Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2006 model punto 1.3 75 hp uygulama sonrası 20 hp 40 nm arttırıldı.

DOĞAN KAPLAN
    dkaplan025 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SP 780
    Edilen teşekkür: 12

Standart 2006 model punto 1.3 75 hp uygulama sonrası 20 hp 40 nm arttırıldı.

arkadaşlar aracıma Tork Tuning de yazılım uygulaması yaptırdım.2006 model punto 1.3 75 hp uygulama sonrası 20 hp 40 nm arttırıldı. tam istediğim gibi oldu diyebilirim cok serileşti, yığılma ortadan kalktı herkese tavsiye ederim. 7 gün içersinde begenmezseniz yazılımı iptal ettirebiliyormuşuz. aklımdan bile geçirmiyorum eskiye dönmeyi. teşekkürler tork tuning teşekkürler kemal oto

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre İlgin
    emreilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354
    Edilen teşekkür: 10

bende düşünüyorum bayramdan sonra yaptırmayı. aracınızın km si nedir, aynı motor benım puntomda var tavsiye eder misiniz ve riski var mıdır turbonun ömrü kısalıyor flan diyorlar. çekiş beygir isterken turbodan da olmayalım.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Hayirli olsun )
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SALDIRAY A
    Trabzonspor SaLDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 300

Alıntı emreilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende düşünüyorum bayramdan sonra yaptırmayı. aracınızın km si nedir, aynı motor benım puntomda var tavsiye eder misiniz ve riski var mıdır turbonun ömrü kısalıyor flan diyorlar. çekiş beygir isterken turbodan da olmayalım.
    Kısa zamanlı iyi ama uzun zamanda zararı olduğu kesindir.

Emre İlgin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354

Alıntı SaLDo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa zamanlı iyi ama uzun zamanda zararı olduğu kesindir.
    yani nasıl bi zarar olur ? Yaptırmak istiyorum ama açıkçası korkuyorum

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yani nasıl bi zarar olur ? Yaptırmak istiyorum ama açıkçası korkuyorum

75 lik bir punto fabrikada en zor şartlarda 75 bg olarak test edilmiştir. Bu aracın beygiri 95 olsa zaten direk öyle yaparlardı. Motor ve turbo ömrü kesinlikle azalır. Azalmaz diyenler, ya bunu satanlardır ya da yazılım atan ama pişmanlık duyup bunu sağa sola dillendirmek istemeyenlerdir. Ama ben direk araca yazılım attırılmaz demiyorum. Attırılır ama bununla beraber, turbo gibi aksamlarında yükseltilmesi lazım. Örneğin 90 lık punto ile 75 liğin baskı balatası bile farklı.

Fatih TEK
    fct1071 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34C1453
    Edilen teşekkür: 110

fiyat nedir, yakıt tüketimine bir etkisi oldumu

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

Zararı var mı yok mu konusu yıllarca tartışılmıştır,hala da tartışılacaktır bence.Zararı olur konusunda da olmaz konusunda da akla yatan durumlar var.
    Ben 75 hp gp de box kullandım 2 yıl,yaklaşık 40 bin km.Aracı zorladığı açıktı.Ama 2 yıl ve yaklaşık 40 bin km de hiçbir sorun çıkarmadı.Gel de çık işin içinden
    Ben bu box ve chip ile ilgili olarak ve özellikle chip için eğer yazan arkadaş değerleri çok yüksek tutmamışsa,kısa zamanda çok büyük zararları olmayacağı kanaatindeyim.ama sürekli kullanımda ileride başınızı ağrıtacağına da kesin gözle bakıyorum.
    Yani chip yaptırıp 1 ay sonra motoru elinize almazsınız,eğer bir kasapa yazdırmadıysanız.Ama örnek veriyorum motor ömrü 200 bin olan aracıda chip yaptırarak 150 bine indirirsiniz.
    Tabi şuda çok önemli chip veya box uygulaması yaptıktan sonra aracınıza biraz daha özen göstermelisiniz,ben 5 bin km de hava filtresi değiştiriyordum,aynı şekilde 7500 km de yağ değiştiriyordum.
    Bu konu ile ilgili yapışkan bir konu var forumda,tavsiyem yaptırmadan önce orada ki bütün mesajları okumaya çalışın.

Ahmet ŞEKER
    ahmetseker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

75 lik bir punto fabrikada en zor şartlarda 75 bg olarak test edilmiştir. Bu aracın beygiri 95 olsa zaten direk öyle yaparlardı. Motor ve turbo ömrü kesinlikle azalır. Azalmaz diyenler, ya bunu satanlardır ya da yazılım atan ama pişmanlık duyup bunu sağa sola dillendirmek istemeyenlerdir. Ama ben direk araca yazılım attırılmaz demiyorum. Attırılır ama bununla beraber, turbo gibi aksamlarında yükseltilmesi lazım. Örneğin 90 lık punto ile 75 liğin baskı balatası bile farklı.
    sevgili kardeşim bu işi yapan tork tuning in sahibiyim. bu işi bilmediğin mantık yürüterek konuştuğun apaçık ortada. burda sana yazdıklarının cevabını vermeyeceğim. sadece şunu yap fiatın yetkili servisini veya bayisini ara 75 lik punto ile 95 liğin arasında motor olarak ne fark var diye sor veya punto şart değil linea albea fiorino fark etmez heside 1.3 multijet ama kimi 70 kimi 75 kimi 85 kimi 95 hatta aynı motoru opel kullanıyor 110 hp çıkartmış. aralarındaki güç farkı ne diye bi sor sonra öğrendiklerini buraya yaz.

12. Bu mesajı için 2 kişi ahmetseker'ye teşekkür etti:

Ahmet ŞEKER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

yapmış olduğumuz yazılımdan dolayı motor ömrü kısalsaydı. binlerce araç yapmışız adresimiz yerimiz belli bizi yaşatırlarmıydı. yaptıklarımızın çoğu ağır vasıta Tır, Kamyon, Traktör, Biçerdöver bugün bir biçerdöver 400.000 TL den başlıyor. iki kuruş kazanacağım diye insanların yüzbinlerce liralık ekmek teknesine nasıl zarar veririz!...

14. Bu mesajı için 4 kişi ahmetseker'ye teşekkür etti:

Emre İlgin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    34 DT 3354

Alıntı ahmetseker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim bu işi yapan tork tuning in sahibiyim. bu işi bilmediğin mantık yürüterek konuştuğun apaçık ortada. burda sana yazdıklarının cevabını vermeyeceğim. sadece şunu yap fiatın yetkili servisini veya bayisini ara 75 lik punto ile 95 liğin arasında motor olarak ne fark var diye sor veya punto şart değil linea albea fiorino fark etmez heside 1.3 multijet ama kimi 70 kimi 75 kimi 85 kimi 95 hatta aynı motoru opel kullanıyor 110 hp çıkartmış. aralarındaki güç farkı ne diye bi sor sonra öğrendiklerini buraya yaz.

bu işin uzmanı oldugunuza eminim, yaptırmak istiyorum fakat işte ilerde denilen sorunlar eger başıma gelirse bütçemi çok aşırı bir şekilde sarsacaktır. Turboda patlak verir mi bu durum yada motoru elime alır mıyım bir gün ilerde ? zaten gücü veren turbo değil mi m-jetlerde ? bayramda uzun yola gideceğim ve gitmeden yaptırmak istiyorum. araba da 4 kişi ve bagaj full olacak 1100 gidiş 1100 geliş ve çevrede gezmek derken araba 3 4 bin km yapacak. Oralarda sorun çıkarsa yandım demektir. Punto mu seviyorum ama kaş yapmak isterken gözden olmayalım. rica etsem @ahmetseker abim biraz aydınlatma şansınız var mı aklımda ki ve çevreden denilenler dogru olur mu yoksa fiatı arayıp sorsam mı ? işinizin ustasısınız. biraz fikir verirseniz çok makbule geçecek

SALDIRAY A
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Bana cevap veren bu işi yapan biri Şaşırmadım yani. Ama benim yazdıklarımı pek iyi anlamamışsınız. Tabii ki adam sana 2 gün sonra olmadı yapamadın demeyecek. Çünkü altını çiziyorum( uzun yıllar sonra sıkıntı başlar). Adam zaten ya elden çıkarmış olacak arabasını ya da umurunda olmayacak. 30 yıllık ustalar söylüyor bunun zararlı olduğunu.

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Arkadaslar sakinan göze çöp batar mjetlerin motor omru ortada %20 omrunu kisaltsa nolurki?? Sanki araclariniz 300 bine dayanmis
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

multijet gibi sağlam bir motora işinin ehli iyi bir firmada yazılım attırılırsa hiç bir sorun olmaz bunu bir çok araçta bizzat şahit oldum.Bir arkadaş uzun sürede sorun çıkar demişte bu uzun süreden kasıt nedir ? çok yakın bir arkadaşımın multijet palio su var 70 hp lik ve yazılımla 90 a çıkardı 2011 in yazında yani şuan 3. senesine giriyor araçta en ufak bir problem olmadı hemde arkadaş aracı oldukça hor ve çok özen göstermeden kullanmasına rağmen bu sadece bir örnek çevremde baya bir örnek var.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

75bglil mjet i 120 ye çıkarıp hard yazılım uygularsanız başınıza gelmeyen kalmaz.Ama tork tuning böyle bişey yapmaz, işlerinde çok ustalar.Arabaya en uygun yazılımı yaparlar.Arabaya zarar verecek bişey yapmazlar.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

DOĞAN KAPLAN
    dkaplan025 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SP 780
    Edilen teşekkür: 12

Uygulamayı yaptırtalı daha 5 gun oldu ılerıde bır sey olurmu bılemem. Fıyatı ahmet seker beyden ogrenebılırsınız ben ankara bulusmasında yarısmada kazandıgım oduldu.

hasan erdemir
    hasanerdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06put29
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar 20 beygir artışda duman yapıyormu 75 likler ?

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı hasanerdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 20 beygir artışda duman yapıyormu 75 likler ?
    ufak bir şekilde yapabilir. motordaki kurumunla da alakalı aslında. Ben eğer yazılım yaptırırsam,carbon clean vs. ne varsa yaptırırdım.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Ahmet ŞEKER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bana cevap veren bu işi yapan biri Şaşırmadım yani. Ama benim yazdıklarımı pek iyi anlamamışsınız. Tabii ki adam sana 2 gün sonra olmadı yapamadın demeyecek. Çünkü altını çiziyorum( uzun yıllar sonra sıkıntı başlar). Adam zaten ya elden çıkarmış olacak arabasını ya da umurunda olmayacak. 30 yıllık ustalar söylüyor bunun zararlı olduğunu.
    yaw kardaşım uzun yıllar sonra değil motor bizler bile sıkıntı çıkarmaya başlıyoruz. sonuçta motor çalıştıkça aşınır. sen aracına chip tuning yapsanda yapmasanda yıllar geçtikçe motor aşınacak ve masraf çıkartmaya başlayacaktır. bu 1 yılda da olur 30 yıldada kullanıcı çok önemlidir. ustalara gelince zararı olduğunu söyleyen ustalar chip tuningin ne olduğunu bile bilmiyorlar. hatta 40-50 yıllık ustaların böyle bişeyden haberi bile yok inanmıyorlar ben çok rastladım. çünkü bu iş zaten türkiyede 98 yılından sonra başladı yayılmasıda 2006-2007 den sonra oldu.

Ahmet ŞEKER
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

bu işin uzmanı oldugunuza eminim, yaptırmak istiyorum fakat işte ilerde denilen sorunlar eger başıma gelirse bütçemi çok aşırı bir şekilde sarsacaktır. Turboda patlak verir mi bu durum yada motoru elime alır mıyım bir gün ilerde ? zaten gücü veren turbo değil mi m-jetlerde ? bayramda uzun yola gideceğim ve gitmeden yaptırmak istiyorum. araba da 4 kişi ve bagaj full olacak 1100 gidiş 1100 geliş ve çevrede gezmek derken araba 3 4 bin km yapacak. Oralarda sorun çıkarsa yandım demektir. Punto mu seviyorum ama kaş yapmak isterken gözden olmayalım. rica etsem @ahmetseker abim biraz aydınlatma şansınız var mı aklımda ki ve çevreden denilenler dogru olur mu yoksa fiatı arayıp sorsam mı ? işinizin ustasısınız. biraz fikir verirseniz çok makbule geçecek
    merhabalar,
    yapmış olduğumuz yazılımlarda turbo basıncıyla oynamıyoruz. oynamak zaten sakıncalı. gerçek chip tuning motorda var olan gücü ortaya çıkartmaktır. uygulama tabiki uzman kişiler tarafından yapılması lazım. ama şimdi gelip benim araca uygulama yapın derseniz ben yapmam oda ayrı mesele bu kadar takıntı yaparsanız Allah muhafaza başınıza herşey gelir bu işlerde takıntılıysanız zaten yaptırmayın derim. sonuçta chip tuning yapsanızda yapmasanızda çalışan motorda herşey olabilir. aracınızda bi sıkıntıda çıkarsada suçlusu biz oluruz benim yıllardır yazılım uyguladığım tır kamyonların çoğu 1 milyon km. ye dayanmıştı. abartısız söylüyorum bütün kayıtları mevcut şimdi 2 milyona dayanmış olanlar var. ve halen yollardalar.
    rabbim kazasız belasız araçlarımızı kullanmayı nasip eylesin.

Sayfa 1/2 12 SonSon