17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Son 3 haftadır başıma gelenler ve tabiki city arızası

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Standart Son 3 haftadır başıma gelenler ve tabiki city arızası

Ne zamandır foruma girmiyor daha doğrusu giremiyordum. okul hastalık falan derken bir sürü mevzu yaşadık.

2 hafta önce arabayı satmak için kapora aldım. İstanbul'dan bir tanıdık arabayı görmeden talip oldu. Fotoğraflarını çektim yolladım tamam dedi. haftasonu cumartesi günü akrabası geldi pazarlık yaptım el sıkıştık kaporasını aldım. İnanın pazarlık esnasında el sıkarken adamın teklifine tamam dediğim an içim cız etti içimden dedim lan gitti araba. 2 yıl boyunca binlerce km, saatlerce üstünde vakit geçirdim. haftasonları onlarca arabaya biniyorum bana kendimi en özel hissettiren alfa romeo 156 ve grande punto oluyor. nede olsa ikiside fiat..

pazartesi satış yapmak için aradığımda bu hafta izin alıp gelemeyeceğini söyledi bende tamam dedim cumaya kadar beklerim dedim. cuma oldu vaz geçti, haybeden kapora parası kaldı bize, ne oldu o para derseniz mazot aldım

neyse arabanın bende kalmasına sevinirken bugünün tarihinden 1 hafta önce direksiyonu çevirirken gacırtılar başladı. ben amörsitör takozu diye kendimi kandırırken bir akşam arabayı çalıştırdığımda sem sert direksiyon eşliğinde kırmızı direksiyon lambası göstergede bana selam çaktı. neyse kapatıp açtım bu sefer düzeldi ancak gacırtılar iyice artmış vaziyette kendi kendine sola dönmeler falan işte.. piyango bizede vurdu anlayacağınız. bana olmayacak arızalanmayacak dediğim direksiyon elektroservo motoru bende de arızalandı. şuna inandım ki seri1 gp'lerin hepsinin bir gün citysi arızalanacak kaçarı yok, kandırmacanın anlamı yok.

henüz bir işlem başlatmadım sınav haftası dolayısıyla zaten baktıramam. zaten o günden sonra kırmızı direksiyon lambası hiç yanmadı. şimdilik sesli mesli işimi görüyor araba. nerde trak orada bırak yapacam anlayacağınız. ha bu arıza arabadan soğuttu mu derseniz güler geçerim. GP benim için özel bir araba...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yiğit TÜREN
    sharky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

eski puntom geldi aklıma ben ise direksiyon arızası için baya bi süre satamamıştım bu arada geçmiş olsun..

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

hadi geçmiş olsun en kısa sürede servis yolu gözüktü desene

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

geçmiş olsun Can.. her gp city arızasını tadacak sanırım

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Gecmis olsun boyle aksilikler oldumu ust uste denk geliyo hep..umari
    Kisa surede cozersiniz..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Gecmis olsun,
    Bu isin raconu kaporayi alinca arabayi kitlmek satana kadar binmemek.. Ben olsam bende binerim ama =) insallah garantiden falan masrafsiz bir sekilde cozebilirsin..

Gökhan YAĞCI
    paraddoxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 41

Hocam servis sürecini bizimle paylaşırsan sevinirim. Sizin araç kaç model bilmiyorum ama ben 2007 var ve inanın sürekli aklımda. İnşallah başıma gelmez ama korkmuyorda değilim. Geçenlerde forumdan bir arkadaşa sorgusuz sualsiz değişim yapmışlar ücretsiz. Umarım sizi de fazla üzmezler...

Fiat - Grande Punto 1.4 Fire Dynamic

ahmet pekergin
    01adanali01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne zamandır foruma girmiyor daha doğrusu giremiyordum. okul hastalık falan derken bir sürü mevzu yaşadık.

2 hafta önce arabayı satmak için kapora aldım. İstanbul'dan bir tanıdık arabayı görmeden talip oldu. Fotoğraflarını çektim yolladım tamam dedi. haftasonu cumartesi günü akrabası geldi pazarlık yaptım el sıkıştık kaporasını aldım. İnanın pazarlık esnasında el sıkarken adamın teklifine tamam dediğim an içim cız etti içimden dedim lan gitti araba. 2 yıl boyunca binlerce km, saatlerce üstünde vakit geçirdim. haftasonları onlarca arabaya biniyorum bana kendimi en özel hissettiren alfa romeo 156 ve grande punto oluyor. nede olsa ikiside fiat..

pazartesi satış yapmak için aradığımda bu hafta izin alıp gelemeyeceğini söyledi bende tamam dedim cumaya kadar beklerim dedim. cuma oldu vaz geçti, haybeden kapora parası kaldı bize, ne oldu o para derseniz mazot aldım

neyse arabanın bende kalmasına sevinirken bugünün tarihinden 1 hafta önce direksiyonu çevirirken gacırtılar başladı. ben amörsitör takozu diye kendimi kandırırken bir akşam arabayı çalıştırdığımda sem sert direksiyon eşliğinde kırmızı direksiyon lambası göstergede bana selam çaktı. neyse kapatıp açtım bu sefer düzeldi ancak gacırtılar iyice artmış vaziyette kendi kendine sola dönmeler falan işte.. piyango bizede vurdu anlayacağınız. bana olmayacak arızalanmayacak dediğim direksiyon elektroservo motoru bende de arızalandı. şuna inandım ki seri1 gp'lerin hepsinin bir gün citysi arızalanacak kaçarı yok, kandırmacanın anlamı yok.

henüz bir işlem başlatmadım sınav haftası dolayısıyla zaten baktıramam. zaten o günden sonra kırmızı direksiyon lambası hiç yanmadı. şimdilik sesli mesli işimi görüyor araba. nerde trak orada bırak yapacam anlayacağınız. ha bu arıza arabadan soğuttu mu derseniz güler geçerim. GP benim için özel bir araba...

aracınız kaç model ve kaç km de paylaşırsanız sevinirim

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı benim olayı anlatmışsın benimde 1-2 hafta önceden tıkırtılar geliyodu. Sonra direksiyon hatası aldım. Hata aldıkdan sonra tıkırtılar iyice azdı. Direksiyon durduğu yerde dans ediyor. Beylikdüzü birmot ücretsiz değişimi kabul etti. Parça bekliyorum şuanda. Aracımı 2.el aldım 2006 model. servis bakımsız. Bence beylikdüzü birmota uğramanda yarar var. Ama o tıkırtıları city yapmaz dediler. Amortisör takozlarından şüpeleniyorum halen.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

iyi dilekleriniz için teşekkürler
    2007 model 90 bine yaklaştı km'si.
    şunu söyleyeyim ki fiat biz ancak yarısını karşılaşırız derse bile yaptıracağım. çok param olduğundan değil sadece binmek ve arabayı sevdiğim için razıyım. bunun yanında direksiyon kutusunu söktürüp tıkırtı burcu işini halledeceğim, amörsitör takozlarını değiştireceğim ve ön disklerin bir şekilde orijinal bulup yenileyeceğim. disk tornalatmaktan gına geldi çünkü. yan sanayi diskler bir halta yaramıyor bunuda test ettim. piyasada orijinal diye satılan diskler bile emin olun yan sanayi. 4 ay olmadan çarpılıyorlar bari 1 sene gitsin onada razıyım ancak olmuyor.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

ve bugün city arızası için tabiki kavaklıdere fiat yetkili servisine gittim. Müslüm abimin mükemmel ilgi ve alakası eşliğinde şase numarasını sisteme girip arızanın karşılanıp karşılanmadığına baktı ve bingo sistem ücretsiz olarak değişimi onayladı, parça talebi geçildi.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

4 Mayısta kavaklıdere otoda elektoroservo direksiyon sistemim değişti. fiat gerçekten bu sefer yapmış. direksiyon eskiden sağlamken hızlanınca yeteri kadar sertleşmiyordu. düşük hızlarda iyi hoştu ancak yüksek hızlarda insan biraz daha sert direksiyon aramıyor değil. yeni sistemde direksiyon city modunda iken, eski sistemin normal modu kadar sert. güzel oldu

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ferdi BALLI
    _FeRDi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DZ 0045
    Edilen teşekkür: 175

Şu direksiyonda da bi orta yol bulamadılar. 2 hafta önce benimde city değişti, o günden beri park manevralarında city düz yolda normal kullanıyorum aracı. city nin sertleşmesi güzel ama bu sefer de normal modda dururken acaip sert oldu direksiyon

neyse çok şükür sende kazasız masrafsız atlattın direksiyon serüvenini,geçmiş olsun, GP'in ile bol kmler.

Grey Goose ...

ismail kutlu
    kutsal oto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

selam arkadaşım elektirikli direksiyon tamiri yapan elektinorikçi abimiz var yardımcı olur istanbul da ararsan tel verebilirimm

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı _FeRDi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu direksiyonda da bi orta yol bulamadılar. 2 hafta önce benimde city değişti, o günden beri park manevralarında city düz yolda normal kullanıyorum aracı. city nin sertleşmesi güzel ama bu sefer de normal modda dururken acaip sert oldu direksiyon

neyse çok şükür sende kazasız masrafsız atlattın direksiyon serüvenini,geçmiş olsun, GP'in ile bol kmler.
    Teşekkür ederim hocam.
    benim hoşuma gitti sert hali. en azından oyuncak araba gibi gelmiyor sürerken Biraz zorlasın direksiyon yahu adamı.

Nurullah KİZEK
    nurullahkizek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 3

Arızalı olduğunu gösteren kırmızı EPS ışığı CİTY'deyken mi yanıyor herzaman mı?

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.