PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Sorunu

ince5757
04/01/2009, 14:24
Arkadaşlar bu olay üçüncü defa oluyor puntomda.Arabayı o gün içinde ilk defa çalıştırıyorum 10 saniye kadar bekledikten sonra hareket ediyorum şuana kadar bir sorun yok.Ancak 200-300 metre gidip sol veya sağ tarafa doğru direksiyonu çevirdiğim zaman direksiyon sertleşiyor arabanın gösterge ışıkları yanıp ikaz sesi veriyor. Tam olarak ekranda yazanı okuyamadım tek aklımda kalan power yazdığıydı.
Bu olay her zaman olmuyor hatta bu 1 aylık sürede 3 kere başıma geldi.Araba bu duruma gelince istop edip tekrar çalıştırdığımda hiçbir sorunu kalmıyor.Bunu araba soğuk olduğu zaman yapıyor.
2 hafta önde servise götürdüm bilgisayara bağladılar ve hiçbir sorun olmadığını söylediler.
Direksiyon kutusunda sorunu olan bir puntoya serviste bakmıştım sola sağa doğru çevirinci kıtır kıtır ses geliyordu.Benim arabamdaki durum daha farklı direksiyondaki hidrolik sanki devreden çıkıyor o anda ve arabanın direksiyonun döndürmek çok zorlaşıyor.Ancak tekrar çalışınca araba sorun ortadan kalkıyor.
Sizce bu durum nedir?Her zaman başıma gelmediğini tekrar söyliyeyim sizlere.3 olayda da araba 1 gün kadar hiç çalışmadan durdu ve çalıştırıp gittikten sonra oluyor ve bu olay kışın meydana geldi.
Yorumlarınızı bekliyorum.Hepinize iyi günler.

onur5470
04/01/2009, 14:32
kronik problem olan cıty motoru olabilir mi acaba?

ABNEW
04/01/2009, 14:37
Serdar, geçmiş olsun.
Sitede city motoru ile ilgili başlıklar var.Bence sorun servo motor arızası ya da yazılım problemi.Serviste tekrar kontrol etmeliler...