PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Cam Tek Dokunnuşla Kapama Sorunu

Refiner
20/12/2008, 16:36
Merhaba;
Aracımın sol arka camı tek dokunuşla kapanmıyor ancak diğer tüm camlar tek dokunuşla açılıp kapanıyor. bu nedenle uzaktan kumanda ile dışarıdan 4 camı da açma işlemi sol arka için gerçekleşmiyor.
Servise önümüzdeki hafta sonu gidebileceğim. Acaba sorun hangi kısmındadır cam sisteminin? Yardımlar için teşekkürler...

femoli
20/12/2008, 17:07
Valla açıkcası ben arka camların tek dokunuş olduğunu bile yeni öğrendim :D Geçmiş olsun şimdiden....

Refiner
20/12/2008, 17:18
Galiba 2009 model seri II için standart bu özellik. Zaten arabayı aldıktan bir saat sonra aradım servisi, satış temsilcisi "arka camlarda tek dokunuş özelliği yok ki" dedi.
Ama haftaya baktıracağım inşallah.

soldierkan
20/12/2008, 19:51
konu açılmışken sorıyım arkadaşlar bende 3 kapı gp var sağ camın tek dokunuş özelliği yok ama solda var olması gerekenmi bu şekilde yoksa problemlimi ??

ABNEW
21/12/2008, 14:40
konu açılmışken sorıyım arkadaşlar bende 3 kapı gp var sağ camın tek dokunuş özelliği yok ama solda var olması gerekenmi bu şekilde yoksa problemlimi ??

Erkan, önceki aracımda vardı bu özellik (1.3 mjtd 90bg 3k) Sadece sürücü tarafının tek dokunuşla açılması gerekiyor...

Ah-MeT
21/12/2008, 18:23
Merhaba;
Aracımın sol arka camı tek dokunuşla kapanmıyor ancak diğer tüm camlar tek dokunuşla açılıp kapanıyor. bu nedenle uzaktan kumanda ile dışarıdan 4 camı da açma işlemi sol arka için gerçekleşmiyor.
Servise önümüzdeki hafta sonu gidebileceğim. Acaba sorun hangi kısmındadır cam sisteminin? Yardımlar için teşekkürler...
Benimkisinin Tek dokunus kapanma açılmasında Sorun yok ama birkeresinde
Kumandadan 4 cam açma kapama yaparken sol arka cam benimde senin bahsettigin gibi oluyordu 3 cam inip kalkıyordu kumanda dan, servise gittim 5 dk da hallettiler büyük bi problem degil...

soldierkan
21/12/2008, 19:11
Erkan, önceki aracımda vardı bu özellik (1.3 mjtd 90bg 3k) Sadece sürücü tarafının tek dokunuşla açılması gerekiyor...
teşekürler arda bozukmu die düşünüyodum :D
keşke ikisindede olsaydı bitanesinde olmasının mantığını anlamadım mantığı yok galiba :D

ABNEW
22/12/2008, 00:31
teşekürler arda bozukmu die düşünüyodum :D
keşke ikisindede olsaydı bitanesinde olmasının mantığını anlamadım mantığı yok galiba :D

Erkan, mantığı maliyet tedbirleri... :)

ekorkut
22/12/2008, 10:55
Acaba bu tek tuş muhabbeti Active lerede de uygulanabilir mi? Haberi olan veya maliyetini bilen var mı aranızda?

misli1
23/12/2008, 23:24
Anahtarı sol ön kapıya tak ve sola doğru çevir ve öyle bekle camların açılması gerekiyor, tamanen açıldıktan sonra sağ tarafa çevir ve tamamen kapanana kadar çevirilmiş vaziyette bekle. Sonra arabaya binip çalıştır ve cam düğmelerini tek tek içeriden açıp kapat. %99 sorunun çözülecektir. Servise gitmene gerek kalmaz.

ozel_egt
23/12/2008, 23:50
sensorler algılayamıyabılıyo bazen halledılır kolayca

Refiner
24/12/2008, 00:06
Sağol hocam;
Dediğin gibi yaptım düzeldi gibi sorun. Yalnız tek fark sağa doğru açılıp sola doğru kapanıyor :)

PuntoMan
24/06/2009, 22:16
Anahtarı sol ön kapıya tak ve sola doğru çevir ve öyle bekle camların açılması gerekiyor, tamanen açıldıktan sonra sağ tarafa çevir ve tamamen kapanana kadar çevirilmiş vaziyette bekle. Sonra arabaya binip çalıştır ve cam düğmelerini tek tek içeriden açıp kapat. %99 sorunun çözülecektir. Servise gitmene gerek kalmaz.

+1
Valla hocam sağol. E ne alaka şimdi dedirtesi bi çözüm :thumbup1:
Bunları tatbik edince problem halloldu.

Dynamiclerde var bu özellik. Açık olan camları kapatmak için arabadan indikten sonra yaklaşık 2 sn. kadar basınca camlar galeyana gelip kapanıyorlar.
Ancak bu işlem siz arabanın içindeyken olmuyor. En azından benim denememde olmadı.