PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni gp'ya tesisat

PuntoFun
27/12/2008, 13:50
Arkadaslar arabamı 6 ocakta teslim alıcam kısmetse,guclu bir tesisat istiyorum ama bazı zararları oldugu hakkında bilgiler geldi kulagıma,yeni gp de ne gibi sorunlarla karsılasırım tesisat oldugu icin ? simdiden tesekkurler

sarisinan
27/12/2008, 14:28
ya cok güclü bi tesisat yapıcak san bizim bi abide war tesisat saglam kicker l7 war cok güsel de besliyo bi süre sonra bagajda sorun olmustu bagaj kapagı falan degisti ic dösemelerden falan ses gelmeye baslamıstı hatta ön cam bile catlamıstı yani :D ama bu sölediklerim megane sedan icin gecerli puntoyu bilemem ama ufaktan sistem bile yapsan bizim arabalar hb oldugu icin cok performanslı oluyo benim ablamın eski palio arabasına tesisat yapmıstım ufaktan hic bi sorun olmamıstı :D cok güsel de calıyodu ben okadarını beklememistim harbiden yani..

PuntoFun
27/12/2008, 14:30
ya cok güclü bi tesisat yapıcak san bizim bi abide war tesisat saglam kicker l7 war cok güsel de besliyo bi süre sonra bagajda sorun olmustu bagaj kapagı falan degisti ic dösemelerden falan ses gelmeye baslamıstı hatta ön cam bile catlamıstı yani :D ama bu sölediklerim megane sedan icin gecerli puntoyu bilemem ama ufaktan sistem bile yapsan bizim arabalar hb oldugu icin cok performanslı oluyo benim ablamın eski palio arabasına tesisat yapmıstım ufaktan hic bi sorun olmamıstı :D cok güsel de calıyodu ben okadarını beklememistim harbiden yani..

ufaktan derken önerin ne ?

Genius
28/12/2008, 16:03
Profesyonel ürünler ve işi bilen insanlar ile çalıştıktan sonra sorun olmaz. Yarışmaya katılmayacaksanız giriş seviyesi ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim. Hem kesenizi yormaz hemde tatminkar olacaktır. Müzik sistemini 2 takım kompenant ve subwoofer üzerine kuracaksanız akünüzü korumak adına kapasitör tavsiye ederim. Eski aracımda kapasitörün haricinde akümün amperinide yükseltmiştim. Aksi durumunda şarj dinamonuzun ömrü ve akünüzün ömrü kısalacaktır. Bagaj için mutlaka yalıtım yaptırmanız lazım yoksa bass vuruşlarındaki zırıltı çok çirkin bir durum oluşturacaktır. Ana ünite hariç ortalama 1000-1200 ytl harcarsınız ;)

PuntoFun
28/12/2008, 20:29
1200 icinde yalıtımda var mı?

Genius
28/12/2008, 20:42
1200 icinde yalıtımda var mı?

verdiğim fiyat cihaz fiyatları. Yalıtım ve montaj işçilikleri hariç. Montaj için 150 ytl civarında ücret isteniyor, yalıtımada bir 100 ytl isteyebilirler ama forumda kendi yalıtımını kendi yapan ve forumda anlatan arkadaşlarımız mevcut.

PuntoFun
28/12/2008, 20:56
verdiğim fiyat cihaz fiyatları. Yalıtım ve montaj işçilikleri hariç. Montaj için 150 ytl civarında ücret isteniyor, yalıtımada bir 100 ytl isteyebilirler ama forumda kendi yalıtımını kendi yapan ve forumda anlatan arkadaşlarımız mevcut.

cok tuzlu oldu bu iş ya :)

grandecaglar
29/12/2008, 00:09
bende 1100watt bas olduğu halde tavandaki döşeme mi neyse artık cız cız ses çıkarmaya başladı sıyıracam :ohmy0000:

PuntoFun
29/12/2008, 11:03
bende 1100watt bas olduğu halde tavandaki döşeme mi neyse artık cız cız ses çıkarmaya başladı sıyıracam :ohmy0000:

ok vazgectim

grandecaglar
29/12/2008, 14:48
ok vazgectim
taylan vazgeçme eğer müzik dinlemeyi seviyorsan değer :cool0000:

PuntoFun
29/12/2008, 15:04
tmm seviyorumda arabamı daha cok seviyorum:)

berkxg
29/12/2008, 15:10
Arkadaslar arabamı 6 ocakta teslim alıcam kısmetse,guclu bir tesisat istiyorum ama bazı zararları oldugu hakkında bilgiler geldi kulagıma,yeni gp de ne gibi sorunlarla karsılasırım tesisat oldugu icin ? simdiden tesekkurler

arkadaşlara ek olarak,

aracımda

sierra 1200d, sierra 300w srp15 woofer
2 takım comp ve jbl 75.4
+ 5 farad cap var.

bu sistemle farlarım basslar vurdukça sellektör yapıyor ve 1-2 dk lık basslı parça dinleyişimden sonra araç rolantide stop ediyor.

yani akü az geliyor ve şarj dinamosuna aşırı yük biniyor. şarz dinamosu ve akü zayıf olunca da kap. bir işe yaramıyor..

sonuç olarak ya amperi yüksek bir akü yada tesisat için ek bir akü gerekiyor... ben şimdiden 2. aküye yer aramaya başladım bile :)

PuntoFun
29/12/2008, 15:16
arkadaşlara ek olarak,

aracımda

2 takım comp ve jbl 75.4
+ 5 farad cap var.

bu sistemle farlarım basslar vurdukça sellektör yapıyor ve 1-2 dk lık basslı parça dinleyişimden sonra araç rolantide stop ediyor.

yani akü az geliyor ve şarj dinamosuna aşırı yük biniyor. şarz dinamosu ve akü zayıf olunca da kap. bir işe yaramıyor..

sonuç olarak ya amperi yüksek bir akü yada tesisat için ek bir akü gerekiyor... ben şimdiden 2. aküye yer aramaya başladım bile :)

ortak sonuc yapacaksan kucuk bisey yap

berkxg
29/12/2008, 15:33
ortak sonuc yapacaksan kucuk bisey yap

küçük sonuç için küçük hedef ve küçük malzeme lazım :)

sarisinan
29/12/2008, 18:17
bence bi arabada okadar abartılı tesisata gerek yok bi edison ed-1000a alırsın bide kickercvr12 alırsın ikisi zaten birbirini tamamlar yada cvr12 yerine 15 alırsın bide 1.2farad kapasitör yeticektir diye tahmin ediyorum ona bide montaj dersen tamam iste arbanın kendi kolonları bence gayet güzel menüden bassı kıstıgında onnumara ses cıkıyor bu sistemede tas patlasın 1.000ytl harcarsın...

Genius
29/12/2008, 20:14
arkadaşlara ek olarak,

aracımda

2 takım comp ve jbl 75.4
+ 5 farad cap var.

Eğer kablo çapların sistemin ihtiyaç duyduğu akımı taşıyamayacak kalınlıktaysa farların bu yüzdende gidip gelir :cool0000:

mert
29/12/2008, 20:55
set dıyosun 1000 ytl gelıncede oooo dıyosun :D bence ucuz dersen gıt sadece bır wofer al bırde amfı sana 500 geçmezz :D:D:D:D yalıtım hariç :D:D:D ılk oyle basla sonra otomatıkmen yukseltmeye başlarsın :D:D:D

sinan kıcker e5 daha ıı olur bence:S

PuntoFun
30/12/2008, 10:19
kardes konu ilk etapta para degil ama hem set yap hemde arabanı koru diyosan gercekten beni aşıyo..zaten 12.000ytl kredi cektim araba icin,taksitle biseyler yaptırmak istiyorum seninde dedigin gibi 1000 ytl gecemem musait deil durumum suan icin

SEFER
02/01/2009, 19:31
pıoneer 6050 teyp usn
jbl 1100 subwoofer
2x jbl mıd takımı
jbl 75.6 anfı işini gorur

sait onur
02/01/2009, 20:17
saglam cd player amfi,2 tweetr ve yalıtım antakyada 850 ytl yı pardon(tl)yi gecmez beyler,bende aracı 12 ocak gbı alcam hayırlısıyla ınss.on plakayı tampona yapıstırmayı dusunuorum plakalık cok cırkın duruyo bence gercı zararı var mı bılmıorum ama sahane duruyor bence deger....

ha bıde artı subbasss bu fiyata dahil (jbl)...

PuntoFun
04/01/2009, 14:07
montaj icinde mi ?

onur5470
04/01/2009, 14:28
kardeş istanbul'da bu tip malzemelerin distribütörleri var.
Bursa'da harika işler çıkarılıyor ama neticede parçalar istanbuldan geliyor..
biraz araştır bence, ama anfini büyük al, ileride geliştirirsen tesisatı diye

kobege
09/01/2009, 17:06
bence bi arabada okadar abartılı tesisata gerek yok bi edison ed-1000a alırsın bide kickercvr12 alırsın ikisi zaten birbirini tamamlar yada cvr12 yerine 15 alırsın bide 1.2farad kapasitör yeticektir diye tahmin ediyorum ona bide montaj dersen tamam iste arbanın kendi kolonları bence gayet güzel menüden bassı kıstıgında onnumara ses cıkıyor bu sistemede tas patlasın 1.000ytl harcarsın...

ediosan anfi 5 para etmez sakın gidipte para verme...
bu işi yapıcaksan bi kere yap tam olsun , adam gbi kaliteli ürünler kullan...

recep_1994_35
09/01/2009, 18:15
ya gp deki ses neyine yetmiyor :D bendeki lineada sesi 3-7 arası dinliyoum bazen fazla geliyor :D gele araba t-jetse bırak motor sana senfoni yapsın :D

Stalker
10/01/2009, 13:28

Bende spor modellerle gelen orjinal subwoofer var, araç 3 kapı olduğu için ön camlar geniş tabiiki ve bass yarını "+3" ya da daha fazla yapıp sesi de "20+" yaparsam camlar başlıyo tızz tızz eşlik etmeye... 25 olunca zaten diğer ses üniteleri subwoofera göre yetersiz kalıyor...
Bizim araçlara sağlam ses sistemi döşersen yalıtım v.b. olaylara epey kasman lazım yada sesi açtığın zaman ön camlarıda 5cm açık tutarak gezmen lazım.
Tabii tek cızırdayan yer camlar değil belitmekte fada var sonra "Ah şu Fiat iç montajı biraz daha itina ile yapsaymış" dersin walla :D.

Bana göre yapılacak en mantıklı iş, hoparlörleri değiştirmek olabilir, sonrasında da orta ayar bir subwoofer. Hem bütçeni korursun hem kulaklarını :) Gene birkaç ay aracı geldiği sistemle kullan, daha sonra yeni sistemi takınca aradaki farkı çok daha rahat anlayıp iyi ki yaptırmışım dersin.

01 GrandePunto 909
14/01/2009, 15:10
1.000 TL harcayarak 2 takım mid_tis orta kalitede subwoofer 1000 watt yada 1200 watt (JBL YADA Magnat) ve 6 kanallı da işini görebilecek iyi bir anfi alabilirsin. Hem aracına iyilik yapmış olursun hem cebine, hem de kulağına takacağın şeylerin bunları aşması durumunda hem araca yalıtım yaptırman gerekecek hem aldığın malzemelerin kesinti yapmadan çalısması, bir uyum içinde olması için bass ların büyürken 2. bi anfiye ihtiyacın olacak; buda maliyetin artması demek.

araç içindeki TEYP ilk başta yeterli olacaktır. Mid-tisleri iyi araştırmanı öneririm kayıktan farkı olmayan mid lerde var. Sunmaya çalıştığım sistem kendini gerçekten hissettirecek yani arabanın üzerindekiyle uzaktan yakından alakası olmayacak bir sistemdir. benim araçta da biraz daha fazla para harcanarak hazırlanmış anlattığım sistem mevcuttur performans optimum seviyede. benim yaptığım gibi teyp de ilerde değiştirirsin çok sorun değil o.

mert
15/01/2009, 20:23
adanalı ya katılıyorum :D:D

medxr
17/03/2009, 21:01
Ben suan hertz dsk165 mid-bas takımı, jbl gt5 12' subwoofer aldım.Haftaya da anaünitemi alıcam blaupunkt marka gzl bise, son olarak da amfıyı arastırıcam ve 3 hafta ıcınde tamamlamıs olucam.Bakalım nasıl bıse cıkıcak ortaya.Bu sistem için capasitor,yalıtım vs ek bir masrafa ıhtıyac var mıdır arkdslar??

xtremetrx
25/05/2009, 21:48
pıoneer 6050 teyp usn
jbl 1100 subwoofer
2x jbl mıd takımı
jbl 75.6 anfı işini gorur

bu set için kapasitöre gerek varmı ?

Ziyaretçi047
25/05/2009, 22:12
yok gibi duruyor.