Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 41 ile 54 arası

Konu: Artık punto almam. Nedenini lütfen okuyun?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

sorunlarını paylaşman güzel fakat herşeyin başında senin araban punto..bu forumda genel olarak grande punto evo bravo ve yeni puntonun sorunları konuşuluyor mk1 punto hakkında hemen hemen çoğu kişi pek fazla bilgiye sahip değil yorum da yapamıyor doğal olarak ancak başlık hakkında yorum yapılıyor..kardeşim senin yapman gereken forumda birkaç kişi bedelsiz değişimin belgesini koydu onların çıktısını al götür servise..bu arada sorun çıkarmayan servislere götürmeye gayret et bence..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

herkesin arabasında bir sorun oluyordur yeri geldi bende kendi aracımdan soğudum yeri geldi pişman olduğum zamanlarda olmuştur ama memnun olupta iyiki gp almışım dediğim anlar daha da çok olmuştur.başka araçlarla karşılaştırdığımız zaman araçlarımız gerçekten güzel konforlu araclar yaşanan sorunlar tabiki olacak her araç için bu geçerlidir. araçlarımıza ilk başta hep önyargılı davranırız bir sorun oluğunda ama ülkemizde ki yol şartları vs. belli bu kadar ön yargılı olmayalım derim.birde arkadaşlar bu foruma üye olalı tam 20 ay oldu ayrıca aracımı alalıda. almadan önce bu forumu cok arastırdım hemen hemen elimden geldiği ve vakit buldukça her konuyu okumaya çalıştım. son 1 senedir dikkat ediyorum kaç kez şahit oldum genelde kişiler sürekli bir tartışma içerisindeler. pek bu konulara girmek istemedim bu zamana kadar ama artık dayanamadım. burası bir forum sitesidir buranın amacı bilgi tecrübe deneyim ve sorunlarımızı paylaştığımız yerdir lütfen kendimizi fazla kırmamaya özen gösterelim. teşekkürler...

Kubilay Kubilay
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. puntor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    37 SF 777
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı yavuzselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanı soğutan punto değil fiat servisleri...
    Alıntı hakanfatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    varan 1=

2005 model fiat punto aracım var. Arka torsiyon takozları yıprandığı için ses yapmaya başladı. Fiat servisine parça için gittim ve bana parçanın tek satılmadığını, arka dingille birlikte komple satıldığını söylediler. Arka dingil 1700 tl civarı, torsiyon takozu ortalama satış fiyatları 16 tl. Yani 16 tl lik bir arıza için 1700 tl masraf ediyorsunuz. Fiat ın yeni parça satma stratejisi olsa gerek. Genel merkezi aradım ve gene sonuç alamadım.

Varan 2=

fiat punto aracımın direksiyon servo motoru arızalandı. Açı sensörü arızası veriyor.fiatta gittim 2700 tl civarı parça ücreti olduğunu söylediler. Fabrikasyon hatası olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat kimilerini ücretsiz kimilerine %80 -%60 %40 gibi iyiniyet indirimi yapacaklarını söylüyorlar.ayıplı mal olduğuna dair gemlik kaymakamlığı ilçe hakem heyetinin vermiş olduğu karar elimde var. Ve indirimli olarak değişim yapanlardan da bilgi topluyorum. şuana kadar 4 kişiden de fatura aldım. Arayın fiat ı yalan söylediğimi söyliyecekler eminim yalan söylüyorsam her türlü davaya açığım...

