10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: City Arızası ve Enrico Alberti'ye Teşekkür

Mustafa Arda Tosunoğlu
    Muhibbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 CNJ 09
    Edilen teşekkür: 12

Standart City Arızası ve Enrico Alberti'ye Teşekkür

Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır city arızası ile karşı karşıyaydım. Şansıma aracımın 2 defa direksiyonu park ederken kilitlendir. Seyir halindeyken başıma gelmemesi de benim için büyük bir şans.

Gelelim asıl konuya. Aracı çarşamba akşam üstü İzmir Mavişehir'deki Enrico Alberti'ye götürdüm. Başta Ersin Bey olmak üzere teknik arkadaşlar da çok ilgilendiler. Araç cihaza bağlanır bağlanmaz sorunun city motorunda olduğunu belirttiler. Çoğunuzun da tahmin edebileceği gibi sadece parça için 2.000 TL lik bir fiyat çıktı ortaya. Ancak Ersin Bey azimle Tofaş merkezi arayıp aracım şasi numarası üstünden sicilini kontrol ettirip bir indirim yapılıp yapılamayacağını sordu. Biraz da bastırınca Tofaş merkez İyi Niyet Garantisi kapsamında hiçbir ücret talep etmeden değişim yapılabileceğini söyledi.

Ellerinde parçanın da bulunması sayesinde aracımı perşembe sabahı 9 gibi sevise bıraktım öğlen 13.30 sularında teslim aldım. Ersin Bey ile konu ile ilgili konuşurken 2006 serisinde bu tarz arızaların çok sık karşılaşıldığı ve Tofaşın kötü reklam olmaması için çoğu durumda bu masrafı karşıladığını belirtti. Aracım 2006 model ve forumdaki arkadaşlardan da takip ettiğim üzere bir çok kişi bu durumdan muzdaripti.

Sonuç olarak Birmot'a nispet yaptırtacak şekilde Enrico Alberti'ye teşekkürü bir borç bilirim.

2. Bu mesajı için 2 kişi Muhibbi'ye teşekkür etti:

BARBAROS ÇAKIR
    34 BU 8440 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    BU
    Edilen teşekkür: 2

gerçekten harika...umarım tekrarlamaz iyi sürüşler

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

benimkide 2006 ve yeni değiştirdiler ücretsiz. Acaba Bu takılan yeni parça tekrar yaparmı ? yoksa farklı bir parçamı takıyorlar?

Furkan Çolakoğlu
    frkn1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 49

Çok geçmiş olsun. Bu sorun genelde 2006 model araclarda mı var yoksa dıger modellerdede sıklıkla sorun yaratıyor mu acaba?
    2009 Grande Punto/2011 Linea/2012 Yenilenmiş Punto

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

geçmiş olsun

Mustafa Arda Tosunoğlu
    Muhibbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 CNJ 09
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı frkn1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Bu sorun genelde 2006 model araclarda mı var yoksa dıger modellerdede sıklıkla sorun yaratıyor mu acaba?
    Bu biraz şans meselesi gibi görünüyor açıkçası. 2006 kullanan arkadaşlardan bu sorunu yaşamayanlar da varken 2010 model olup bu sıkıntıyı arka arkaya yaşayan da var. Forumu detaylı inceleyince ücretsiz değişim yapılan araçların ortak özellikleri olarak 2006 model olduklarını gördüm.

Servisteki görevli arkadaş da Tofaş merkez ile görüştükten sonra merkezden bu sorunun 2006 araçlarda kronik olduğu yönünde bilgi vermiş. Diğer yıl üretilenler için bir yorum getiremiyorum bu yüzden.

Alıntı yavuzselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimkide 2006 ve yeni değiştirdiler ücretsiz. Acaba Bu takılan yeni parça tekrar yaparmı ? yoksa farklı bir parçamı takıyorlar?
    Onu tekrar arayıp servise sormak lazım. Eğer parça için garanti veriyorlar ise (1 veya 2 yıl gibi) tekar yapsa bile sıkıntı olmaz. Ama eğer garantisi yoksa biraz problem olabilir yine de takmayın kafanıza 6 senede bir kerecik olmuş bu sıkıntı. Bir 6 sene daha yaşayacağımızın garantisi yok.. Kaderde varsa city motoruna 2000 tl vermek neye yarar üzülmek deriz

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Mutlu son.
    Enrico imaj düzeltmeye uğraşıyor sanırım.
    biz gp'yi çok sevdik

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Bende dün Pendik Alper Oto'nun Tofaş ile ilk temasında,hiç uğraştırmadan direk onay vermeleri sayesinde aracımın direksiyon problemini ücretsiz giderttim. Konu servislerle değil de Tofaş ile ilgili, sanırım mahkeme kararı var bu arıza üzerine emsal teşkil eden. Ne olursa olsun teşekkürler Tofaş.

Grey Goose ...

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Arkadaşlar tepkimizi toplu şekilde göstererek bir şeyler başardık sanırım.
    Bence teşekkürlerimizi de iletebiliriz. Toplu bir mail yağmuru yoluyla yine ilgi çekici bir yöntem kullanabiliriz.
    biz gp'yi çok sevdik

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.