PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalorifer sorunu

TaYFuN
10/01/2009, 13:56
arkadaşlar aracımda kaloriferi açtıgım zaman içeriye benzin kokusu geliyoı ama iç sirkülasyon açık olunca gelmiyor tabi diger aracımızda(pejo 206) iç sirkülasyon kapalıyken bile içeri bir koku gelmiyor GP de böyle bi sorunla karşılaşan başka arkadaşlar varmı ve sorunu çözebildilermi çünkü benim aracımda serviste polen filtresindendir dendi polen filtresi degişti, ama hiç bişi farketmedi. yardımcı olursanız sevinirim

ERC
10/01/2009, 15:17
gecmis olsun.sanirim bu konu tartisilmisti.biraz karistir forumu derim...

TaYFuN
10/01/2009, 16:37
arkadaşlar forumu karıştırdım fakat bu sorunu bulamadım kaloriferle ilgili başka sorunlar evet tartışılımış ama bunu bulamadım yardımlarınızı bekliyorum

ERC
10/01/2009, 16:46
bu sorun motor soguk iken mi oluyor?

ekorkut
10/01/2009, 19:42
Biryerlerden benzin kaçırıyor olması lazım. Kaputu açıp, depodan enjektörlere kadar kaçak nereden geliyor incelenmesi lazım.

TaYFuN
10/01/2009, 20:49
sorun motor sogukkende sıcakkende oluyor genelde yogun trafikte bu sorunla karşılaşıyorum

ABNEW
11/01/2009, 00:04
Tayfun geçmiş olsun, araç yeni ise belirli bir km ye kadar sistemin kendisi koku yapabilmekte.Yoğun trafikte geldiğini belirtmişsin, belki diğer araçların eksoz dumanı içeri giriyordur.Bunun dışında eğer duyulan koku kesinlikle benzin ise kalorifer sistemi üzerinde herhangi bir yerde benzin kaçağı da olabilir...

TaYFuN
11/01/2009, 00:52
Teşekkür ederim Arda. Araç 2006 model fakat yaptıgı km olarak yeni sayılabilir daha 20000 km ye gelmedi aracı ilk aldıgımız zamanlarda böyle bi sorun yoktu yani 1 yıl sorunsuz olarak kullandıktan sonra 1 yıldır bu sorun dewam ediyor özellikle kış aylarında kalorifer açık oldugundan çok rahatsız ediyor bu durumda normal sayılamaz galiba

ORACLE
11/01/2009, 00:56
Dışarıdaki egzost kokusu geliyor. Polen filtresi falan hikaye anlayacağın. Bnede de aynısını yapıyor ve aldığımdan beri bu şekilde. Malsesef bu kısmını iyi yapamamışlar bence

onurcan
11/01/2009, 01:15
arkadaşlar kaloriferi açtığımıda dışardaki egsoz kokusu veya duman kokusu anide içeri veriyor ama yazın klima çalışırken dışardan koku almıyor. kalorifer açıkken neden içeri veriyor bilgisi olan varsa anlatsın acaba diğer markalarda aynımı? bu bir proplemmi?

TaYFuN
11/01/2009, 02:49
Dışarıdaki egzost kokusu geliyor. Polen filtresi falan hikaye anlayacağın. Bnede de aynısını yapıyor ve aldığımdan beri bu şekilde. Malsesef bu kısmını iyi yapamamışlar bence

bir çözümü yok mu bunun serviste flan çözemiyorlarmı bu sorunu

Ziyaretçi047
11/01/2009, 02:57
Motorun soğukken özellikle egzoz gazı yoğun oluyor ve pis kokuyor. Aynı sorun herkesde var. Hareket ederken veya motor ısınınca gelmemesi lazım.

narkoz30
11/01/2009, 09:40
Bende böyle bir sorun olmuıyor ancak trafikte tampon tampona beklerken öndeki lpg li araçların eğzos kokusu kaloriferi açık aracıma doluyor bu çok absürt bir durum özellikle benzinde değil de lpg egzos kokusu daha fazla geliyor benzin de geliyor tabii ama böyle durumlarda aracın kaloriferini kapatmak zorunda kalıyorum uzun yolda sorun yok kaloriferlerimizin ısıtma gücü gayet yerinde. Önceki aracım SEAT ibiza full bir araçtı aynı sorunlar onda da vardı polen filtresi değiştiri halde yine de aynı sorunları yapıyordu.

ERC
11/01/2009, 11:18
bence sorun yogun trafikten kaynaklanyor.birde ic sirkulasyonu aktif edip oyle denemek lazim.ayni kokuyu yapiyorsa sorun var demektir...

TaYFuN
11/01/2009, 15:02
iç sirkülasyon açıkken sorun meydana gelmiyor ozaman bir koku flan almıyor ama ozamanda içeride camlarda oluşan buhar sorun oluyor

ERC
11/01/2009, 21:08
demek ki bir problem yok eksoz kokusunu trafikte ic mekani almasi gayet normal...

muratxx5
20/03/2013, 17:38
arkadaşlar bu konuyu hortlatıyorum aynı problemden yaşayan olursa çaresiz kalmasın..

sorun kesin olarak aracın altını bir yere sürtülmesi sebebiyle ön tarafta esnek şekilde olan egsoz bağlantısının yırtılarak egsoz dumanının fanlar çalıştığında içeriye çekilmesinden kaynaklanıyor. yani duman arkadan değil de motorun oradan dışarı veriliyor...
ek parça 50 tl dir. herhangi bir egsozcu yapabilir. bu arada araç çekiçten de düşüyor bilginize...

Du Hast
20/03/2013, 19:12
arkadaşlar bu konuyu hortlatıyorum aynı problemden yaşayan olursa çaresiz kalmasın..

sorun kesin olarak aracın altını bir yere sürtülmesi sebebiyle ön tarafta esnek şekilde olan egsoz bağlantısının yırtılarak egsoz dumanının fanlar çalıştığında içeriye çekilmesinden kaynaklanıyor. yani duman arkadan değil de motorun oradan dışarı veriliyor...
ek parça 50 tl dir. herhangi bir egsozcu yapabilir. bu arada araç çekiçten de düşüyor bilginize...
esnek boruyu yırtmak gerçekten zor. Traversin arasında kalıyor ve sivri bir cisme tam oraya denk gelecek şekilde sürtmek lazım. aksi halde alt raket kulağı falan kopartırsınız. Tabi olmaz diye birşey yok herşey olabilir ve aşırı koku varsa araştırılması gerekir.

https://img36.imageshack.us/img36/9347/13052010470.jpg

Hava algılama özelliği olmayan klimalarda (kötü havayı sensör algılar ve hemen iç silkülasyonu açar) iç silkülasyon düğmesi dışarıdan hava alacak şekilde ayarlanmışsa her türlü araç dışarıdaki kokuyu içeriye alır.

muratxx5
21/03/2013, 07:58
Benim aracın altında o siyah yer yok. Ondan demekki kaldırıma surtunce yırtılmış... ama insanın genzini yakan egsoz kokusu arac içine buradan geeliyormus şimdi hiç bir problem yok...