9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: City arızası 3.mah.heyet kararı

ALİ SAVRAN
    alpertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 11

Standart City arızası 3.mah.heyet kararı

arkadaşlar sonunda doğru olarak belgeyi forumda paylaştım.şimdi benim açıkçası tük.mah.gidebilmem için kazanılmış bir mahkeme evrağına ihtiyacım var.ayrıca heyet kararı alan arkadaşların teknik uzman raporuna ihtiyacım var.gemlik ve dodurga kararlarını alan arkadaşların uzman teknik raporlarınnı eğer bana mail atarlar ise emsal göstererek kullanabirim.ben gemlik heyet kararını emsal göstermiştim ama yeterli olmadı. alper_tunga47@hotmail.com

Rmzn KHRMN
    albay_alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919
    Edilen teşekkür: 3

şok oldum şimdi; ben de aynı kararı emsal göstermiştim demekki bana da ret gelecek hani herkes çatır çatır alıyordu parasını?

yusuf aydın
    USUF3525 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35hau03
    Edilen teşekkür: 1

Mutlu Cıty mutlu son

Arkadaşlar benım aracımda 2007 dyn.yaklaşık 1 yıldır cıty sıkıntısı yaşıyordum ve direksiyon zaman zaman kilitleniyordu.ve bu süre içerisinde sürekli fiat müşteri hizmetlerine kendi siteleri üzerinden şikayette bulunuyordum ve onlarda her seferinde aracımın garantisi olmadıgından dolayı ücretli değişim yapılacagını ve bu tutarın 2000 tl oldugunu ancak iyi niyet kapsamında 1000 tl indirim yapılabileceğini söylüyorlardı ki yaklaşı 3 hafta önce yine şikayette bulundum ve servisten aradılar yine aynı sonucu söylediler telefon açan bayanada sıkıntımı dile getirdim ve müşteri temsilcisi bayan tekrar ruhsat sorgulaması yaptı ve aracımın arızasının tamamını karşılanacagı söylendi çok mutlu oldum yani arkadaslar biraz ısrarcı olun anladıgım kadarı ile servislerinde elinde imkan var.hemen para verip yaptırmayın derim.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Arıza ile son gelişmeler nedir arkadaşlar?

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı USUF3525 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benım aracımda 2007 dyn.yaklaşık 1 yıldır cıty sıkıntısı yaşıyordum ve direksiyon zaman zaman kilitleniyordu.ve bu süre içerisinde sürekli fiat müşteri hizmetlerine kendi siteleri üzerinden şikayette bulunuyordum ve onlarda her seferinde aracımın garantisi olmadıgından dolayı ücretli değişim yapılacagını ve bu tutarın 2000 tl oldugunu ancak iyi niyet kapsamında 1000 tl indirim yapılabileceğini söylüyorlardı ki yaklaşı 3 hafta önce yine şikayette bulundum ve servisten aradılar yine aynı sonucu söylediler telefon açan bayanada sıkıntımı dile getirdim ve müşteri temsilcisi bayan tekrar ruhsat sorgulaması yaptı ve aracımın arızasının tamamını karşılanacagı söylendi çok mutlu oldum yani arkadaslar biraz ısrarcı olun anladıgım kadarı ile servislerinde elinde imkan var.hemen para verip yaptırmayın derim.

Yani şimdi servisleri kötülemekte istemiyorum da, önce olmaz sonra ısrar edince olur mantığını da anlayabilmiş değilim.Israrın sonu var mı ya, olmadı cıngar mı çıkaralım yani.Koskoca kurumsal bir firma bu işin ucunu açık bırakırsa nerelere gider bu mesele bilemiyorum.....

yusuf turker
    yusufturker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 6

merhabalar.CİTY ARIZA ışığı yandığında şaşırmıştım ,formda ve başka yerlerde araştırma yaptım.formdaki tüm kullanıcıların her konuda yardımını gördüm tüm yöneticilere ve puntoculara teşekkürler=). haziran ayında servise gitmeye karar verdim aracım 2006 1.4 fire active.2inci sahibiyim ve aracın ankara ağaçlı oto eskişehiryolu bayiiinden alındığını biliyordum.derdimi anlattım bilgisayardan sisteme bakacaklarını eğer çıkmazsa 2500 tl ücret karşılığında yapacaklarını söylediler.Bende bu konuda tüketici haklarının kararları olduğunu fiatın ücretsiz değişim yapmak zorunda olduğunu söyledim.SİSTEM şase numarasını yazmazsa yapabilecekleri bir şey olmadığını sistemdeki şase numaralarını italyanın verdiğini söylediler.Aracım 70binde ve önceki sahibi tarafından full servis bakımlı olduğundan avantaj olacağını söylediler.NEYSE Kİ sistemde görünen şase numaram sayesinde ellerinde başka müşteri için ayrılan fakat 2 haftadır gelmediği için bana nasip olan sistemi aracıma taktılar,aracımı yıkayıp teslim ettilerSELAMLAŞTIK ELİMİ KOLUMU SALLAYARAK ÇIKTIM=)
    BENCE ÖNEMLİ OLAN ARACIN SERVİS BAKIMLI OLUP OLMADIĞIDIR. BUNUN BİR PAZARLAMA STRATEJİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM
    SERVİSE OLMADI MAHKEMEYE GİDİN =))))

erdem demirler
    puntozede - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Yok

Standart Cevap: City arızası 3.mah.heyet kararı

Benimde aracımda direksiyon kitlemesi oldu. Servis bana masrafı karşılayamayacaklarını bildirdi. Bende yasal yoldan işlem yapacağımı söyledim ve Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapacağım. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet güven
    guvenlmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: City arızası 3.mah.heyet kararı

merhaba arkadaşlar benim de benzer problemim var malesef elinizde ki emsal kararları bana yollar mısınız. guvenlmehmet@gmail.com