Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Garantisi bitmiş aracımın arızalı city direksiyonunu ücretsiz değiştiriyorlar...

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Mutlu Garantisi bitmiş aracımın arızalı city direksiyonunu ücretsiz değiştiriyorlar...

forumda sürekli okuduğum city arızası sonunda benimde kapımı çaldı...
    bende arızayla karşılaşan forumdaki arkadaşlar gibi hemen servise koştum ekranda city arıza uyarısı vermemesine rağmen direksiyonun içinden gelen tıkırtılar,direksiyonun dümdüz yolda bile sürekli sola çekmesi ve kontağı açıp kapatırken direksiyonun 10-15 derecelik açılarla sağa sola hareket etmesini sebep göstererek city direksiyonun ücretsiz değişmesi için başvuruda bulundum.servis kendilerinin bu konuda bi yetkisinin olmadığını ve bilgisayara araç bilgilerini girdikten sonra sistemin hangi oranda indirim yapacağını otomatik olarak belirlediğini söylediler.aracımın bilgilerini model şasi no km vs girdikten sonra sistemin arızanın TAMAMINI (%100) ödediğini belirttiler.aracım esp li olduğu için parçanın ellerinde bulunmadığını ama birkaç gün içinde geleceğini ve ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler bende teşekkür edip çıktım.bu arada aracın bütün bakımları serviste yapılmış olmasının %100 ünü karşılamalasının en büyük nedeni olduğunu öğrendim.forumdaki bu city arızası konusunda emeği geçen tüm arkadaşlara başta AYDIN ABİ ve ZEYNEL ABİDİN KARACAN ve diğer adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum umarım bu arızayı yaşayan diğer arkadaşlarda ceplerinden bir kuruş bile çıkmadan bu sorunu çözebilirler... gelişmelerden sizleride haberdar ederim...
    Konu kadir07 tarafından (31/07/2012 Saat 17:25 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Geçmiş olsun kardeşim...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Kadır ücretsiz yapıldıgına daır bır fatura alsan snra paylassan harıka olur
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

geçmiş olsun arkadaşım.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sitede bir arkadaş bana sormuştu sanki sizdiniz faturayı siteye yüklermisin diye? fatura verilmedi bana zaten servis sonradan değiştiği şeyler için fatura kesmiyormuş
    Sen gti ını itekle biz gazlarız T-JET le

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hadi geçmiş olsun...
    Keyif BMW'Dir...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

geçmiş olsun allah korusun başımıza gelirse ilk seni bulurum bak bu arkadaş beleş yaptırmış diye

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

geçmiş olsun

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gök Han
    hayalci79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende arızayla karlılaşan forumdaki arkadaşlar gibi hemen servise koştum ekranda city arıza uyarısı vermemesine rağmen direksiyonun içinden gelen tıkırtılar,direksiyonun dümdüz yolda bile sürekli sola çekmesi ve kontağı açıp kapatırken direksiyonun 10-15 derecelik açılarla sağa sola hareket etmesini sebep göstererek city direksiyonun ücretsiz değişmesi için başvuruda bulundum.servis kendilerinin bu konuda bi yetkisinin olmadığını ve bilgisayara araç bilgilerini girdikten sonra sistemin hangi oranda indirim yapacağını otomatik olarak belirlediğini söylediler.aracımın bilgilerini model şasi no km vs girdikten sonra sistemin arızanın TAMAMINI (%100) ödediğini belirttiler.aracım esp li olduğu için parçanın ellerinde bulunmadığını ama birkaç gün içinde geleceğini ve ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler bende teşekkür edip çıktım.bu arada aracın bütün bakımları serviste yapılmış olmasının %100 ünü karşılamalasının en büyük nedeni olduğunu öğrendim.forumdaki bu city arızası konusunda emeği geçen tüm arkadaşlara başta AYDIN ABİ ve ZEYNEL ABİDİN KARACAN ve diğer adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum umarım bu arızayı yaşayan diğer arkadaşlarda ceplerinden bir kuruş bile çıkmadan bu sorunu çözebilirler... gelişmelerden sizleride haberdar ederim...
    Geçmiş olsun. Birmot'ta mı hallettiniz işinizi?

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573

tamam almaya çalışayım.alırsam diğer arkadaşlara emsal olması için paylaşırım zaten...

Alıntı uLTRa GP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sitede bir arkadaş bana sormuştu sanki sizdiniz faturayı siteye yüklermisin diye? fatura verilmedi bana zaten servis sonradan değiştiği şeyler için fatura kesmiyormuş
    bakalım deneriz şansımızı artık..

Alıntı rbcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun allah korusun başımıza gelirse ilk seni bulurum bak bu arkadaş beleş yaptırmış diye
    umarım başına gelmez gelirsede gideriz bi şekilde..

Alıntı hayalci79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Birmot'ta mı hallettiniz işinizi?
    evet birmotta değişecekler bi aksilik olmazsa...

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Geçmiş olsun..
    Ne mutlu Türküm diyene.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sayko kara
    sayko1111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

bende arızayla karlılaşan forumdaki arkadaşlar gibi hemen servise koştum ekranda city arıza uyarısı vermemesine rağmen direksiyonun içinden gelen tıkırtılar,direksiyonun dümdüz yolda bile sürekli sola çekmesi ve kontağı açıp kapatırken direksiyonun 10-15 derecelik açılarla sağa sola hareket etmesini sebep göstererek city direksiyonun ücretsiz değişmesi için başvuruda bulundum.servis kendilerinin bu konuda bi yetkisinin olmadığını ve bilgisayara araç bilgilerini girdikten sonra sistemin hangi oranda indirim yapacağını otomatik olarak belirlediğini söylediler.aracımın bilgilerini model şasi no km vs girdikten sonra sistemin arızanın TAMAMINI (%100) ödediğini belirttiler.aracım esp li olduğu için parçanın ellerinde bulunmadığını ama birkaç gün içinde geleceğini ve ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler bende teşekkür edip çıktım.bu arada aracın bütün bakımları serviste yapılmış olmasının %100 ünü karşılamalasının en büyük nedeni olduğunu öğrendim.forumdaki bu city arızası konusunda emeği geçen tüm arkadaşlara başta AYDIN ABİ ve ZEYNEL ABİDİN KARACAN ve diğer adını sayamadığım herkese çok teşekkür ediyorum umarım bu arızayı yaşayan diğer arkadaşlarda ceplerinden bir kuruş bile çıkmadan bu sorunu çözebilirler... gelişmelerden sizleride haberdar ederim...

Hayırlı olsun, direksiyon eskiye göre cevirirken daha sert oldumu sizin aracınızda ?

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Süreç Özyalavuz
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573

Alıntı sayko1111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, direksiyon eskiye göre cevirirken daha sert oldumu sizin aracınızda ?
    çok fazla değişiklik yok ama dieksiyon sola çekiyor ve sola daha yumuşak sağa daha sert dönüyor direksiyon..

sayko kara
    sayko1111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

çok fazla değişiklik yok ama direksiyon sola çekiyor ve sola daha yumuşak sağa daha sert dönüyor direksiyon..

Benim aracında yeni değişti city motoru, direksiyonu ser bırakınca sola dönmüyor yanlız eskiye göre direksiyon daha sert olmuş gibi geldi bana.

AHMET KÜÇÜK
    metkucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    09 ST 146
    Edilen teşekkür: 3

2006 model garantisi olmayan aracımı aynı sorunla Fiat Kuşadası 2000 motorlu taşıtlara götürdüm.Bu araçlarda direksiyon arızası kronik.Ben de ilk aldığımda garanti dahilinde iki defa bu sorunuma müdahale edilmişti.Son zamanlarda direksiyondaki ses ile birlikte aracın sol tarafından da tok bir ses gelmeye başlamıştı.Sol amortisör takozu ve rulmanını değiştirdiler.Direksiyondaki sesler düzelmeyince direksiyon sistemini komple değiştireceklerini belirttiler.Bu işlemide iyiniyet garantisi olarak ücretsiz yapacaklarını söyleyip yaptılar.Bu konuda ki sorunumun çözümündeki yardımlarından dolayı KENAN ÇETİNKAYA ve HAYRETTİN Ustaya buradan çok teşekkür ederim.

NURİ RÜZGAR
    puntocu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 GB 409
    Edilen teşekkür: 125

Kadir kardsim geçmiş olsun.
    son sözümüz FENERBAHÇEE.....

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat yıkılmaz
    xarsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 26

kesinlikle katılıyorum..

Kadir Süreç Özyalavuz
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573

parça gelirse ve bende değiştirtebilirsem o belgeyi almak için uğraşacam ama tahminimce vermek istemeyeceklerdir...

ALPARSLAN CANBOLAT
    alparslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 28

O zamanlar foruma üye olmadığımdan ve de konu ile ilgili bilgi sahibi olmadığımdan direksiyonu sola çevirince gelen tıkırtı şikayetiyle Ankara Üstün otomotive (Fiat yetkili servisi) götürdüm aracımı (sene 2009). Kadir arkadaşımızın dediği gibi bilgisayardan aracımın sürekli yetkili servise bakım yaptırdığını gördüler ve sorgusuz sualsiz değişim yapıldı. Yani o zamanlar city arızası olduğunun farkında bile değildim. Forumda ilgili konuları okuyunca city olduğunu anladım. Fatura tabiki verilmedi. Sadece hatırladığım kadarıyla garantiden değişimi yapıldığına dair servis belgesi vermişlerdi.

Kadir Süreç Özyalavuz
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573

city direksiyonum dün itibariyle ücretsiz olarak değişti.servisten ücretsiz değişim yapıldığına dair belge alamadım çok ısrar etmeme rağmen "belge veremeyiz sistemde kayıtlı zaten ücretsiz olduğu için faturada veremeyiz" dediler maalesef.belge alıp emsal olması açısından burada paylaşmak isterdim ama olmadı... ancak isteyen arkadaşlara aracımın kmsini, modelini,şasi nosunu değişim tarihini nerde değiştiğini verebilirim ...

Sayfa 1/2 12 SonSon