PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine sorun

webercis
01/01/2009, 18:52
Arkadaşlar arabamı her çalıştırdığımda hararet göstergesi tavan yapıyor.Ayrıca göstergede şu yazı çıkıyor:"Excess. radiat. fluid temper.Stop & off engine".Motor soğukken çıkıyor.Aşağıdaki linke tıklayarak videosunu izleyebilirsiniz.Acaba sizde de bu sorun var mı?

LİNK: https://www.dosyapaylas.gen.tr/download.php?file=156excess.rar (https://www.dosyapaylas.gen.tr/download.php?file=156excess.rar)

bebe
01/01/2009, 19:26
Aynı sorun bende de oluyor..SOrunun nedenıni, akünün yavaş yavaş değişmesi gerektiği,,soguk havalarda akü kendisini ilk etapta sarj edemedıgı ıcın bu sekılde bır uyraı cıkar..hatta arabayı calıstırıp kontagı kapayıp tekrar calıstırmayı denersen uyarının gelmeyecegını farkedeceksın...
Yapılması gereken akü değişimi...bıraz daha bekleyıp subat sonu gıbı bende aku degıstırecegım...

webercis
01/01/2009, 19:44
aküyü ölçtürdüm gerek yok dediler.ilk aldığım günden beri böyle

bebe
01/01/2009, 19:44
Ayrıca akü konusunda bir hatırlatmada bulunmak ıstıyorum...Mevut akülerimiz 50 amperlık akuler..gectıgımız gun servısı aradım, önumuzdekı gunlerde akumu degıstırmek ıstedıgımı belırttım..onlarda ıstedıgım takdırde 60 amperlık aku takılabılecegını OPAR akude kampanya oldugunu 6o amperlıgın 100 ytl ye satıldıgını soyledıler..ancak telefonu kapadıktan sonra kafama takıldı acaba 60 amperlık akuyu mvcut aku bolumune sıgdırabılırler mi??gercı sıgdıramayacak olsalar teklıf edılmezdı dıye dusunuyorum..
Maalesef dogu anadolu da yasamanın zorlukları..gecelerı -3o derecede akülerimiz nasıl dayansın:=)))
İyi forumlar..

bende olcturdugumde sorun yok denmıstı ancak daha sonradan sabah ılk calıstırıldıgında gecenın sogunun etkısıyle boyle bır sorunun yasanabılecegını kabul ettıler..ben yaklasık 1 yııldır bu sorunu yasıyorum yazılım yuklendı dıger seylerde yapıldı ama nafıle ne zaman gecıcı olarak sıfır bır aku taktık o en soguk gecelerın ertesındekı sabahlarda bıle sorun yasamadık..o yuzden kesın ve net bır sekılde soyleyebılırm kı soru Akü

zaimkaan
02/01/2009, 08:42
Aynı sorun bende de oluyor..SOrunun nedenıni, akünün yavaş yavaş değişmesi gerektiği,,soguk havalarda akü kendisini ilk etapta sarj edemedıgı ıcın bu sekılde bır uyraı cıkar..hatta arabayı calıstırıp kontagı kapayıp tekrar calıstırmayı denersen uyarının gelmeyecegını farkedeceksın...
Yapılması gereken akü değişimi...bıraz daha bekleyıp subat sonu gıbı bende aku degıstırecegım...

Valla bu sabah bende ilk kez karşılaştım aynı mesajla. - 12 derece falandı hava sıcaklığı. MEsajı verdi, ama araba normak çalıştı. motor biraz ısındıktan sonra kapatıp açtım, mesaj gelmedi. Zaten ciddi bir sorun olsa, ekranda daha uzun süreli kalırdı diye düşünüyorum. Sadece uyarıyı yazdı ve geçti.

femoli
02/01/2009, 09:08
Muhtemelen akü diye biliyorum ama imkanınız yoksa gidebildiği yere kadar gidersiniz imkanınız varsa kış çıkmadan değiştirin rahat edin :)

webercis
02/01/2009, 13:24
baştan beri var.araba sıfırken vardı.sizin arabalarda olmuyor mu ya?
Bazen motor sıcakken de yapıyor.Hararet göstergesi ortada iken bile yapıyor

Korhan
02/01/2009, 13:29
Vandaki servise telefonla bir danış istersen. Hala Muradiyede misin?

webercis
02/01/2009, 16:11
yok ben şimdi kütahyadayım.artık burada çalışıyorum.Geçen sene vana sormuştum ama bişey diyemediler.

ocean_1919
02/01/2009, 16:58
Birmotta göstergedeki uyarı lambalarıyla ilgili, soğuk havalarda akım değişikliğinden dolayı yanlış ve geçici uyarılar çıkabileceği söylendi. Henüz bu tarz bir problem yaşamadım ancak, harareti normal çalışma sıcaklığına çıkartamadım bugün hararet ibresi sürekli düşüş eğilimi gösterdi. Sizin dizellerde nasıl acaba özellikle uzun yol kullanırken sıcaklık normal seviyeye geliyormu?