PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teyp problemim

ERC
11/01/2009, 19:14
arkadaslar selam uzun suredir konu acmiyordum kismet biraz tatsiz bir konuda konu acmakmis.cok aradim taradim sitemizi bosuna yeni konu acmimayim diye ama cevabimi bulamadim ve bu problemi yasayan kisiler de vardir diye yardimci olmak icin yeni konu actim.

problem ise su cd player im orjinal cd yi taktigimda hava sicak olsun soguk olsun hemen caliyor,sicak soguk dedim cunku bir gozlemim sonucu bu kaniya vardim arkadaslarim;sabah okula gitmek uzere arabama bindim ve kendi bilgisayarimdan yaptigim cd yi takiyorum 3 dakika falan bekliyorum calicak diye ama cd error diyor ve cd yi geri veriyor.bu problem 3-4 aydir gozume carpiyor.herneyse yola demav ediyorum 5 dakika sorra cd yi gene takiyorum gene calmiyor fakat biraz yol aldiktan yaklasik 15 dakika falan gectikden sora kendi yaptigim cd caliyor ilk baslarda da zorlaniyor ama caldiktan sonra sorunsuz calisiyor.bende o yuzden bunu soguk ile eslestirdim yanlismiyim sizce dusundum acaba dedim sogukdan dolayi cd okuma gozu buhu mu yapiyor da acaba ondan dolayi mi?

bu noktata sorum ise bu problemle karsi karsiya kalan var mi?kaldilarsa neler yaptilar?cd orjinal degil diye garanti kapasamindan degismez mi?(ama ilk baslarda caliyordu)

yardimlariniz icim simdiden tesekkurler.kazasiz surusler...

Linos
11/01/2009, 20:26
Aynı dert bende de var Ercan... İlk başlarda sorunsuz çalan MP3 player, şimdilerde 1-2 seferden sonra (bazen de ilk seferinde) hiç çalmamaya yahut şarkı çalarken atlamaya başladı! Henüz bu konu için servise başvurmadım...

OzzY
11/01/2009, 21:33
Ercan peki cdyi geceden içinde bırakıp denedin mi?

ERC
11/01/2009, 21:37
hayr ozan hem ole oldu hemde bgn ewden bi cd yaptim ayni sorun onda da oldu problem kesinikle cd player da...yani hem geceden icinde birakinca oluyor hemde ewden yapip da cd player a takinca...!!!

abulbul08
11/01/2009, 21:40
kendinizin hazırladığı cdlerde kaliteli cd kullanırsanız fazla sorun olmaz diye düşünüyorum.çünkü bende 2 tane mp3 cdsi hazırladım birinde sizin dediğiniz gibi 15 dk falan sonra çalmaya başladı.diğer cd de hiç bir sorun vermedi.cdlerden biri hp(çalmayan) diğeri philips marka .

ERC
11/01/2009, 21:52
bende fly marka cd ler var...onlari kullaniyorum fly kaliteli degil mi?

tombalak
11/01/2009, 21:56
Bende de şöyle bir sorun olmuştu sesi 30 lara getirdiğim zaman mp3 de atlama yapıyordu... Daha sonra tanıdık bir radyocuda cd çaları söktük ve kafayı temizledik 5 aydı hiç bir sorun yok... :)

OzzY
11/01/2009, 23:20
bende fly marka cd ler var...onlari kullaniyorum fly kaliteli degil mi?
en dandiklerden :D:D

Verbatim Maxell TDK vs iyidir

ERC
11/01/2009, 23:23
gulmesene sen arkadasim bilmiyorduk ogrendik:D:D:D:Dpeki tamamen cd ile mi alakli?ayrica cd kalitesiz olsa bile calmasi gerekmez mi?

OzzY
11/01/2009, 23:42
CD ne kadar kalitesiz olursa okadar zor okur. bide mümkün olduğunca yavaş yazdır. ama bu sorunun ısınınca düzelmesi hakkında hiç bi fikrim yok...

ben cd kullanmıyorum annem kullanıyo cd hep teypte oluyo ben kontağı açtıktan hemen sonra başlıyo çalmaya hiç böyle bi gecikme yaşamadım...

ERC
11/01/2009, 23:43
yavas yazdirma imkanim yok cd yi media playerden yapiorum...

OzzY
11/01/2009, 23:48
ayarları filan yokmu yaw ilginç...

edit: baktım şimdi
yaz-> diğer seçenekler kısmında en üstte en hızlı, hızlı, orta, yavaş olarak seçilebiliyo.

ERC
12/01/2009, 00:15
ozan tesekurler ama ben bulamadim resimle gosteririsen super olur tesekkurler...

Linos
12/01/2009, 00:19
Bu sorun aynı sorun mu bilmiyorum ama bendekinin bahsettiğiniz durumlarla alakası yok. Verbatim ve TDK ile, 4X hızlı yazdırmama rağmen atlama yapıyor... Üstelik, belki 10 yıl önce yazdırmış olduğum, üzeri çiziklerle dolu, "noname" cd.'yi sorunsuz çalıyor... :)

OzzY
12/01/2009, 01:31
https://img55.imageshack.us/img55/6968/55101784lq1.jpg
https://img363.imageshack.us/img363/973/96121493vu0.jpg

@Murat abi
Bence seninki gıcıklığına yapıyo :D:D

pdr42
12/01/2009, 08:28
benmde degisik bir problemim vardı daha once bahsetmiştim ( önce sunu soruyum uzatılmıs garantim var ve bu cd calar garantiden değişirmi ) benm cd calarda cd de olsun yada radyoda olsun takınca bi muddet calıyor bi muddet sonrada atlama yapıyor okuyamıyor takılıp kalıyor. ama sogukla alakalımı bilemiyorum bence degil gibi sorunun baslangıcını kesfettigime inanıyorum soyleki arabayı calıstırmadan once muteye basmıstım ole calıstırmsıtım ogunbugundur kafası kıyak

Phaser
12/01/2009, 09:20
Merhabalar, elinizdeki FLY markalı cd ler pek kaliteli değil açıkçası mümkünse verbatim, TDK Gibi markaları kullanmaya çalış birde her zaman için yazma hızını mutlaka en düşük hıza indirmeyi unutmayın. malum cd-rw nin yazıp kendi okuduğu cd'leri başka medyalar okumayabilir.

femoli
12/01/2009, 09:21
Soğuklarda cd ler ne kadarda olsa geç okur bu baştan beridir var bende artık alıştım :)

ERC
12/01/2009, 11:04
peki bunu tamamen geciricek ortadan kaldiricak baska bir yontem yok mu hic aramizda servise bas vuranlar olmadimi bakalim servis ne demis?

atalays
02/02/2011, 17:50
soğuk havalarda günün ilk binişinde cd nin üzeri buhar oluyor o da okumasını zayıflatıyor bazen atlayarak okuyor bazen hata verip çıkarıyor ,cd yi çıkrarıp buğusunu alın ,,,bazı arkadaşlardaki sorun bu...

santiago
03/02/2011, 22:35
soğuk hava herşeyi etkilemiyor mu zaten ? soğukken araba ilk çalıştığında zorlanmıyor mu :) yada soğuk havada hareket kabiliyetimiz yavaşlamıyor mu :) cd player a hak vermek lazım yani :) şaka bir yana kullanılan cd den çok yazım hızı çok önemli 2-3 dk geç yazsın ama sorun yaşamayın ben orta halde yazdığım için hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar