Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
104 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: City Arızası 2. Mahkeme Evrağıdır.

emrah aslan
    ares666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 65

ustam tebrikler bilnçli tüketici bu olsa gerek. hepimiz aynı mantıkta olsak servis benzer durumlarda hiç bizi bu iş ve işlemlerle yormadan sorunlarımızı giderme yoluna gider. evrakı aldım arabanın dosyasına koydum ne olur ne olmaz şuan arza yok maşallah olmayacağı anlamına gelmez.. teşşekkürler...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Arkadaşlar İbrahim'in kararını print edip okudum şimdi Aydın abibinin karırı direkt olarak ''EMSAL '' olarak gösterilmiş ve büyük ihtimal Hakem heyeti karşı tarafın savunmasını ciddiye almamıştır bu emsal kararı görünce
    Aydın abi'ye yeniden ,tekrardan Sonsuz Tesekkürlerimi Sunuyorum ve elbette sanada teşekkürler İbrahim
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim miharbi
    miharbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 121

rica ederim kardeş, aydın beyin kararı olmasaydı zaten benim kazanmam mumkun değildi. fakat aydın beyin kararını ilk götürdüğümde bu emsal olması için yeterli olmayabilir demişlerdi. (çünkü karşı tarafta kendilerini haklı çıkaracak emsal bir karar göndermişti) o zaman burada fatih arkadaşın fatura örneğini buldum ve onu götürdüm. faturada garantisi bitmiş olan aracın city arızasının ücretsiz yapıldığı resmen belgelenmişti. bu ikisini karara yazdılar ve böylece karşı tarafa en ufak bir açık kapı bırakmamış olduk.

Aydın Bey ve Fatih beye ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum tekrar.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan elik
    srknsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

tebrikler gerçekten çok duyarlı bi davranış göstermişsiniz bizim milletimiz lanet olsun der bayılır parayı yaptırır hakkını sonuna kadar aramaz genelde(bende dahil) bide şu stopların buğulanma sorununu çözsek mahkeme yoluyla ne iyi olurdu

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı miharbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim kardeş, aydın beyin kararı olmasaydı zaten benim kazanmam mumkun değildi. fakat aydın beyin kararını ilk götürdüğümde bu emsal olması için yeterli olmayabilir demişlerdi. (çünkü karşı tarafta kendilerini haklı çıkaracak emsal bir karar göndermişti) o zaman burada fatih arkadaşın fatura örneğini buldum ve onu götürdüm. faturada garantisi bitmiş olan aracın city arızasının ücretsiz yapıldığı resmen belgelenmişti. bu ikisini karara yazdılar ve böylece karşı tarafa en ufak bir açık kapı bırakmamış olduk.

İbrahim fatura örnegi forumda varmıkı ?
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat BAYHAN
    burank16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

Standart Tebrikler hepinize..

Alıntı miharbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar,
    Hepinizi tebrik ediyorum ve kutluyorum.İnşallah başka arkadaşlarımızın başına gelmez fakat kronik sorun olduğu için gelirsede en azından hiçbirimize ciddi sıkıntılar yaşatmaz.
    İbrahim abi,sendeki evraklar ile birlikte aydın bey ve fatih beyden almış olduklarını saklarsan bizler için çok iyi olur,bizlerden biri bu sorun ile karşılaşırsa yardımcı olur.Hatta bu evrakların fotokopileride işe yarıyorsa bana göndermenizi elimin altında bulunmasını isterim.
    Slmlr..

oben derya
    oben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

04.2007 Fiat Bravo 1,9 M.Jet 150 pc aracimda 4 gün önce seyhat ederken direksiyon kilitlendi ve arac düzelmedi,Almanyada yasiyorum adac aradim ve servise cektirdim durumu anlattim daha önceden de formdan okuduklarimi almmnyadaki fiat yetkili servise anlattim ,bu kronik bir ariza oldugundan siz yapmak zorundasiniz desemde,araciniz garanti süresi gecmis vs anlatti durdu ve bana 1200 euro masraf cikardi,bugünde tesadüfen ibrahim arkadasimizin konuyla ilgili mahkeme kararini görünce hemen print ettim,pazartesi günü yetkili yerler gidip mahkeme dilekcemi vericem,bu mahkeme karari Fiat i ilgilendirdiginden sanirim benim icinde bu karar emsal teskil edicektir die düsünüyorum,konuyla ilgili elinde daha farkli mahkeme kararlari olan varsa ve bana ulastirabilirse cok sevinirim,,,isin asil önemli olan tarafi ya ben otobana ciktigimdaki burda otobana cikan aracin gücüne göre tam gaz gidiyor ya bende o duurmdayken direksiyon kilitlenmis olsaydi ne yapardim die düsündügüm cok oldu,,,,dava dilekceme bunuda abartarak yazicam .....

oben derya
    oben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

ibrahim arkadasim elinde bana yardimci olabilecek farkli evraklarin varsa ve gönderebilirsen cok sevinirim...akinkucuk@.de

İbrahim miharbi
    miharbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 121

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim fatura örnegi forumda varmıkı ?
    evet fatura örneğini forumdan almıştım.

işte şu linkteki
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...-faturasi.html

Burak Aykanat
    lordfear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yağmur Gri

Merhaba arkadaşlar ben 2004 fiat punto sahibiyim..arabayı ikinci el yeni aldım,direksiyon arıza sinyali veriyor sola çekiyor ve yolda giderken bir anda sertleşiyor..benim tahminim de burdaki problemin aynısı galiba.. haftasonu fiat servisine götürmeyi düşünüyorum..ama mahkemeyi kazanan beyefendinin belgelerine nasıl ulaşabilirim?

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

tüketici hakem heyeti karar verdi diye fiat bunu hakem heyeti kararına göre geri ödemek zorunda değil. direkt tüketici mahkemesine gitme hatta işi uzatma yolunu bile seçebilirler. ama sorunun kronik olduğunu zaten kendileride kabul etmiş olduklarından olsa gerek hakem heyeti karaına göre direkt ücretsiz değişim yapıyorlar hiç uğraşmadan. zaten aslında kabul etmiş durumda Fiat bu durumu. ama işte hakem heyeti yolunu kullanmadan halledenlerde var halletmeyenlerde.

Şahin Dalgıç
    sahind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Ne olursa olsun bilinçli tüketici olmak gerekiyor. Umarım başımıza gelmez ama gelirse eğer izleyeceğimiz yol artık belli. Tebrik ederim.

17. 02/05/2012, 11:00

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

helall sana. senden ricam o faturaları felan sen de siteye koysan ne kadar çok emsal o kadar kısa yoldan çözüm olur.

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim.

BAHADIR AKMAN
    sneek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Aynı sorunu bende yaşıyorum. 2004 model 1.4 punto da. Servise götürdüm 51781572 numaralı direksiyon parçası arızalı dediler. Parca 780 işçilik 250 dediler. Toplam 900 e yaparız dediler. Ben forumdan edindiğim bilgiler ışığında Fiat'ın müşteri hizmetleri ne not bıraktım. Beni tekrar arayacaklarmis bakalim bekliyorum. Olmazsa hakem Heyeti ne basvurmayi düşünüyorum.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

kardeşim bence çok umutlanma bende 2006 grande punto var ve arç 30000 km de az önce konuştum olumsuz yanıt aldım

HÜSEYİN TOPARLAK
    blacky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

merhaba,
    2006 model g.punto kullanıcısıyım.Aracımla sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşamaktayım.Fiata başvurdum fakat garantisi bittiğinden dolayı problemle ilgili herhangi bir ücret karşılaması yapamacaklarını belirttiler.Birmot (izmirdeki yetkili satıcı ve servisi) işçilik almadan 2000TL ye problemi çözebileceklerini söyledi.konuyla ilgili hakem heyetine başvurmak istiyorum.siteye yeni üye olduğum için evrak nerden bulabileceğimi çözemedim.sizden ricam aydın edindiğiniz (mahkeme kararı, fatura vb.) evrakları bana da (kadriyegevsek35@hotmail.com) mail atabilirmisiniz.
    Şimdiden verdiğiniz bilgi ve yardım için teşekkür ederim.

OZG GLM
    smrkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yakut Kırmızı

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2006 model 82000 de grande puntom var ve direksiyonumda bir sorun var city arızası denen illete çok benziyor.. servise gittim ve bunun ücretli değişeceğini söyledi ve bu konuda fiat türkiye ile görüşmem gerektiğini söylediler.. Fiat türkiye ile görüştüm ve sabah kabul edip tamam halledelim diyip akşama tekrar arayıp aracımın yılı dolduğundan iyi niyet garantisi doldu dediler ücretli yapılır dediler... Bunun kronik arıza olduğunu söyledim çünkü forumdan takip ediyordum ben bu konuyu ama dinlemiyorlar arkadaşlar.. Biz bunu el birliğiye kabul ettirelim fiata zira bu konuda magdur olan tanıdıklarım hatta siz dostlarımı görüyorum bende neredeyse magdur oldum olucam yardımlarınızı bekliyorum... ozgglm@hotmail.com

selim özdemir
    selimozdemr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bendede aynı sorun var ve bu sorunu gidermek için 2 haftadır ugraşıyorum mahkeme kararşrını banada mail atarmısınız selimozdemr@gmail.com teşekkürler

ayhan koyun
    ayola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

bugün benim başımada geldi ve fiat sayfasından talepte bulundum bakalım gelişmelere göre takip edecğiz sonuna kadar devam.(ayhan.koyun@hotmail.com)

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon