10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Nedir bu city sevdası?

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

Standart Nedir bu city sevdası?

sırf meraktan soruyorum arkadaşlar, madem bu city muhabbeti bu kadar sorunlu ,(ki son zamanlarda evolardada başlamış okuduğum kadarıyla ) cityi 2-3 kere değiştern arkadaşlar var forumda..

hal böyle iken neden halen daha aynı sistemin üretiminde ısrar edilir..nedir bu city sevdası anlayan varmı ?

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Sanırım benim evo da da city arızası mevcut.evet neden bu arızayı halen gidermediler anlamış değilim ben de.

Mehmet Erduru
    RedLine effect1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 396

Üretiminde ısrar etmelerinde sorun yok aksine city modu konfora yönelik çok güzel birşey. Burada sıkıntı üretimde kullanılan teknoloji, malzeme kalitesi ve işçilik... Bunlar üzerinde yoğunlaşılırsa sorun olmaz. Yani hal böyle iken üretmeyelim artık yerine biz bu city yi nasıl sorunsuz (yada en azından daha az sorunlu) hale getiririz diye çalışılması lazım

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

city benim puntomda en beğendiğim özellik city siz bir punto düşünemiyorum citym de açık yolumda

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

ali can
    teknoloji geliştikçe araçlardaki sistemlerde gelişiyor
    eskiden havalı direksiyonlar hidrolik direksiyonlar vardı
    teknoloji geliştikçe daha farklı sistemler ortaya çıkmaya başladı
    cıty direksiyon yani elektirikli direksiyon yeni nesil yeni toknoloji bir sistem
    sistemin çalışma prensibi ve sağladığı avantajlar sorunsuz çalıştığında
    harika sürüş zevki ve konforu sunuyor özellikle şehir içi kullanımlarda bayanlara sağladığı rahatlık oldukça fazla
    bunun yanında bu sistemi sadece fiat değil çeşitli firmalar da kullanmaya başladı
    fiatta ki sorun özellikle 2006 modellerde ilk cıty direksiyonlarda çok fazla idi daha sonra fiat arge çalışması yaparak direksiyon motorunun geliştirilmişini araca monte ettiler
    geliştirilmiş olan sistem şu anda kronik olmayacak derecedee az arıza ile çalışıyor
    fakat hiç arıza yapmaması söz konusu değil
    tıpkı eski sistemlerde var olan hidrolik pompasının arızası yada kayış koparması gibi mutlaka zaman zaman bu sistemde arızalar yaşanacaktır
    geliştirilmiş cıty direksiyon motoru şu anda randımanlı bir sistemdir
    aracınızda bu sistemin var olmasından dolayı endinizi şanslı hissedin ve sürüş zevkini çıkarın
    herkese iyi sürüşler

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence asıl garip olan bu olayı halen daha halledememeleri..

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

City motoru arıza yapmaya başladığı andan itibaren çekilen çile çok kötü. Ama neyseki sonu mutlu sonla bitti ücretsiz değiştirdiler. Artık cityi kullanmıyorum elimden gelse söküp çıkarmak isterdim. Aracımı görsel olarak çok beğenip almıştım. Halende beğeniyorum ancak mazeme kalitesi gerçekten kötü.
    Konu yavuzselim tarafından (07/06/2012 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

Alıntı schneider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim
    Farklı bir servise gitmeyi denedinizmi ? Eğer ücretsiz değişimi kabul etmiyorlar ise yapılacak tek şey siteden örnek mahkeme evraklarını alıp sizde tüketici mahkemesine başvurmanız gerekmekte.

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

ya buarada city devamlı açık kalsa sorun oluyormu yoksa sadece park ederkenmi kuullanacagız benim devamlı açık geziyorum sorun yaratırmı