Sayfa 5/18 İlkİlk 123456789 ... SonSon
351 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: City Direksiyon Hatası Mahkeme Evrağı

Rmzn KHRMN
    albay_alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919
    Edilen teşekkür: 3

hepinizden Allah razı olsun arkadaşlar;çok uğraş gösterdiniz bu konuda gerçekten ve sonunda benim gibi mağdurlara da yardımınız dokundu..Şimdi bi sorum var elimdeki faturada city arızası diye bişey yazmıyor;direksiyon mili 1572,55tl yazıyor bu sorun olur mu tüketici hakem heyeti için?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı albay_alpay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepinizden Allah razı olsun arkadaşlar;çok uğraş gösterdiniz bu konuda gerçekten ve sonunda benim gibi mağdurlara da yardımınız dokundu..Şimdi bi sorum var elimdeki faturada city arızası diye bişey yazmıyor;direksiyon mili 1572,55tl yazıyor bu sorun olur mu tüketici hakem heyeti için?
    Galiba isminiz Ramazan oldugunu düsündüğümden Ramazan bey ,
    Faturanızda direksiyon mili yazmıs olması yeterlıdır dıye dusunmekteyım çünki Aydın abinin kararında ''Aracın direksiyon milinde arıza ''diyor sizinkide çity arızası faturada bır sıkıntı yok .(faturanızın bır fotokopısını alınız) THHK basvuru ıken tum evrakların fotokopısını cekınız nedenı ıse bırısını sız THHK vereceksınız bırı sızde kalacak bırde fotokopıcı aramayın)
    Fakat sızın işinizi uğraştıracak durum şu 1.572,55 TL olması kesin karar teskıl etmıyor baglayıcı değil karsı taraf itiraz eder ise Mahkemede görüşmeniz gerekiyor ancak THHK verdiği rapor ise delil yerine geçiyor
    Detaylı ayrıntıları asagıda sunuyorum,Ama sızde paranızı gerı alırsınız buyuk ıhtımal sadece bıraz zaman alabılır.

''Satın aldığınız ve şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1 Ocak 2011’den itibaren 1.031,87 TL’nin (Parasal sınır her yıl DİE’nin TEFE’de meydana gelen yıllık artış oranında artırılır.) altında ise sorunun çözümü için Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız zorunludur. Bu durumda, hakem heyetlerinin aldığı karar bağlayıcıdır.''

Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1.031,87 TL’nin üstünde ve 2.693,78 TL.’nin altında ise Hakem Heyetlerine Şahsen başvurulabileceği gibi, Tüketici Mahkemelerine de başvurulabilir.

Ancak bu durumda, Hakem Heyetlerinin kararı delil niteliğinde olup, bağlayıcı değildir. Lehinize olan heyet kararına karşı tarafın uymaması halinde Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.
    Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 2.693,78 TL.nin üstünde ise doğrudan Tüketici Mahkemelerine ya da İl Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız gerekmektedir.

Tüketici Şikayetleri Başvuru Formu için tüketici formu.doc
    TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETLERİNİN ÇALIŞMA USUL ve ESASLARI

Satın aldığınız herhangi bir mal veya hizmetin ayıplı (kusurlu) olduğunu fark ettiğinizde öncelikle o mal veya hizmeti aldığınız satıcı veya sağlayıcı ile görüşmeniz gerekir. Sorunu çözemiyor ve karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmiyorsa, firma yetkilileri ile görüşmenizde yarar vardır.
    Bu tür görüşmelerde yasal haklarınızı (malın iadesi, malın yenisi ile değiştirilmesi, malın tamiri, malın özürü kadar değerinden indirilmesi) bildiğinizi ve seçimlik haklarınızdan hangisini tercih ettiğinizi belirtmeyi unutmayın.
    Her şeye rağmen, sonuç alamadıysanız, mal ya da hizmeti satın aldığınız yerde bulunan;
    *Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine,
    *Tüketici Mahkemelerine,

başvurmalısınız. Böyle bir durumda hakkınızı aramamanız sadece o mal veya hizmet nedeniyle sizin zarara uğramanızı değil, aynı zamanda tüketiciye saygılı olmayan satıcıyı ödüllendirmek ve başka tüketicilerin de benzer mağduriyetlere uğramasına sebep olmak anlamına gelir.

HAKEM HEYETLERİ VE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ NEREDEDİR?
    Hakem Heyetleri illerde Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlık binalarındadır.
    81 İl Müdürlüğü ile 892 ilçede Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri bulunmaktadır. Ancak iki ilçede (İlçemizde ve Bursa İli Osmangazi İlçesinde) iki hakem heyeti bulunmaktadır.
    Tüketici Mahkemeleri ise her il ve ilçenin Adliye binalarında bulunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULMALI?

Başvurular, tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya tüketicinin ikamet ettiği yerdeki hakem heyetine yapılır.

Satın aldığınız ve şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1 Ocak 2011’den itibaren 1.031,87 TL’nin (Parasal sınır her yıl DİE’nin TEFE’de meydana gelen yıllık artış oranında artırılır.) altında ise sorunun çözümü için Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız zorunludur. Bu durumda, hakem heyetlerinin aldığı karar bağlayıcıdır.

Hakem heyetinin lehinize verdiği karara satıcı veya sağlayıcının uymaması durumunda İcra Müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz.

Hakem heyeti kararı, aleyhinize çıktıysa 15 (onbeş) gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilirsiniz. İtirazı görüşen Tüketici Mahkemesinin kararı kesindir.

Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 1.031,87 TL’nin üstünde ve 2.693,78 TL.’nin altında ise Hakem Heyetlerine Şahsen başvurulabileceği gibi, Tüketici Mahkemelerine de başvurulabilir.

Ancak bu durumda, Hakem Heyetlerinin kararı delil niteliğinde olup, bağlayıcı değildir. Lehinize olan heyet kararına karşı tarafın uymaması halinde Tüketici Mahkemesine başvurmanız gerekecektir.
    Şikayet konusu olan mal ya da hizmetin değeri 2.693,78 TL.nin üstünde ise doğrudan Tüketici Mahkemelerine ya da İl Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurmanız gerekmektedir.

BAŞVURUNUZU NASIL YAPACAKSINIZ?

Şikayet konusunu içeren dilekçe ve ekinde konuya ait belgelerle (fatura, satış fişi, garanti belgesi, sözleşme vb.) Şahsen başvurmanız gerekmektedir.
    Yazılı dilekçenizde,
    • Satın aldığınız mal ya da hizmetin ne olduğunu, özelliklerini,
    • Malın ne zaman teslim edildiğini ya da hizmetin ne zaman ve nerede verildiğini,
    • Ne kadar para ödediğinizi,
    • Sorunun ne olduğunu,
    • Satıcı ya da sağlayıcıya durumu ilettiğinizde neler olduğunu,
    • Ne yapılmasını istediğinizi anlatın.

BAŞVURULARDAN ÜCRET ALINMAZ
    Hakem heyetlerine yapılan başvurulardan herhangi bir ücret alınmaz. Hakem heyetlerince görevlendirilecek bilirkişi ücretleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır.
    Tüketici Mahkemeleri nezdinde tüketiciler tarafından açılacak davalar her türlü resim ve harçtan muaftır.

GÖRÜŞÜLME SÜRESİ
    Hakem Heyetlerine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç 3 (üç) ay içinde karara bağlanır.
    Kararlar, alındığı tarihten itibaren 5 (beş) gün içinde taraflara yazılı olarak bildirilir.
    Hakem Heyeti kararlarının taraf ve sonuçlarını gösterir listeler, İllerde İl Müdürlükleri, İlçelerde Kaymakamlıklarda duyuru panolarında aylık olarak ilan edilir.
    İlçemizde Tüketici sorunları Hakem Heyeti Sayısının ikiye çıkarılması talebimiz Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 28.03.2007 tarih ve 2007/68 sayılı Bakan onayıyla uygun görülmüştür.
    23.07.2007 tarihinden beri İlçemizde iki hakem heyeti görev yapmaktadır.

ÇANKAYA İLÇESİ 1. TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ:
    BAŞKAN Hatice SÜZGÜN Yazı İşleri Müdürü
    ÜYELER
    Halil AHİ Çankaya Belediyesi Temsilcisi
    Av. Hülya ÖZDEMİR Ankara Barosu Temsilcisi
    Naime ALİMOĞLU Tük.Hak.Der. Temsilcisi
    Musa AKMAN ATO Temsilcisi
    ÇANKAYA İLÇESİ 2. TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİ:
    BAŞKAN Mustafa Hulusi ARAT Çankaya Kaymakamı
    ÜYELER
    Mehmet YILDIRIM Çankaya Belediyesi Temsilcisi
    Av. M.Kemal KÖSELER Ankara Barosu Temsilcisi
    Av. Saliha KIZILOĞLU Tük.Hak.Der. Temsilcisi
    M.Sacit SAMLI ATO Temsilcisi
    İLETİŞİM:
    Adres:
    Kumrular Cad. No:5 Kızılay/ANKARA
    Tel: 0 (312) 425 64 27
    KAYNAK:
    Çankaya Kaymakamlığı
    Konu ZAK1980 tarafından (10/10/2011 Saat 23:44 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

3. Bu mesajı için 6 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

yok sorun teşkiletmez zaten city dediğimiz direksiyon mili değişimi diye yazılıyor faturaya sorun olmaz

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Rmzn KHRMN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919

zeynel bey verdiğiniz geniş bilgi için teşekkür ederim;aydın bey size de...evet ismim ramazan bu arada...şimdi benim işimin uzamasını düşünmenize sebep, sanırım faturada yazan 1572 tl tutar ancak yarısı düşüldükten sonra 862 tl gibi bişey yazıyor benim ödediğim, geri kalan da fiat müşteri desteği diye belirtiliyor...1031tlnin altında olduğuna göre benim hakem heyetine gitmem yeterli herhalde değilmi?yanlış mı anladım yoksa?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

zeynel bey verdiğiniz geniş bilgi için teşekkür ederim;aydın bey size de...evet ismim ramazan bu arada...şimdi benim işimin uzamasını düşünmenize sebep, sanırım faturada yazan 1572 tl tutar ancak yarısı düşüldükten sonra 862 tl gibi bişey yazıyor benim ödediğim, geri kalan da fiat müşteri desteği diye belirtiliyor...1031tlnin altında olduğuna göre benim hakem heyetine gitmem yeterli herhalde değilmi?yanlış mı anladım yoksa?
    Evet yeterlı bence işinizin uzayacagını dusunmemın sebebı sızın cepten cıkanın 1572 tl oldugunu sanmam oldu .Sızde Aydın abi gıbı paranızı kısa surede alacaksınız dıye dusunuyorum.Sizde alın parayı sızde paylasın belgenızı elımız dahada kuvvetlı olsun
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Rmzn KHRMN
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet yeterlı bence işinizin uzayacagını dusunmemın sebebı sızın cepten cıkanın 1572 tl oldugunu sanmam oldu .Sızde Aydın abi gıbı paranızı kısa surede alacaksınız dıye dusunuyorum.Sizde alın parayı sızde paylasın belgenızı elımız dahada kuvvetlı olsun
    inşallah kardeşim;alabilirsem ilk işim o belgeyi paylaşmak olcak zaten..o arıza döneminde neler çektiğimi bir ben bilirim,inşallah başkasının midesini bulandıramazlar...

ERKAN ARIK
    ERKAN 33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 JT 581
    Edilen teşekkür: 0

Standart city arızası

arkadaşlar geçen sene bende de aynı arıza oldu ve bayi benden hiç para istemediler bedelsiz değiştiler.

ahmet aksiyon
    askaruwa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 6

2006 model aracımın direksiyon arızası ile ilgili daha önce yazdıklarımda belirttiğim gibi sinop il hakem kurulu diğer hakem heyetlerinin verdiği kararların kendileri için emsal teşkil etmeyeceğini mahkeme kararların emsal teşkil edebildiğini söylediler ve benden bi tomar belge istediler. şikayetime ve belgelere dair fiatın müşteri hizmetleri kısmına yazdığım yazılarada 3 haftadır ne bir cevap alabildim nede telefonla dönen oldu. neden dönmediklerine dair gönderdiğim şikayet formlarına bile dönmeyen böyle bir firmayla bir daha Allah muhattap etmesin...birazdan telefonla yeniden görüşücem birde anlamadığım diğer forum sayfalarındada km ve modele bakılmaksızın ücretsiz değişim yapıldığına dair o kadar gönderi varken neden herkese farklı rakamlar çıkarılıyor...

ahmet aksiyon
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi

evet arkadaşlar şimdi müşteri hizmetleri ile yeni bir görüşme yaptım ve yine aynı baştan savma cümleler. aracım değerlendirilmiş ve %50 ödeme oranı ona göre çıkarılmış. ben aracı servise sokmadan aracımı inceleyebilen bir kurum helal olsun diyorum ne diyebilirim... daha önce ücretsiz değişimi yapılanlar var diyorum bu seferede biz sadece genel merkeze bilgi aktaran bir yapıyız şikayetlerinizi ileticez diyorlar, şikayetlere geri dönen olmadı diyorum çeşitli isimler verip size döneceklerdi diyorlar...fiatın ciddiyetsizliği en üst safhada artık...

ahmet aksiyon
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Akdeniz Mavi

maalesef bayram tatili nedeni ile uzun yola çıkacağım ve Fiat'tanda olumlu bir sonuç alamadığım için yarın aracı servise veriyorum. yaklaşık 1900tl tutacağını ve benim 950TL gibi bir ödeme yapacağımı söylediler. hatta orda bir tane daha 2006 punto vardı ve aynı arızadan tamir görüyordu. onada fabrikanın %50 oran verdiğini söylediler. bundan sonraki mücadele artık ödeyeceğim paranın iadesi üzerine olacak...

BEDRİ BAYDİN
    bedri73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    22EK030
    Edilen teşekkür: 23

Erkan bey. Sizin aracınız kaç model acaba?

Burak Karlı
    ByIIIShArK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Selam Arkadaşlar.
    2006 grande punto kullanıcısım.Bende aynı arıza oldu,servisde 1 gün durdu.1950 TL artı direksiyon milinde boşluk oluşmuş toplam 2.220 TL masrafı olduğunu söylediler.fiat danışma hattını aradım,
    Birde Fiat servisi aradı,yalnız kuyruklu yalanları çok komik,usta derki şaşe numaramı girmişler,%50 indirimim olduğunu görmüşler parçayı sipariş verelimmi dediler,yok dedim,fiatla bmr görüşeyim ben sizi arayacağım dedimi
    servise gittim arabamı aldım 1 kuruş vermedim.ama servo motoru tamir olmadı,şimdi hukuksal bir arayışa girdim.sonuçlansın sizlerle paylaşacağım birde fiatın italyadaki ofislerine email yazdım daha cevap gelmedi beklemekteyim

2.220 TL bir anda 1.110 TL indi.İnsanlar salakmı,babasının oğlumuyum bu indirimi yapıyorlar arkadaşlar.Diyorlarki arabanın geçmişine bakıyoruz ona göre fiyat indirimi yapıyoruz.Ben onlara güzel bir geçmiş hazırlayacağım.Bekliyorum,çok sinirlendirdiler beni yaww

Ha UL
    fluent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 4

Uzun süredir direksiyonu çevirdiğimde tak tuk ses geliyordu, bugün servise gittim bağladılar ve city arızası olmadığını söylediler. Bilgisayardan bir sürü siteye girde, indirim oranı vs.. yazdı bir kağıda, direksiyon mili felen incelendi. %75 indirim alabilirsiniz dendi ve 600 lira fiyat ödemem gerektiğini ve 140 bin bakımını da yaptırmak zorunda olduğumu söylediler, ne alakaysa..

RAMAZAN YURTTAPAN
    ramazan yurttapan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Merhaba Arkadaşlar
    2007 model grande punto aracım var daha 66.000 de 2 haftadır direksiyonu sola çevirinmce gıcırtı geliyordu şimdi de direksiyon kilitleniyor city direksiyon arızası veriyor.Servise bugün gittim şase nomuarasından baktılar siz karşılayacaksınız dediler aracın bir defa 20.000 km bakım serviste yapılmış bende 63.000 de aracı aldım daha 3000 km yol yaptığımı söyledim.Neticede yardımcı olmadılar fiat müş hiz görş geri dönüş yapacaklar.Bu noktadan sonra ne yapmam gerekir bu arada İstanbul Anadolu yakasında otouruyorum.Acil desteğinize ihtiyacım var.

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

arkadaşım bende aynı işlemi yaptırdım balıkesirde ücretsiz değiştirdim...müşteri hizmetlerine diretin ve yaptırın asla ücret kabul etmeyin. saygılar..
    Konu MURAT34 tarafından (21/11/2011 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

fatih görmenoğlu
    freezez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    35 BMR 91

valla fiatın facebook sayfasına yazıyorum hemen siliniyor sayfayı yenile diyince ne olacak bilmiyorum murat kardeş....

Fatih Uğumlu
    GEKIDO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

tam bir bilgim yok ama geçenler serviste çalışan birisi normalde garanti kapmasında yada sürekli servis bakımlı araçlarda ücretsiz değiştiriyorlar yada eğer bakımları dışarda yapıldıysa % bilmem kaçını karşılıyormuş servis herhalde bunla ilgili net bir bilgi yokmu herkeze farklı muamelemi...

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

bu yaptıkları cok ayıp bende yapmadılar demek ki artık uyandılar adamlar

RAMAZAN YURTTAPAN
    ramazan yurttapan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 8

Dün aracımda ki city direksiyon arızasını burda belirtmiştim.Fiat com.tr 2 e mail attım gereken herşeyi söyledim müşteri hizmetleri ile dün 2 defa görüştüm size geri döneceğiz dediler ama dönen olmadı.Açıkcası fiat bizi hiç tınlamıyor malasef.Arabamı meburen garaja çektim çünkü başıma bişey gelmesinden korktum.Arkadaşlar şimdi ne yapmamız lazım...

fatih görmenoğlu
    freezez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    35 BMR 91

Standart Grande punto city direksiyon arızası

Arkadaşlar aynı sorundan bende muzdaripim fiat %50 sini benim diğerinni kendisinin yapacağını söyledi bende aracı servisten almadım ve onların %100 karşılamaları gerektiğini söyledim 2 sonra yani az önce beni yetkili biri aradı ve aracımın düzenli servise girmediğini söyledi ya dedim kardeşim bu sorun kronik ne alakası var sen aracı servise bırakınca direksiyonun herhangi bir bakımını yappmıyorsun ki dedim çünkü motor kayışlı falan değil elektrikli motor ve gizli ayıplı bir mal yok sözünden geri dönmediler kesinlikle daha fazla bir para ödemeyeceklerini söylediler bu kadar ******** aşşağılık bir firma ki bu fiat türkiye lanet olsun onlardan aldığım arabaya ama bu iş bu kadar kolay değil bende aracımı çektim otoparka fakat varsa beraber toplanalım arkadaşlar birlik olalım bana fiat tek sovunma aynen sizlerle paylaşıyorum BU ARIZA KRONİK DEĞİLDİR BEN SİZİN ARACINIZ İÇİN KONUŞUYORUM DİĞER PUNTOLARDA BÖYLE BİR SORUN YOKTUR...ya hepiniz yamlan söylüyoruz yalan konuşuyoruz yada bu kadar aşşağılık ******** bir firma bi arakadaşımız fiatın italyadaki ofisine mail atmış bizim italyancamız yok aslında toplanıp atsak veya arkadaşımız banada söylese nereye ne yazacağımı yoğun bir talep görünce sanırım bu işin italyada ana kısmı bu işi ciddiye alacaktır... yardımlarınız bekliyorum.....

Sayfa 5/18 İlkİlk 123456789 ... SonSon