PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakit pompasi

canavar66
28/12/2008, 11:21
ARKADAŞLAR MERHABA
AKSARAY DAN CANAVAR66
2 GÜN ÖNCE YAKIT POMPASINDAN DALGIÇ POMPA GİBİ SES GELMEYE BAŞLADI SERVİSTE POMPA ÖLMÜŞ DEDİLER 460 YTL YENİSİ
DUYUNCA KALBİM DURACAKTI AMAN YAKIT ALDIĞINIZ YERİ DEĞŞTİRMEYİN SU KATILAN YAKITLAR POMPA ÖLDÜRÜYOR .AMAN DİKKAT

YAKITTAN NUMUNE ALIP ARAŞTIRICAM BP DEN ALMIŞTIM SON 4 DEPO

ÇIKMA YAKIT POMPASI OLAN VARMI :cool0000:

ABNEW
28/12/2008, 15:38
Üzeyir geçmiş olsun, sürekli boş depoyla araç kullanmakla da depodaki yakıt pompası zarar görebilir. (Benzinli ya da dizel) Tabi sen nasıl kullanıyorsun bilemiyorum, tekrar geçmiş olsun...

ocean_1919
28/12/2008, 18:27
Evet arkadaşlar depo ışığı yanarken aracı uzun süre kullanmayın.

batuhann80
29/12/2008, 11:23
arkadaşlar bu yakıt pompası elektronik pompamı?çünkü ben fiyatını cok daha fazla duymuştum.

ekorkut
29/12/2008, 13:35
Yakıt pompası, yakıt deposundan motor besleme hattına kadar yakıtı basan pompa işte.

batuhann80
29/12/2008, 14:37
arkadaşlar bu yakıt pompası elektronik pompamı?çünkü ben fiyatını cok daha fazla duymuştum.

Yakıt pompası, yakıt deposundan motor besleme hattına kadar yakıtı basan pompa işte.
:D saol.onu biliyorum.
sadece bu pompanın yeni dizellerde beyinin kontrolüyle hızlanıp yavaşlayan elektronik pompa oldugunu biliyorum. fiyatı içinde astronomik bir fiyat söylemişlerdi.460 ytl ise yine uygun sayılır.

ABNEW
29/12/2008, 19:20
Haklısın Ufuk.Tüm enjektörlü araçlarda bulunan ve bu sisteme basınçlı yakıt gönderen ve depoda bulunan bir pompa.Ancak fiyatının daha pahalı olduğunu sanmıyorum ben...

batuhann80
31/12/2008, 13:35
Haklısın Ufuk.Tüm enjektörlü araçlarda bulunan ve bu sisteme basınçlı yakıt gönderen ve depoda bulunan bir pompa.Ancak fiyatının daha pahalı olduğunu sanmıyorum ben...
işte herkes her işi bildigini sanıyor.(bu laf ustaya)benim arabayı gören bir usta ile aramızda geçen dialog...
usta-abi hayırlı olsun yenimi?
ben -saol abi 1 senelik
usta -abi bu dizel,bunun garantisini uzattır.yoksa başın çok ağrıyabilir.
ben -hayırdır niyeki?:shocking:
usta -abi bunun yakıt pompası elektronik pompa arıza yaparsa çok pahalı.
ben -pahalı derken?
usta-abi ben diyeyim 6 sende 7 bin...
ben -(şok)ve bir ıkınma:uhm00000::shocking:
ben -iyide bu parça böyleyse arabanın gerisi bedava o zaman?(kafada bir soru?demek ben arabayı parça parça toplasam alsana cdı 220 parası):uhm00000::shocking:
bu muhabbet hep aklımı kucaladı ama hiç sormak istemedim çünkü attıgını tahmin edebiliyordum..:D
o yüzden bana ucuz bile geldi diyebilirim...:D
(bir ihtimal tüm sistem fiyatı olabilir.pompa,dagıtıcı kütük,enjeksiyonlar falan filan..)

ABNEW
31/12/2008, 16:17
Usta fazlaca abartmış gibi :)