonuna dönüyor. Servisleri taciz edin, eninde sonunda ücretsiz yapıyorlar.

SM-G530F cihazımdan gönderildi

FERHAT CANPOLAT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sizede t.ederim tugrul bey , acaba ankarada birmota mı yoksa kavaklıdere servısıne mı basvursam ınanın canım oyle sıkkın kı bu araca ailemle bınıyorum bu nasıl ıstır anlamıyorum , formlarda bu sorundan muzdarıp onca ınsan var nasıl oluyorda hala kronık sorun dıye kabul edılmıyor.

tugrul candemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

sizede t.ederim tugrul bey , acaba ankarada birmota mı yoksa kavaklıdere servısıne mı basvursam ınanın canım oyle sıkkın kı bu araca ailemle bınıyorum bu nasıl ıstır anlamıyorum , formlarda bu sorundan muzdarıp onca ınsan var nasıl oluyorda hala kronık sorun dıye kabul edılmıyor.
    Ben istanbuldayim, başta kabul etmediler, forumdan bulduğum mahkeme evraklariyla gittim, şimdi odemezseniz 1 yıl sonra avukat ücretiyle ödersiniz dedim vs. En sonunda kabul ettiler. Forumda okuduğum kadarıyla ankarada kavaklıdere yardımcı olmuş 1 2 kişiye. Ben vites için ankara da balgatta bir yere gitmiştim, direk 4000 lira dedi, istanbul da 150 liraya yaptırdım.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Salih Pala
    gorillaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BS5869
    Edilen teşekkür: 98

Ankarada
    1 - Kavaklıdere 2- Kartaş yardımcı olmuş diye ben de okuduydum. Nacizane tavsiyem ilk önce sanayide takozlari bir kontrol ettirin uygun fiyata eger eğer ki takoz değil derlerse servise basvurun. Hatta cumartesi öğlen gibi Kavaklidere de bakıma sokacam araci. Yolunuz düşerse Müslüm beye beraber baktiririz inşallah Ferhat hocam
    Grande Punto 1.4 Fire Dynamic 2011

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FERHAT CANPOLAT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

t.ederim cevaplarınız için ,salih bey cumartesı calısıyorum ama cıkabılırsem sıze ulasacagım umarım bı an once hallolur dıye umut edıyorum

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

rifat erenler
    fluminense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Işıltılı Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Ben bu kadar çok sıkıntılı parçası olan bir araç görmedim.Bunu üreten mühendisin ağzına tüküreyim ben.city,airbag makara,kapı gıcırtısı..ben bıktım,ilk fırsatta kurtulacak şu puntodan..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tugrul candemir
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ben dizel otomatik egea bekliyorum. Puntoyu toplayıp adam ettim aslında ama soğudum arabadan. Bigun direksiyon, bigün vites derken 2 yılda çok üzdü.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon