PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ ön tekerlek davlumbazı kırık korna çalmıyor!

narkoz30
11/01/2009, 09:25
Sevgili arkadaşlar

Aracımı 2. el almıştım ancak iyi inceletme yapamamışız ki herşey ok araçta tek ön sağ davlumbaz kırıktı davlumbazın bedeli serviste 95 ytl imiş basit bir plastik parçası ancak yağmurlu havalarda oradan içeri giren su ne yazık ki kornamı bozmuş kornam şimdi çalmıyor daha doğrusu bastıgımda garip bir hava sesi geliyor korna sesi mesi yok :)

Şimdi acıyarak da olsa o plastik zımbırtıya 95 ytl verecez. Bu 95 ytl lik tutara 30-40 ytl de işçilik ilave edecez. Bir de arızalanan korna belki yenisi ile değişecek.

Aman ihmal etmeyin bu GP lerin 6 ayda bir de olsa muhakkak davlumbazlarını kontrol ettirmek gerekiyor titreşimden vidası mı gevşeyip de düşüp kırılıyor davlumbaz nedir. :)

Bir davlumbaz kırık diye umursamadık şimdi arkası arkasına arızalar çıkmaya başlarsa motoru da sırtımıza alırız.

ekorkut
11/01/2009, 10:16
Benim de sol ön davlumbazım kırık ama en altlardan bir yerlerden. Kesinlikle içeriye bir su falan girmiyor. Ben kırık bölümü kendim koli bantıyla bantladım ve şimdilik de bir sorun gözükmüyor bakalım. Davlumbazlarımız cidden çok dandik anlam verilemeyecek şekilde. Bu arada ben daha yüksek almıştım davlumbaz fiyatını servisten. 140 falan olabilir şimdi tam hatırlayamadım.

Buremir
11/01/2009, 12:44
Davlumbaz fiyatı 90 tl yi geçmemesi lazım ancak davlumbazın kırık olması ile kornanın bozulması ne alaka anlamadım çünki korna aracın önünde ve ortada davlumbazın ordan kornaya su gitmesi bana mümkün gelmiyor
Ayrıca kornanın tamir olucağınıda zannetmiyorum
Birde bizim davlumbazlarımızın çabuk kırılmasının sebebi ön kısımda alta doğru biraz çıkıntı var hani altını vurmamamız için tamponun altında olduğu gibi orası bir yere takılınca kırılma başlıyor zaten

ERC
11/01/2009, 13:10
birde simdi animsayamadim hangi taraf oldugunu ama davlumbazlardan biri daha kucuk digerinden.yani boy olarak ayni olsalarda en olarak biri daha kucuk gibi.yanlismiyim yoksa benim ki de kirildi mi?

Ziyaretçi047
11/01/2009, 15:37
Evet davlumbazlar çok dandik malesef. Rolling yaparken ben de kırdım bir tanesini.

OzzY
11/01/2009, 15:41
Değiştirdikten sonra metal bi çubuk ile aracın ön tarafındaki bi parçaya sabitlerseniz bidaha kırılmıyo, ben benimkini kontrol edeyim derken kırdım serviste...

Buremir
11/01/2009, 21:20
Davlumbazların boyları aynı bir farklılık yok ancak sağ tarafta motor yan muhafazası var kayışların bulunduğu yeri koruma amaçlı
davlumbazların ön alt kısmındaki fazlalığı kesici bir alet yardımı ile keser veya kestirirseniz daha uzun ömürlü olacaktır

FeaRLeSsHunTeR
11/01/2009, 23:14
Ne yazıkki araçlarımızın davlumbazları çok dandik :(

atakanduman
11/01/2009, 23:41
arkadaslar servisten almaya gerek yok ben aldım yedek parcacıdan hemde orjinal 50 ytl bosuna o kadar para vermeyin

yuksel
28/06/2011, 16:57
arkadaşlar ne 95 ytl ya ben gittim ist otutuyorum aksaraydan aldım kendim taktım 35 ytl kendiniz takın yazık okadar paraya 5 vida tutuyo sökmeside kolay yedirmeyin sasola paranızı

firars
29/06/2011, 15:54
plastik parçayı niye orjinal alıyorsunuz ?

daha kalitelileri daha ucuza geliyor türkiyede sektörü var bu işin..

EvoKoray
29/06/2011, 16:32
kornaya su kaçtıysa boş bi alanda basılı tutun kendisi açılıyor içindeki su çıkıyor yavaş yavaş denenmiştir :D ama Bravonun korna nasıl onu bilmiyorum sağ önde bizimki salyangoz şeklinde.