Sayfa 4/18 İlkİlk 12345678 ... SonSon
351 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: City Direksiyon Hatası Mahkeme Evrağı

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

Alıntı fthozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aydın hocam senin aracın kaç modeldi kronik hata olduğu için garantili olup olmaması fark etmiyor sanırım değil mi?

2007 model garantisi yoktu

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aydın abı alabıldınmı paranı varmı sıkıntı
    zeynel itiraz süreci bitti itiraz etmediler sanırım etselerde fark etmiyor paranız iade edilecek dendi bekliyorum bugunlerde gelir gelmese bile icra yolu ile alabileceğiz buğun avkatla görüştüm bu hafta para gelmezse icra takıbı başlatacağız dedi

900 tl altındaki hakem heyeti kararları karsı taraf ödeme yapmaz ise bu alınan kara direk içra takıbıne başlıyor yanı tekrar tüketici mah baş vurmaya gerek yokmuş yanı bu karar kesin ve en kötü ihtimalle icra yolu ile alacaz endiisemiz yok fiat nazlanıyor sanırım

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı kayya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir haber gerçekten. Emek sarfedenlere teşekkürler.

Peki aklıma şöyle birşey takıldı: Servis, tamir ücretinin %25'inin müşteriden alındığını faturaya yazmazsa, hakem heyeti aleyhimize mi karar verecek? Nasıl ispat edeceğiz ayıplı mal konusunu. Servis gider kullanıcı hatasından direksiyon milini çeviren mtor arızalandı diyebilir mi? Düşünceleriniz nedir arkadaşlar?
    Faturanız olmaz ıse hiç bir alınan hizmet,ürün,malda hak idda edemezsınız faturada servıste yapılan işlem yazılır ne yapılmıssa artık sakız alırken ,wc de bıle fiş-fatura verılıyor sizde bile bile fatura almazsanız artık dıyecek bırsey yoktur o kadarda saf degıldır kımse herhalde .Servis yaptığı işlem sonucunda size fatura vermek zorunda eger kredi kartı ile ödeme yaparsanız havada-karada vermek durumunda pos gunsonu ıle kasa z raporu bırbırını tutmak zorunda vermedı ozaman kredı kartı slıp- extrenız devreye gırer fatura vermedıgını %100 ıspatlamış olursunuz,zaten vermez ise maliye takıbıne girer ve 180.00 TL ceza öder sonra uğraş dur malıyenın habıre teftısıyle
    Ayıplı mal oldugu zaten ıspat edılmıs Aydın abının kararında sızın ıspat etme gıbı bır durumunuz yoktu ve su anda ortadan kalktı otomatıkmen o karar ile.Servis kullanıcı hatası dermi ? elbette der sonucta laf agızdan cıkıyor ama saçma sapan ve asılsız bır beyanat olur.
    Kullanıcı hatası :sizin tarafınızdan kaynaklandıgını bildiren hatadır.
    Siz o motorun içini merak edıp oturup bır pazar tornavıda ıle sokmeye kalkarsanız varsayalım soktunuz işte ozaman kullanıcı hatası olur,ve sizin tarafınızdan kaynaklanan bir durumdur bu ama tornavidayla açmaya kalkmazsanız Ne dıyecekler direksiyonu çokmu saga -sola cevırdınız dıyecekler .
    Karar şunun der ayıplı mal ,üretim hatalı bir malzeme kullanılmıs dıyor ister garanti kapsamlı olsun ister olmasın sonuç üretim hatalı mal kullanılmıssa sizi bağlayan bir sey yok
    Bu karar ile city dıreksıyon olayı tahmınımce kapanmıstır Aydın abıde itiraz etmedi fiat dedi yanı kusurlu olduklarını kabul ettiler
    Konu ZAK1980 tarafından (27/09/2011 Saat 03:42 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı gemlikli_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeynel itiraz süreci bitti itiraz etmediler sanırım etselerde fark etmiyor paranız iade edilecek dendi bekliyorum bugunlerde gelir gelmese bile icra yolu ile alabileceğiz buğun avkatla görüştüm bu hafta para gelmezse icra takıbı başlatacağız dedi

900 tl altındaki hakem heyeti kararları karsı taraf ödeme yapmaz ise bu alınan kara direk içra takıbıne başlıyor yanı tekrar tüketici mah baş vurmaya gerek yokmuş yanı bu karar kesin ve en kötü ihtimalle icra yolu ile alacaz endiisemiz yok fiat nazlanıyor sanırım
    Aydın abi bu arada senın faturanda merak ettim yapılan işlem ne yazıyor .
    Mümkünse faturayıda scan edebılırmısın .
    Sormam sebebım şu abi fiyat bir uyanıklık yaparda senın faturan gıbı yapılan ıslemı yazmayıp,bakım ,antıfırız koyduk,yag ekledık dıye bır fatura cıkartırsa cıty parasını almak zorlasır oldukca hatta alınamaya bılır belkıde.
    Bundan dolayı faturada ne yazıldıgını bılırsek tongaya dusmemiş oluruz dıye bir dusunce gectı sımdı aklımdan
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

FATURAMI eklemedim servis adi geciyorya etik olmaz simdi
    ama soyle soyleyeyim city parca no yazıyor bedel yazıyor (ödediğim bedel)
    altında **** %25 musteriden talep edilmilştir ibaresi var
    ayrıca bu tük hakem heyetinin aldığı karar kesin hüküm tasıyor. ve parayı birakın ödeme yaptığım günden bugune kadar veya ödeme yapacakları güne kadar kanuni faiziyle alabilirmisiz.

ergün tunç
    ELMA09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16EY252
    Edilen teşekkür: 2

arabanın garantisi devam ediyor mu yoksa garanti bittikten sonra mı yaptırdın?

EREN KAÇAN
    sehzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

slm arkadaslar buraya uye olmamın sebebı nalet olsun grande puntom var 2009 model fre fun modelı sıfır aldm arabayı ve 3.5 cm spor yay taktım 1 sene sonra arabanın dreksıyonu sola çekmeye basladım duz gidebilmem için aracın dreksıyonunu benım duz tutmam gerekıyor yada aracın dreksıyonunu tam sol ve tam sag yaptgmda arıza o anlık gıdıyor servıste o yaylardan yapıyor dedıler cırkardım yayları ama hata hala var ve 5 kere servıse göturdum aracı yapamadılar ne yapmam gerekıyor bılgı verırmısnız ?

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı sehzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar buraya uye olmamın sebebı nalet olsun grande puntom var 2009 model fre fun modelı sıfır aldm arabayı ve 3.5 cm spor yay taktım 1 sene sonra arabanın dreksıyonu sola çekmeye basladım duz gidebilmem için aracın dreksıyonunu benım duz tutmam gerekıyor yada aracın dreksıyonunu tam sol ve tam sag yaptgmda arıza o anlık gıdıyor servıste o yaylardan yapıyor dedıler cırkardım yayları ama hata hala var ve 5 kere servıse göturdum aracı yapamadılar ne yapmam gerekıyor bılgı verırmısnız ?
    Servıs nıye yapmadı onu anlamadım problemın kaynagı ne aracı ecu ya baglayıp bır baksalarmıs cıtymı degıldı dıye o degıl ıse rotbasları,yuruyen aksam,yada yayalardan olabılır dıyecemde forumda yaylı araba bır suru onlarda nıye sıkıntı yok ama sorunun nerede oldugunu bılmek lazım ozamn net bırseyler denılebılırç
    Bu sıkıntının üç aşagı beş yukarı çözümünü Çoskun abi verecektır dıye dusunuyorum bu arada hangı servıs bu yapmayan servıs merak ettim sıkıntının cevabına gore Medosa yonlendırme yapılabılır Kadir beyde forumdan tanıdık çözüme kavusur sıkıntında forumdakı bılgılı arkadaslar bır tahmın yurutsun önce bı
    Zeynel KARACAN

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Arkadaşlar dün faturayi iade ederek paramı geri aldım.yardımcı olan tüm arkadaşlara teşşekkur ederim. umarım herkez city arzası oluştuğunda ücretsiz yaptıra bilir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Arkadaşlar dün faturayi iade ederek paramı geri aldım.yardımcı olan tüm arkadaşlara teşşekkur ederim. umarım herkez city arzası oluştuğunda ücretsiz yaptıra bilir.

Hayırlı olsun çok sevindim sizin adınıza artık kimse madur olmasın bu konuyla ilgili.

AKİF CEYLANER
    #radyasyon alanı# macsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 284

gözün aydın,umarım kimse bidaha yaşamaz(çok zor sanırım),
    yaşasada sürünmeden,parasız yaptırabilir

oğuzhan aktaş
    oguzhan72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Standart emeğine sağlık aydın bey:):))))

city için evrak eklendi

city arızasında benden talep edilen parayı geri alıyorum
    tüketici hakları beni haklı buldu karara bağladı paranın iadesi yapılacak
    belgeler daha elime ulaşmadı akşam elimde olacak onu ekleyeceğim
    artık bu olay belgelendi sanırım city arzası için kımse para vermesin

oğuzhan aktaş
    oguzhan72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Standart elinize sağlık..

bende bursa merkezdeyim. 10 gün önce 2005 model punto için servise gittim . fiat merkezden gelen cevap: %30 fiat,%10 servis karşılayacaktı. bana düşen tutar ise 1455 tl idi. itiraz ettim ve araştırıken bu muhteşem haberi aldım. artık bu kadar stres ve sıkıntı çeken insanlar rahatlar umarım. en kısa sürede servise tekrar gidiyorum. sağolasınnn...))

Çağdaş Zeyrek
    OperaIIX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35CPD60
    Edilen teşekkür: 11

arkadaşlar bu arıza bütün model puntolarda mı var yoksa belli birtarihe kadar olanlarda mı

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı oguzhan72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bursa merkezdeyim. 10 gün önce 2005 model punto için servise gittim . fiat merkezden gelen cevap: %30 fiat,%10 servis karşılayacaktı. bana düşen tutar ise 1455 tl idi. itiraz ettim ve araştırıken bu muhteşem haberi aldım. artık bu kadar stres ve sıkıntı çeken insanlar rahatlar umarım. en kısa sürede servise tekrar gidiyorum. sağolasınnn...))

yaptığım araştırmalarda
    punto olanlar modellerde katkı payı adı altında ücret talep ediliyor
    yanı para alınıyor ona yapacak bişey yok araştırmak lazım?
    ama grande puntolarda 2006 ve sonrasında ücret alınmıyor belge ilk sayfada

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

dostum tebrikler, ancak belgeyi açtığımız zaman dev gibi ekranda çıkıyo, başka formatta yükleyemez misin

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

emrullah bunu bile zor yükledim valla
    scan ettim ekledim ama bir bilgisayarcıdan yardım alırsan iyiolur cunku cıktı alan arkadaşlar var

Çağdaş Zeyrek
    OperaIIX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35CPD60
    Edilen teşekkür: 11

emrullah bunu bile zor yükledim valla
    scan ettim ekledim ama bir bilgisayarcıdan yardım alırsan iyiolur cunku cıktı alan arkadaşlar var

Word dosyasının içine ekleyerek buraya yüklüyorum izninizle. Ofis 2007 ve sonrası programlarla açıp yazdırabilirsiniz.

Gürcan ÖZPENPECİ
    scarrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 102

teşekkürler, haftasonu ben de servisin yolunu tutacaktım, ilaç gibi bir belge geldi...bakalım belgeyi görünce ne diyecekler...

AYDIN GÜR
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı

bu evrakları coğaltalım arkadalar sizlerde değiştirdikten sonra bır evrak alarak başka arkadaşlara yardımcı olalım

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 4/18 İlkİlk 12345678 ... SonSon