Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: 1.4 77 hp chip yaptıran yok mu?

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

İki fire ı stock halde deneyin 2-50 yada 2-60dan 160-170 lere kadar falan iki araç arasındaki farkı görün sonra yazılım yapın bi daha deneyin farkı görün net bi şekilde

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki fire ı stock halde deneyin 2-50 yada 2-60dan 160-170 lere kadar falan iki araç arasındaki farkı görün sonra yazılım yapın bi daha deneyin farkı görün net bi şekilde
    2. vites 50km yada 3. vites 80km de deneriz ama sanmam 160-170 e cıkacak kadar yol olacagını sanırım erken saatlerde burada olacak gürhan abi, ben hala daha deneyecek yol düşünüyorum.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

160-170 leri bulmazsanız boşuna denemeyin chiplenen araç turbolanmıyo sonuçta 2-60 dan basınca 120-140 lara kadar uzayıp gitsin

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Yine farkeder yaa gece gelebilse ataşehir bomboş 160-170 görülür.

Hüseyin KURT
    backdraft_1984 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı gurhany Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önümüzdeki hafta için randevu aldım yaptırıyorum. herkese tüm sonuçları olabildiğince net söyleyeceğim. ama şimdiden başlamak istiyorum. şimdiye kadar şehir içi genelde yokuşlar olan yolda ortalama 6,7 lt yakıyorum. chip uygulanır uygulanmaz da değişiklikleri tekrar bildireceğim.
    Takipteyim

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu işi motor tipine göre fiyatlandırsanız fire'da da hareketlenme göreceksiniz.

Sizin açınızdan bakınca gayet haklısınız: Sabit bir iş yapıyorsunuz ve fiyatı da sabit. Atıyorum 700TL

Ama kullanıcı açısından baktığınızda: Sadece güç birşey ifade etmiyor- sadece tork da birşey ifade eymiyor. Esas olan TORKXGÜÇ dersek..

Bu formülasyonda
    90lık multijet %80
    75lik multijet %60
    120lik Tjet %50 verim alırken aynı formulasyonda..

77 Fire hepi topu %20 verim alıyor.

90lık sahibi gözünü karartıp 700'e değer ağa deyip geliyor yanınıza, ya da 75lik.
    Ama çoook daha az verim alacağını bilen benim gibi fire sahipleri 700TL'i çok görüyor.

yaptığınız işlemin hakkı her nekadar 700TL olsa da (Sabit işlem olduğu için)
    Fire motorda alınan verimin hakkı max 300TL dir benim nazarımda.Ve fiyatı o şekilde olmalı ki fire kullanıcıları da verdiği paraya göre sonuç almış olsunlar.

Bir çeşme sahibi çeşmeden su verecek, diyorki 700TL. Ben sadece musluğu açarım 700TL, kovan ne kadarsa gelir doldurursun,kovan kadar yararlanırsın. Kovası küçük olan da gitmiyor tabikide

1400 tsi lar 1200 tsi lar ??? onlar ne olacak ??

bu araçları 800 den aşağı yapmıyorlar...üstelik 2012 model tüm tsi lar sökülüyor...

400 liraya 300 liraya kimse tsi yapmaz...

yani motora göre fiyatlandırsak olmayacak
    beygire göre fiyatlandırsak olmayacak
    marka modele göre fiyatlandırsak olmayacak

eeee neye göre fiyatlandıralım ???
    hadi buyurun bir çalışma yapın...bize sunun ..değerlendirelim...

size bir örnek...
    çocuk ayakkabısı yetişkinden pahalı olabiliyor...
    niye ???
    malzeme daha fazla mı gidiyor ??
    maliyeti mi fazla ???

mersinde bir mağazada...çakma tommy hilfiger tişörtü satıyorlar...25 lira...
    bazılar gerçekten çok kaliteli..hem penyesi hem dikişleri...
    orijinalden ayıramazsınız...
    aynı tişört mağazasında 200 lira...

6 liraya dönerde var...12 lirayada ....
    hizmeti farklı sunumu farklı lezzeti farklı gramajı farklı ortam farklı...

bende isterim 300 liraya 200 liraya dosya vereyim...ama bu kezde ...farklı bir kesim var...ucuz işten bir şey olmaz diyenler...
    ayrıca bu fiyattan iş yapıp para kazanmak için ayda 20-30 araç yapmam lazım...bu da imkansız.

bugüne kadar ferrari porsche infinity...telefon açıp mail atıp yada dükkana gelip...fiyat alıp gidenler oldu...neden ??
    en büyük neden fiyat...bu insanlara bu araçlara verdiğim fiyat düşük geldi ucuz geldi...ben onlara 600-700 lira yerine...1500 lira desem daha ciddi bir hava olurdu...yada turan güneş bulvarında dükkan tutsam...fiyataım 1500 lira olurdu...
    Konu cemal arslan tarafından (29/05/2012 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir.

Hüseyin KURT
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

1.4 77hp fire lerde de sökme oluyormu Cemal abi bide chip in belli bir ömrü varmı yani 3 sene 5 sene gibi mevzuyu da bı açıklarsanız soru işareti kalmasın

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı backdraft_1984 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 77hp fire lerde de sökme oluyormu Cemal abi bide chip in belli bir ömrü varmı yani 3 sene 5 sene gibi mevzuyu da bı açıklarsanız soru işareti kalmasın

sökme yok...ömrü de yok...
    yazılım yüklenir...üzerinde kalır...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1400 tsi lar 1200 tsi lar ??? onlar ne olacak ??

bu araçları 800 den aşağı yapmıyorlar...üstelik 2012 model tüm tsi lar sökülüyor...

400 liraya 300 liraya kimse tsi yapmaz...

yani motora göre fiyatlandırsak olmayacak
    beygire göre fiyatlandırsak olmayacak
    marka modele göre fiyatlandırsak olmayacak

eeee neye göre fiyatlandıralım ???
    hadi buyurun bir çalışma yapın...bize sunun ..değerlendirelim...

size bir örnek...
    çocuk ayakkabısı yetişkinden pahalı olabiliyor...
    niye ???
    malzeme daha fazla mı gidiyor ??
    maliyeti mi fazla ???

mersinde bir mağazada...çakma tommy hilfiger tişörtü satıyorlar...25 lira...
    bazılar gerçekten çok kaliteli..hem penyesi hem dikişleri...
    orijinalden ayıramazsınız...
    aynı tişört mağazasında 200 lira...

6 liraya dönerde var...12 lirayada ....
    hizmeti farklı sunumu farklı lezzeti farklı gramajı farklı ortam farklı...

bende isterim 300 liraya 200 liraya dosya vereyim...ama bu kezde ...farklı bir kesim var...ucuz işten bir şey olmaz diyenler...
    ayrıca bu fiyattan iş yapıp para kazanmak için ayda 20-30 araç yapmam lazım...bu da imkansız.

bugüne kadar ferrari porsche infinity...telefon açıp mail atıp yada dükkana gelip...fiyat alıp gidenler oldu...neden ??
    en büyük neden fiyat...bu insanlara bu araçlara verdiğim fiyat düşük geldi ucuz geldi...ben onlara 600-700 lira yerine...1500 lira desem daha ciddi bir hava olurdu...yada turan güneş bulvarında dükkan tutsam...fiyataım 1500 lira olurdu...

Abi bu sana has bi durum değil zaten. Yazılımcıların geneli bu şekilde fiyatlandırmada. Dediğin gibi kimine göre Fiyat düşük gelir adam kıllanır "bu adam niye ucuza yapıyor, bir b*kluğu vardır elbet der" ama Porsche u Vag ı olmayan adamda "400-500 verene kadar bilmemne alırım" der. Fiyatlandırma bence bu şekilde olmalı. Aracın kitlesine göre. Benim tanıdığım çoğu mjet çide yazılım var. Teoride ve pratikte aldıkları güç ortada çünkü, 400-500 neyse veriyor. Bir yandan fire motor sahipleride (ki bende böyle düşünüyorum) "ulan biz 400-500 kağıt vericez alacağımız 10% luk verim. onunda yarısı psikolojik." e insan durup düşünüyor. Tamam zaten şu bir gerçek. Atmosferik arabadan aşırı beslemeli araca göre yazılımda daha az verim alınıyorda. Bizim arabadanda neredeyse hissedilir hiç birşey alınmıyor. Sıkıntıda zaten burada. (gerçi alınmıyor falan dedimde denenip görülmüş birşey yok ortada onuda deneyip göreceğiz videoda çekeceğim akıldaki soru işaretleri kalkar sanırım)

ibrahim canpolat
    can_ibotek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 LEC 43
    Edilen teşekkür: 2

slm ben bursadan ibrahim abi zaman zaman yorumlarını beğenerek okuyorum cemal abim bende düşünüyorum turbo olayını bu nekadara mal oluyor bilgilendirirseniz sevinirim.

ibrahim canpolat
    can_ibotek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16 LEC 43
    Edilen teşekkür: 2

abi tam olar yeriniz nerde

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Yalnız cemal abi Turbo işlemi yapmıyor yanlış anlaşılma olmasın. Yazılımla aracın beynine müdahale ederek yeni yazılım atıyor yakıt ateşleme gibi bilgileri düzenliyor. Dolayısıyla araç performansı arttırılıyor.

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

"Fire kullanıcıları neden gelmiyor" demişsiniz.
    Ben de örnekleyerek sizlere açıkladım. FİRE KULLANICILARI "Alcakları Verim /Fiyat" oranının diğer araçların çoook altında olduğunu bildiği için yanaşmıyor. Anlatmaya çalıştığım budur.

Ve bize sağladığınız fayda ve yaptığınız işçiliğe göre sizin yeni bir fiyatlandırma yapmanız gerekir.Bizim değil.

Zaten yazmışsınız sök tak olan araçlara +100TL diye, neden lafını ediyorsunuz ki o araçların? TSI zor vs diye? Emeğinizin karşılığı +100TL olarak koymuşsnuz zaten. Öyle yazıyor sitenizde? Zorluk derecesine göre kademeli işçilik koyun
    +50+100+150+200 aracına göre değişir bu ve bunu sizin demeniz lazım, ben bu işin işçiliğinden anlamam.

Bana kalsa gördüğüm bildiğim kadarıyla: 1 kablo ,1 Pc, Nette forumlardan elde edilebilecek güncel stabil yazılımların indirilmesi veya geliştirilmesi ve de işlemin uygulanıp denenmesi : P Bana fiyatlandırma yap derseniz aramız bozulur

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu örnek herşeyi açıkladığı için yineliyorum. Olay cesaret etmemek değil. Fiyatına göre gereksiz bulmak.

""Bir çeşme sahibi çeşmeden su verecek, diyorki 700TL. Ben sadece musluğu açarım 700TL, kovan ne kadarsa gelir doldurursun,kovan kadar yararlanırsın.
    Kovası küçük olan da gitmiyor tabikide ""

Fire kullanıcılarının neden bu işe yanaşmadıkları APAÇIK ortada. Motor verimsiz, kovaları küçük. O yüzden sizlere gelemyoruz
    Konu celenlee tarafından (30/05/2012 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesajı için 4 kişi celenlee'ye teşekkür etti:

Kağan SA
    ormanci05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 4

Standart chip tuning yaptırdım

arkadaşlar merhaba,

eylül yada ekim 2011'de cemal bey sağolsun Bolu ya gelerek 2011 G.Punto 1.4 77 Model aracıma chip tuning yaptı.
    aracın çekiş gücü ilk sürümüm esnasında bir nebze yükselmişti, yani aklımda öyle kalmış şimdi alıştığım için aynı gibi geliyor
    ailemin yanına bi süre sonra gittigimde peder bey aracın fevkalade ivmeli oldugunu, motorun cok iyi acıldıgını soylemisti. artık siz bi miktar tasavvur edin.
    aracımın performansından cidden cok memnunum. chip tuning turbo olmadıgı icin ciddi olarak fark etmedi dogru ama mevcut durum icin ideal yapıya kavusturdu.

Cemal beye tesekkur ederim. hepinize iyi aksamlar.

17. Bu mesajı için 4 kişi ormanci05'ye teşekkür etti:

Hüseyin KURT
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ormanci05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

eylül yada ekim 2011'de cemal bey sağolsun Bolu ya gelerek 2011 G.Punto 1.4 77 Model aracıma chip tuning yaptı.
    aracın çekiş gücü ilk sürümüm esnasında bir nebze yükselmişti, yani aklımda öyle kalmış şimdi alıştığım için aynı gibi geliyor
    ailemin yanına bi süre sonra gittigimde peder bey aracın fevkalade ivmeli oldugunu, motorun cok iyi acıldıgını soylemisti. artık siz bi miktar tasavvur edin.
    aracımın performansından cidden cok memnunum. chip tuning turbo olmadıgı icin ciddi olarak fark etmedi dogru ama mevcut durum icin ideal yapıya kavusturdu.

gözlemlerinizi paylaştığınız icin teşekkürler mümkünse yakıt konusundaki gozlemlerinizide alabilirmiyiz artma veya azalma oldumu chip tuning sonrası

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ormanci05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

Hocam bunu yazmak için mi üye oldunuz siteye? Veya edildiniz?

Recep KOÇAK
    RecepK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 39

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bunu yazmak için mi üye oldunuz siteye? Veya edildiniz?
    yok bu arkadaş çok uzun zamandır üyeydi hatta cemal usta bi ara 1.4 77 lere uygulama yaptınızmı sorusuna "evet forumdan ormancı05 nick li arkadaşın arabasına uygulama yaptık fakat kendisi forum a girmiyo " diye yazmıştı arkadaş girmiş görmüş cevap yazmış neden altında bişeyler arıyosunuz ??

cemal arslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ormancı05 arkadaşımızın üyelik tarihinden belli oluyor...ama kaan arkadaşımız bunu görmemiş...

olabilir...sorun değil...

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

ben 1.4 77 bg paliom için çok didindim ugraştım ama kimse boşuna paranı harcama dedi
    sat dizel al dedi sonunda oldu hem deli gibi yakıyor hem gitmiyordu chip lendigindede o motordan bişi çıkacagını zannetmiyorum ama illaki kurban motor arıyorum diyen usta olursa 60.000de 1.4 77bg free motor palio elimde mevcut deneme yaparız

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı RecepK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok bu arkadaş çok uzun zamandır üyeydi hatta cemal usta bi ara 1.4 77 lere uygulama yaptınızmı sorusuna "evet forumdan ormancı05 nick li arkadaşın arabasına uygulama yaptık fakat kendisi forum a girmiyo " diye yazmıştı arkadaş girmiş görmüş cevap yazmış neden altında bişeyler arıyosunuz ??
    Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ormancı05 arkadaşımızın üyelik tarihinden belli oluyor...ama kaan arkadaşımız bunu görmemiş...

olabilir...sorun değil...

Evet net hatırlıyorum Cemal abinin böyle birşey dediğini. İşin ilginç yanı zaten ne zaman üye olduğu değil totalde 2 mesajının olması ve bu mesajlardan birinin bu konuda olması. Yazılım yaptırmamıştır demiyorum ya da sonuçları bu değildir de demiyorum. Yorum biraz viral reklam gibi hani bu muhabbetlerin üstüne " ya kardeşim şu foruma bi giriverde attığımız yazılımın bi sonuçlarını yazda milletin aklında soru işaretleri gitsin" denmişçesine yazılmış bir mesaj olarak gördüm. Fire yazılımın sonuçlarını aylardır bekliyoruz, çıkmadı piyasayada fiyat konusunda mantıklı bir çözüm beklediğimizdemi çıktı. Beni düşündüren bu sadece.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon