PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Arizasi

Marker
09/01/2009, 12:39
Merhaba arkadaslar, aracimda 10 gun once direksiyon ariza isigi yanmaya baslamisti ben pek umursamadim araci stop edip tekrar calistirdigimda normale donuyordu ama son 1 haftadir nerdeyse surekli yanmaya basladi(hareket halindeyken yanmiyor ama kirmizi isikta durdugum an ariza veriyordu) direksiyon eski hidrolik olmayan direksiyonlardan bile daha agirolmayabasladi ve artik stop ettigimdede hemen duzelmiyordu, pazartesi gunu servise goturdum serviste bana direksion motorunda agriza oldugunu degistireceklerini soylediler. Daha once boyle birsey basina gelen oldumu?
Kar yagdigi gunden beri karin uzerinde elfreni ile drift yapiyordum sorun bundan kaynaklanmis olabilirmi

ince5757
09/01/2009, 13:01
Geçmiş olsun forumda bu konuyla ilgili pek çok sey bulabilirsin.Bu arada garantin varmı bilemiyorum.Var ise hemen hallettirirsin yoksa 1800 civarı fiyatı var.
Arkadaşlar benimde aklıma havaların soğuk olması direksiyonda bu tarz hataların vermesinde neden olarak görebilirmiyiz Asım ın dediği gibi.Çünkü bende aynı şeyi düşünüyorumda.

Ah-MeT
09/01/2009, 13:02
Öncelikle Geçmiş olsun diyorum, Forumumuzda Daha onceden senin basına gelen arizalardan yaşayan arkadaslarımız var yukarıda "arama" butonunu kullanarak bu konulara erişebilirsiniz...
Bu durumu yasayan arkadaslarımızında servisten aldıkları cevap Hidrolik direksiyon motorunda arizalı.

Bundan 4 yıl once felan Skoda Fabia aracımızda senin dedigin gibi bir olay ile karşılaştım
Göstergede direksiyon lambası yanıyor ve direksiyon sertleşşiyordu kontağı kapatıp açıyordum düzeliyor bi sure sonra yine hatayı veriyordu. servisin bana soyledigi Hidrolik Direksiyon Sensörünün arzalı demesi üzerine sensör Değişti hala da o aracı kullanıyoruz hiç bir sorun yok.

Servise Hidrolik direksiyon Sensörüne bakmalarını soyle sensorden de olabiliyormuş.
Direksiyonu en sola yada en sağa dogru sert bi sekılde tam kırıp küt diye, devamlı sona dayadıgımızda boyle arızalar meydana gelebiliyormuş...

@ince5757 nın dedigi gibi garantiden değiştirilse iyi olur fiyatı baya yuksek bir parça...

femoli
09/01/2009, 13:03
Aslında bizim citylerde ilklerinde prob çıkmıştı ama haletmişlerdi şimdi yenilerde aynı sorun varmı bilmiyorum ,

Drift le olacak bişi değil ama direksiyonu sona çevirdiğinde kütletiyorsan o biraz soruna öncülük yapmış olabilir..