PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin deposundan gelen çalkantı sesi

Av.Efe
24/12/2008, 20:13
Arkadaşlar arabamı alalı 2 ay kadar oldu,dün muğladan izmire gittiğimde bir ses farkettim! Arabamla giderken frene bastığımda arka taraftan bir lokurtu geliyordu. Hemen orada denk geliş gördüğüm şık kardeşler isimli fiat servisine girdim, sesi sordum. Depomun full olduğunu gördüler bu ses yakıt deposundan geliyor dediler. Ancak yakıt deposu içerisinde petekler olduğunu onların dalgalanmayı önlediğini söyleyip onlardan birinin kırılmış olmasından o sesin kaynaklanabileceğini söylediler. Vaktim olmadığından ve akşam olduğundan muğlaya döndüm. Bugün muğla daki fiat servisine gittim ve durumu izah ettim. Sesi dinlediler, yakıt deposu söküldü bir başka aracın deposu takıldı (G.Punto) ve fulledik depoyu, aynı ses yine vardı, bir çalkantı ve lokurtu sesi... Oradaki test aracını da full ledik o da aynı sesten yaptı. Acaba siz dikkat ettiniz mi fulleyince böyle bir ses geliyor mu? Ayrıca bu ses normal midir? Bilgi paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Not: bu arada sökülen depolara baktım pompa deliğinden,ikisinde de hiçbir petek yoktu...

Buremir
24/12/2008, 20:49
Depoların içinde petek olduğunu zannetmiyorum çalkantı sesi de normal bir şey ben bir çok araçta duyuyorum bu sesi

ERC
24/12/2008, 20:50
ben 3 kere fullemisimdir en fazla ayrica mantik olarak calkanti sesinin full den ziyada daha az litrelerde yapmasi daha mantikli geliyor bana...

mustafaf
24/12/2008, 20:51
valla bencede normal bır ses.bende bırcok aracta duyuyorum aynı sesı...

Av.Efe
24/12/2008, 21:18
Arkadaşlar sizinkilerde oluyor mu peki bir çok araçtan ziyade? Bir de arda kardeşim,teknik gözle sen ne diyorsun bu duruma?

tunc35
24/12/2008, 21:21
Evet benim araçta da o ses var.Çok sinir bozucu.Full ya da boş depo fark etmiyo her durumda o ses geliyor.İlginç olanı depo fullenince de kesilmiyor.Mantıken düşünülünce depo fullken gelmemesi lazım.

Av.Efe
24/12/2008, 21:24
Yemin ediyorum ki bir daha fiat almayacağım! Eğer bu sorun normal bişey ise ben arabamdan soğudum çok! Bir dahaki arabam kesinlikle audi olacak, yeterli parayı biriktirince tabii. Rezillik bu ya nasıl depoda dalgakıran olmaz!

mustafaf
24/12/2008, 21:41
Arkadaşlar sizinkilerde oluyor mu peki bir çok araçtan ziyade? Bir de arda kardeşim,teknik gözle sen ne diyorsun bu duruma?

ısın aslını sorarsan, hıc dıkkat etmedım :S ama daha once kullandıgım araclarda da vardı(vw caddy, ford , fıat doblo, fıat fıorıno, hyundaı accent, opel astra classıc hb, bmw 1.16i) o yuzden bana cokda tuhaf gelmedı.bu sınıftakı araclarda bence normal.yıne bır dahakı sefere ses gelıp gelmedıgıne dıkkat edecegım...

narkoz30
24/12/2008, 21:51
Ben dizel multijet kullanıyorum kesinlikle bende böyle bir ses yok acaba sadece benzine özel bir ses midir çünkü benzin daha akışkan dizel ise yağ gibi bir yakıt oldugundan dolayı fark edermi? Daha önce 1.6 golf motorlu seat ibizam vardı böyle bir durum hiçbir zaman olmadı bana ilginç geldi.

Av.Efe
24/12/2008, 22:02
Benimki de dizel ama bu sesi yapıyor.

plastro
24/12/2008, 22:15
Benimkide dizel ve ben sürekli fulleyerek alıyorum mazotu ama hiç duymadım öyle bir ses ama yarından itibaren daha dikkatli dinleyecem belkide vardır ben dikkat etmemiş olabilirim.

Fuzuli
24/12/2008, 22:18
Ful depo ile ilgili olduğunu sanmıyorum..Ercan'ın dediği gibi yarım depo veya az iken daha fazla çalkalanması gerekir..Daha fazla boşluk var sonuçta...
Ben aracımda böyle bir ses duymadım ama Erdek yolları kaymak asfalt değil...Belki de geliyordur ama ben yol sesinden duymuyorumdur...
Bu arada bu sorunu başka marka araçlara sahip olan arkadaşlarımda da duydum..Sinir bozucu tabi ama sonuçta sadece ses, başka bir zararı olduğunu düşünmüyorum...

pdr42
24/12/2008, 22:33
benm aracta benzin en fazla kırmızından sornaki czgide olur ses olayı olsa olsa bende omalı diye dusunyorum ama bende ole bişey yok

Av.Efe
24/12/2008, 22:48
Arkadaşlar zaten süratli seyahat esnasında bu neviden bir ses olmuyor, düşük süratte sert fren yapıp durunca veya 1. viteste aniden yüklenipğ arabayı hoplatınca ya da debriyajdan ayağı sert çekip arabayı sarsınca "blop pops" diye bir ses geliyor. İşin ilginci fiat servisindeki diğer araçlarda da bu ses vardı,ne biçim durum ya! Başka araçtan depo çıkartıp benimkine taktık hala vardı ses ama eskiden yoktu bu eminim. Zira diğer gıcırtıları denerken çok dur kalk yaptık serviste önceleri bu ses yoktu o zaman olsa bu ne derdim ben. Ama depo full'e yakınken

Buremir
24/12/2008, 23:01
Benzin tam fulden biraz az olursa daha çok ses gelir yarım yada daha azken benzinin çalkalandığı alan daha çok olduğu için sağa sola rahat salllanır ve çok ses yapmaz hem kütlesel olarak daha hafif kalır yanılmayın

Ve bence günkut kardeş sen o sese odaklandığın için seni daha çok rahatsız ediyordur
Tabii sesin başka yerden gelme ihtimali de var ama kesin depodan ise yalıtım yardımı ile sorununu hafifletirsin bence

Birşey sormak istiyorum Günkut kardeş ya kısmet se alırsın tabii de alacağın audi de de ayı sesi duyarsan ne yapacaksın merak ediyorum :)

Av.Efe
24/12/2008, 23:20
Benzin tam fulden biraz az olursa daha çok ses gelir yarım yada daha azken benzinin çalkalandığı alan daha çok olduğu için sağa sola rahat salllanır ve çok ses yapmaz hem kütlesel olarak daha hafif kalır yanılmayın

Ve bence günkut kardeş sen o sese odaklandığın için seni daha çok rahatsız ediyordur
Tabii sesin başka yerden gelme ihtimali de var ama kesin depodan ise yalıtım yardımı ile sorununu hafifletirsin bence

Birşey sormak istiyorum Günkut kardeş ya kısmet se alırsın tabii de alacağın audi de de ayı sesi duyarsan ne yapacaksın merak ediyorum :)

Dostum tam dediğin gibi fulden çok az daha azalınca maksimum sesi yapıyor ve azalınca benzin hiç yapmıyor. Ancak özellikle belirteyim ki benim odaklanmam ile alakası yok çünkü izmirde şehir içinde dur kalk yaparken küt küt vuruyordu ben de merak edip gidip sordum baktılar ve dediler ki ses benzin deposundan geliyora benziyor... Çünkü şakır şukur ediyor küt sesinin ardından. Sadece araba sert fren yapınca olan bir ses...

İkinci konuya gelince, ben audinin yapacağını sanmıyorum böyle bir ses ama alırken zaten deneyip de alırım ;) Yaparsa ses en fazla bir depo mazotum ziyan olur :D HA hayır alırsam 70 80 milyarlık arabayı (A4 düşünüyorum inşallah) ve bir süre sonra bu sesi yapmaya başlarsa, direkt intaaaaar ederim :)

Buremir
24/12/2008, 23:45
aman allah korusun bir audi a4 senin parmağın kadar etmez
odaklanma hakkında yanlış anlaşılmasın tabii ki ortada bir ses varki takılıyorsun ancak onu önemsediğin için sana iki kat fazla geliyor onu demek istedim ama bu sese bende takıldım şimdi bir çözüm bulmak lazım

anvil
25/12/2008, 08:35
Depo fullken o ses bende de geliyo. Ama zaten çok kısa süreliğine olduğu için kafayı takmıyorum. Ama kafaya bu kadar takıyorsanız depoyu fulletmeyin madem :)

ekorkut
25/12/2008, 09:04
Hocam gelmiyor diyen dikkat etmiyordur. Tüm GP lerde sıfırdan alındığından bu yana o ses var. Ben arabamı almadan önce forumda bu lokurtu sesini okumuştum ve arabayı alır almaz fullediğimde de aynen o sesi teyid ettim. İlk fullediğimde yakşalık 1/8 depo yakıtı harcayana kadar o ses geliyor sonra da kesiliyor. Ben açıkçası kafayı takmıyorum bu sese ama başka markalarda da bu kadar hissedilir bir lokurtu gelmiyordu kesinlikle.

Av.Efe
25/12/2008, 09:52
Arkadaşlar tüketici mahkemesine başvurmaya karar verdim, arabayı fiat'a geri vereceğim. Bu itlayanlar biz türklere ayıplı mal satmanın bedelini artık ödemeli. Olay aslında bir tetikleme oldu benim için. Şimdi düşünün bu forumda hepimiz güzel bir dayanışma içerisinde sorunlarımızı paylaşıyoruz. Ancak dikkat ettim ki o kadar eften püften sorunlar var ki arabalarımızda, hani çalışan elektronik içerikli makinalardır bir takım mekanik sorunlar eyvallah olabilir. Ama arabalarımızın iç işçilikleriyle ilgili o kadar çok şikayet var ki!.. Yani bu italyanlar Türkiyemizi adam yerine koymuyorlar mı? Eminim ki kendi ülkelerindeki GPlar bu kadar gıcırtı tıkırtı içermemekle birlikte, stepne yerine bilmem ne kiti çıkması gibi sorunları da olmuyordur! Zira AB standartları ve mevzuatı bu tip aksaklıklara karşı çok katı ve istisna vermemektedir. Ama bize yollanan arabalarda her türlü dengesizlik,eksiklik var. Bence bunu öğrendiği takdirde hükümet bu arabaların ithalatını bile durdurmalı! Bakalım bu yaptırım karşısında fiat türkiyeye kafasına estiği gibi ayıplı mal gönderebilecek mi!
Yine çok ilginçtir ki, serviste depoyla ilgili işlemler için beklerken orada 1 hafta önce showroom'a gelmiş bir GP dikkatimi çekti. Arkadaşlar araç 2009 model GP 1.3 multijet ACTIVE idi ve 3 satır yol bilgisayarı ekranı vardı üstelik aynaları da gövde rengi boyalı idi ama bir diğeri aynı model aynı renk aynı motor olanı ise aynları siyah 2 satır göstergeli idi. Bilinçli olduğum için forumumuzda bu konuya, kesinlikle ikisinin de aynı model ve ACTIVE olduğunu 2 kere inceledim. Bu nasıl bir iştir ya, Uyanalım Allah Aşkına italyanlar bizimle dalga mı geçiyor? kafalarına esene 3 satır esmeyene 2 satır ekran falan yani biz tüketiciyiz, bizi koruyan bir kanun var! Ayrıca benim pejo arabam vardı, onun benzin deposunu inceleme fırsatım olmuştu, abi bir brenzin deposunda nasıl olur da DALGAKIRAN olmaz??? Biz tanker mi sürüyoruz şakır şukur ses gelecek sürekli. Benim hakikaten cengiz arkdaşımın olabilir dediği gibi 2 kat da takma halim olmadı sesi... Ciddiyim ki izmirde bir duruşma için bulunuyordum, sonra alsancakta işim olunca trafiğe girdim. Abi frene basıyorum ışıkta duruyorum, "güm" diye bir ses geliyor yani sanki arka bagajda bir su bidonu var da devrilmiş gibi acayip hissedilir birşey. Ben dikkat etmedim o ses benim dikkatimi zorla çekiyordu açıkçası :S İşte sonra Muğla'ya döndüm, olanları da yukarıda da anlattım...
Sözün özü şudur davamı açıyorum arabaya binmeye devam ediyorum ama fiat bu durumu öğrenince en azından arabalarımızı geri çağırıp dalga kıranlı bir depo ile değiştirme nezaketini gösterir inşallah. Ha ben arabamın ücret iadesini isteyeceğim o ayrı konu da ( bkz. 4207 sayılı kanunun 4. maddesi ve 12-13. maddeleri ve bu maddeler ile ilgili ayıplı otolar hakkında yargıtay kararları),eğer ayıplı depoyu değiştirirlerse bi düşünürüm; çünkü arabalarımızı acayip beğeniyorum tasarım, yol tutuş, ekonomi ve performans tatmin edici çünkü... Saygılar tüm forum dostlarına...

soldierkan
25/12/2008, 10:03
ben bu tür seslere çok dikkat ederim aracımda teybin sesini kısıp aracı dinlerim bazen kasislerde felan :D buna rağmen duymadın bu sesi çalkantı sesini

fakat arka kelebek camının ordan kasisten geçerken tık die bi ses geliyo

mustafaf
25/12/2008, 10:12
bu 2009 actıvede gordugun olaya, bız mersın grubu olarak sahıt olduk.gecen bulusmada Okan(okanakintr) arkadasımızın aracı, 1.3 multıjet 75HP ACTIVE.ama gel gelelım yol bılgısayarı 3 satır ve TÜRKÇE, klıma kumanda panelı ve gostergeler FUN modelde kullanılanlardan.hakkaten esprısınıde yaptık.adamlar kafalarına gore konfıgurasyon yapıyorlar resmen..!

ekorkut
25/12/2008, 14:19
bu 2009 actıvede gordugun olaya, bız mersın grubu olarak sahıt olduk.gecen bulusmada Okan(okanakintr) arkadasımızın aracı, 1.3 multıjet 75HP ACTIVE.ama gel gelelım yol bılgısayarı 3 satır ve TÜRKÇE, klıma kumanda panelı ve gostergeler FUN modelde kullanılanlardan.hakkaten esprısınıde yaptık.adamlar kafalarına gore konfıgurasyon yapıyorlar resmen..!

Benim arabam da 2008 Active ama 90 HP. Aynen yazılan gibi yol bilgisayarım 3 satır, aynalarım boyalı ve ısıtmalı. Şanzumanım da 6 ileri:cool0000:
İyice abartayim, güvenlik donanımım da standart olarak geldi. ESP ASR MSR hillholder falan hepsi var anlayacağınız. Bilmeden aldım ve sonradan olduğunu öğrenince de çok sevinmiştim zamanında.

Fakat gel gelelim esas konu olan depo lakırtısına. Bu konuda FIAT' a karşı dava kazanmanın imkansız olacağını düşünmekteyim. Olay bence mahkeme olarak bir kusur olarak değerlendirilmeyecek olup, bütün mahkeme masrafları da elde patlayabilir.

narkoz30
25/12/2008, 15:36
Benim Emotion 90 bg multijet te böyle bir ses gelmiyor ama gelsede her halde müziği biraz fazla açarım duymam diye düşünüyorum zaten fazla performans beklememek lazım araçlarımız mercedes değil ki ne kadar ekmek o kadar köfte mercedes olsa bile bazı sorunları olmuyor değil hani buna benzemez. :)
Kardeş bence dava ile uğraşma umarız bu araçlar bir gün TR de üretilir de kol böreği gibi parça fiyatlarında biraz insafa geçerler kibrit kutusu büyüklüğünde bir fren müşürü var tamamen plastik ve 2 tane sensör var içinde (şalter demek daha doğru olur) 85 ytl imiş aklım almadı ayrıcana lastik davlumbazları da tanesi 95 ytl cik ve en ufak bir zorlamada kırılacak kadar dandik plastikten. (zaten kırılıyor da adamlar kırılsın diye yapmışlar malum yedek parçadan geçirecekler insanlara) Bu fiat ın tek şikayet ettiğim yanı insanları yolunacak kaz gibi yolup kuru yolma yaparak ızgara haline elverişli olarak getirmeleri. Acaba biz mi malız da 10 000 ytl fazla para verip daha düzgün bir araç almıyoruz hata bizlerde mi? Mahkemenin diyeceği şey de şudur tahminimce biraz daha üst modelini alsaydınız bu araçlar standart halk arabası olur böyle şeyler. Aracın yürüyormu yürüyor daha ne?

makeles
25/12/2008, 19:18
depo full ise lok lok birkaç litre eksilince çalkantı şeklinde ses yapıyor yalnız bunlar araçtan soğumaya neden şeyler değil.. ben şahsen depo doluyken çıkan lok lok sesi seviyorum.. :) depom dolu..

ABNEW
25/12/2008, 19:38
Benim aracımda da depo tam doluyken sözkonusu ses gelmekte.1.3 mjtd de de aynı ses sözkonusuydu.Hatta araç park halindeyken şöyle bir sallasanız bile ses gelmekte... :)

Av.Efe
25/12/2008, 20:26
Ben sadece lok lok sesinden dava açmayı düşünmekte değilim. 4207 sayılı kanunun 4. maddesi ve 13. maddeleri birlikte ele alındığında malın garanti süresi içerisinde aynı hatadan dolayı iki kez veya farklı hatalardan toplam 6 kez servis görmesi, tamirat görmesi malın 4. maddedeki tüketici lehine seçeneklerden birine olanak tanır. Ben 3 defa servise gittim ve 3 kere kalorifer tesisatından gelen tıkırtı ve gıcırtı sesleri giderilemedi ve bu belgeli. müvekkillerimin davalarından boş vakit bulursam kendim için bu davayı açacağım da kesin,lok lok sesi de tuzu biberi olacak. Ayrıca şunu söyleyeyim araba yürüyor mu yürüyor daha ne gibi bir mantığı hiçbir mahkeme kabul etmez,aracın mutat işlevlerinde kusur olursa "malda ayıp" sözkonusudur ve ayıplı mallar 4207 s.lı tüketicinin korunması hakkında kanunda düzenlemeye tabidir. Ama Mehmet ali kardeşimin yaklaşımı hoşuma gitti: "lok lok" depo dolu :) bu açıdan bakmamıştım :D

mustafaf
25/12/2008, 21:40
Günkut, anladıgım kadarıyla avukatsın.kafama takılan bırsey var mesela konuda da konustugumuz gıbı, aracı actıve dıye tanıtıyorlar, ınsanlara actıve ozellıklerını anlatıyorlar.araba bır gelıyor, farklı farklı seyler cıkıyor.yanı normalde olması gereken ozellıkten fazla-eksık.buda bır suc sayılmıyormu ???

webercis
25/12/2008, 22:53
maalesef benimki de yapıyor.işin tuhaf tarafı depo fullken olması

Av.Efe
26/12/2008, 00:33
Günkut, anladıgım kadarıyla avukatsın.kafama takılan bırsey var mesela konuda da konustugumuz gıbı, aracı actıve dıye tanıtıyorlar, ınsanlara actıve ozellıklerını anlatıyorlar.araba bır gelıyor, farklı farklı seyler cıkıyor.yanı normalde olması gereken ozellıkten fazla-eksık.buda bır suc sayılmıyormu ???
Mustafa kardeşim, bu olay suç değil bir hak ihlalidir. Bilindiği gibi suçlar Türk Ceza Kanunu'nda tek tek belirtilmiştir ve burada belirtlilen ve özel kanunlarda suç olarak belirtilen eylemler suç teşkil eder. Eksik olması tabii ki bir hak ihlali iken, fazla olması bir hak ihlali değildir. Zira dava açmak için bir şart da davayı açmada tarafın menfaati bulunmasıdır. Eksik bir özellik olduğunda menfaatimiz vardır ve davamız kural olarak olumlu sonuçlanır. Benim gücüme giden, o kadar para veriyoruz adamlar depodan gelen çalkantı sesi için depoya dalga kıran koymuyorlar ya da active deyip dynamic gibi konfigürasyon ya da tam tersi koyuyorlar! Benim anladığım kadarıyla italyan demek dönek demek galiba çünkü bunlar bir ara italyan malları yurdumuz tüketicilerince boykot edildiğinde bellona markası italyan değil dediler sonra o boykot bitince bellona nın italyan markası olduğunu gizlemediler aksine ifşa ettiler reklamlarla falan italyan markası bellona diye.. Bizim halkımızla tücekticimizle bu şekilde dalga geçercesine hareket etmeleri çok ayıp. Neden sonu gelmeyen tıkırtı ve iç işçilik zayıflığından kaynaklanan sorunlarla uğraşıyoruz,ya da depodan gelen ses sanki tanker sürüyoruz gibi,birimize sattıkları aynı model araba farklı iken diğerimize daha alt özelliklere sahip aynı model araba ne mantıkla satılıyor ?? ayıp olmuyor mu biraz beyler...

Buremir
26/12/2008, 01:20
düşüncelerinize saygı duyuyorum ancak yanlış anlamayın şöyle bir durum var araçlar aynı olabilir ancak donanım farkı oluyor stil paket,konfor paketi,güvenlik paketi, gibi bunlar farklılık yaratabilir

Bir de şöyle bir şey var birebir aynı olanlar için söylüyorum bakıyorlarki araç satışı düşük yada daha fazla satmak istiyorlar veya bakıyorlarki müşteriler ACTİVE de olsa donanımı basit bulmuş örnek: boyasız ayna kapağı gibi) bu donanımı yükseltelim diyorlar veya STİL paket diyor adına ve sis farı takıyor göze hitap ediyor diye düşünüyorum ben

Mesela (benim kişisel düşüncem) 3k puntoların satışını yükseltmek için ne yaptılar Adına:FUN dediler ne özellik koydular araçlara hemen hemen bu sitede ki arkadaşların yaptıkları yada yapmak istediklerini spoiler,body cit,siyah farlar ve sis farları, spor görünümlü koltuklar,spor görünümlü carbon ön göğüs egzoz ucu vs vs

ahmT
26/12/2008, 03:32
walla putoyu kötülemek gibi olmasın ... ama araca bindiğimde 30 50 km arasında bile içerdeki ön göğüsten gelen ses kabullenemez arkaya oturduğımda konudaki gibi depodan gelen çalkantı sesi ... ben bunları 2009 model bi puntoda gözlemledim zaten konular açmışsınız desteklemişsiniz ama işin garibi bu araç nasıl hala böyle sevile biliyo .. tabi puntonun fiyatına göre donanımı ve şekli hiç bir araçta yok doblom 2008 model 29 milyara mal oldu tek mi şikayetim vardı oda kullanıcı hatasıydı koltukta ufak bi arıza meydana geldi onuda servise yıktım =) koltuk değiştirildi .. aracımda ne bir ses alma ne bir göğüs sesi nede depoda çalkantı var .. 100 le gittiğimde ki yol sesini punto 40 da alıyo içeri tabiki kötüleme değil bu ama şahsen punto ya vereceğim parayı illaki FIAT diyosam bi palio veya bi albea ya yatırır üstüne gerekli eksiklikleri tamam lardım onlarda böyle bi sorun duymadım görmedim açıkcası ...

hadi bu fiat yukarıda denmiş diğer araçlarda da var bir opel astrada bir BMW 3.16 da depodan gelen çalkantı sesi olursa açıkcası depoyu fuller üstüne kibrit çakarım =) ..

mustafaf
26/12/2008, 15:44
bugun sabah sırket aracına mazot aldım(fıat fıorıno cargo 1.3 multıjet actıve).ondada aynı sekılde depodan ses gelıyor.ama yaklasık 100km. yol yaptım bugun ses tam ne zman kesıldı bılmıyorum ama su anda ses kalmadı.yanı bıraz kullandıktan sonra ses kesılıyor...

narkoz30
26/12/2008, 22:38
Punto TR deki en iyi fiyat performans oranına sahip araçtır herşeye rağmen kıl tüy aramayanların sevecekleri pontiac tan bozma züper bir araba ben memnunum ve alanların çoğu da memnun.
Yukarıda da yazdım ne kadar ekmek o kadar köfte. :) bmw 3.16 ve mercedes B 150-160-170-180-190-200 serilerine bir bakın kullananlar varmıdır bilemem ama onlarda da buna benzer kusurlar var ama nedense bir e 200-220-300-330 kompresör vs vb gibi yüksek araçlarda böyle kusurlar bulunmuyor. Paramız kadar konuşmak en iyisi. İşçilik zayıf ama mükemmel bir yol tutuş var bugün karlı havada beylikdüzünden halkalıya 10 dakikada geldim. yolu hissetmedim bile. :)

siromar
26/12/2008, 23:49
4 aydır kullanıyorum ve genelde depoyu fullerin ama hic dikkatimi cekmedi, gelseydi muhakkak duyardım gibi geliyor.

ahmT
27/12/2008, 00:42
Punto TR deki en iyi fiyat performans oranına sahip araçtır herşeye rağmen kıl tüy aramayanların sevecekleri pontiac tan bozma züper bir araba ben memnunum ve alanların çoğu da memnun.
Yukarıda da yazdım ne kadar ekmek o kadar köfte. :) bmw 3.16 ve mercedes B 150-160-170-180-190-200 serilerine bir bakın kullananlar varmıdır bilemem ama onlarda da buna benzer kusurlar var ama nedense bir e 200-220-300-330 kompresör vs vb gibi yüksek araçlarda böyle kusurlar bulunmuyor. Paramız kadar konuşmak en iyisi. İşçilik zayıf ama mükemmel bir yol tutuş var bugün karlı havada beylikdüzünden halkalıya 10 dakikada geldim. yolu hissetmedim bile. :)

allah aşkına hakan abi kıl tüğ dediğin ..0 arabada boyanın biyerde kalın biyerde ince çıkması , ön göğüsün sarsılması ses yapması , yol sesi alması , deponun çalkalanması.. bunlar genel sorunlar herkezde olanlar. abi parasına göre iyide bir şahin bir broadway almıyoruz 25 milyara bi arabaya bağlıyoruz .. emin ol 90 model broadwayde bu sorunlar yok ..
walla okadar sorun benim 0 aldığım arabada çıkacak fiat yandı bi koltuk için birbirine kattım fiatı sizin arabaları her yeri ayrı bir oynuyo inip sizde yanında oyniyacaksınız afedersiniz . her güzelin bi kusuru olur abi punto da güzel araba allah var ama kusuru çok aynı fiyata daha sorunsuz alına bilir .. sonuçta her sorun cebinize ayrı bi masraftır ..

mustafaf
27/12/2008, 09:24
ben arabamı sorunlarıyla sevıyorum.her ne kadar sorun cıkarsada benı bugune kadar hıc yolda bırakmadı.performans acısından, yol tutus acısından, yakıt tasarrufu acısından bence aynı sınıftakı dıger markalara gore artısı var.ıscılık dersenız, aynı fıyata baska arabalarda olmayan seyler puntolarda varsa, mutlaka bı yerden de eksıgı olacaktır.bnm ıcın performans, yol tutus ve yakıt tasarrufu onemlı oldugu ıcın bu aracı tercıh ettım.kımı de alacagı aracta konfor, fonksıyonellık v.s. arar.o yonlerden eksıgı oldugu acık.dedıgım o kı herkezın gorus acısı farklı.ben beyaz gorurum, dıgerı sıyah, otekı mavı.sonucta dusunceler ve tercıhler bıreyın kendısını baglar...

Av.Efe
28/12/2008, 02:50
Mustafam esasen sana katılıyorum, yani yol tutuş, yakıt falan çok hoş. Ancak bunlar iyi olunca depodan ses gelmesi zorunlu değil. Depodan şakırtı sesi gelmemesi çok zor bişey de değil. Yani hem iyi yol tutan,hem iyi performanslı hem de deposundan eşşşek gibi ses gelmeyen araba istiyoruz yaa, çok şey değil bu ;;) Zor mu ya zaten güzel özelliklere sahip arabayı böyle küçük kusurlardan arındırmak. Bence abi TÜRKİYEYE DEFOLU ÜRETİMLERİNİ SATIYOR ADAMLAR, BU KADAR BASİT... KAFALARINA GÖRE

GhostRider
28/12/2008, 04:45
evet arkadaşlar bu kadar uygun fiyata bu donanım geliyorsa mutlaka vardır bişeyler.. ama yinede güzel araba..

Fuzuli
28/12/2008, 10:27
Punto TR deki en iyi fiyat performans oranına sahip araçtır . :)

Sonuna kadar katılıyorum...
Benzin sesi de nazarlığı olsun :)

mustafaf
28/12/2008, 11:48
Mustafam esasen sana katılıyorum, yani yol tutuş, yakıt falan çok hoş. Ancak bunlar iyi olunca depodan ses gelmesi zorunlu değil. Depodan şakırtı sesi gelmemesi çok zor bişey de değil. Yani hem iyi yol tutan,hem iyi performanslı hem de deposundan eşşşek gibi ses gelmeyen araba istiyoruz yaa, çok şey değil bu ;;) Zor mu ya zaten güzel özelliklere sahip arabayı böyle küçük kusurlardan arındırmak. Bence abi TÜRKİYEYE DEFOLU ÜRETİMLERİNİ SATIYOR ADAMLAR, BU KADAR BASİT... KAFALARINA GÖRE

eşşşek gibi ses :D:D:D
10 dakkadır guluyorum bu lafına valla.haklısın aslında cok basıt bır sorun.yanı cozumu cok basıt.bu kadar ufak seylerden kacmalarını tabıkı dogru bulmuyorum.bırde defolu olayınada katılmamak elde degıl sankı...

Av.Efe
28/12/2008, 12:36
eşşşek gibi ses :D:D:D
10 dakkadır guluyorum bu lafına valla.haklısın aslında cok basıt bır sorun.yanı cozumu cok basıt.bu kadar ufak seylerden kacmalarını tabıkı dogru bulmuyorum.bırde defolu olayınada katılmamak elde degıl sankı...
Kardeşim benim, gül gül neşeli ol ki genç kalasın demiş yazar... Baştakiler adam gibi çalışıyor olacak ki bu araçlar 4-4 lük olmadan Türkiye'ye sokulmasın... Gör bak neler olurdu... Neyse bi çare bulucam ama işin peşini bırakmıcam kardeşim :) Gerekirse hepimize özel depo ürettiricem,en azından mücadelesini vericem...

Oguzlinea
25/03/2023, 22:08
Atana kadar doldurursanız depoyu dalga kıranı geçmez, çalkantıda gelmez. Depo full değilken yapıyorsa farklı bir sorun olabilir.

Ceyhun
27/03/2023, 08:38
Yok ya her zaman var bu ses arabanın donanımına koymuşlar sanki :) eski aracımda da vardı bunda da var

ecaliskan
27/03/2023, 09:05
Evet bende bir tek bende var sanıyordum bu ses demek ki hemen hemen herkeste varmış :D

feyzullah
27/03/2023, 21:09
Zenginlik göstergesidir, fazla takılmamak gerekiyor. Bugün depoyu doldurup gezmek her babayiğidin harcı değil dostlar :) Benim arabamda da çok belli belirsiz çalkalanma sesini duyuyorum. Dalgakıranın olduğu söyleniyor ama paketten pakete değişiyor mu bilmiyorum. Anormal bir durum değil, gazlamaya devam. 10 yıldır bir sıkıntısını görmedim.

Ozer77
28/03/2023, 07:54
5sene bindim ama hiç çalkantı duymadım. Hep fyll binerdim belki ondan ama bitmeye yakında hiç duymadım.

SM-M325FV cihazımdan gönderildi