şimdi gelelim en önemli noktaya ... Makine mühendisiyim ismim hakan. Yakında fiat a dava açmaya hazırlanıyorum. Eğer ulaşmak ve bilgi ve belge paylaşımında bulunmak istiyorsanız hakan_fatih8@hotmail.com veya; 02525725191/2601 den makineci hakan derseniz bana ulaşabilirsiniz.
    Alıntı muratx41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece city yüzünden puntoyu sattım bozulmadı ama bozulur diye zaten dahada almam bozuluyorsa çok sikayet varsa araçlara takmasınlar bence
    arkadaşlar siz satın araçları başka marka araç alın...Yine aynı durumlarla karşılaşacaksınız Servisleri kötülemeye gerek yok. Bende soruyorum siz hiç renault servisinde alengerli bi işiniz oldu mu ????? Hiç opel, ford, toyota servislerinde alengerli bi işiniz oldu mu ??? Atıyorum oldu... Ve çok memnun kaldınız değil mi yada size verilen hizmet yada mal tatmin etmedi..... Geliyorum sonuca sizin bas bas bağırdığınız yakındığınız forum sitelerinde derman aradığınız altını çiziyorum fiat servislerindeki ilgi alaka parça temini yukarıda zikrettiğim diğer markalardan daha iyi.... Neden mi??? Başıma gelen bi çok olaydan hatırımda kalanı paylaşayım : Aracım renault megane 3 ve aracın motorundan bi hışırtı sesi geliyo marş dinomosunun olduğu kısımdan olduğu bariz. Hemen servise koştum durumu anlattım. Abi arabayı çalıştır gaz ver felan tamam abi dedi. Araçtan indim hayırdır usta ne olmuş dedim. 5 yaşındaki araç için verilen cevap: Alternatör kayışı değişecek eeeeee rulmanlar değişecek eeee kayış klima kompresörüne bağlı elbette o rulmanda değişecek kubilay bey tamam ustam dedim. Bana bi fatura geldi 450 tl evet 450 tl iki rulman ve ....... Kayış için... öyle böyle abi etme abi gitme iyilik indirimi yaptılar 30 tl cik... Eyvallah dedim ve daha sonra aracı hemen elden çıkarttım servisteki elemanlar tam bir araba düşmanı parçaları söküp yerlere fırlatmalar klipsleri çatır çatır kırmalar mı dersin amaann allahım nedir burası böyle diyesi geliyo insanın...3. Stop lambası su almıştı bi keresinde değişecek eyvallah değişecek ne kadar 150 tl cik, kapı klitlerini mecburen değiştirmek zorunda kaldım 1000 tl arıza yaptı düşünün 5 yaşındaki aracın kapı kilidi cortingen var mı böle bişey bence fazla isyan etmeye gerek yok. şuna eminim ki italyanlar ; almanlar ve fransızlardan daha az yedek parça fiyatı koyuyor. şunada katılırım yeni araçlarda (1-3) yedek parça fiyatlarında genelde aynı gibii.. Yine içlerinde en uygunu fiyat ve hyundai....... Parçaların komple gelme olayıda bakın benimde sadece kayış değişecekti rulmanlar ile set olarak geliyor. Sebepde su hani firmada bu konuda haklı; firma diyor ki ben sana bu takozu verecem ancak bana prıblem olrak aksettiğin içeri ses alma olayını takozu yalnız takozu gönderirsem çözülmecek ve yin eiçeri ses alma durumu ile karşı karşıya kalacaksın.... Işte burada ustanın ustalığını konuşturma işi giriyor. Size sadece surada katılıyorum. Kardeşim benim ustam arızayı tespit etmiş ancak ustayıda firma konuşturmuyor ve ustam bu parçayı çevre ekipmanlarıyla birlikte değiştiriyor diyorsan haklısın.....

Işin özü: Sana katıldığım taraflarda var katılmadıklarımda yinede adına üzüldüm işallah güzel bir şekilde işlerin çözülür.sende bu sıkıntıdan kurtulursun sürçü lisan affola kardeşim.
    Konu puntor tarafından (20/03/2012 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

üyesi olduğum bir forumdan kısa bir alıntı yapayım, bunlar arızalanan ve değişim yapılan parçalar;

ön farlar arka stoplar valf turbo koltuk minderi. kapı kilidi turbo borusu klima hortumu diskler frenler. balatalar göstergede oluşan abuk sbuk sekmeler. aynlar. vites dişlisi. volant daha aklma gelmiyen bir ton şey ve hepsinin 3 kere üst üste olayı var.

muhtemelen bu araç sizde olsaydı benzin döküp yakardınız. hizmet sektörünün göreceli bir kavram olduğunu düşünüyorum. işin özü ne kadar ekmek o kadar köfte. bu atasözünü ary'den araba alırken başıma gelenleri (forumda aratırsanız neler yaşadığımı az çok tahmin edersiniz) ve borusan otodan şirkete mini countryman alırken yaşadığım hayranlıktan sonra iyice zihnime kazıdım. bu arada amerikayı örnek göstermişsiniz ama oranın yasal konumu ile bizimki bir değil. oradaki yaptırımlar daha farklı.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı ersan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haber size cevap olur mu acaba .

Chrysler ve Toyota Araçlar?n? Geri Ça??rd? - haber365.com

Otomotiv şirketleri Toyota ve Chrysler, binlerce aracı geri çağırıyor.

Toyota yaptığı açıklamada, ABD'de 681 bin 500 aracı geri çağırdığını bildirdi. Açıklamada, şirketin gerekli parçaları tedarik edildiğinde araç sahiplerinin bilgilendirileceği ifade edildi.
    Şirketin çağırdığı araçların 70 bin 500'ünün 2009 model Camry, 116 binin 2009-2011 model Venza ve 495 bin 2005-2009 model Tacoma pikap olduğu belirtildi.

200 BİN JEEP

Bu arada Chrysler da ABD'de 200 bin Jeep Liberty SUV aracını geri çağırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) geri çağrılan araçların Temmuz 2003 ve Temmuz 2005 arasında üretilen 2004-2005 model olduğunu bildirdi.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının ve Tacoma pikaplarda ise aracın hava yastığını devre dışı bırakabilecek ön aks tekerleklerindeki sorunun giderileceği kaydedildi.

ABD'de, özellikle bazı eyaletlerde kış aylarında buz ve karla mücadelede tuz kullanılmasının bu araçların arka alt kontrol kollarında paslanmaya, paslanan bu parçaların kırılarak kazalara yol açabileceği kaydedildi.

Kendi başınıza insanları güldürmeyin coşkun bey. City arızası dediniz şey öyle basit, geçiştirilecek bir arıza değil . Can taşıyor bu araçlar un torbası değil. Birde fiat servisine danışman olabilirim diye müjde veriyorsanız insanlara. Bu mudur müşteri memnuniyeti anlayışınız. Fiatın bu arıza için kendisini araçları geri çağırması gerekirken, arızanını giderilmesini isteyen müşteriyi azarlamayı yeğlemek, bir müşteri olarak bunu hoş karşılayilmek , Bu düşünceyle hizmet sektöründe çalışma düşüncesi.... Yazık...

sevgili ersan
    cıty direksiyonun ne olduğunu gayet iyi bilirim
    hiç bir şekilde kazaya veya can kaybına yol açacak bir durum ortaya
    çııkmaz cıty arızasında sadece direksiyonunuz ağırlaşır ama kesinlikle döner
    kilitlenme meydana gelmez

bana verdiğiniz geri çağırma örneklerinde
    siz sanıyormusunuzki bunları denetleyen bir merci yok bütün firmaların ve üreticilerin sorumlulukları dahilinde çeşitli kuruluşların kararları doğrultusunda meydana gelmiş kazalar ve hayati risk taşıyan şikayetler sonrasın geri çağırım ve ücretsiz onarımlar yapılır
    bunlara karar verebilen kurumlardan biride sizin örneğinizde kararı veren merci olan ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) dir

eğer fiat ında direksiyonunda hayati önem taşıyan bir durum sözkonusu olsa idi
    size veya bana yada fabrikaya gerek kalmadan karar alınıp geri çağırma sürecine gidilirdi

beni tanımadan saçma sapan yorumda bulunmayın daha mesaj sayınız 50 yi bulmamış kaç kere güldürdüm seni
    banim forum genelindeki mesajlarımı okursan ağzın açık kalır
    Konu GP COSKUN tarafından (20/03/2012 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesajı için 3 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

aracınız 2005 model kardeşim fiat neyini yapacak o aracın
    garantisi bitmiş 7 yıldır yollarda
    avrupada araçların kullanım sürelerini göz önüne alırsak italyaya felan sakın mail atmayın size gülerler

bakın yukarda yazdığınıza güldüm mesela. garanti süresi dolmuş araçlarda üretici hataların nasıl da giderilebildiğini göndermek adına örneklendirdim.

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının bu örnek de hayati risk taşıması iddaanıza cevap olsun.

üretici hatası olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğu bir arıza ile ilgili, hakkını aramak isteyen ( yanlış yöntemler kullanıyor da olabilir) vatandaşa verdiğiniz tepkiyi mesaj sayım 50 olmasına rağmen doğru bulmuyorum. 8800 olunca da değişmez

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aracınız 2005 model kardeşim fiat neyini yapacak o aracın
    garantisi bitmiş 7 yıldır yollarda
    avrupada araçların kullanım sürelerini göz önüne alırsak italyaya felan sakın mail atmayın size gülerler

bakın yukarda yazdığınıza güldüm mesela. garanti süresi dolmuş araçlarda üretici hataların nasıl da giderilebildiğini göndermek adına örneklendirdim.

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının bu örnek de hayati risk taşıması iddaanıza cevap olsun.

üretici hatası olduğu konusunda herkesin hem fikir olduğu bir arıza ile ilgili, hakkını aramak isteyen ( yanlış yöntemler kullanıyor da olabilir) vatandaşa verdiğiniz tepkiyi mesaj sayım 50 olmasına rağmen doğru bulmuyorum. 8800 olunca da değişmez

arkadaşım
    bir aracın çalışmaması sence hayati risk taşımayabilir ama bence dünya kadar risk taşır bu 1
    ikincisi
    cıty direksiyonun kronik bir problem olduğunu sen daha puntonun direksiyonuna binmemişken biz biliyor ve burada savunuyorduk
    ancak
    2007 modellerden sonra arge çalışması yapılarak cıty geliştirildi
    ayrıca 2006 modeller başta olmak üzere servisler ve fabrika aracın yaptığı kilometre ve servislerde bakımının yapılıp yapılmadığına bakarak ücretsiz değişimleri gerçekleştirlmekte
    ancak konuyu açan arkadaşımızın aracı 2005 model mk 1 punto artık 7 yıldır yollarda olan bir aracında bir arızasında takdir etmen gerekirki fiat ücretsiz değişimi yapmaz
    cıty direksiyonlu araç üretti diye adam sana ömür boyu değişim garantisi verecek asıl ben buna gülerim
    o zaman balatamda bitti deyin ücretsiz değiştirsinler motorum da aşındı deyin değiştirsinler eksozum patladı değiştirsinler böyle saçmalık olurmu
    sonuçta cıty inin içinde 6 adet platin var bunlar aşındımı arıza olacak ve değişim gerekitrecek iki +iki=4
    hiç bir üretici ömürlük parça yapamıyor maalesef
    Konu GP COSKUN tarafından (20/03/2012 Saat 18:11 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

12. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

hakan demir
    hakanfatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Karizmatik

hakan bey bu konuyu mümkün mertebe takip etmeye çalışacağım. yazınıza cevap veren bazı arkadaşları anlamak güç. boşverin . hakkını arayan tüketici profili ülkeye olduğu gibi, buraya da fazla geliyor olmalı ki , fiatın ısrar edince garanti kapsamında yapıyor durumunu kanıksamışlar ve durumdan memnunlar.
    üzerinde durmaya gerek yok.
    evet italya da tüketiciler korunduğu için sorgusuz sualsiz bu parça değiştiriliyor. ve aracın bakımı süresince aynı kalitede ve aynı özellikleri olan başka bir aracı size veriyorlar. bizden bu kafayla bişi olmaz. beni anladığına çok sevindim. aslında diğer arkadaslarda beni anlıyor ama menfaatler ağır basıyor sanki...

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım
    bir aracın çalışmaması sence hayati risk taşımayabilir ama bence dünya kadar risk taşır bu 1
    ikincisi
    cıty direksiyonun kronik bir problem olduğunu sen daha puntonun direksiyonuna binmemişken biz biliyor ve burada savunuyorduk
    ancak
    2007 modellerden sonra arge çalışması yapılarak cıty geliştirildi
    ayrıca 2006 modeller başta olmak üzere servisler ve fabrika aracın yaptığı kilometre ve servislerde bakımının yapılıp yapılmadığına bakarak ücretsiz değişimleri gerçekleştirlmekte
    ancak konuyu açan arkadaşımızın aracı 2005 model mk 1 punto artık 7 yıldır yollarda olan bir aracında bir arızasında takdir etmen gerekirki fiat ücretsiz değişimi yapmaz
    cıty direksiyonlu araç üretti diye adam sana ömür boyu değişim garantisi verecek asıl ben buna gülerim
    o zaman balatamda bitti deyin ücretsiz değiştirsinler motorum da aşındı deyin değiştirsinler eksozum patladı değiştirsinler böyle saçmalık olurmu
    sonuçta cıty inin içinde 6 adet platin var bunlar aşındımı arıza olacak ve değişim gerekitrecek iki +iki=4
    hiç bir üretici ömürlük parça yapamıyor maalesef
    tüketici hakları neden o zaman böyle bir karar verdi? bak kardeşim aracın motoru biter. balatası biter. çünkü bu parçalar belirli kilometrelere veya kullanma göre değişir.fakat bir araç için fiat ın da kabul ettiği bir fabrikasyon haatası var. iyi o zaman herkes kafasına göre hatalı malı piyasaya sürsün sen onları savun.

peki size şunu soruyorum eğerki dreksiyon motoru arızasını eninde sonunda yaşayacağınızı biliyorsunuz. çünkü bu parçanın aşındığını ve değşmesi gerektiğini söylüyorsunuz. benim aracım 87 binde. siz bu aracı alırken 87 bin km yapınca 3.000 tl ye dreksiyon motoru değiştireceğinizi bilseniz bu aracı alırmıydınız almazmıydınız? sonuçta bunun aşındığını ve değişmesi gerektiğini fiatın suçu olmadığını sölüyorsunuz
    Konu GP COSKUN tarafından (21/03/2012 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hakanfatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki size şunu soruyorum eğerki dreksiyon motoru arızasını eninde sonunda yaşayacağınızı biliyorsunuz. çünkü bu parçanın aşındığını ve değşmesi gerektiğini söylüyorsunuz. benim aracım 87 binde. siz bu aracı alırken 87 bin km yapınca 3.000 tl ye dreksiyon motoru değiştireceğinizi bilseniz bu aracı alırmıydınız almazmıydınız? sonuçta bunun aşındığını ve değişmesi gerektiğini fiatın suçu olmadığını sölüyorsunuz
    Alırdı herkes. Punto aşkı buna deniyor

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hakan bey tebrikler
    siz beni menfaat elde etmekle menfaatlerim doğrultusunda yazmakla suçluyorsunuz
    asıl siz menffatleriniz doğrultuunda buradasınız
    direksiyonunuz arıza yapana kadar neden forumda yoktunuz bir tek satır mesajınız yoktu
    şimdi 14-15 mesajınız var hepsi direksiyon arızanızla ilgili
    neden
    çünki menfaatiniz var direksiyonunuzu ücretsiz değiştireceksiniz ya buradan bir şeyler kapıp
    menfaatleriniz çıkarlarınız doğrultusunda hakl kazanacaksınız ya avucunuzu yalarsınız
    ben burada 5 yıldır gece gündüz demeden herkese yardımcı olmaya çalışayım yetmedi birde moderatörlük görevi yapayım üstelik bunları tek kuruş kazanç elde etmeden yapayımk
    sonra senin gibi kendini bilmez biri gelsin menfaatin var diye mesaj yazsın
    affedersiniz ama sizin daha çıkarttığınız bilmem ne denize varmadı lütfen haddinizi bilin
    daha fazla kırıcı olmak istemiyorum konu hakkında yorumumu yapmışım herkes de farklı yorum yapabilir bunada engel koyamam tıpkı benim yorumuma koyamayacağınız gibi
    saygılar

17. Bu mesajı için 3 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

hakan demir
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi

hakan bey tebrikler
    siz beni menfaat elde etmekle menfaatlerim doğrultusunda yazmakla suçluyorsunuz
    asıl siz menffatleriniz doğrultuunda buradasınız
    direksiyonunuz arıza yapana kadar neden forumda yoktunuz bir tek satır mesajınız yoktu
    şimdi 14-15 mesajınız var hepsi direksiyon arızanızla ilgili
    neden
    çünki menfaatiniz var direksiyonunuzu ücretsiz değiştireceksiniz ya buradan bir şeyler kapıp
    menfaatleriniz çıkarlarınız doğrultusunda hakl kazanacaksınız ya avucunuzu yalarsınız
    ben burada 5 yıldır gece gündüz demeden herkese yardımcı olmaya çalışayım yetmedi birde moderatörlük görevi yapayım üstelik bunları tek kuruş kazanç elde etmeden yapayımk
    sonra senin gibi kendini bilmez biri gelsin menfaatin var diye mesaj yazsın
    affedersiniz ama sizin daha çıkarttığınız bilmem ne denize varmadı lütfen haddinizi bilin
    daha fazla kırıcı olmak istemiyorum konu hakkında yorumumu yapmışım herkes de farklı yorum yapabilir bunada engel koyamam tıpkı benim yorumuma koyamayacağınız gibi
    saygılar
    peki sana şunu soruyorum yukarıda arkadasın da belirttiği gibi bunun birçok örneği var. hatalı olan mal gizli ayıplı mal veya ayıplı mal sayılır. bu konuda verilmiş bir kararda var. diyelim karar yersiz. fiat 2009 da bu tip otoların bağzılarını servise çağırarak ücretsiz değilştirmiş. ki beni bu konuda ne arayan oldu servisten ne bilgi veren.madem ki böyle sorun var neden müşteri seçerek araçları servise çağırıyor?
    hadi bunu da geçtim. ara fiat ı fiat punto 2003-2006 torsiyon burcu sor. verirlerse dünyanın en yalancı adamı benim. ve bundan sonra şunu da yap. diğer herhangi piyasada bulunan bir aracın servisine git ve torsiyon burcunu sor. eğer yok bizde torsiyon burcunu satmıyoruz derlerse aracımı sana bağışlıyacağım.torsiyon burcu 30 tl piyasada. fakat fiat komple dingili satıyor sana bu da 1600 tl civarında. nasıl kazık ama değilmi? fiat ın uluslararsı parça listesinde bulunan bu parçayı türkiye de satmıyor. sizce neden? komple dingili alın da aklınız başınıza gelsin diye.
    gelelim menfaat konusuna. yasal olarak ve fiatta bunu kabul ederek 2006 öncesi araçlarında servo motor arızası olduğunu kabul etmiş. bende hakkım olarak bunun değişmesini talep ediyorum. bunda menfaatim ne söylermisin?

foruma da bunları yazmamın sebebine ve üye olmamın sebebine gelince.bu arızayı yaşayanlara bilgi vermek, dünyada bu işlerin nasıl şekillendiğiini anlatmak, fiatın müşteriye ne gözüyle baktığını göstermek için buraya bu konuyu yazdım. yoksa işim sadece dreksiyon motoru olsaydı torsiyon takozlarını forumda yazmazdım. amacım fiat ın hangi kalitede çalıştığını tüm herkese göstermek.anlamadığım konu ben bunları ispat ederim diyorum , eğer sen bunlar yalan sen yalan söylüyorsun diyorsan dediklerimi git servise sor...

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

işte bir şeyi araştırıp bilmediğiniz için daha ilk paragrafta çuvallamışsınız
    2009 yılında çağırımı yapılan araçlar cıty için çağırılmadılar arkadaşım araştır önce
    direksiyon milinin torklanması için servislere bir kaç seri çağırım yapıldı
    bu çağırmanın cıty direksiyon ile uzaktan yakından alakası yok
    forumda mahkeme ve hakem heyeti kararı bulunan araç grande punto yani sizin aracınızla alakalı değil o evrak
    konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok tartışmayada girmek istemiyorum
    ben fikrimi söyledim değişimin yapılmayacağı yönünde ama inşallah kabul ettirip değiştirtirsiniz sonuçta benim cebimden çıkmayacak
    ama değiştirirseniz şayet bu forumda olun yine paylaşımda bulunun
    şayet ortadan yok olursanız iki elim yakanızdadır
    bunuda böyle bilin

hakan demir
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi

bu arada sen burda 5 yıldır forumda takılırken ben 5 yıl makina mühendisliği okudum ve şuan kamuda termik santralinde makine mühendisi olarak 3 yıldır çalışıyorum. inan bana ben bu işlerin içinde yüzüyorum ve bilmediğim konu hakkında da atıp tutmuyorum.sizin dediğiniz aşınan parçayı da inceledim ve size bilgi veriyorum. piyasayı araştırın çoğu araç servo motor kullanıyor. diğerlerine göre fiatı bi oranlayın hangisinde daha çok problem var? ikinci sınıf denilemeyecek kalitede malzeme kullanılmış. korozyon gözardı edilmiş.ve dreksiyon milleri de aynı şekilde.fazla söze gerek yok arkadaşlar.

bugun araştırdım bir olaya daha rasgeldim. fiat dreksiyon açı sensörünü güvenlik gerekçesiyle parça halinde satmadığını söylüyor. arkadaşımdada w.golf var. o da merak edip servisi aradı açı sensörü satılıyormu diye. cevap ilginç. satılıyor fiyatı da 285 tl.

yani buradan şunu anlıyoruz fiat güvenliğe çok önem veriyor. wswagen de beş para etmez.. siz halen fiat ı savunun arkadaşlar. nedenini bilmiyorum ama savunuyorsunuz ilginçtir.

işte bir şeyi araştırıp bilmediğiniz için daha ilk paragrafta çuvallamışsınız
    2009 yılında çağırımı yapılan araçlar cıty için çağırılmadılar arkadaşım araştır önce
    direksiyon milinin torklanması için servislere bir kaç seri çağırım yapıldı
    bu çağırmanın cıty direksiyon ile uzaktan yakından alakası yok
    forumda mahkeme ve hakem heyeti kararı bulunan araç grande punto yani sizin aracınızla alakalı değil o evrak
    konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok tartışmayada girmek istemiyorum
    ben fikrimi söyledim değişimin yapılmayacağı yönünde ama inşallah kabul ettirip değiştirtirsiniz sonuçta benim cebimden çıkmayacak
    ama değiştirirseniz şayet bu forumda olun yine paylaşımda bulunun
    şayet ortadan yok olursanız iki elim yakanızdadır
    bunuda böyle bilin
    elimde punto ile ilgili (benim modelle) %80 fiat karşılamış fatura var dostum. ikincisi de bana %30 iyiniyet indirimi önerdiler. sence bir firma hangi ürününde iyiniyet indirimi uygular? bence hatalı üründe. yoksa hangi parça için fiattan %30 indirim alabilirsiniz? bazı arkadaşlara da %50 vermişler. gülünç bir olay. hatalıysan söyle bilelim. eğer üretimde bir hatA yoksa kimseyle de yüzgöz olma sat parçayı gitsin. haklı değilmiyim?

neyse iyi geceler herkese büyük ihtimalle bu foruma birdaha girmem. ulaşmak isteyene mailimi ve iş telefonumu bıraktım bir bildiği yada istediği bir belge olursa seve seve yardımcı olurum. kimseye kırılmadım fakat üzüldüm biraz. nedeni de anlamak istememe. arkamdan rahatça atıp tutabilirsiniz . bu kadar bilginin ardından fiata güvenebilirsiniz. çok iyi müşteri memnuniyeti var. bu aracı satmiyorum çünkü aracımı seviyorum ve kafama göre de yaptıracağım. gerekirse evin önünde çürüsün. mücadeleye dewam. hoşçakalın arkadaslar. gelişmeleri merak ednler msn adresimi ekler ordan anlatırım...
    Konu GP COSKUN tarafından (21/03/2012 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

zaten işini gördükten sonra foruma girmeyeceğin belliydi
    yolun açık olsun ne diyeyim
    arkadaşlar konu sahibi foruma bir daha girmeyeceğini beyan ettiği için konu kilitlenmiştir

Sayfa 3/3 İlkİlk 123