Sayfa 7/18 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
351 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: City Direksiyon Hatası Mahkeme Evrağı

sayko kara
    sayko1111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

selam arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce city arızası yaşadım. Topkapıdaki fırat otoya götürdüm aracımı ve city arızası olduğunu söylediler ve 1500tl bedeli olduğunu söylediler. Bende fiat çağrı merkezini aradım aracım 2006 model olduğu icin garanti kapsamı dışında olduğu için %50 si sizden dediler. Ben bu formda yazan tüm bilgiler ile üstlerine gittim bakalım ne olacak. En son 750 tl yi verip yaptırıcam ve tüketici haklarında hakkımı arıyacam. Gerçekten bunlar kafalarına göre iş yapıyorlar. Bence servis bu işte çok büyük rol oynuyor.

* *
    azeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Herkese merhaba,

Aynı sorun bende de var. Serviste masrafı 1900 tl, siz bilmem kaçını ödeyin dediler. Arızalı olan parça basit bir servo motoru. Kimi araçlarda sadece sensör hatasından dolayı bu ışık yanıyor.

Bu kadar kişinin aracında aynı sorun var, çoğunlukla da 2006 modellerde. Ve Fiat müşteri memnuniyeti kapsamında parça masrafının çoğunu karşıladığını söylüyor. Ortada kronik bir arıza yoksa, neden böyle bir uygulamaları var?

Size bir soru daha soracağım, değeri 25000 TL olan bir aracta 2000 TL'lik parça olur mu? Bunu bence bir düşünün. Bu araç tasarımının ve üretiminin mantığıyla ters orantılı. Bir araçtaki en pahalı parça motorun kendisidir. Ki 2 ay önce Kartal Oto Sanayi'de sıfır orjinal Clio 1.4 motorun kendisi (yağ karteri, bujileri) dahil 1800 tl idi.

Acaba arızaya sebep olan parçanın gerçek değeri kaç? Bence önce bunu bir araştırmak gerekiyor...

Fiat'ın müşteri memnuniyeti anlayışını yorumlarınıza bırakıyorum.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuda somut bişeyler yapmamız lazım bu arıza bugün fatih beyin başına geldi ve ne yazık ki birçoğumuz city arızasıyla karşılaştık yada her an karşılaşabiliriz...
    benim fikrim ya bi imza kampanyası başlatalım gerekirse il il organize olalım yada ortak bi şekilde bir metin hazırlayalım ve bunu bir şekilde(mesela e- mail) fiata ulaştıralım yada her il toplanıp fiat bayilerinin önünde protesto gibi bişeyler yapalım (antalya için ben gönüllüyüm) ama yeterki tepkisiz kalmayalım yazık günah 2000-2500 liralık hatalı ürettikleri bi parçayı bizim üzerimize yıkıyorlar arkadaşlar...
    15.000 üyelik grandepuntotr sadece toplantılar ve buluşmalar için organize olmayalım bu sorunu çözmek içinde birlik olalım... ben elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım altından kalkabilirsek eminim fiat bütün araçlardakini city direksiyonları ücretsiz değiştirmek zorunda kalacaktır...
    Gördüğüm kadarı ile başına gelmedikçe kimse hareketlenmiyor.

Benim aracımda henüz böyle bir sorun yok ama potansiyel bir sorun adayı olduğumun farkındayım. İstanbuldan yapılacak her türlü organizasyonda bende gönüllüyüm.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı tyilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gördüğüm kadarı ile başına gelmedikçe kimse hareketlenmiyor.

Benim aracımda henüz böyle bir sorun yok ama potansiyel bir sorun adayı olduğumun farkındayım. Istanbuldan yapılacak her türlü organizasyonda bende gönüllüyüm.
    +111111

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba isminiz Ramazan oldugunu düsündüğümden Ramazan bey ,
    Faturanızda direksiyon mili yazmıs olması yeterlıdır dıye dusunmekteyım çünki Aydın abinin kararında ''Aracın direksiyon milinde arıza ''diyor sizinkide çity arızası faturada bır sıkıntı yok .(faturanızın bır fotokopısını alınız) THHK basvuru ıken tum evrakların fotokopısını cekınız nedenı ıse bırısını sız THHK vereceksınız bırı sızde kalacak bırde fotokopıcı aramayın)
    Fakat sızın işinizi uğraştıracak durum şu 1.572,55 TL olması kesin karar teskıl etmıyor baglayıcı değil karsı taraf itiraz eder ise Mahkemede görüşmeniz gerekiyor ancak THHK verdiği rapor ise delil yerine geçiyor
    Detaylı ayrıntıları asagıda sunuyorum,Ama sızde paranızı gerı alırsınız buyuk ıhtımal sadece bıraz zaman alabılır.

''Satın aldığınız ve şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1 Ocak 2011’den itibaren 1.031,87 TL’nin (Parasal sınır her yıl DİE’nin TEFE’de meydana gelen yıllık artış oranında artırılır.) altında ise sorunun çözümü için Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız zorunludur. Bu durumda, hakem heyetlerinin aldığı karar bağlayıcıdır.''

Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1.031,87 TL’nin üstünde ve 2.693,78 TL.’nin altında ise Hakem Heyetlerine Şahsen başvurulabileceği gibi, Tüketici Mahkemelerine de başvurulabilir.

Ancak bu durumda, Hakem Heyetlerinin kararı delil niteliğinde olup, bağlayıcı değildir. Lehinize olan heyet kararına karşı tarafın uymaması halinde Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.
    Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 2.693,78 TL.nin üstünde ise doğrudan Tüketici Mahkemelerine ya da İl Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız gerekmektedir.

Tüketici Şikayetleri Başvuru Formu için tüketici formu.doc
    TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETLERİNİN ÇALIŞMA USUL ve ESASLARI

Satın aldığınız herhangi bir mal veya hizmetin ayıplı (kusurlu) olduğunu fark ettiğinizde öncelikle o mal veya hizmeti aldığınız satıcı veya sağlayıcı ile görüşmeniz gerekir. Sorunu çözemiyor ve karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmiyorsa, firma yetkilileri ile görüşmenizde yarar vardır.
    Bu tür görüşmelerde yasal haklarınızı (malın iadesi, malın yenisi ile değiştirilmesi, malın tamiri, malın özürü kadar değerinden indirilmesi) bildiğinizi ve seçimlik haklarınızdan hangisini tercih ettiğinizi belirtmeyi unutmayın.
    Her şeye rağmen, sonuç alamadıysanız, mal ya da hizmeti satın aldığınız yerde bulunan;
    *Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine,
    *Tüketici Mahkemelerine,
    başvurmalısınız. Böyle bir durumda hakkınızı aramamanız sadece o mal veya hizmet nedeniyle sizin zarara uğramanızı değil, aynı zamanda tüketiciye saygılı olmayan satıcıyı ödüllendirmek ve başka tüketicilerin de benzer mağduriyetlere uğramasına sebep olmak anlamına gelir.

HAKEM HEYETLERİ VE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ NEREDEDİR?
    Hakem Heyetleri illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.
    81 İl Müdürlüğü ile 892 ilçede Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri bulunmaktadır. Ancak iki ilçede (İlçemizde ve Bursa İli Osmangazi İlçesinde) iki hakem heyeti bulunmaktadır.
    Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULMALI?

Başvurular, tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya tüketicinin ikamet ettiği yerdeki hakem heyetine yapılır.

Satın aldığınız ve şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1 Ocak 2011’den itibaren 1.031,87 TL’nin (Parasal sınır her yıl DİE’nin TEFE’de meydana gelen yıllık artış oranında artırılır.) altında ise sorunun çözümü için Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız zorunludur. Bu durumda, hakem heyetlerinin aldığı karar bağlayıcıdır.

Hakem heyetinin lehinize verdiği karara satıcı veya sağlayıcının uymaması durumunda İcra Müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.

Hakem heyeti kararı, aleyhinize çıktıysa 15 (onbeş) gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirsiniz. İtirazı görüşen Tüketici Mahkemesinin kararı kesindir.

Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1.031,87 TL’nin üstünde ve 2.693,78 TL.’nin altında ise Hakem Heyetlerine Şahsen başvurulabileceği gibi, Tüketici Mahkemelerine de başvurulabilir.

Ancak bu durumda, Hakem Heyetlerinin kararı delil niteliğinde olup, bağlayıcı değildir. Lehinize olan heyet kararına karşı tarafın uymaması halinde Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.
    Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 2.693,78 TL.nin üstünde ise doğrudan Tüketici Mahkemelerine ya da İl Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız gerekmektedir.

BAŞVURUNUZU NASIL YAPACAKSINIZ?

Şikayet konusunu içeren dilekçe ve ekinde konuya ait belgelerle (fatura, satış fişi, garanti belgesi, sözleşme vb.) Şahsen başvurmanız gerekmektedir.
    Yazılı dilekçenizde,
    • Satın aldığınız mal ya da hizmetin ne olduğunu, özelliklerini,
    • Malın ne zaman teslim edildiğini ya da hizmetin ne zaman ve nerede verildiğini,
    • Ne kadar para ödediğinizi,
    • Sorunun ne olduğunu,
    • Satıcı ya da sağlayıcıya durumu ilettiğinizde neler olduğunu,
    • Ne yapılmasını istediğinizi anlatın.

BAŞVURULARDAN ÜCRET ALINMAZ
    Hakem heyetlerine yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmaz. Hakem heyetlerince görevlendirilecek bilirkişi ücretleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır.
    Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.

GÖRÜŞÜLME SÜRESİ
    Hakem Heyetlerine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç 3 (üç) ay içinde karara bağlanır.
    Kararlar, alındığı tarihten itibaren 5 (beş) gün içinde taraflara yazılı olarak bildirilir.
    Hakem Heyeti kararlarının taraf ve sonuçlarını gösterir listeler, İllerde İl Müdürlükleri, İlçelerde Kaymakamlıklarda duyuru panolarında aylık olarak ilan edilir.
    İlçemizde Tüketici sorunları Hakem Heyeti Sayısının ikiye çıkarılması talebimiz Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 28.03.2007 tarih ve 2007/68 sayılı Bakan onayıyla uygun görülmüştür.
    23.07.2007 tarihinden beri İlçemizde iki hakem heyeti görev yapmaktadır.

ÇANKAYA İLÇESİ 1. TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ:
    BAŞKAN Hatice SÜZGÜN Yazı İşleri Müdürü
    ÜYELER
    Halil AHİ Çankaya Belediyesi Temsilcisi
    Av. Hülya ÖZDEMİR Ankara Barosu Temsilcisi
    Naime ALİMOĞLU Tük.Hak.Der. Temsilcisi
    Musa AKMAN ATO Temsilcisi
    ÇANKAYA İLÇESİ 2. TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ:
    BAŞKAN Mustafa Hulusi ARAT Çankaya Kaymakamı
    ÜYELER
    Mehmet YILDIRIM Çankaya Belediyesi Temsilcisi
    Av. M.Kemal KÖSELER Ankara Barosu Temsilcisi
    Av. Saliha KIZILOĞLU Tük.Hak.Der. Temsilcisi
    M.Sacit SAMLI ATO Temsilcisi
    İLETİŞİM:
    Adres:
    Kumrular Cad. No:5 Kızılay/ANKARA
    Tel: 0 (312) 425 64 27
    KAYNAK:
    Çankaya Kaymakamlığı
    Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkürler Zeynel..

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benimde daha 40000 km olmamış aracımın sağ aks ve aks sportu arızalı. servis sadece 1 parçaya 800 lira gibi bir rakam istedi. aracın garantiside yok bende dün fiata mail attım.italyadaki fiattada attım aynı maili. bugün aradılar sorununuzu çözcez dediler bakalım yarın ola hayrola.

sayko kara
    sayko1111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 19

Alıntı azeus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Aynı sorun bende de var. Serviste masrafı 1900 tl, siz bilmem kaçını ödeyin dediler. Arızalı olan parça basit bir servo motoru. Kimi araçlarda sadece sensör hatasından dolayı bu ışık yanıyor.

Bu kadar kişinin aracında aynı sorun var, çoğunlukla da 2006 modellerde. Ve Fiat müşteri memnuniyeti kapsamında parça masrafının çoğunu karşıladığını söylüyor. Ortada kronik bir arıza yoksa, neden böyle bir uygulamaları var?

Size bir soru daha soracağım, değeri 25000 TL olan bir aracta 2000 TL'lik parça olur mu? Bunu bence bir düşünün. Bu araç tasarımının ve üretiminin mantığıyla ters orantılı. Bir araçtaki en pahalı parça motorun kendisidir. Ki 2 ay önce Kartal Oto Sanayi'de sıfır orjinal Clio 1.4 motorun kendisi (yağ karteri, bujileri) dahil 1800 tl idi.

Acaba arızaya sebep olan parçanın gerçek değeri kaç? Bence önce bunu bir araştırmak gerekiyor...

Fiat'ın müşteri memnuniyeti anlayışını yorumlarınıza bırakıyorum.

geçmiş olsun, hangi servise gittiniz?, birde araç duruyorken ve vites boşta iken direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığınız zaman direksiyonda hafif sürtme hissediyormusunuz. Bu arada ayağınız fren pedalında olmalı. saygılar.

mekselin eras
    balakgazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kilis
    Rengi
    Derin Mavi
    Edilen teşekkür: 2

tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    ben bu ayın 2 si gibi tüketici hakem heyetine baş vurdum dün servisten aradılar fiatın tamamını ödemeyi kabul ettiğini faturanın tamamını ödeyeceklerini söylediler bugün gittim imzaları attık pazartesi inşallah paramı alacağım darısı diğer tüm arkadaşlarıma
    tüketici heyeti ile görüştüğümde bana firmanın kabulendiği durumlarda böyle yaptıklarını belirtiler

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ADVENTURER Engineer!
    Semih Kurtulmus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 RR 232
    Edilen teşekkür: 167

Valla bu çok iyi oldu eğer ileride sorun çıkarsa bende bu yola başvururum
    Was willst du machen , denk nicht nach tus einfach...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

RAMAZAN YURTTAPAN
    ramazan yurttapan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Evet arkadaşlar yaklaşık 2-3 ay city direksiyon arızası ile ilgili forumda bir çok arkadaş ile görüştüm tüm uğraşlarıma rağmen fiat city direksiyon arızamın %80 karşılamıştı.Zorunlu olarak 382,67 tl ödeyerek direksiyonu yaptırmıştım.Daha sonra Aydın abinin göstermiş olduğu hukiki yollardan hakkımı aradım burdan dilekçe örneği ve ücretsiz yapıldığına dair fatura örneklerini dilekçeme ekleyerek 05.12.2011 tarihinde Tüketici Haken Heyetine başvuruda bulundum yaklaşık 1 ay içinde bana karar gönderildi ve haklı bulundum paramın iadesine karar verildi bende geçen hafta yetkili servise giderek kararı teyit ettim ve bana dediler ki bizde tofaşa bu kararı e mail yolu ile göndereceğiz onların vereceği karara bağlı olarak sizi arayacağız dediler ve çok kısa bi sürede bugün yetkili servis aradı fatura aslını vererek paramın tamamını iade aldım.Bilgilerinize.Bu sitede emeği geçen herkes çok teşekkür ederim.

14. Bu mesajı için 4 kişi ramazan yurttapan'ye teşekkür etti:

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

olay meyvelerini vermeye başladı hepimizin gözü aydın

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ramazan yurttapan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar yaklaşık 2-3 ay city direksiyon arızası ile ilgili forumda bir çok arkadaş ile görüştüm tüm uğraşlarıma rağmen fiat city direksiyon arızamın %80 karşılamıştı.Zorunlu olarak 382,67 tl ödeyerek direksiyonu yaptırmıştım.Daha sonra Aydın abinin göstermiş olduğu hukiki yollardan hakkımı aradım burdan dilekçe örneği ve ücretsiz yapıldığına dair fatura örneklerini dilekçeme ekleyerek 05.12.2011 tarihinde Tüketici Haken Heyetine başvuruda bulundum yaklaşık 1 ay içinde bana karar gönderildi ve haklı bulundum paramın iadesine karar verildi bende geçen hafta yetkili servise giderek kararı teyit ettim ve bana dediler ki bizde tofaşa bu kararı e mail yolu ile göndereceğiz onların vereceği karara bağlı olarak sizi arayacağız dediler ve çok kısa bi sürede bugün yetkili servis aradı fatura aslını vererek paramın tamamını iade aldım.Bilgilerinize.Bu sitede emeği geçen herkes çok teşekkür ederim.
    Alıntı balakgazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    ben bu ayın 2 si gibi tüketici hakem heyetine baş vurdum dün servisten aradılar fiatın tamamını ödemeyi kabul ettiğini faturanın tamamını ödeyeceklerini söylediler bugün gittim imzaları attık pazartesi inşallah paramı alacağım darısı diğer tüm arkadaşlarıma
    tüketici heyeti ile görüştüğümde bana firmanın kabulendiği durumlarda böyle yaptıklarını belirtiler
    Arkadaslar haklılıgınız yasal yollardanda kanıtlanmış şahsen mutlu oldum şimdi yardımcı olan arkadaslara tesekkur ettiniz şimdi bundan muzdarıp olan veya olabılecek arkadasların sizlere tesekkur etmesıni istemezmısınız ? İstersınız insallah lütfen sizlerde Aydın abi gibi lehinize verılen kararı forumda paylasın ki ılerıde şikayet eden arkadasların ellerinde daha fazla belge olsun
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kubilay HALAT
    Qubee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    00
    Edilen teşekkür: 26

Herkes koysa keşke belgelerini çok faydalı bir konu olur. Hakem heyetleri de daha çabuk karar verebilir.

mekselin eras
    Nereden
    Kilis
    Rengi
    Derin Mavi

Arkadaslar haklılıgınız yasal yollardanda kanıtlanmış şahsen mutlu oldum şimdi yardımcı olan arkadaslara tesekkur ettiniz şimdi bundan muzdarıp olan veya olabılecek arkadasların sizlere tesekkur etmesıni istemezmısınız ? İstersınız insallah lütfen sizlerde Aydın abi gibi lehinize verılen kararı forumda paylasın ki ılerıde şikayet eden arkadasların ellerinde daha fazla belge olsun
    benim elimde hakem heyeti kararı olsa ben hemen koyacaktım ancak ben hakem heyetine başvurduktan sonra hakem heyeti savunma için bayiye yazı gönderince bayi fiat merkezle konuşmuş fiat merkez ödemeyi kabul etmiş benim paramı bu yüzden hemen ödediler
    hakem heyetindeki arkadaşlarla görüşünce firmalar haksız olduğu durumlarda böyle davrandıklarını savunma olarak ödendi belgesi gönderdiklerini öğrendim
    yani benim elimde her hangi bir belge yok ama elimden gelen başka bir şey olursa ben yardımcı olmaya hazırım

RAMAZAN YURTTAPAN
    ramazan yurttapan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Evet arkadaşlar bende hakem heyet kararını en kısa zamanda ekleyecem tarayıcım yok şu anda.Ama hepinizin içi rahat olsun bu sorun artık bizim için kabus değil.Biraz uğraşarak istediğimiz sonucu Aydın Abinin göstermiş olduğu yasal yollarla hakkımızı söke söke aldık çok şükür.Bu sıkıntıyı yaşayan tüm arkadaşlara her platformada yardıma hazırım..

mehmet özdemir
    tombstone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 6

arkadaşlar benim arcım 2006 model ve ikinci el almıştım. dolayısıyla garanti falan yok. şuan için böyle bir arızam yok ama endişelenmeye başladım. böyle bir arızayla karşılaşırsam ve cebimden ödeyerek yaptırırsam arızanın kronik olmasından dolayı bende paramı geri alabilir miyim acaba?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı balakgazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim elimde hakem heyeti kararı olsa ben hemen koyacaktım ancak ben hakem heyetine başvurduktan sonra hakem heyeti savunma için bayiye yazı gönderince bayi fiat merkezle konuşmuş fiat merkez ödemeyi kabul etmiş benim paramı bu yüzden hemen ödediler
    hakem heyetindeki arkadaşlarla görüşünce firmalar haksız olduğu durumlarda böyle davrandıklarını savunma olarak ödendi belgesi gönderdiklerini öğrendim
    yani benim elimde her hangi bir belge yok ama elimden gelen başka bir şey olursa ben yardımcı olmaya hazırım
    Arkadaşım servis veya fıat hakem heyetıne sorunun cozuldugune dair belge gonderıyor durum senın lehıne oldugu ıcın hakem heyetıde sana bıldırımde bulunuyor cevap verıyor yanı kısaca cevabında karsı tarafın suclu oldugu ve sızın madurıyetınızın gıderılmemesı durumun da 30 gun ıcerısınde yasal haklarınızın saklı kaldıgını ve bu suresonunda karsı taraf halen sızın madurıyetınızı gıdermemıs ıse ........ tüketıcı mahkemesıne basvurmanızı soyluyor kısacası tuketıcı hakem kararı senın elıne karar veya cevap verıyor ılerıde aynı sorunu yasarsan ıslerının cokdaha kolay ve zahmetsızce olması ıcın kararı gıt al hakem heyetınden derım
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

mekselin eras
    Nereden
    Kilis
    Rengi
    Derin Mavi

Arkadaşım servis veya fıat hakem heyetıne sorunun cozuldugune dair belge gonderıyor durum senın lehıne oldugu ıcın hakem heyetıde sana bıldırımde bulunuyor cevap verıyor yanı kısaca cevabında karsı tarafın suclu oldugu ve sızın madurıyetınızın gıderılmemesı durumun da 30 gun ıcerısınde yasal haklarınızın saklı kaldıgını ve bu suresonunda karsı taraf halen sızın madurıyetınızı gıdermemıs ıse ........ tüketıcı mahkemesıne basvurmanızı soyluyor kısacası tuketıcı hakem kararı senın elıne karar veya cevap verıyor ılerıde aynı sorunu yasarsan ıslerının cokdaha kolay ve zahmetsızce olması ıcın kararı gıt al hakem heyetınden derım
    öyle bir karar vereceklerini sanmıyorum verirlerse seve seve yayınlarım
    ama ben fiat gittiğimde ödemeyi yapmaları için şikayetimi geri aldığıma dair bir dilekçe imzalattılar. dilekçenin bende kalan suretine ödeme yapılacağına dair tahatüt aldım hepsi bu bu sebeple tüketici hakem heyeti karar vermeyecektir fatura bedelinin tamamını almama karşın fatura bende bir sıkıntı olursa yani tekrar şikayet edebilecek konumdayım

İbrahim miharbi
    miharbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 121

Alıntı Qubee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ibrahim bey kararı eklerseniz çok seviniriz. ben de yeni değiştirdim tüketici haklarına başvuracam elimde 2 tane karar evrağı olursa daha etkili olur heralde

26. Bu mesajı için 2 kişi miharbi'ye teşekkür etti:

Kubilay HALAT
    Qubee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    00
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı miharbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler eklediğiniz için ama ben 2 hafta kadar önce başvurdum hakem heyetine bugün aradılar fiattan paranızı iade edecez gelin diye. Eve karar falan da gelmedi. Heralde karar için beklemeden iade edecekler çarşamba günü gidince öğrenirim artık.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 7/18 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon