Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
54 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Artık punto almam. Nedenini lütfen okuyun?

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı hakanfatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WALLA EN İYİSİİNİ YAPMIŞSIN. BOZULMASI SORUN DEĞİL. ELİN ADAMI GAZ PEDALI ARIZASINDAN DOLAYI BÜTÜN ARAÇLARINI SERVİSLERE ÇAĞIRDI. VE TÜRKİYE YE GELİP ÖZÜR DİLEDİ (TOYOTA). FİATTA İSE KENDİN GİDİYORSUN GENE SONUÇ YOK . BENCE PARAYA KIYIP KALİTELİ ALMAN VE JAPON ARAÇLARA BAKMALIYIZ. ... ANLAYAN ANLADI NE DEMEK İSTEDİĞİMİ
    direksiyon başına her geçişde kırmızı direksiyon çıkarmı diye düsünmektense sattım gitti stres yapıyor insanda bozulması bisey değil yapmıyorlar üstüne yapsalarda ne koparım mantıgı puntonun yeri baska idi gercekten ama dedimya sadece city yüzünden sattım

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

hakan bey açtığınız başlığın saçma ve önyargılı hatta artniyetli olduğuna iananıyorum bu başlığı açacağınıza çözüm için yardım isteseniz yardımcı olurduk
    fiat türkiyeye mail atın gelen cevap olumsuz ise maili ekine koyarak fiat italyaya ingilizce durumu bildirin.ingilizceniz yoksa formda size yardımcı olurlar.bu arada boş durmayın formun city bölümünde hakem heyeti ve mahkemenin fiatı suçlu bulan kararlarının örnekleri var bunların çıktısını alıp hakem heyetine gidin ve ücretiz sorunu çözün.
    Konu since1453 tarafından (20/03/2012 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

WALLA EN İYİSİİNİ YAPMIŞSIN. BOZULMASI SORUN DEĞİL. ELİN ADAMI GAZ PEDALI ARIZASINDAN DOLAYI BÜTÜN ARAÇLARINI SERVİSLERE ÇAĞIRDI. VE TÜRKİYE YE GELİP ÖZÜR DİLEDİ (TOYOTA). FİATTA İSE KENDİN GİDİYORSUN GENE SONUÇ YOK . BENCE PARAYA KIYIP KALİTELİ ALMAN VE JAPON ARAÇLARA BAKMALIYIZ. ... ANLAYAN ANLADI NE DEMEK İSTEDİĞİMİ
    nacizane fikrim japon araçlarını es geçin, 98 model bora kullandım 100 bini devirmiş, kuzen şaşırdı tık yok araçta, onda 2008 auris var. indik onun arabasına bindik takır tukur her taraftan ses geliyor

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herzaman yanınızdayız ama forumlara böyle konu başlığıyla yazı yazamazsınız... Buna ne hukuken nede şahsi olarak hakkınız yok... Forum kurallarını okumanızı yada diğer forumlardaki kuralları okumanızı rica ederim... Size mücadelenizde başarılar dilerim... Bu arada ben 2 kere ücretsiz city motoru değiştirdim ve pembeleşen plastik aksamları boyattım.. Fiattan ücretsiz olarak... Eyer haklıysanız zaten fiyat size yardımcı olacaktır...
    ++++++ 1000
    konu başlığını değiştiriyorum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hakan bey aracınızın modeli 2005
    dolayısıyla 7 yıl binilmiş bir araçta mekanik arıza ve yıpranmadan dolayı arızalar
    meydana gelecektir kaldıki aracınızın garanti süreside bitmiş olduğuna göre
    maalesef bunu fiatın karşılama zorunluluğu ortadan kalkmıştır
    ayrıca otomobil üreticileri hiç bir parçaya bu ister servo direksiyon olsun ister açı sensörü olsun yada başka bir parça ömür boyu garanti vermezler
    eğer aracınızdaki arızlar garanti süresince ortaya çıkmış olsaydı zaten garanti kapsamın da onarılırlardı

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SONER CAN
    sonercanpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı muratx41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece city yüzünden puntoyu sattım bozulmadı ama bozulur diye zaten dahada almam bozuluyorsa çok sikayet varsa araçlara takmasınlar bence
    bende 2007 model aldım..city sorunu hangi modellerde çıkıyor daha çok..

Tuncay A.
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. 1ocak2011 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 623

Konu direk araçlarımızı kötülemek amacı ile açılmış...

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Şuraya bak ya punto forumunda yazılan yazıya bak ya... Nekadar saçma sapan bir konudur bu ya...

Tamam haklısınız sorun yaşamışsınız ama böyle dangıl dungul konu açacağınıza adam gibi konu açsanız daha güzel olmazmı?
    babacım ben bu konuyu açanı ne tanırım ne de bilirim söyleyeceklerimiz özür dileyerek yazıyorum inşallah yanlış anlaşılmam.
    bak güzel kardeşim bu arkadaş kendince haklı çünkü onun başına gelen bizim başımıza da gelir ben bu ve bunun gibi nice forumdaşlarımız mağdur edildi bizat servis tarafından. madem fabrika hatasından doğan bazı hatalar var onu adam gibi halledecekler keyfi uygulama yapmayacaklar ama başa gelmeyene kadar bilinmez. ayrıca şunu belirteyim benim başıma henüz böyle bir şey gelmedi ya gelirde bu servis bana da keyfi uygulama yaparsa ? bence böyle bir şey yapması çok doğru helal olsun hakkını savun. ne dir bu koyunluk ya ? diğer arkadaşlarımız da böyle yapsaydılar ve bunun gibi arkadaşlara destek verilseydi bugün servis tarafından insanlar mağdur edilmezdi

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    babacım ben bu konuyu açanı ne tanırım ne de bilirim söyleyeceklerimiz özür dileyerek yazıyorum inşallah yanlış anlaşılmam.
    bak güzel kardeşim bu arkadaş kendince haklı çünkü onun başına gelen bizim başımıza da gelir ben bu ve bunun gibi nice forumdaşlarımız mağdur edildi bizat servis tarafından. madem fabrika hatasından doğan bazı hatalar var onu adam gibi halledecekler keyfi uygulama yapmayacaklar ama başa gelmeyene kadar bilinmez. ayrıca şunu belirteyim benim başıma henüz böyle bir şey gelmedi ya gelirde bu servis bana da keyfi uygulama yaparsa ? bence böyle bir şey yapması çok doğru helal olsun hakkını savun. ne dir bu koyunluk ya ? diğer arkadaşlarımız da böyle yapsaydılar ve bunun gibi arkadaşlara destek verilseydi bugün servis tarafından insanlar mağdur edilmezdi
    Mesut bey araç 2005 model 7 yaşında 2 belki 3 belkide daha fazla sahip değişmiştir.aracç 7 yıl boyunca nasıl kullandıldı bakımları nasıl yapıldı?

Dünyada 7 yıl garanti veren bir otomobil firması varmı ?
    Araç garanti kapsamında olsa yukarda yazdığım yöntemlerle %99,9 ücretsiz çözerdi sorununu

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Aslında sorun o değil ya da anlatılmak istenen o değil.Şöyleki bu city arızası puntoyu alınca ilk bende oldu sanırım. O zamanlar konuyu açmıştım.Sıfır bir araçta böyle birşeyin olması ilk aracım olması bende epey bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ama sorunum çözüldü. Sorun asıl şu bu arıza birçok kişide var ve fiat her problemde bnunu yapmak yerine sürekli sıkıntı çıkarmakta ve ısrarlar sonucu karşılamakta. Arkadaş sanırım modelin ne olduğu önemli değil bu sorun sürekli bir sorun olduğu için bunu fabrikanın yapmasını istiyor. Ya da fiat servisinin bunu karşılamasını bekliyor bence de haklı. Ama sürekli bir arıza olmazda başka bir arıza olsa idi o zaman ona söylenecek birşey yok. Ben bu city konusunda fiatın aracın modeli ne olursa olsun değiştirme yapmasının kendi menfaatine olacağını düşünüyorum.

14. Bu mesajı için 2 kişi pdr42'ye teşekkür etti:

hakan demir
    hakanfatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan bey açtığınız başlığın saçma ve önyargılı hatta artniyetli olduğuna iananıyorum bu başlığı açacağınıza çözüm için yardım isteseniz yardımcı olurduk
    fiat türkiyeye mail atın gelen cevap olumsuz ise maili ekine koyarak fiat italyaya ingilizce durumu bildirin.ingilizceniz yoksa formda size yardımcı olurlar.bu arada boş durmayın formun city bölümünde hakem heyeti ve mahkemenin fiatı suçlu bulan kararlarının örnekleri var bunların çıktısını alıp hakem heyetine gidin ve ücretiz sorunu çözün.
    hiçbir artmiyetyim yok. zaten artniyetim olsada en fazla ne yapabilirimn ki? siz yazdıklarımın tamamını okumamışsnız ve okumadan yorum yapıyorsunuz . bence siz artniyetlisiniz. fiata 4 defa mail attım. en az da 3-4 defa genel merkeziyle konuştum hiçbir sonuç alamadım.tüketixci hakları kararı var diyorsunuz. o zaman benim aracımı neden yapmıyorlar? eğer yaptıldığını savunuyorsanız numaranızı verin ben iştende izin alır gelirim sorun değil. ama lütfen boş laf konuşmayın.

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında sorun o değil ya da anlatılmak istenen o değil.Şöyleki bu city arızası puntoyu alınca ilk bende oldu sanırım. O zamanlar konuyu açmıştım.Sıfır bir araçta böyle birşeyin olması ilk aracım olması bende epey bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ama sorunum çözüldü. Sorun asıl şu bu arıza birçok kişide var ve fiat her problemde bnunu yapmak yerine sürekli sıkıntı çıkarmakta ve ısrarlar sonucu karşılamakta. Arkadaş sanırım modelin ne olduğu önemli değil bu sorun sürekli bir sorun olduğu için bunu fabrikanın yapmasını istiyor. Ya da fiat servisinin bunu karşılamasını bekliyor bence de haklı. Ama sürekli bir arıza olmazda başka bir arıza olsa idi o zaman ona söylenecek birşey yok. Ben bu city konusunda fiatın aracın modeli ne olursa olsun değiştirme yapmasının kendi menfaatine olacağını düşünüyorum.
    anlatmak istediğim de bu. kimine indirim var. kimisine de tamamını siz karşılayın diyorlar. bu ayrtımı neye göre yapıoyrlar anlayamadım.

Mesut bey araç 2005 model 7 yaşında 2 belki 3 belkide daha fazla sahip değişmiştir.aracç 7 yıl boyunca nasıl kullandıldı bakımları nasıl yapıldı?

Araç garanti kapsamında olsa yukarda yazdığım yöntemlerle %99,9 ücretsiz çözerdi sorununu
    boş konuşuyorsunuz yaa .aracın yaşı önemli değil. fabrikasyon hatası olduğu için değiştirilmesi gerekiyor. bunun diğer firmaarda örnekleri var. bakımları nsıl yapıldı diyorsunuz. dreksiyon motoru bakımı olan veya herhangi bir arızanın bu bölgeyi etkileryebileceği bir arıza değill. rot, rotiller ve tablalarla ilgili bir sıkıntı da yok. zaten siz fiat ı neden bu kadar savunuyorsunuz anlamıyorum.inşallah kendi başınıza da gelir o zaman savunursunuz. başka diyecek sözüm yok . parça fabrikasyon hatasından dolayı bu servomotorlar arıza veriyor. hatta arızalı olan parçayı da biliyorum .ayrıntılı olarak başka bir araçta incelemiştim. sadece kompozit malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanıyor..

Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işim gücüm yok tabi punto araçları kötülemek için uğraşıyorum. bmw ve opel in hissesini aldım ondan böyle davranıyorum. kimsenin bişeyini kötülediğim yok başımdan geçenleri anlatıyorum. boş boş konuşmayın. inanmayana hepsini maille atarım.

arkadaşlar ayıplı mal veya gizli ayıplı mallarla ilgili kanun mevcut açın okuyun. tüketici haklarının fiat servomotorlarla ilgili verdiği kararda sitede var onu da okuyun. ve halen daha benmi fiatı kötülüyorum yoksa fiat mı yanlış yapıyor kararını siz verin. neden fiat ı yada bu uygulamayı savunduğunuzu anlayamıyorum. fakat bazılarının çıkar ilişkisi içinde olduğunu düşünüyorum.eğerki çıkar ilişkiniz yoksa ve bunu fiat ın ücretsiz yaptıgını ısrarla savunuyorsanız arayın geleyim sizin istediğiniz serviste yaptırayım. hayır duamı almış olursunuz.
    Konu GP COSKUN tarafından (20/03/2012 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.

16. Bu mesajı için 2 kişi hakanfatih'ye teşekkür etti:

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

hakan bey bu konuyu mümkün mertebe takip etmeye çalışacağım. yazınıza cevap veren bazı arkadaşları anlamak güç. boşverin . hakkını arayan tüketici profili ülkeye olduğu gibi, buraya da fazla geliyor olmalı ki , fiatın ısrar edince garanti kapsamında yapıyor durumunu kanıksamışlar ve durumdan memnunlar.
    üzerinde durmaya gerek yok.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hakan bey lütfen konuya peş peşe mesajlar atmayınız
    birleştirerek mesaj yazınız

aracınız 2005 model kardeşim fiat neyini yapacak o aracın
    garantisi bitmiş 7 yıldır yollarda
    avrupada araçların kullanım sürelerini göz önüne alırsak italyaya felan sakın mail atmayın size gülerler
    aracınızdaki arızanın tarafınızdamn giderilmesi gerek maalesef
    belki söylediklerim dokunuyordur ama gerçek bu
    siz bence çığırtkanlık yaparak bu işi bedavadan nasıl halllederim peşindesiniz
    ama sonuç alamazsınız
    forumda mevcut olan mahkeme kararı ve hakem heyeti kararıda sizin aracınızı kapsamaz ve bir hak talep edemezsiniz
    bu arada benim fiat la hiç bir bağlantım ve çıkar ilişkimde yok zaten kullandığım araçta fiat değil

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Almazsan alma güzel kardeşim.Sana zorla araba satan yok ki.Kusura bakma ama sadece 15 mesajının bulunduğu bir foruma sırf bu başlığı açmak için girmen zaten konuyu açma nedenini belli ediyor.Bu sorunlar yaşanırken direk bir daha punto almam diye başlık açacağına bu sorunu nasıl çözeceğim diye başlık açsaydın cıty sorunu ücretsiz bir şekilde değiştiren arkadaşların izlemiş olduğu yolu öğrenirdin,ayrıca bir torsiyon takozu için 1700 tl vermemen gerektiğini de bilirdin.Ben aracımı alalı 1.5 sene oldu daha arıza yaptığını görmedim.Punto dediğiniz gibi dayanaksız bir araç değil.

ersan akdemir
    ersan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 17

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

avrupada araçların kullanım sürelerini göz önüne alırsak italyaya felan sakın mail atmayın size gülerler
    ama sonuç alamazsınız
    forumda mevcut olan mahkeme kararı ve hakem heyeti kararıda sizin aracınızı kapsamaz ve bir hak talep edemezsiniz
    bu arada benim fiat la hiç bir bağlantım ve çıkar ilişkimde yok zaten kullandığım araçta fiat değil
    Bu haber size cevap olur mu acaba .

Chrysler ve Toyota Araçlar?n? Geri Ça??rd? - haber365.com

Otomotiv şirketleri Toyota ve Chrysler, binlerce aracı geri çağırıyor.

Toyota yaptığı açıklamada, ABD'de 681 bin 500 aracı geri çağırdığını bildirdi. Açıklamada, şirketin gerekli parçaları tedarik edildiğinde araç sahiplerinin bilgilendirileceği ifade edildi.
    Şirketin çağırdığı araçların 70 bin 500'ünün 2009 model Camry, 116 binin 2009-2011 model Venza ve 495 bin 2005-2009 model Tacoma pikap olduğu belirtildi.

200 BİN JEEP

Bu arada Chrysler da ABD'de 200 bin Jeep Liberty SUV aracını geri çağırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) geri çağrılan araçların Temmuz 2003 ve Temmuz 2005 arasında üretilen 2004-2005 model olduğunu bildirdi.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının ve Tacoma pikaplarda ise aracın hava yastığını devre dışı bırakabilecek ön aks tekerleklerindeki sorunun giderileceği kaydedildi.

ABD'de, özellikle bazı eyaletlerde kış aylarında buz ve karla mücadelede tuz kullanılmasının bu araçların arka alt kontrol kollarında paslanmaya, paslanan bu parçaların kırılarak kazalara yol açabileceği kaydedildi.

Kendi başınıza insanları güldürmeyin coşkun bey. City arızası dediniz şey öyle basit, geçiştirilecek bir arıza değil . Can taşıyor bu araçlar un torbası değil. Birde fiat servisine danışman olabilirim diye müjde veriyorsanız insanlara. Bu mudur müşteri memnuniyeti anlayışınız. Fiatın bu arıza için kendisini araçları geri çağırması gerekirken, arızanını giderilmesini isteyen müşteriyi azarlamayı yeğlemek, bir müşteri olarak bunu hoş karşılayilmek , Bu düşünceyle hizmet sektöründe çalışma düşüncesi.... Yazık...

Konu ersan16 tarafından (20/03/2012 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

hiçbir artmiyetyim yok. zaten artniyetim olsada en fazla ne yapabilirimn ki? siz yazdıklarımın tamamını okumamışsnız ve okumadan yorum yapıyorsunuz . bence siz artniyetlisiniz. fiata 4 defa mail attım. en az da 3-4 defa genel merkeziyle konuştum hiçbir sonuç alamadım.tüketixci hakları kararı var diyorsunuz. o zaman benim aracımı neden yapmıyorlar? eğer yaptıldığını savunuyorsanız numaranızı verin ben iştende izin alır gelirim sorun değil. ama lütfen boş laf konuşmayın.

anlatmak istediğim de bu. kimine indirim var. kimisine de tamamını siz karşılayın diyorlar. bu ayrtımı neye göre yapıoyrlar anlayamadım.

boş konuşuyorsunuz yaa .aracın yaşı önemli değil. fabrikasyon hatası olduğu için değiştirilmesi gerekiyor. bunun diğer firmaarda örnekleri var. bakımları nsıl yapıldı diyorsunuz. dreksiyon motoru bakımı olan veya herhangi bir arızanın bu bölgeyi etkileryebileceği bir arıza değill. rot, rotiller ve tablalarla ilgili bir sıkıntı da yok. zaten siz fiat ı neden bu kadar savunuyorsunuz anlamıyorum.inşallah kendi başınıza da gelir o zaman savunursunuz. başka diyecek sözüm yok . parça fabrikasyon hatasından dolayı bu servomotorlar arıza veriyor. hatta arızalı olan parçayı da biliyorum .ayrıntılı olarak başka bir araçta incelemiştim. sadece kompozit malzemenin kalitesizliğinden kaynaklanıyor..

işim gücüm yok tabi punto araçları kötülemek için uğraşıyorum. bmw ve opel in hissesini aldım ondan böyle davranıyorum. kimsenin bişeyini kötülediğim yok başımdan geçenleri anlatıyorum. boş boş konuşmayın. inanmayana hepsini maille atarım.

arkadaşlar ayıplı mal veya gizli ayıplı mallarla ilgili kanun mevcut açın okuyun. tüketici haklarının fiat servomotorlarla ilgili verdiği kararda sitede var onu da okuyun. ve halen daha benmi fiatı kötülüyorum yoksa fiat mı yanlış yapıyor kararını siz verin. neden fiat ı yada bu uygulamayı savunduğunuzu anlayamıyorum. fakat bazılarının çıkar ilişkisi içinde olduğunu düşünüyorum.eğerki çıkar ilişkiniz yoksa ve bunu fiat ın ücretsiz yaptıgını ısrarla savunuyorsanız arayın geleyim sizin istediğiniz serviste yaptırayım. hayır duamı almış olursunuz.

Hakan bey yazdığınız msjın değil başlığınızın saçma olduğunu söyledim.özelliklede belirttim çözüm için yazsanız yardımcı olunur

-bakımları düzenli yapılmış mı dedim garanti kapsamında yıllık periyodik bakımları yapılmaayn araçlar kapsam dışı kalıyor.7 yıllık bir araç daha önce city arzası yaşanmış mı ?ne gibi bir çözüm yolu denenmiş bilginiz varmı ? sizi eleştirmek için değil konuyla ilgili bilginizi gözden geçirmek içindi.
    -ingilizce bilmiyorsanız sizin adınıza tercüme yapalım italyaya mail atın
    -formun city bölümünde mahkeme kararları örnekleri var çıktılarını alın
    -hakem heyetine çıktılarla başvurun bu saydığım şeylerde hukiki olarak dava açmadan denenebilecek yöntemlerdi

-direksiyonun bakıma girip girmemesi önemli değil periyodik bakıma girmeyen araçları servis mekanik garanti kapsamından çıkarıyor.en azından iddaları bu

size yardımcı olmak için yapılabilecekleri sıralamıştım.Ama cevabınızla ettiğiniz beddua ile teşekkürlerinizi ilettiniz.allah yardımcınız olsun inşallah çözersiniz

hakeret ettiğiniz coşkun bey forumdaki bütün arkadaşların sıkıntılarına canla başla koşan ve çözen çok sevdiğimiz bir kardeşimiz
    Konu since1453 tarafından (20/03/2012 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

hakan kardeşim böyle konu açmak yerine yardım isteyip sorunlarını dile getirseydin daha iyi olurdu ,birçok markanın kronik sorunları olduğu bir gerçektir bu sorunlardan dolayı o markayı tercih etmemek kişilerin en doğal hakkıdır coşkun la muhalefete düşmüşsün ;şunu bil ki coşkun bu forumda insanlara punto hakkındaki tüm sorunlara yardımcı olmaya çalışan bir kişidir sana geçmiş olsun umarım sorunlar bir an önce çözülür...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ergin Koçak
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Gergin Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

VARAN 1=

2005 MODEL FİAT PUNTO ARACIM VAR. ARA TORSİYON TAKOZLARI YIPRANDIĞI İÇİN SES YAPMAYA BAŞLADI. FİAT SERVİSİNE PARÇA İÇİN GİTTİM VE BANA PARÇANIN TEK SATILMADIĞINI, ARKA DİNGİLLE BİRLİKTE KOMPLE SATILDIĞINI SÖYLEDİLER. ARKA DİNGİL 1700 TL CİVARI, TORSİYON TAKOZU ORTALAMA SATIŞ FİYATLARI 16 TL. YANİ 16 TL LİK BİR ARIZA İÇİN 1700 TL MASRAF EDİYORSUNUZ. FİAT IN YENİ PARÇA SATMA STRATEJİSİ OLSA GEREK. GENEL MERKEZİ ARADIM VE GENE SONUÇ ALAMADIM.

VARAN 2=

FİAT PUNTO ARACIMIN DİREKSİYON SERVO MOTORU ARIZALANDI. AÇI SENSÖRÜ ARIZASI VERİYOR.FİATTA GİTTİM 2700 TL CİVARI PARÇA ÜCRETİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. FABRİKASYON HATASI OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ. FAKAT KİMİLERİNİ ÜCRETSİZ KİMİLERİNE %80 -%60 %40 GİBİ İYİNİYET İNDİRİMİ YAPACAKLARINI SÖYLÜYORLAR.AYIPLI MAL OLDUĞUNA DAİR GEMLİK KAYMAKAMLIĞI İLÇE HAKEM HEYETİNİN VERMİŞ OLDUĞU KARAR ELİMDE VAR. VE İNDİRİMLİ OLARAK DEĞİŞİM YAPANLARDAN DA BİLGİ TOPLUYORUM. ŞUANA KADAR 4 KİŞİDEN DE FATURA ALDIM. ARAYIN FİAT I YALAN SÖYLEDİĞİMİ SÖYLİYECEKLER EMİNİM YALAN SÖYLÜYORSAM HER TÜRLÜ DAVAYA AÇIĞIM...

ŞİMDİ GELELİM EN ÖNEMLİ NOKTAYA ... MAKİNE MÜHENDİSİYİM İSMİM HAKAN. YAKINDA FİAT A DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYORUM. EĞER ULAŞMAK VE BİLGİ VE BELGE PAYLAŞIMINDA BULUNMAK İSTİYORSANIZ hakan_fatih8@hotmail.com veya; 02525725191/2601 den makineci hakan derseniz bana ulaşabilirsiniz.
    Alıntı uLTRa GP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam haklısınız ama ben bu kadar çok sorunile karşılaşmadım ve city motorunu ücretsiz değiştiler ve ben memnum arabamdan kesinlikle yine başa dönsem punto alırım ayrıca tanıdığımda 2010 opel astra var daha yeni araba her sene 2 -3 kere çekici ile gidiyor servise bu şans meselesi opelde olsa fiatta olsa arada çıkıyor bozulan araç
    Alıntı yavuzselim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insanı soğutan punto değil fiat servisleri...
    Şuraya bak ya punto forumunda yazılan yazıya bak ya... Nekadar saçma sapan bir konudur bu ya...

Tamam haklısınız sorun yaşamışsınız ama böyle dangıl dungul konu açacağınıza adam gibi konu açsanız daha güzel olmazmı?
    aRKADAŞLAR BEĞENSENİZ DE BEĞENMESENİZDE DURUMUN BU OLDUĞUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ. ARAÇLARIMIZI HEPİMİZ SEVEREK VE İSTEYEREK ALDIK. İTALYA DA FİAT BÖYLE YAPMIYOR SERVO MOTORLARI ÜCRETSİZ HİÇBİR YERE DANIŞMADAN DEĞİŞİMİNİ YAPIYORLAR.BURADA TÜRKİYE DEKİ YASAL BOŞLUKLAR VE İNSANLARIN HAKLARINI BİLMEMESİNDEN KAYNAKLANAN BİR SÖMÜRÜ VAR. MÜCADELEMİ VERECEĞİM İSTEYEN İRTİBATA GEÇER GEÇMEZ HERKESE SAYGIM SONSUZ. AMA LÜTFEN BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN BU SORUNU OPEL,W,HYUNDAİ DE VERİYOR AMA Bİ FORUMLARINI İNCELEYİN. ONLARDAN 1 KİŞİ BU DURUMDAN MUZDARİPSE BİZDE EN AZ 100 KATI MUZDARİP. HERKESİN ELİNİN ALTINDA İNTERNET VAR AÇIP İNCELEYİN ARKADAŞLAR... HEPİNİZE İLGİNİZDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
    Herzaman yanınızdayız ama forumlara böyle konu başlığıyla yazı yazamazsınız... Buna ne hukuken nede şahsi olarak hakkınız yok... Forum kurallarını okumanızı yada diğer forumlardaki kuralları okumanızı rica ederim... Size mücadelenizde başarılar dilerim... Bu arada ben 2 kere ücretsiz city motoru değiştirdim ve pembeleşen plastik aksamları boyattım.. Fiattan ücretsiz olarak... Eyer haklıysanız zaten fiyat size yardımcı olacaktır...
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam fatih bey, muğlann hangi ilçesindesiniz ben bodrumdayım size yardımcı olmak adına arka torsiyon takozlarınızı temin etmenizde yardımcı olabilirim eperden parça numarası çıkar parça numarası olan herşeyi getirmek zorundalar parça numarası çıkmıyorsada aftermarket bir şekilde çözüme ulaşılır city sorununa gelince hiç yaşamadım yorum yapamayacam ama fatta bastırıp sonuç alan arkadaşlar mevcut sitede..
    arkadaşlar lütfen yapmayın yaa. gerçek olan bunlar. isteyene hepsini maille atarım. hiçkimseye bir artniyetim yok. maksat yardmcı olmak ve yardım almak.benim fiat a 4. mailim ve bunun haricinde de en az 4 defa genel merkezle konuştum. başımdan geçenleri size yazdım. 6 aydır bu sorunu çözmek için uğraşıyorum. eğerki dediğiniz gibi fiat anlayışlı olsaydı bu kadar şikayet gelirmiydi sizce? ben punto sahibi olarak şahsi fikirlerimi sizinle paylaşıyorum ve nedenini de size yazıyorum. eğerki fiat bunu ücretsiz değiştiriyor diyorsanız bir gün misafiriniz olur o servise muğla dan gelmeye razıyım. ama türkiye gerçekleri bunlar. ne yazıkki herşey göründüğü gibi değil
    tayfun bey çok teşekkürler arka torsiyon takozlarını kendim imal etmek zorundauçta kauçuktan bir aksam. 2 günümü aldı cnc de. MUĞLA YATAGANDAYIM. yatağan termik santalinde çalışıyorum
    Evet city motoru için Fiat ilk etapta zorluk çıkarıyor. Ama ısrar edince değiştiriyor. Bence ısrarınıza devam edin.Dava actıgınızda zaten kazanırsınız
    işin aslı maddi durumum iyi. dava açıp kararı burda paylaşırsam herkes yararlanır diye düşünüyorum. fakat problemim çözülürse belki iş yoğunluğundan dolayı uğraşmayabilirim. bakalım zaman neyi gösterir .acelem yok. şimdilik babamın aracıyla idare ediyorum. ama sorun tamamen genel merkezin çifte standardından kaynaklanıyor.keşke herkese aynı ölçüd ve aynı samimiyette yaklaşsalar.
    iyide zaten bu forumda açılmış ve kazanılmış bir davaa sonucu var diye biliyorum ondan faydalansanız
    tüketici hakları hakem heyeti kararı var sitede. fakat o günden bugune kadar direksiyon motorunun fiyatı yükseldi ve hakem heyeti sanırım 1500 tl civarındaki şikayetlere bakıyor.şuan 2700 tl olması lazım.ve sitedeki karar emsal niteliği taşımıyor. sadece dava açarken örnek olarak gösterilebilir diye tahmin ediyorum. genede çok teşekkürler doğancan
    doğru haklısınız en kısa zamanda çözülür umarım
    bende çözülmesi taraftarıyım.çok kötü moralimi bozdular. fiat yerli diye tercih etmiştim . şuana kadar pişman değildim.tabi bu olayı yaşayana kadar
    fiat yerli yanlış yerleşti bence kafalarımıza ben şu anda öyle düşünüyorum ama yerli değil puntolar türkiyede üretilmedi ancak servisler yerli ve eskiden beri kıyasladığımızda servislerdede büyük gelişme olmuş babam anlattı bütün arabaları fiatmış ve servise götürmüyormuş gidince yapamadan geri yollayarak para alıyorlarmış şimdi biraz düzelmiş ben eskiyi bilmem şimdide kötü servis var ama iyilerde var ilk arabam punto ve ilk arızam city arızası servise söylediğim an hiç en küçük itiraz etmeden tofaşı arayarak garantiye sokulması istendi arabamın ve ücretsiz yapıldı yani demem bana göre fiat iyi, servisleride iyi gibi geliyor ama sizde haklısınız eğer benden 3000 tl para istense idi ve ücretsiz yapmasalardı kesinlikle arabayı satardım
    Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsen Hakan beye katılıyorum Orçun araçtan öte Fiat turkıye artık ınsanları nasıl yolarız yada bunlar cahıl kardesım bunlardan bırsey olmaz gozuyle bakıyor musterılerıne yaklasımı kımı zaman harıka kımı zamanda rezalet ama genelde rezalet ıkıncı el punto alacak arkadaslarımada bak bu aracta cıty arızası var ona gore al yada alma dıyorum .
    Artık fıatın savunulacak bır halı yok bence kronık sorun olur ustlenmez,30 bın tl verırsın tutamacları olmaz,bagaj lambası olmaz ,dıreksıyon ısıgı olmaz 2011 model aracta olmayanların cogu 2008 aracta var
    benim açıkça söyleyemediğimi söylemişsin walla insanı çileden çıkarıyorlar. araç alacak olduğumu söylediğimde fiat beni kaç kere aradı bilmiyorum. içip içip gece kapıma dayanacaklar sandım şimdi aracım arızalı kronik bir arıza diyorum ilgilenen yok. 5 inci mailimi de attım bugun. gene bişi çıkmayacağını biliyorum. bu anlayışla ancak türkiye pazarında yer edebilirler bence.bizde sorgu sual ,eleştiri yok kardeşim. servisi yaygın diye gidip alıyoruz sonra böyle elimizde patlıyor araçlar.daha ne diyeyim yaa.. bazı arkadaşlar eleştiriyor yazdıklarımı. ŞU SÖYLEDİĞİN YALAN DEYİN İSPATLİYAYİm. ne yazıkki gerçekler bunlar...
    sadece city yüzünden puntoyu sattım bozulmadı ama bozulur diye zaten dahada almam bozuluyorsa çok sikayet varsa araçlara takmasınlar bence
    direksiyon başına her geçişde kırmızı direksiyon çıkarmı diye düsünmektense sattım gitti stres yapıyor insanda bozulması bisey değil yapmıyorlar üstüne yapsalarda ne koparım mantıgı puntonun yeri baska idi gercekten ama dedimya sadece city yüzünden sattım
    Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nacizane fikrim japon araçlarını es geçin, 98 model bora kullandım 100 bini devirmiş, kuzen şaşırdı tık yok araçta, onda 2008 auris var. indik onun arabasına bindik takır tukur her taraftan ses geliyor
    ++++++ 1000
    konu başlığını değiştiriyorum
    hakan bey aracınızın modeli 2005
    dolayısıyla 7 yıl binilmiş bir araçta mekanik arıza ve yıpranmadan dolayı arızalar
    meydana gelecektir kaldıki aracınızın garanti süreside bitmiş olduğuna göre
    maalesef bunu fiatın karşılama zorunluluğu ortadan kalkmıştır
    ayrıca otomobil üreticileri hiç bir parçaya bu ister servo direksiyon olsun ister açı sensörü olsun yada başka bir parça ömür boyu garanti vermezler
    eğer aracınızdaki arızlar garanti süresince ortaya çıkmış olsaydı zaten garanti kapsamın da onarılırlardı
    Alıntı sonercanpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2007 model aldım..city sorunu hangi modellerde çıkıyor daha çok..
    Alıntı 1ocak2011 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı ayaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı ersan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan bey bu konuyu mümkün mertebe takip etmeye çalışacağım. yazınıza cevap veren bazı arkadaşları anlamak güç. boşverin . hakkını arayan tüketici profili ülkeye olduğu gibi, buraya da fazla geliyor olmalı ki , fiatın ısrar edince garanti kapsamında yapıyor durumunu kanıksamışlar ve durumdan memnunlar.
    üzerinde durmaya gerek yok.

ama sonuç alamazsınız
    Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almazsan alma güzel kardeşim.Sana zorla araba satan yok ki.Kusura bakma ama sadece 15 mesajının bulunduğu bir foruma sırf bu başlığı açmak için girmen zaten konuyu açma nedenini belli ediyor.Bu sorunlar yaşanırken direk bir daha punto almam diye başlık açacağına bu sorunu nasıl çözeceğim diye başlık açsaydın cıty sorunu ücretsiz bir şekilde değiştiren arkadaşların izlemiş olduğu yolu öğrenirdin,ayrıca bir torsiyon takozu için 1700 tl vermemen gerektiğini de bilirdin.Ben aracımı alalı 1.5 sene oldu daha arıza yaptığını görmedim.Punto dediğiniz gibi dayanaksız bir araç değil.
    Alıntı ersan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haber size cevap olur mu acaba .

Chrysler ve Toyota Araçlar?n? Geri Ça??rd? - haber365.com

Otomotiv şirketleri Toyota ve Chrysler, binlerce aracı geri çağırıyor.

Toyota yaptığı açıklamada, ABD'de 681 bin 500 aracı geri çağırdığını bildirdi. Açıklamada, şirketin gerekli parçaları tedarik edildiğinde araç sahiplerinin bilgilendirileceği ifade edildi.
    Şirketin çağırdığı araçların 70 bin 500'ünün 2009 model Camry, 116 binin 2009-2011 model Venza ve 495 bin 2005-2009 model Tacoma pikap olduğu belirtildi.

200 BİN JEEP

Bu arada Chrysler da ABD'de 200 bin Jeep Liberty SUV aracını geri çağırdığını açıkladı.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi (NHTSA) geri çağrılan araçların Temmuz 2003 ve Temmuz 2005 arasında üretilen 2004-2005 model olduğunu bildirdi.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Camry ve Venza otomobillerde çalıştırma sorunlarına yol açabilecek silikon gres sızıntısının ve Tacoma pikaplarda ise aracın hava yastığını devre dışı bırakabilecek ön aks tekerleklerindeki sorunun giderileceği kaydedildi.

ABD'de, özellikle bazı eyaletlerde kış aylarında buz ve karla mücadelede tuz kullanılmasının bu araçların arka alt kontrol kollarında paslanmaya, paslanan bu parçaların kırılarak kazalara yol açabileceği kaydedildi.

Kendi başınıza insanları güldürmeyin coşkun bey. City arızası dediniz şey öyle basit, geçiştirilecek bir arıza değil . Can taşıyor bu araçlar un torbası değil. Birde fiat servisine danışman olabilirim diye müjde veriyorsanız insanlara. Bu mudur müşteri memnuniyeti anlayışınız. Fiatın bu arıza için kendisini araçları geri çağırması gerekirken, arızanını giderilmesini isteyen müşteriyi azarlamayı yeğlemek, bir müşteri olarak bunu hoş karşılayilmek , Bu düşünceyle hizmet sektöründe çalışma düşüncesi.... Yazık...

Hakan bey yazdığınız msjın değil başlığınızın saçma olduğunu söyledim.özelliklede belirttim çözüm için yazsanız yardımcı olunur

-bakımları düzenli yapılmış mı dedim garanti kapsamında yıllık periyodik bakımları yapılmaayn araçlar kapsam dışı kalıyor.7 yıllık bir araç daha önce city arzası yaşanmış mı ?ne gibi bir çözüm yolu denenmiş bilginiz varmı ? sizi eleştirmek için değil konuyla ilgili bilginizi gözden geçirmek içindi.
    -ingilizce bilmiyorsanız sizin adınıza tercüme yapalım italyaya mail atın
    -formun city bölümünde mahkeme kararları örnekleri var çıktılarını alın
    -hakem heyetine çıktılarla başvurun bu saydığım şeylerde hukiki olarak dava açmadan denenebilecek yöntemlerdi

-direksiyonun bakıma girip girmemesi önemli değil periyodik bakıma girmeyen araçları servis mekanik garanti kapsamından çıkarıyor.en azından iddaları bu

size yardımcı olmak için yapılabilecekleri sıralamıştım.Ama cevabınızla ettiğiniz beddua ile teşekkürlerinizi ilettiniz.allah yardımcınız olsun inşallah çözersiniz

hakeret ettiğiniz coşkun bey forumdaki bütün arkadaşların sıkıntılarına canla başla koşan ve çözen çok sevdiğimiz bir kardeşimiz
    Alıntı rockforever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan kardeşim böyle konu açmak yerine yardım isteyip sorunlarını dile getirseydin daha iyi olurdu ,birçok markanın kronik sorunları olduğu bir gerçektir bu sorunlardan dolayı o markayı tercih etmemek kişilerin en doğal hakkıdır coşkun la muhalefete düşmüşsün ;şunu bil ki coşkun bu forumda insanlara punto hakkındaki tüm sorunlara yardımcı olmaya çalışan bir kişidir sana geçmiş olsun umarım sorunlar bir an önce çözülür...

Herkes sakin olsun beyler

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı Gergin Ergin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam pardon

kıvanç çiftçi
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı Gergin Ergin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon